PDA

Pogledaj Punu Verziju : Osnove sexualnog obrazovanja



Sitni dječak
09-08-2016, 08:29
Hajde koga god zanima,meni je bilo dosadno pa eto da otvorim temu za sve koje zanima,postavljajmo si medusobno pitanja i onima kojima jos nije bio prvi put...

Padalica
09-08-2016, 08:57
Ja ima pitanje :palac:
Da li nekog moras puno da volis da bi mogao da spavas s njim ili mozes i malo da budes zaljubljen ?
:palac:

Keti
09-08-2016, 09:26
Moraš puno da voleš :ceka:

Ja nevolem i nem pojima šta ću :loptica:

Sitni dječak
09-08-2016, 11:48
pa ti ni nemoras da volis ikoga sa kim planiras spavati,ali puno je ljepse biti sa nekim koga uopce volis,a ta zaljubljenost smatram da se treba iskoristiti osim ako niste zauzeti,prevaru ne toleriram ni najmanje,znas kako se kaze da na kraju zivota zalimo za propustenim prilikama pa na tebi je:):grip:

Sitni dječak
09-08-2016, 11:52
Imam jedno pitanje koje nema veze sa ovom postavljenom temom,kako mogu mijenjati svoju sliku profila?:drnd:

Padalica
09-08-2016, 11:57
pa ti ni nemoras da volis ikoga sa kim planiras spavati,ali puno je ljepse biti sa nekim koga uopce volis,a ta zaljubljenost smatram da se treba iskoristiti osim ako niste zauzeti,prevaru ne toleriram ni najmanje,znas kako se kaze da na kraju zivota zalimo za propustenim prilikama pa na tebi je:):grip:

Pa kako ne moram da volim :pada:

Meni su rekli da smem da se seksam samo kad nekoga zavolim ili kad se udam :dada:
i kakve veze ima ako se dvoje vole a zauzeti su :lola: ljubav ne bira :neznam:
i sta ako je neko zauzet a to je bas covek mog zivota ? :lola:
pa ja moram da ga probam da bih to proverila :neznam:

Sitni dječak
09-08-2016, 12:07
Pa kako ne moram da volim :pada:

Meni su rekli da smem da se seksam samo kad nekoga zavolim ili kad se udam :dada:
i kakve veze ima ako se dvoje vole a zauzeti su :lola: ljubav ne bira :neznam:
i sta ako je neko zauzet a to je bas covek mog zivota ? :lola:
pa ja moram da ga probam da bih to proverila :neznam:

Pa vidi,da u pravu si ljubav ne bira,ali ako si vec zauzeta i svidi ti se nekim momak sa kojim zelis nesto vise,trebas da prekines sa prvim,jer onda to postaje varanje,a zamisli kako bi se ti osjecala kada bi bila sa nekim divnim momkom i on te prevari,zar nebi ti bilo lakse da ti sve objasni...
ti to mozes provjerit,ali probaj izbjeci prevaru,sve ce ici svojim tokom,u ljubavi i ratu sve je dozvoljeno,a to za seks,seks ne bira mozes voditi ljubav sa bilo kim tko ti je privlacan,ali to nije to,najbolje je sa voljenom osobom koju volis vise od sebe i znas da ona osjeca isto,ali ako samo zelis seks na jednu noc bez obaveza tada mozes sa bilo kim,a to da se cuvas za brak to je po meni sasvim ok i fer,nema nista ljepse i slade od toga

Padalica
09-08-2016, 12:13
:palac:
a sta da radim ako me privlace zauzeti :blenta:
da li je sa mnom sve u redu ?

Padalica
09-08-2016, 12:33
Da li je ispravno leci u krevet obucen, pa se tamo skidati ili se skinuti pa tako ici u krevet :palac: ?

Sitni dječak
09-08-2016, 12:36
Pa cestitam duso!
Sasvim si normalna,zauzeti prelijepi momak se u tvojim ocima cini nedostizan i to ti postavlja izazov,takva je ljudksa psiha i ne,ne mozes protiv toga,ne mozes protiv srca,ti to mozes pokusati ignorirati,ali bice ti jos gore,tvoje srce je u pravu,savjetovao bih ti da ga ne napustas,kad tad i on ce povuci krivi potez,al nikoji muskarac nije neosvojiv to mi vjeruj...sasvim si normalna i ne trebas da se mices od njega,osim ako je on ozenjen:ljut: onda bih ti preporucio da se tu ne mijesas,jer ipak to je mnogo vece od veze i nemoj biti ta koja ce prekinuti brak,zivi punim plucima i ajde za njim,jedino je gore znati da nisi uspjela je to da nisi uopce pokusala,a mozda si ga mogla dobiti,samo naprijed:):drnd:

mrav
09-08-2016, 12:41
Da li je ispravno leci u krevet obucen, pa se tamo skidati ili se skinuti pa tako ici u krevet :palac: ?


e jes ja sam uvek bio u dilemi kad se skidaju čarape?

Sitni dječak
09-08-2016, 12:48
mislis sa partnerom ili sama?:slinava:

Sitni dječak
09-08-2016, 12:49
HAHAH mravuuu:igrac:

Sitni dječak
09-08-2016, 12:56
Padalice ako mislis sa partnerom onda na krevetu,da to bude kao nekakva slatka predigra da mu se ne das odma nego da ocekuje vrhunac,
a mravu,muskarci da skidaju carape prije i da budu samo u odjeci ili bez majice,to vecsad ovisi o situaciji i kako se osjecate,ali mi muskarci carape definitvno prije,ako pitas za partnera hihih:haha::pusi2:

Padalica
09-08-2016, 13:00
uh :naki1: moracu da zapisujem
A :palac: da li muskarci vole da se ljube i koliko se dugo treba ljubiti ?
I da li ako muskarac nece da se dugo ljubi , devojka ili zena treba da trazi jos ili da pusti muskarca da sve odlucuje :palac:

mrav
09-08-2016, 13:00
Padalice ako mislis sa partnerom onda na krevetu,da to bude kao nekakva slatka predigra da mu se ne das odma nego da ocekuje vrhunac,
a mravu,muskarci da skidaju carape prije i da budu samo u odjeci ili bez majice,to vecsad ovisi o situaciji i kako se osjecate,ali mi muskarci carape definitvno prije,ako pitas za partnera hihih:haha::pusi2:



mislis partnerku

Padalica
09-08-2016, 13:01
Mrave :haha: odmah te je provalio :hahaha:

Sitni dječak
09-08-2016, 13:05
dada,mrave,moja greska hahahaha,a padalice,svatko ima svoj stil ljubljena,ali muskarci puno vise vole da se ljube od zena to je cak i naucno dokazano,a to za prevaru,znaci,kazem da neodustajes od momka koji je u vezi,a da bi trebala od onoga koji je vec ozenjen,jer brak je nesto puno vise,a za vezu,ako on zeli,neces mu se sada nuditi nego ako on to pokazuje,onda da...i osjetit ces kada on zeli prestati,ali mislim da ces prije ti prestati,samo se trebas opustiti i uzivati u ljubljenju:):drnd:

Sitni dječak
09-08-2016, 13:06
inace studiram filozofski fakultet u zagrebu,smjer psihologija pa volim da produzujem i mnogo mi je ljudi reklo da kompliciram tako da:kuckuc:

Padalica
09-08-2016, 13:09
dada,mrave,moja greska hahahaha,a padalice,svatko ima svoj stil ljubljena,ali muskarci puno vise vole da se ljube od zena to je cak i naucno dokazano,a to za prevaru,znaci,kazem da neodustajes od momka koji je u vezi,a da bi trebala od onoga koji je vec ozenjen,jer brak je nesto puno vise,a za vezu,ako on zeli,neces mu se sada nuditi nego ako on to pokazuje,onda da...i osjetit ces kada on zeli prestati,ali mislim da ces prije ti prestati,samo se trebas opustiti i uzivati:):drnd:

Ja da odustanem :lola: nema sanse :nene:
Idemo dalje....
da li zena treba sama da predlozi sex :palac:

Sitni dječak
09-08-2016, 13:13
pa obicno to rade muskarci,ali ni oni ne pitaju hoces li se seksati sa mnom,to prvo pocne ljubljenjem i ako oboje vidite da to ide na nesto vise onda krenete,uglavnom pratis njega:b:

Padalica
09-08-2016, 13:18
A sta ko ja necu da pratim :ljut:
i da li prvi put boli :srbpla: ?

Sitni dječak
09-08-2016, 13:37
Pa prvi put boli,ali opet od osobe do osobe,neke cure osijecaju gotovo neprimjetnu bol a neke jako jako boli,a neke uopce ne boli prvi put i cak nakon prvog odnosa zna krvariti ali skroz malo ne sada litre i to se zaustavi,boli te,zato sto ti on probija himen,to je mala pa ajmo rec mrezica koje imaju nevine djevojke koja se nalazi na maternici:grip:

ako bude krvarilo bit ce najvise dvije kapljice krvi,potrudi se bit opustena ako budes uplasena bit ce gore,predigra pomaze tu

Padalica
09-08-2016, 13:44
:lola: himen se ne nalazi na materici

Sitni dječak
09-08-2016, 13:54
jaoo,pa smjesten je na ulazu u rodnicu,kazem to tako,i djelomicno prekriva otvor vagine:ljut::m::drnd:

Sitni dječak
09-08-2016, 13:55
i padoo,ako te smijem pitati koli:kafa:ko imas godina?

Padalica
09-08-2016, 13:58
cetldeset :trepp:

Sitni dječak
09-08-2016, 13:59
okej,okej:drnd:

Sitni dječak
09-08-2016, 13:59
jel vjerujete u ljubav na prvi pogled:)

Padalica
09-08-2016, 14:00
ali osecam se kao sedamnaestogodisnjakinja :trepp:
@tema
ljubav ne, ali zaljubljenost da :dada:

Sitni dječak
09-08-2016, 14:02
HAHAHAHAHH,dobra,dobra,dada,i logicnije mi je to nego kad se osobe znaju dosta godina kao prijatelji i onda pukne neka ljubav,kako to,ono pliiz???:m:

Padalica
09-08-2016, 14:06
sto brzo plane to se brzo i gasi :pardon:

Sitni dječak
09-08-2016, 14:07
gihih,al gdje ima dima ima i vatre,a ne samo tak odjednom:riki:

Sitni dječak
09-08-2016, 14:07
imas jos pitanja?:duh:

Padalica
09-08-2016, 14:09
mozes da odmoris :mm:

Sitni dječak
09-08-2016, 14:17
:drnd:

Moonster
10-08-2016, 13:59
mozes da odmoris :mm:

Imam ja pitanje, ako ti imaš četldeset, a ja deveteset i pet, imamo li šanse ? :hm:

Padalica
10-08-2016, 14:05
tada bi moon spadao u onu kategoriju oces al niti mozes niti se secas kako :haha:
pozdrav za tebe

Moonster
10-08-2016, 14:08
tada bi moon spadao u onu kategoriju oces al niti mozes niti se secas kako :haha:
pozdrav za tebe

Mjok, rekao sam 95, ali ne i čega ? :hm:
Pretpostavka može biti čudo.
Pozdrav veliki i za tebe, naravno :cmok:

Padalica
10-08-2016, 14:11
e bravo moon :bravo: dao si mi slagvort za dalja ispitivanja sitnog :drnd:

@tema
koliko je bitna velicina polnog organa :palac:

Moonster
10-08-2016, 14:17
e bravo moon :bravo: dao si mi slagvort za dalja ispitivanja sitnog :drnd:

@tema
koliko je bitna velicina polnog organa :palac:

Znam, jer se doticni bavi malo psihologijom, opasan teren ako pogresis u proceni :kafa:

et thema:

Koliko sam upoznat, bitna je, nije najbitnija, ali bitna jeste, ostatak je u tehnici, a i jako puno u raspoloženju obe strane.
Kada je raspoloženje u minusu, sve džabe, ali baš sve, barem kod mene.

Padalica
10-08-2016, 14:20
ovde je pitanje moon ko treba da postavlja pitanja :lol: sitni ima 20 godinica :lol:
ali nema veze :lol: mi cemo da pitamo i odgovaramo za sve zainteresovane gledaoce ovog programa :curica:
@tema
apsolutno se slazem sa tobom :dada:

Moonster
10-08-2016, 14:27
Svet ostaje na mlađima, dakle on treba da postavlja pitanja, osim ako ima dovoljno iskustva, a to onda daje jedan drugi uvid u njega kao ličnost, ali sve je to ponovo zasnovano samo na pretpostavkama, jer ga niko od nas suštinski ne poznaje, tako da u tome ima uvek odstupnicu, ako ume da je iskoristi.

Kada se o meni radi, ti me već poznaješ, ako te iko hvatao na forumu kada si padala, to sam bio ja :haha:

et thema:

U vezi jedne osobe, čuo sam da je rekla, da je svaki muškarac bio pravi u datom trenutku njenoga života, kako uopšte znati ko je "pravi" ?

P.S.
Ovo je malo off-topic, ali pošto sve ionako ima veze sa psihologijom, malo skretanje neće nikome škoditi.....

Padalica
10-08-2016, 14:34
jeste moon :dada: da si hvatao hvatao si :haha: :srce:

Sto se teme tice, moje misljenje je, da ne postoji pravi za ceo zivot..cak bih se i slozila sa tom osobom :dada:
Ako je u svakom razdoblju zivota imala pravu osobu pored sebe, onda je dobro prosla...
ako se to odnosi na razdoblje zivota a ne samo na trenutke

Moonster
10-08-2016, 14:53
jeste moon :dada: da si hvatao hvatao si :haha: :srce:

Sto se teme tice, moje misljenje je, da ne postoji pravi za ceo zivot..cak bih se i slozila sa tom osobom :dada:
Ako je u svakom razdoblju zivota imala pravu osobu pored sebe, onda je dobro prosla...
ako se to odnosi na razdoblje zivota a ne samo na trenutke

Šta sam uhvatio, uhvatio sam, al' te barem nikada ispustio nisam :cmok:

at thema:

Sada sam se setio, osoba je Nataša Bekvalac, nekim sam čudom ostao slušajući njen intervju.

Mislim da postoji pravi il' prava za život ceo, ali sam siguran da se to jako retko nalazi, u većini slučajeva, nikada.

Da li su trenutci ili životno razdoblje, ne znam, nisam Natu pitao, a ne verujem da će nam se putevi ikada ukrstiti,
iako sam slab na barbike, u nekim slučajevima....

Sitni dječak
10-08-2016, 16:50
slazem se sa moonom za velicinu svakako:kafa:

Sitni dječak
10-08-2016, 16:58
da,slazem se sa vama i za pravu i pravog,uglavnom mi i nemamo pravog,to je ono sto osjecamo,ako taj pravi ode i veza se zavrsi,vjerojatno ce doc neko novi i mozda ce nam se on ciniti pravi,jel me shvacate?

Moonster
11-08-2016, 11:44
da,slazem se sa vama i za pravu i pravog,uglavnom mi i nemamo pravog,to je ono sto osjecamo,ako taj pravi ode i veza se zavrsi,vjerojatno ce doc neko novi i mozda ce nam se on ciniti pravi,jel me shvacate?

Shvaćam ja tebe, ali to bi onda išlo ovako:

Izgled---glas+pogled----dodir---sličnosti(različitosti) + ponašanje = onaj Pravi/Prava

Ovo je gruba skica, dakle tražimo onoga/onu pravu u zavisnosti šta sami želimo da nađemo, podsvesno sami sebe vodimo.

Sitni dječak
11-08-2016, 11:57
dada,upravo tako,to bi bilo moje misljenje,bas tako moon,a isto tako akoizgubimo pravog ili pravu,i nademo novu,to je vjerojatno zato sto nismo prebolijeli pravu i u toj novoj vidimo nju

Padalica
11-08-2016, 11:59
ou ou ou :pada: nista se ne slazem sa sitnim
ulazem prigovor :naki1:

Moonster
11-08-2016, 12:10
ou ou ou :pada: nista se ne slazem sa sitnim
ulazem prigovor :naki1:

Nije dovoljno samo uložiti prigovor, nije ovo Kafkin "Proces", daj malo obrazloži taj prigovor. :aha:

Moonster
11-08-2016, 12:13
dada,upravo tako,to bi bilo moje misljenje,bas tako moon,a isto tako akoizgubimo pravog ili pravu,i nademo novu,to je vjerojatno zato sto nismo prebolijeli pravu i u toj novoj vidimo nju

Drugim riječima, uvijek tražimo istu stvar, tako da gubitkom određene osobe samo kompenzujemo gubitak tražei drugu osobu koja ima iste ili barem slične osobine, kao osoba koju smo izgubili. Ali postoji jedan detalj, a to je da ne postoje dvije identične osobe, takop da nikada ne možemo naći potpunu, već samo djelomičnu zamjenu za nekoga.
Znači li to da pristajemo na kompromis u ljubavi ?
Prihvatajući ono što je ponuđeno, iako nam u potpunosti ne odgovara.

