PDA

Pogledaj Punu Verziju : Mi i mobilni telefon



Rosa
11-01-2014, 16:53
Sigurno se većina vas bar jednom našla nekom u društvu gde svi neprekidno bulje u mobilne telefone i niko ni sa kim ne komunicira :dada: Gledaju se nebitni klipovi,igraju se igrice..sva pažnja je usmerena ka telefonu..vi kao sagovornik više uopšte niste bitni..
Ovo je video koji govori o našoj realnosti i ono što je suština zapravo -zašto ljudi ne žive u sadašnjem trenutku..:dada:
tužna istina :dada:


http://youtu.be/OINa46HeWg8

причалица
11-01-2014, 17:02
zašto ljudi ne žive u sadašnjem trenutku..:dada:



valjda zato što im je sadašnjost očajna....ne bih znala zašto inače. buljim u mobilni uglavnom kad sam kod frizera, a zaboravila da ponesem nešto da čitam....a ne mogu da slušam one kokoške...i onda gledam u mob.
inače me mobilni ne zanima ni kao lanjski sneg, naročito kasam u društvu.

DaDole
11-01-2014, 17:16
I mobilni je,nažalost,dokaz više da smo postvareni..ne samo kao društvo,već i kao pojedinci koji se sve više otuđuju..postajemo otuđeni i od sebe.
Sve je češća pojava ljudi koji sjede u kafićima,čak i parova,a jedino zajedničko im je stol između njih..izgubila se živa riječ,izgubio se osmijeh..carstvo mobilnih telefona sve je šire..ponosno stavljeni na sto,pa se stalno prevrću,pregledavaju kao najdragocjenije i najzanimljivije..
Ne mogu da kažem da sam izuzeta od te pošasti..posao je ipak nešto što završava u 4 popodne i on se ostavlja..iskreno se trudim da i privatni ostavljam često,posebno kad sam na selu i pored rijeke..
Pitanje ove teme je dokle..ima li granica?
Kako se zaštiti,ukoliko to želimo..i koliko smo svjesni šta nam donosi takva vrsta kompenzacije..:hm:

Nežnicah
12-01-2014, 10:52
niko više i ne razmišlja o tome da li je to normalno ili ne, da li je nevaspitano ili ne... lično, u stanju sam da odbijem poziv kada imam sagovornika uživo, a mobilni mi zazvoni, jer mi je neprijatno da se javim, pogotovo ako mi ta osoba nešto priča... ili čak i sms poruku kad mi stigne, nekad ne pročitam već odložim za kasnije :hm: ali u manjini sam, recimo kad odem sa drugaricom na kafu, ona non stop drži mobilni u ruci, odgovara na poruke, ili meni nešto pokazuje, šta joj je ko napisao kao da mene to mnogo zanima... a da ne pričam o osećaju sa magarećom glavom kada ja nešto pričam, a njoj zazvoni telefon i ladno se javi, bez onoga izvini, samo sekund... i tako ja ostanem otvorenih usta, kao na mute da sam utišana, i posle razgovora se ne seti da mi kaže, izvini, morala sam, ajde nastavi, nego počne priču o nečem desetom :hahaha:

ipak, ajde manje više to buljenje u telefone u društvu, po kafićima, ali zabrinjavajuće mi je kada vidim da svaki treći vozač pilji u telefon, kuca sms ili priča :aha:

el sam ja promašila suštinu teme :bela:

причалица
12-01-2014, 10:59
e, kasmo pile kafu....esam odbila poziv...aj reci :)

Nežnicah
12-01-2014, 11:03
jesi :cmok: a meni bilo žao kasi rekla da je mama :(

причалица
12-01-2014, 11:50
ma ne brini...mama zaboravila da me je zvala :lol: posle se setila da me je zvala, ali nije mogla da se seti - zašto :koni:

DaDole
12-01-2014, 12:16
vid ' njih dvije se raspričale:qq:
nisi promašila temu kuma:nene: to je tvoje viđenje mobilne telefonije u svakodnevnici ,gubljenje pristojnosti i uvažavanja sagovornika..nepoštovanje i nepostojanje žive riječi :(