PDA

Pogledaj Punu Verziju : Otpustite blokade



DaDole
25-12-2014, 09:14
U našim glavama je bezbroj uspomena,uvjerenja,kodeksa,životnih priča,vezanosti,odluka i još mnogo toga što opterećuje naš sve umorniji um..Obilje očekivanja,navika,strahova..sve nam to oduzima energiju i narušava naš mentalni sklop kao balast .
Sve te kočnice i blokade treba da otpustimo.
Svako od nas zna koje su to mentalne blokadee koje nas vuku ka dolje.

DaDole
25-12-2014, 09:15
Otpustite vezanosti – Prema budističkoj filozofiji, vezanost je korijen problema. Potpuno se slažem.
Vežemo se za sve vrste stvari, čak i najgluplje izraze u svemiru. Jeste li i vi vezani za nešto? Koliko? Je li vas to sprječava u nečemu?
Patite li zbog toga? Pogledajte jasno u to, razbijte tu iluziju i znajte da se svaka vezanost može odvezati.


Otpustite osjećaj krivnje – Krivnja nema nikakvu funkciju. Razmislite, što vam ona može ikako riješiti?
Samo vas drži zatvorenikom mučenja i tuge.


Otpustite negativno razmišljanje – Pesimističke misli i negativni stavovi vas drže u mračnoj auri koja prožima sve što radite. Opasno je biti u njoj. Znajte da misli utječu na svijet oko nas. Dovoljno smo rekli.


Otpustite samokritiku – Puno puta smo mi sami sebi bol u grlu. Kritiziramo sebe u najboljoj namjeri ali i pređemo granicu. Kitiziranje se onda preokrene u obeshrabrujuće poruke.
Pustite ih i budite blagi i nježni prema sebi.

Otpustite predrasude – Predrasude vas čine ogorčenima. Smanjuju granice mogućnosti značajnog povezivanja s drugima.

DaDole
25-12-2014, 09:16
Otpustite prisilno razmišljanje – Držite li se nečeg jer osjećate da tako trebate činiti bez očiglednog razloga? Vrijeme je za iskreno sagledavanje korisnosti i nuspojava.


Otpustite potrebu za tuđim odobrenjima – Imamo naviku tražiti odobrenja od drugih. To ponašanje ukazuje na potrebu skretanja pažnje ne sebe, ali i prijeti našoj samouvjerenosti i integritetu.


Otpustite ograničavajuća uvjerenja – Većina naših granica su samonametnute. Život nije osmislio granice. Naša uvjerenja jesu. Naučite prepoznati ona uvjerenja koja ograničavaju vaše mogućnosti djelovanja i otpustite ih.


Otustite zamjerke – Reći ću to ovako: zamjerke su loše po vaše srce. Imajte ih dovoljno dugo ili brojčano dovoljno i vaše zdravlje će na kraju patiti. Istraživanja pokazuju postojanje povezanosti između bolesti srca i emocija poput ljutnje i zamjeranja.


Otpustite stav “Sutra ću to učiniti” – ovo je taktika odgađanja u vašoj podsvijesti koja vas sprječava da obavite važne zadatke. Pokušajte to osvijestiti i barem u početku se pogurati te učiniti dio zadatka danas.

DaDole
25-12-2014, 09:17
Otpustite zabrinjavajuće misli – One nastaju iz straha od nepoznatog i nesigurnosti u vezi budućnosti. Misao kako se neka neugodnost može dogoditi je samo nestvarna misao koju smo sami stvorili.
Zapitajte se je li ta misao temeljena na stvarnim činjenicama?


Otpustite ljubavne rane – Rana u srcu od prošle ljubavi treba nekada i duže vremena za zacjeljivanje. Vaše srce je zaključano dok vaš um vrti po istoj misli cijelo vrijeme.
U toj boli u srcu treba spoznati da ne patite zbog gubitka, već zbog ideje koju imate u glavi o gubitku.


Otpustite ružna sjećanja – Ponekad se sjetimo neprijatnih stvari koja bude u nama tugu. Ta ružna sjećanja utjeću na nas u sadašnjosti. Neka ostanu tamo gdje i pripadaju – u prošlosti.


Otpustite nepotrebne stvari – Vežemo se i za stvari svih vrsta. Ponekad napravimo u svojim životima nered od nepotrebnih objekata. Otpustite ih i pojednostavnite vašu okolinu u kojoj živite i radite.


Otpustite loše društvo – Ako imate oko sebe ljude koji su neiskreni, zavidni na tuđi rad, izrazito pesimistični ili obeshrabrujući, odmaknite ih od sebe.

DaDole
25-12-2014, 09:18
Otpustite ideju da ste vi rezultat vaše prošlosti – Jedna učestala greška u koju upadnemo je uvjerenje kako smo mi unaprijed odlučeni rezultat naših iskustava u prošlosti.
Ovo ograničava pogled na budućnost, jer ostajemo u uvjerenju kako budućnost može biti samo ista kao i prošlost. Neke stvari su nepromjenjive, ali mnoge su još uvijek u vašim rukama.


Otpustite poistovjećivanje s poslom ili drugim ulogama – Ovo je jedan od rizika modernog života. Kako razne uloge postaju sve specifičnije, počinjemo razmišljati kako smo mi sami te uloge.
Zbog ovog možemo izgubiti uvid u našu pravu prirodu.


Otpustite loše navike – Navike su ponašanja koja iznova ponavljamo, a ona vas mogu spriječiti ili ometati u korisnom i produktivnom djelovanju.
To može biti bilo što – od previše gledanja televizije ili prejedanja do uzimanja droga i sličnih opijata.


Otpustite preosobnog shvaćanja života – Često smo emocionalno uznemireni jer interpretiramo riječi ljudi iz vrlo subjektivnog gledišta.
Kada prihvaćamo stvari osobno postajemo uznemireni, povrijeđeni i razočarani. Kada gledamo na život s više objektivnog gledišta ostajemo emocionalno balansirani i usredotočeni na ono što je važno.


Otpustite gledanje na sat – Vrijeme je jedan od najvećih izvora stresa. Ipak, ne vrijeme samo po sebi, već naše poimanje vremena. Ponekad se osjećamo zarobljeni u konceptu vremena čak i kad se odmaramo. To uništava našu slobodu i prostor. Naučite kako provesti nešto vremena bez svjesnosti o vremenu i će biti oslobađajuće i u konačnici produktivno.

salel
25-12-2014, 13:32
Sve sam ove blokade ja već otpustio, samo mi treba neko da mi malo pomogne kako bi potpuno otišle niz vodu :pardon: pardon na iskrenosti