PDA

Pogledaj Punu Verziju : Mala svetla - gluposti



Man
21-06-2009, 10:41
Pre neko veče krenuo sam da spavam, ugasio svetlo i legao. Za divno čudo, nije mi se spavalo u tom trenutku kao što mi se inače spava, i dok sam tako ležao i gledao po sobi skontam da mi soba i pored ugašenog svetla šljašti kao Las Vegas. Na sve strane nešto svetli, što inače opšte ne primećujem preko dana ili kad je “veliko” svetlo upaljeno…
Odmah pored kreveta je jedan produžni kabl koji ima svoj prekidač za paljenje i gašenje. Pošto je non-stop upaljen, svetli crveno. Dalje, u njega je uključen računar koji mi služi kao router, i koji je isto stalno upaljen. Na njemu svetli zelena dioda, a oko 12 i 3 posle ponoći svetli i crvena .
U zadnje vreme je i lap-top čestu uključen po noći. Kad je otvoren ima 3 male zelene svetiljke (jedan za wireless karticu, jedan označava da je računar upaljen i jedna za bateriju), a kad je zatvoren vidi se samo jedna (za bateriju).
Desktop računar je isto upaljen stalno i on ima svoju svetiljku. Na njemu postoji i jedno svetlo koje baca dosta jaku (uslovno rečeno) plavu svetlost, ali postoji dugme za isključivanje toga, pa sam to i uradio. Monitor obično daje narandžastu svetlost sa svoje diode kad se ugasi nakon 15ak minuta neaktivnosti, a inače je plava.
Ispod desktop računara se nalazi switch. Na njemu u svakom trenutnu svetli 5 dioda (jedna za napajanje i 4 priključena računara) i neretko dosta njih treperi, predstavljajući protok podataka kroz switch. Pored njega je još jedan produžni kabl koji se isto kao i onaj prvi nikad ne gasi. Naravno, i zvučnici su uvek upaljeni, tako da je to još jedno dodatno svetlo (plave boje).
Desno se nalazi WebStar modem. Na njemu se nalazi 5 dioda i obično 4 trepere bez prestanka.
E sad, ako sam dobro sračunao to je najmanje 15, a naviše 20 različitih izvora svetlosti. Ne znam kako je u drugim sobama po noći, ali sad kad sam obratio pažnju ovo mi izgleda kao vatromet koji se raspao svuda po sobi (ima mnogo svetla različite boje http://blog.delic.in.rs/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif )…

Kakva je situacija kod vas?

blue_chupp
21-06-2009, 11:10
Mnogo bolja, moram priznati... Lap-top redovno isključujem, tako da on ne daje nikakve svetlosne signale... Modem je dobro sakriven, tako da ni njegove 4 žute konstantne i jedna narandžasta treperava sijalica ne dolaze do izražaja... Ostaje na kraju svetlo od TVa, tačnije lampice sa TVa i jedno crveno svetlo od produžnog kabla... :raz_076:
Mada se pitam da li ti možda spavaš u kancelariji kada imaš toliko svetlećih signala oko sebe... :raz_010:

Feelgood
24-06-2009, 21:00
Na sreću, svetli samo crvena lampica od TV-a i iz ćoška senzor alarma koji se uključuje na pokret...

sva ostala svetleća tela, nalaze se po drugim sobama, tako da mirno spavamo... iako nemamo kosmodisk i dormeo :raz_089:

Dusala
25-06-2009, 19:13
:raz_038: samo svetlo od ulice....a u sobi tama....Man...spremi dobre pare za drzavu ona ionako propade...ima struja da te olesi... :raz_012:

Ciciban
26-06-2009, 22:02
Pa kad spavate s kompjuterima :raz_089: , ja spavam sama sa upaljenom zelenom lampom ( ko da sam na marsu) i zakljucanih vrata....... :raz_036:

Pčelica
24-07-2009, 10:53
Lampica od modema, od kompa jer se nikad ne isključuje- rade neki menadžeri za on-line igrice, od punjača, od tv-a, od aparata za ubiVanje komaraca,od sata sa alarmom... soba zvana Las Vegas...samo mi fali Elvis Prisli da mi poji na uvo...

Sarmica
02-04-2012, 14:44
pa u spavaćoj sobi ništa, samo jedna lampa koja se gasi nakon pola sata sama (jer numem da zaspim po mraku) i ulična rasveta baca svetlo

DaDole
02-09-2012, 17:08
Imala sam rasvjetu ko na Betlhemu:haha: na sve strane nešto svjetlucalo..a onda sam primijetila da mi je kvalitet sna loš i naravno,isključila izvore svjetla,uključujući i mobilni:kapa:
Sada spavam osvetljena samo mjesecom,sem naravno kad je pun:ququ: onda spustim roletne:dada:

DaDole
06-02-2015, 13:07
Pre neko veče krenuo sam da spavam, ugasio svetlo i legao. Za divno čudo, nije mi se spavalo u tom trenutku kao što mi se inače spava, i dok sam tako ležao i gledao po sobi skontam da mi soba i pored ugašenog svetla šljašti kao Las Vegas. Na sve strane nešto svetli, što inače opšte ne primećujem preko dana ili kad je “veliko” svetlo upaljeno…
Odmah pored kreveta je jedan produžni kabl koji ima svoj prekidač za paljenje i gašenje. Pošto je non-stop upaljen, svetli crveno. Dalje, u njega je uključen računar koji mi služi kao router, i koji je isto stalno upaljen. Na njemu svetli zelena dioda, a oko 12 i 3 posle ponoći svetli i crvena .
U zadnje vreme je i lap-top čestu uključen po noći. Kad je otvoren ima 3 male zelene svetiljke (jedan za wireless karticu, jedan označava da je računar upaljen i jedna za bateriju), a kad je zatvoren vidi se samo jedna (za bateriju).
Desktop računar je isto upaljen stalno i on ima svoju svetiljku. Na njemu postoji i jedno svetlo koje baca dosta jaku (uslovno rečeno) plavu svetlost, ali postoji dugme za isključivanje toga, pa sam to i uradio. Monitor obično daje narandžastu svetlost sa svoje diode kad se ugasi nakon 15ak minuta neaktivnosti, a inače je plava.
Ispod desktop računara se nalazi switch. Na njemu u svakom trenutnu svetli 5 dioda (jedna za napajanje i 4 priključena računara) i neretko dosta njih treperi, predstavljajući protok podataka kroz switch. Pored njega je još jedan produžni kabl koji se isto kao i onaj prvi nikad ne gasi. Naravno, i zvučnici su uvek upaljeni, tako da je to još jedno dodatno svetlo (plave boje).
Desno se nalazi WebStar modem. Na njemu se nalazi 5 dioda i obično 4 trepere bez prestanka.
E sad, ako sam dobro sračunao to je najmanje 15, a naviše 20 različitih izvora svetlosti. Ne znam kako je u drugim sobama po noći, ali sad kad sam obratio pažnju ovo mi izgleda kao vatromet koji se raspao svuda po sobi (ima mnogo svetla različite boje http://blog.delic.in.rs/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif )…

Kakva je situacija kod vas?


ja ovo i dalje ne kontam:haha:

zato se ti vazda budiš:qq: