PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li uživate u poslu koji radite?



ЖениМиСе
23-09-2016, 11:38
Kada radimo posao u kojem ne uživamo, on postaje siguran recept za nezadovoljstvo u životu.

Šta vaš posao znači za vas?
Da li je ono što radite u skladu sa vašim sposobnostima i vašim najdubljim interesima?
Da li je posao jednostavno način da zaradite za život?
Da li je za vas ponedeljak najgori dan u nedelji, a petak najbolji?

Evo za početak da i sam dam neke odgovore na ova pitanja:

Posao za mene ne znači obavezu i uvek ga biram prema mojim interesima i sposobnostima, ne predstavlja mi način da prosto zaradim za život. Ako mi neki posao ne pričinjava užitak i zadovoljstvo jednostavno ga neću ni prihvatiti jer pre ili kasnije će se pojaviti neki posao koji će mi i pružiti ono što od njega očekujem. A što se tiče najboljeg ili najgoreg dana u nedelji .... za mene oni svi su isti. Svaki novi dan pruža nove izazove i nove prilike da radim ono što volim. Što je veći problem ispred mene veće mi je i zadovoljstvo da se izborim sa istim. Toliko od mene za sada, a sad bih vole da čujem vaše mišljenje i odgovore na gore postavljena pitanja.

Padalica
23-09-2016, 11:54
Da budem malo diplomata :lol:

Posao mi znaci sigurnost, nezavisnost i pruza jednu stabilnost , kakvu takvu, meni i mojoj porodici.
I jeste jednostavno nacin da zaradim za zivot, da mogu, bila bih na odmoru stalno dok primanja stizu. Ali nazalost, ne moze tako :nene:
i jeste mi ponedeljak najgori, a petak najbolji :dada:
Ne mogu reci ni da obozavam svoj posao ni da ga mrzim...jednostavno tu je. Volim izazove, volim oblast koju radim, volim i ljude s kojima blisko saradjujem ali ne uvek. Da se ja pitam, radila bih kao degustator putovanja :lol: ...kazem bas degustator, jer turisticki radik je opet naporan posao.:lol: Ovako, obilazis i degustiras svet :lol:.
Nazalost, zivimo u drzavi u kojoj nema mnogo izbora, moras da radis bilo sta da bi ziveo. Ne, ne 'ziveo'-'prezivljavao'
Tako da mogu da kazem da sam srecna sto uopste imam posao :aha: da li uzivam u njemu, to vec zavisi od dana i ljudi...

DaDole
23-09-2016, 12:17
Posao koji obavljam radim profesionalno,za pare, znači nema uživanja.
Uživanje ipak vezujem za neke druge stvari :haha:
Generalno,zadovoljna sam i ne bih ništa posebno mijenjala.
Naravno,ima teških trenutaka i loših dana,ali tako je u svemu što je dio poslovnog okruženja.
Srećom,imam oko sebe divne saradnike i korektne ljude uvijek spremne da se dnevna rutina "razbije" ili napravi plan za neku zabavu,putovanje..
Nekad mi je svaki dan ponedeljak,a nekad uvijek petak:dada:
Jedino što me opterećuje je nivo odgovornosti,ali kao i sve,i to ima svoje mane i prednosti.

I da,naravno da sam srećna što radim.

ЖениМиСе
23-09-2016, 14:41
Neke poslove radim volonterski, nek pak za pare, ali i u jednom, a i u drugom slučaju ih radim samo i samo ako mi pričinjavaju užitak i zadovoljstvo ... Ne nisam bogat pa da mogu da biram šta ću raditi, a šta ne. Jednostavno sam došao do zaključka da nijedan posao na svetu nije vredan toga da prodam svoj duševni mir ... Ne volim poslove od 9 do 5 da se tako izrazim, niti volim da imam šefa nad glavom dok radim ... najviše volim honorarne poslove gde koliko toliko imam svoju slobodu naravno uz strogo poštovanje rokova, a po završenom poslu nije mi toliko bitno kolika je zarada, bitno mi je da je klijent zadovoljan i to je za mene pravi užitak i zadovoljstvo.

bakterijasmarsa
23-09-2016, 21:42
Poenta ove price ce biti u sledecoj recenici: Ne mrzim svoj posao, ne kasnim i ne bezim u krivinama.

Zapravo volim svoj posao kao struku koju radim i da su malo drugacije okolnosti da je manje politike a vise logike, bia bi situacija bombonica.
Profesionalno odradjujem posao, trudim se da kad u 3 zatvorim vrata firmre i problemi ostanu iza vrata.
Srecan sam sto imam kolege zdravog razuma koji su mi podrska i kojma sam podrska u svim situacijama a situacija ima svakodnevno.
Danas smo posle posla otisli na pivo i bili potpuno iskreni i opusteni. To je sreca koju nemaju svi koji rade po javnim i drustvenim preduzecima, a narocito privatnim.
Da sam u situaciji da radim sta pozelim i da ne razmisljam o prihodima koji zivot znace, radio bih projekte u prirodi na odrzanju prirode i suzivotu s prirodom, ali to je vec druga tema.

Nežnicah
01-11-2016, 21:59
da, od 2003. pa na ovamo svaki sam mrzela i mrzim i dalje :dada:

причалица
23-12-2016, 21:12
volim svoj posao, nema tu mnogo razmišljanja. sreća je da mogu da živim od posla, da je posao u struci za koju sam se školovala...nemam animozitet prema ponedeljku, ali se ponekad radujem petku....
i...ipak, iako je penzija još daleko, znam da mi neće biti žao kad dođe i taj dan.