Padalica
11-08-2016, 12:21
a isto tako akoizgubimo pravog ili pravu,i nademo novu,to je vjerojatno zato sto nismo prebolijeli pravu i u toj novoj vidimo nju

Ako nadjemo novu-to je zato sto nismo preboleli pravu :pada: glupost
Ako smo izgubili-izgubili smo :pardon:

Kako mozes biti siguran da je neko pravi/prava za tebe?
U skoro pa idealnoj vezi, braku ti mislis da je ta osoba prava za tebe, zanemaris one losije stvari, naviknes se, napravis kompromis...a onda kad ta osoba izadje iz tvog zivota i prodje vreme, ti shvatis da idealnog nema- sve je samo stvar velikog truda, kompromisa i dobre volje :dada:

Padalica
11-08-2016, 12:24
Drugim riječima, uvijek tražimo istu stvar, tako da gubitkom određene osobe samo kompenzujemo gubitak tražei drugu osobu koja ima iste ili barem slične osobine, kao osoba koju smo izgubili. Ali postoji jedan detalj, a to je da ne postoje dvije identične osobe, takop da nikada ne možemo naći potpunu, već samo djelomičnu zamjenu za nekoga.
Znači li to da pristajemo na kompromis u ljubavi ?
Prihvatajući ono što je ponuđeno, iako nam u potpunosti ne odgovara.
U 80 % slucajeva svi trazimo slicno, pa makar bilo i nepovoljnije po nas, to nam je poznati teren. Promene plase uglavnom, navike su cudo...pre ces ici u starim pocepanim papucama koje su udobne i kojima znas i zmureci da gazis nego nove, neisprobane koje ce mozda neko vreme zuljati :aha:

Moonster
11-08-2016, 12:49
U 80 % slucajeva svi trazimo slicno, pa makar bilo i nepovoljnije po nas, to nam je poznati teren. Promene plase uglavnom, navike su cudo...pre ces ici u starim pocepanim papucama koje su udobne i kojima znas i zmureci da gazis nego nove, neisprobane koje ce mozda neko vreme zuljati :aha:

Šta bi sa onim, različitosti se privlače ?

Padalica
11-08-2016, 12:52
privlace se :dada: ali ne opstaju :nene:
budu uzbudljive dok zaljubljenost traje :aha: cim nestanu leptirici u stomaku i treba da ljubav krene, sve to jako pocne da smeta

Moonster
11-08-2016, 13:11
privlace se :dada: ali ne opstaju :nene:
budu uzbudljive dok zaljubljenost traje :aha: cim nestanu leptirici u stomaku i treba da ljubav krene, sve to jako pocne da smeta

aHA, tako dakle, misliš dos sex traje sve je ok, a onda fiasko :kapa:

Padalica
11-08-2016, 13:15
nou sex :nene:
ruzicaste naocare :dada::raz_060:

Moonster
11-08-2016, 13:38
Sex sa rozle naocarama ? :kapa:

Hmmm...ne znam kako bi to išlo, ću zapišem, pa ćemo ispitamo, dakle tačka 93. :drnd:

Padalica
11-08-2016, 14:07
:mm: Kao opet spomenusmo sex, da pitamo dalje :mm:

elem, slucaj jao-pao...?

Kada se muskarac vadi na umor i stres i ne znam sta mi je , nikad se desilo nije :aha: a zenska ga tesi :uteha:
:jede:

Moonster
11-08-2016, 14:16
:mm: Kao opet spomenusmo sex, da pitamo dalje :mm:

elem, slucaj jao-pao...?

