PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ljubav na radnom mestu: Da ili ne?



Пркос
18-01-2010, 12:01
Ljubav na radnom mestu: Da ili ne?

http://media.svevesti.com/images/sr/5/6/161556_a.jpg
Pre nego što kolegi koji vam je "zapao za oko" pošaljete signal da vam se dopada, pogledajte koje su dobre i loše strane upuštanja u ljubavne veze na poslu.
Zašto DA
Istraživanje sprovedeno na internetu ukazuje na činjenicu da manji broj zaposlenih krije svoju vezu s kolegom ili koleginicom. Procenat koji su ljubav u kancelariji držali u tajnosti poslednjih godina se primetno smanjuje. Stefani Lozi i Ilejn Olen, autorke knjige „Priručnik za kolege s posla: Kako da pronađete i zadržite ljubav na poslu“, kažu da je kancelarija idealno mesto da se pronađe nova ljubav.
− Ljudi koji rade zajedno imaju vremena da se upoznaju, da vide kako se potencijalni ljubavnik ponaša u raznim situacijama, kada je pod stresom ili kako se ponaša prema kolegama ili potčinjenima – objašnjava Lozi, koja se takođe udala za svog kolegu.

Zašto NE
Romansa među kolegama može da dovede do nefer i nepoštenog postupanja, do zatrovane atmosfere koja može zagorčati život ostalima. Radno okruženje može postati neproduktivno, čak neprijateljsko, ukoliko još pri tome dođe do bračnog neverstva. Međutim, zabrana bliskih odnosa među zaposlenima nije rešenje.
− Imajte na umu da je uspešnost brakova danas 50 prema 50. Razmišljajmo u kontekstu verovatnoće: šta mislite, kakve su šanse da kancelarijska romansa uspe? Taj odnos je manji od 50 prema 50. Zato, pre nego što uletite u avanturu s kolegom, razmislite o tome kako biste se osećali da na nedeljnom kolegijumu sedite s nekim sa kim ste imali ružan raskid i koga ne možete očima da gledate – ističe Frida Kapor-Klajn, seksualni terapeuet.


Šta Vi mislite o tome? http://serbianforum.org/images/smilies/icon_e_smile.gif

Dusala
18-01-2010, 12:24
ne licno moje misljenje... :raz_088:

Sibi
18-01-2010, 12:47
Ljubav je lepa bila ona na radnom mestu ili van njega. Može da motiviše. Zašto da ne.
Pa hajde da zamislimo situaciju... zabavljate se sa prvim komšijom sve je lepo i krasno, blizu ste, ta blizina vas još više zbližava, poznajete se kao da ste u braku i desi se raskid, da li ćete prodati stan i iseliti iz njega da ga ne bi sretali u liftu?! :lol:
Ne možeš sebi reći "neću da se zaljubim, radimo zajedno", ljubav ne bira, to je hemija.
Osim toga, što se više koprcaš da se iskobeljaš i ne zaljubiš, to te više obuzima....

QueenOfClubs
18-01-2010, 14:35
Љубав на послу – не.
У великом броју фирми је то забрањено из разних разлога.
Крити тако нешто је тешко. А и да се не крије, још горе.
Да сви гледају у нас, да прате реакције, да оговарају.
Има их и који би "навијали", али авај, ту су онда питања типа:
Што си тужна данас? Како је било синоћ?
Не зна се шта је горе. Држати људе на дистанци или бити пријатељски расположен.
Рецимо, моја фирма је таква где се практично гаје породични односи.
И ко је резервисан, није му добро.
Тешко је све то избалансирати у друштву у којем су често две крајности. Или је присутна пакост или блиски односи.
Не бих се ја у то упуштала и никад и нисам.
Није да се нисам повремено заљубљивала у понеког колегу, али могу то да контролишем.
Има толико мушкараца ван моје фирме, не морам баш ту да уплићем свој приватан живот.
А и иначе, волим да кад закључам канцеларију у три не причам о послу. Лепо се ресетујем кад дођем кући и посветим неким другим стварима. А знам два пара који су у браку и живе тако. Они ни не знају кад су на послу а кад код куће. :lol:

Milosavka
17-02-2010, 12:53
da, nebitno je gde se desava bitno je da ljubavi ima...

petrana
17-02-2010, 13:08
da, nebitno je gde se desava bitno je da ljubavi ima...

:) jeste Milosavka
kao sto je ima u tvom niku
obozajem te

Milosavka
17-02-2010, 15:30
:) jeste Milosavka
kao sto je ima u tvom niku
obozajem te

Izvini, duso, ali cime sam to zasluzila?

причалица
17-02-2010, 19:52
kod nas ima nekoliko , da kažem, brakova iz struke...i svi se lepo slažu i nema razvoda ni zatrovanih odnosa...naprotiv.
lično ne znam šta bih radila da moram da gledam nekoga i kod kuće i na poslu (užasna sam, je l da?)

Lilu
24-02-2010, 15:23
nikako ljubav na prvom mestu... na poslednjem... to su samo shugave emocije!

supermen*prvi
24-02-2010, 18:56
kod nas ima nekoliko , da kažem, brakova iz struke...i svi se lepo slažu i nema razvoda ni zatrovanih odnosa...naprotiv.
lično ne znam šta bih radila da moram da gledam nekoga i kod kuće i na poslu (užasna sam, je l da?)
A mislis da je on srecan kad otvori vrata i tebe zatekne kuci? :nosic:

supermen*prvi
24-02-2010, 18:58
nikako ljubav na prvom mestu... na poslednjem... to su samo shugave emocije!

Neki meni pricaju nesto drugo! :nosic:

Lilu
24-02-2010, 20:19
al sam glupa, ja procitala da se tema zove: ljubav na prvom mestu...:raz_114::raz_114::raz_114:

kojica
12-03-2010, 16:46
тја. и ја причала ''колеге не'' па се удала за колегу...:stidljiva:

Чуј.. тако шта да забране.. па то би био грех бре...:raz_097:

Ciciban
17-04-2010, 13:28
Ne !!!

milan11
17-04-2010, 14:41
ja sam uvek za ljubav i na radnom a i na ne radnom mestu, Zivela LJubav!

Klu
17-04-2010, 17:16
što da ne...

mikica
24-04-2010, 11:25
Ni po koju cenu i ni pod kakvim okolnostima!

Ванда
24-04-2010, 12:15
Ризично...А кад прође љубав, онда настаје хаос у целој фирми...

причалица
24-04-2010, 12:24
to je tačno....podele se klanovi ''za'' i ''protiv''...strašno.

Ванда
24-04-2010, 12:30
Ма, незгодно је и кад брачни пар ради у истој фирми! Иако знам за масу случајева кад обоје раде заједно, а неко од њих има авантуру на том истом радном месту..па пола колектива зна за њену аферу, а друга половина за његову..и сви ћуте.. (,,и сви жмуре, и поштују Јухухуху'')

причалица
24-04-2010, 12:40
kod nas ima nekoliko bračnih parova, sede u istoj kancelariji i sve ja, kao, u redu...ne znam ni za kakve frke...ali ima ovako, onih koji švrćkaju na pposlu, a žena nema pojma....pa se posle raskantaju jer on neće (normalno) da se razvede i onda tu krene - ''tako joj treba'' klan i klan ''baš mi je žao, skot jedan!''

milan11
24-04-2010, 13:22
to je tako oduvek bilo, onaj ko treba da zna poslednji sazna, a za kurvanje na poslu bi im jebo mater, pa zamisli sta ja mogu da radim kao taksista u ovom gradu, pa ipak ne naplacujem u naturi i kad me mole

milan11
24-04-2010, 21:07
to je tako oduvek bilo, onaj ko treba da zna poslednji sazna, a za kurvanje na poslu bi im jebo mater, pa zamisli sta ja mogu da radim kao taksista u ovom gradu, pa ipak ne naplacujem u naturi i kad me mole

jaoooo prostaku :tease:

причалица
25-04-2010, 07:43
jaoooo prostaku :tease:

baš htedoh da kažem...što ne im ne učiniš cenu...:pusi:

Ravnica Carobnica
27-07-2010, 15:03
Ljubav, je nesto najljepse sto se desi covjeku .Onaj sto ne zna sto je to ljubav bolje da se nije ni rodio. Gdje ce da se desi ljubav nije za diskusiju .Desi se ljubav na radnom mjestu , za mene je kao i u tranvaju putujuci vise puta u istom pravcu.
Zivjece od svog posla oboje , ali bez ljubavi taj zivot bi im bio prazan.Ja sam za ljubav ma gdje se rodila da bude vjecna ili lijepa dok je ima
http://razbibriga.net/imported/2010/07/852334286-1.gif

andromeda
28-07-2010, 07:50
ljubav na postu ne , zlih ljudi i ljubomornih naravno da ima i to ce koristiti
klanovi su cudo i ljudska pakost
covek je pakostan pogotovo kada vidi da se drugi vole, pa ce ljudska zloba dolazi do izrazaja
na jutarnjim kafama na poslu ispirace usta sa njima i smisljati koje kakve gluposti
to je nesto neverovatno sta sve mogu da naprave zli jezici

Ravnica Carobnica
04-08-2010, 22:58
ljubav na postu ne , zlih ljudi i ljubomornih naravno da ima i to ce koristiti
klanovi su cudo i ljudska pakost
covek je pakostan pogotovo kada vidi da se drugi vole, pa ce ljudska zloba dolazi do izrazaja
na jutarnjim kafama na poslu ispirace usta sa njima i smisljati koje kakve gluposti
to je nesto neverovatno sta sve mogu da naprave zli jezici

To rade oni sto je njihov zivot prazan pa ga pune tudjim i sve u negativnom smjeru da nekako pokriju svoju bijedu ne obaziri se na njih.

mona
05-08-2010, 02:50
Mala je verovatnoca naci pravu osobu na radnom mestu :huh:

Znaci ne...

Vragolanka
05-08-2010, 23:32
Zajedno na poslu, zajedno kod kuće, zajedno u krevetu, zajedno za stolom... mlogo je bre to zajedničkih stvari.
Inače, ljubav na radnom mestu: Ne. Posao i zadovoljstvo ne treba mešati... osim toga, kolektivno patimo od sindroma zavisti, tako da su male šanse da tako nešto opstane, pod uslovom da je izloženo pogledima šire javnosti.

john preston
06-08-2010, 02:40
ne samo na radnom mestu,svuda :jede:

konan
07-09-2010, 06:06
Ja sam protiv toga ali ova moja me napadala i uspela da prevari i sada smo zajedno u firmi,ali bar ne na istom mestu.:raz_076:

причалица
07-09-2010, 14:31
Ja sam protiv toga ali ova moja me napadala i uspela da prevari i sada smo zajedno u firmi,ali bar ne na istom mestu.:raz_076:
:raz_114: uspela da ga prevari...ebote...jadan ti :lol:

Lujka
01-08-2011, 16:57
Nema nista protiv onih koji se zavole na radnom mestu, koji to kriju ili ne - njihova stvar.
Licno glasam za ne, ali sto neko rece ako se desi pitanje je koliko ces odoleti takvom "izazovu" i ostati pri svom stavu.. biti izricit.

kojica
01-08-2011, 17:10
pa vidiš, konan nije uspeo.. :igra1:

mikili
01-08-2011, 17:16
I ja sam protiv.Retko uspeju da odvoje licni i profesionalni zivot,imam nekoliko slucajeva na poslu,po ceo dan se jure,raspituju jedno za drugo,ako se nasalis s njim odmah se nesto kao pravdas njoj,ako kupi ona nesto a ne zeli da on vidi,onda stalno ajde kazi da je tvoje...ma glupost ziva,stalno moras da vodis racuna bas oko tih podela koje su prethodno pominjane.

kojica
01-08-2011, 17:46
Kako se takav par uopšte snalazi pod zajedničkim krovom... :hm:

Keti
21-10-2012, 12:01
ni pod tackom razno.... :ljut:

Nežnicah
26-01-2013, 00:25
ne bi mi smetalo, da radimo skupa, već jesmo ranije, ista zgrada, različite službe, prijalo mi je da imam prevoz do posla i nazad i da imam prijateljsko lice s kojim ću izaći iz tog osinjaka na pauzu, radila sam u totalno bolesnoj kancelariji sa matorim muškarcima geometrima koji su toliko vulgarni i prosti bili a ja jedino žensko, ma užas :qq: da mm nije tu radio, ja ne bih mogla da živim od prostakluka i nabacivanja, ovako, ko zna šta su mi pričali iza leđa, ali dok sam prisutna, nisu me dirali i gledali...

Sagacity
26-01-2013, 00:39
Ne znam...Samo sam jednom davno došla u situaciju da se smuvam sa kolegom...al' zamalo....
Nisam za tu varijantu...Jedino neke sudbine, pa da te lupi...