Kada se muskarac vadi na umor i stres i ne znam sta mi je , nikad se desilo nije :aha: a zenska ga tesi :uteha:
:jede:

Pa verovala ili ne, meni se dešavalo da nakon više od 15 sati posla, ne budem za ništa, a kamoli za nežnosti :aha:
Dešavalo mi se da se probudim umoran iako sam lepo odspavao, ima tu istine, koliko znam, umor, tačnije premor
je izuzetno nezgodan. :aha:

Padalica
11-08-2016, 14:19
Znam ja da se desava, ali pitanje za sve i muske i zenske, kako se ponasate u tim situacijama ?
:jede:

Moonster
11-08-2016, 14:23
Znam ja da se desava, ali pitanje za sve i muske i zenske, kako se ponasate u tim situacijama ?
:jede:
Ja se lepo naspavam, pa onda nadoknadim propušteno :pusi:

Padalica
11-08-2016, 14:26
Imam jos pitanja, ali sad idem :seka:
nastavak sledi..tema nije zavrsena :nene:

Padalica
11-08-2016, 20:31
Kad se desi nekim slucajem, nedajbozeibozesacuvaj :lol: sta kazete i kako se ponasate?
Da li odmah priznate da ne ide ili se pravite malo blesavi pokusavajuci ?
devojke-zene, da li treba preuzeti inicijativu i pokusati da preokrenete situaciju ili tesite i govorite stvari koji prijaju muskom egu?

LonČe
11-08-2016, 23:37
jel ovde o sexiju il vođenju ljubavi?!
xmm ima li razlike?!

elem, iščitah vas od korice do korice :bisa:


ps nadam se da će da nabasam na vas online :g: pa da prodiskutujem i ja malko :rile:

Moonster
12-08-2016, 10:54
Kad se desi nekim slucajem, nedajbozeibozesacuvaj :lol: sta kazete i kako se ponasate?
Da li odmah priznate da ne ide ili se pravite malo blesavi pokusavajuci ?
devojke-zene, da li treba preuzeti inicijativu i pokusati da preokrenete situaciju ili tesite i govorite stvari koji prijaju muskom egu?

Ja priznam da ne ide, nemam strpljenja da se foliram, posle toga zatražim pomoć narodne medicine, orasi, med i tajni sastojak, a ako ni to ne ide,
uzmem pilulu,a ako ni to ne ide, mogu da se pravdam sa tim da mi je neko ( neka devojka jel te :raz_068: ) nešto nabajala, navračala i slično.

A da, kažem da ako stanje potraje, da oglas da traži zamenu za defektnu robu :pusi:
Tako da suštinski i nemam problema po tem pitanju, već samo rešenja :haha:

Moonster
12-08-2016, 10:56
jel ovde o sexiju il vođenju ljubavi?!
xmm ima li razlike?!

elem, iščitah vas od korice do korice :bisa:


ps nadam se da će da nabasam na vas online :g: pa da prodiskutujem i ja malko :rile:

Kako nema razlike, sex ti je na brzinu, kada baš i ne posvećuješ pažnju veliku drugoj strani, a vođenje ljubavi je
baš suprotno, polako, studiozno i sa puno, puno više pažnje prema nekome i prema detaljima.

P.S.
Samo se nadaj, nada poslednja umire :pusi:

Sitni dječak
12-08-2016, 12:59
na strani sam moonstera za raspravu o pravom ili pravoj,ali padalice,vidi ako smo toliko pogodeni o nedostsatku voljene osobe i nademo novu,u njoj mozemo vidjeti zamjenu za pravu ili pravog,shvacas sta zelim da ti kazem:manijak:

Padalica
12-08-2016, 13:09
ne slazem se opet :nene:
sta ako je ta sledeca prava ?

Sitni dječak
13-08-2016, 09:47
ehh,tesko je to padoo:ljut::) pa ako mislis da je ta sljedeca prava bitces sa njom i ako ste stvoreni jedno za drugo bit ce tibolje nego protekle veze pa i ona prosla za koju si mislio da je prava

Padalica
13-08-2016, 20:42
:pada: sitni me samo zbunjuje

ЖениМиСе
14-08-2016, 07:49
Evo Padalice da ti odgovorim na gore postavljeno pitanje ... nikakav umor, premor, neraspoloženost, a ni bilo šta drugo ne može uticati na to da ne pokažem bar malo nežnosti voljenjoj osobi ... možda sam sam specifičan, ali ljubav i razmena nežnosti sa voljenom osobom su mi uvek na prvom mestu ... ako sam joj potreban u nekom trenutku sve svoje obaveze i poslove ostavljam sa strane ... posao i sve drugo može da čeka, ali razmena nežnosti sa voljenom ne.

Padalica
04-12-2016, 23:19
gde nestade ovaj sitni :hm: