PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kada žena vara



Пркос
20-01-2010, 17:54
Kada žena vara

http://media.svevesti.com/images/sr/7/3/161673_a.jpg

Sve se više govori o preljubnicama i prošlo je vreme kada su muškarci uglavnom bili ti u koje se zbog varanja upiralo prstom. Šta je to što će nečiju suprugu ili devojku oterati u krevet drugog muškarca?

Nije jednostavno doći do odgovora na pitanje zašto žene varaju, ali brojna istraživanja pokazala su da postoje neki zajednički i uobičajeni razlozi. Bilo da su žene u vezi nesrećne zbog nedostatka seksa, ljubavi, pažnje, komunikacije... vrlo je moguće da će njihovo nezadovoljstvo rezultirati preljubom. Evo nekoliko razloga koji će ženu oterati u krevet drugom muškarcu.

Zapostavljenost
Kada je suprug ili dečko emocionalno nedostupan i kada ignoriše potrebe žene, sve vreme žena pokušava da uspostavi komunikaciju, a muškarac ni tada ne obraća pažnju. Sve u svemu, žena će pokušavati neko vreme da dopre do muškarca, ali s vremenom će odustati i potražiti nekoga ko je razume.

Nema nade... Posle prevare 11 odsto prevarenih muškaraca zamrzelo je partnerke

Seksualna neispunjenost
Čak i onda ako je seks u vezi redovan, možda žena seksualno nije ispunjena i zadovoljna. Ona će pokušavati da ukaže muškarcu na svoje potrebe, ali često se dogodi da dobije odgovor kao što je: „Pokušavaš li da me naučiš kako da budem muškarac" ili „Ne ceniš me kao ljubavnika". I da, ponekad žene, ako nisu zadovoljne seksom, nađu nekoga ko će ih zadovoljiti.

Nerešene situacije iz prošlosti
U ovom slučaju najčešći scenario je taj da je u nekom razdoblju zajedničkog života suprug prevario ženu. Nakon preljube su ostali zajedno, ali se žena nikada nije s tim suočila i želja za osvetom se pojavila kada joj se ukazala prilika za prevaru.

Izgubljeno poštovanje
Svi mi volimo da verujemo u to da je neko uplovio u bračne vode isključivo iz ljubavi, ali ako muškarac iz nekog razloga s vremenom prestane da bude ono što je nekada bio, izgubi samopoštovanje, samopouzdanje i odustane od svega, ni u očima supruge neće biti bolji. Žena će takvog muškarca prestati da poštuje i u nekom drugom će pronaći sve ono čime ju je njen suprug jednom osvojio.

Da cujem i Vas stav ... :raz_088: :raz_025: :raz_053:

QueenOfClubs
20-01-2010, 18:36
Ех, тешко се жене отварају кад је превара у питању.
Прво, ниједна се тиме не хвали, а и ако каже, сигурно неће открити прави разлог.
У суштини, и ја мислим да су узрок горенаведени разлози, само бих још додала да често добију такав савет од маме.
Сви су они исти, ти гледај себе и тако...

petrana
20-01-2010, 20:52
jel stvarno mislite da ima neke razlike u tom kad zena vara i kad muskrac vara?
mene prosto dekoncentrise naslov i navodi na to da razmisljam samo u smeru "zar ima tu razlike" nego da dam odgovor, jer mi to nema smisla, kad bas zena vara, ko da je to specijalna vrsta prevare

QueenOfClubs
20-01-2010, 21:16
Да, јесте. Ретко која жена ће да угрози породицу тек онако, авантуре ради.
Ретко која жена у то неће укључити осећања.
И у највећем броју случајева, када жена превари мужа, то је знак да је у браку велика криза.
А сами мушкарци кажу да код њих и није баш тако.
Код мушкараца је чест случај да варају ради самодоказивања и мало забаве.
Ретко који ће и да помисли да остави жену.

petrana
20-01-2010, 22:13
Ako se radi o sredini u kojoj je vaspitanje nametnulo da je tako ko sto pricas Kvin, onda se zene ponasaju tako
Ali u zemljama gde tog takvog vaspitanja nema, zene se ponasaju sasvim drugacije i pricaju sasvim drugacije
i, ako se radi o razlici u onom sta ko prica kod nas, onda postoji razlika
ali ta razlika nije stvarna, meni se tako cini
Evo, na primer
kod nas zene varaju muza tako sto ga ogovaraju sa prijateljicom,
ili tako sto ne kazu pravu cenu onog sto kupe itd....
i sa tim znaju ozbiljno da ugroze porodicu
a da, one mogu da ogovaraju muza, ili da o njemu misle lose a da im na pamet ne pada da ga ostave :lol:
tako je kod nas, gde je tesko ekonomski i drustveno opstati ako se razvedes, pogotovo zeni, i plus vaspitanje
Ali, tamo gde je ekonomski sigurnije, i gde vaspitanje nije tako stisnuto, zene varaju i telesno, nista drugacije nego muskarci; i piju sasvim isto kao muskarci
Ili, eventualno negde gde je raspad sistema, i tamo ima svih tih pojava iako nije prisutna ekonomska sigurnost
Ali, znam na primer za Svajcarsku da i nasi ljudi koji tamo zive, ne sad svi, ali to postoji
zive u braku u fazonu, sta ko sa kim, to nema veze sa tim da su oni u braku
i na to pristaju i zene i muskarci
naravno neki, ne svi
uglavnom, meni se cini da ne varanjeodnosno varanje ne zavisi od pola, niti ima ikakve veze sa polom

QueenOfClubs
20-01-2010, 23:04
Ako se radi o sredini u kojoj je vaspitanje nametnulo da je tako ko sto pricas Kvin, onda se zene ponasaju tako
Ali u zemljama gde tog takvog vaspitanja nema, zene se ponasaju sasvim drugacije i pricaju sasvim drugacije
i, ako se radi o razlici u onom sta ko prica kod nas, onda postoji razlika
ali ta razlika nije stvarna, meni se tako cini
Evo, na primer
kod nas zene varaju muza tako sto ga ogovaraju sa prijateljicom,
ili tako sto ne kazu pravu cenu onog sto kupe itd....
i sa tim znaju ozbiljno da ugroze porodicu
a da, one mogu da ogovaraju muza, ili da o njemu misle lose a da im na pamet ne pada da ga ostave :lol:
tako je kod nas, gde je tesko ekonomski i drustveno opstati ako se razvedes, pogotovo zeni, i plus vaspitanje
Ali, tamo gde je ekonomski sigurnije, i gde vaspitanje nije tako stisnuto, zene varaju i telesno, nista drugacije nego muskarci; i piju sasvim isto kao muskarci
Ili, eventualno negde gde je raspad sistema, i tamo ima svih tih pojava iako nije prisutna ekonomska sigurnost
Ali, znam na primer za Svajcarsku da i nasi ljudi koji tamo zive, ne sad svi, ali to postoji
zive u braku u fazonu, sta ko sa kim, to nema veze sa tim da su oni u braku
i na to pristaju i zene i muskarci
naravno neki, ne svi
uglavnom, meni se cini da ne varanjeodnosno varanje ne zavisi od pola, niti ima ikakve veze sa polom


То што ти наводиш јесте варање, али је овде реч о телесној превари.
Питање је колико је у женској природи да вара само телесно а не и духом.

Ја заиста немам појма како је у Швајцарској. Тамо никад нисам живела.
А не верујем много у приче. Јер, мени су људи који живе тамо испричали нешто друго.
Говорим о женама у Србији, да будем прецизнија.
За сада су патријархално васпитане жене још увек у већини.
Видећемо за коју годину, кад ова "ратна" деца стасају, шта нам је рат још донео? :(

petrana
20-01-2010, 23:11
:trci:

petrana
20-01-2010, 23:11
Kvin, koja je tacno razlika izmedju duhovne i telesne prevare?

petrana
20-01-2010, 23:16
Ja se izvinjavam, al mene ovakve stvari znaju da iznerviraj
Ako neko nije telesno prevario a nekom drugom nabija na nos da nije telesno prevario, onda avaj, lakse bi svima bilo da je prevario :lol:
Meni stvarno se cini da nema nikakve tu razlike u polu

petrana
21-01-2010, 10:05
evo sta nadjoh jutos :lol: to nije moje misljenje nego sta je reko Monteskije (jako mi poznato al se ne secam ko je Monteskije )

Jedini nacin da zena bude verna je da je zaljubljena ili da je ruzna.
Monteskije

Ciciban
21-01-2010, 10:44
Ako je naslov teme pitanje onda ...nemam pojima...ali da probam

pretpostavljam da zena vara kad nestane ljubavi iz bilo kojih razloga, retko koja ce balkanska zena prevariti bez posebnog razloga ako pricamo o mentalitetu koji nas okruzuje. Zapostavljenost je jedan od kljucnih razloga po meni, ali ipak zene ( bar tako ja razmishljam) ne varaju bez emocija za razliku od muskaraca, mora tu postojati ako ne bogznakakvih emocija, bar za nijansu vecih nego u postojecem braku .

petrana
21-01-2010, 14:58
:lol:

Vragolanka
03-06-2010, 21:30
Nikad... ako su ovo razlozi, onda to nije varanje... :igrac:

причалица
03-06-2010, 21:34
tačno, jeco. tačno.

Hellen
17-06-2010, 16:56
Kad ljubav prestane... :raz_068:

j-a-m-i
17-06-2010, 18:05
Kad ljubav prestane... :raz_068:

Da li onda vara onog, prema kome ne oseća ništa, a ostaje s njim?

lider
17-06-2010, 21:58
Nema prevare.Sve je stvar sudbine, hemije i trenutka.
Doduše ja baš nisam neki stručnjak.:raz_068:

причалица
17-06-2010, 21:59
Nema prevare.Sve je stvar sudbine, hemije i trenutka.
Doduše ja baš nisam neki stručnjak.:raz_068:

bar si iskren, mssim ovo za stručnjaka...

lider
17-06-2010, 22:01
Lekrama sekoooooooo

jasamja
30-06-2010, 16:17
Nemam pojma kad žena vara ali ako vara onda to dobro radi...bar ja nikad ništa nisam primetio.A ove koje nisu moje ne varaju.Ko to kaže,ko to laže?

kojote
01-07-2010, 20:06
Žene varaju kada im se ne ispune neki od mnogobrojnih zahteva, koje, nakon vrlo burnog i uglavnom površnog promišljanja, postavljaju obično na najneprikladnijim mestima za postavljanje zahteva: za vreme fudbalske utakmice, u toku vožnje kolima, i u krevetu. O prvom ne vredi trošiti reči, uskoro počinje utakmica. Zahtevi koje žene postavljaju za vreme vožnje kolima, kad je muškarac okupiran pažnjom u saobraćaju i ima slabiji uvid u posledice onoga što će obećati, predstavlja modernu verziju izlaska u šetnju, i žene izdašno koriste takve prilike za ubeđivanje svojih partnera. Pogledajte samo kolonu vozila u svome gradu, i videćete da većina gestikulacija muškog vozača i ženskog saputnika, prikazuje unutrašnjost automobila kao pravo mesto za žensko ubeđivanje i postavljanje, čak i prilično neverovatnih zahteva.

Ženama, naravno, nije važno što je razgovor sa vozačem zabranjen u toku vožnje. Ako proceni da je njen partner indisponiran, ona mu možda neće reći šta je htela, ali će razgovor sigurno odložiti. Odlaganje učvršćuje njenu nameru, a kada dođe vreme da je ostvari, to će biti situacija krajnje nepovoljna po muškarca, sa određenom predistorijom do koje žene prilično drže. Dakle, jedino što nam ostaje je da budemo naglašeno ljubazni, pomalo osutni, i da joj ne dozvolimo da preuzme inicijativu. Jer, ako se mašta žene rasplamsa, ni Bog dragi ne zna kuda to može da odvede. Sve to obično dovodi do zahteva koje nismo ispunili "sećaš se da si mi to obećao, dok smo se vozili kolima... Bedniče!", dok sebi u isto vreme, u bradu mrmlja "hebaću ti mamicu lažovsku, videćeš ti za ovo"... O gotovo suludim zahtevima koje nam žene postavljaju u krevetu, pričaćemo nekom drugom prilikom. Na kraju, s time što nas varaju ne gubimo sve. Uvek nam ostaju rogovi.

marlon
19-07-2010, 21:11
kada nije sigurna u ljubav

VIKTOR
19-07-2010, 22:59
T




Trgovac te vara smejući se a žena SUZE RONEĆI !

Vragolanka
20-07-2010, 12:53
Muškarci izgleda bolje znaju kada žena vara. :pusi:
Ma vara samo kada je "naterana"... opet ja to nikako ne bih nazvala prevarom.

A kada je nesigurna, flertovaće. :trepp:

QueenOfClubs
20-07-2010, 13:06
Јој, мене ни пушком не би могли да натерају.
А не варам јер немам потребе.
Најлакше је отићи ипак.
А превара.
Јооој.
Лажи, измишљај, па савест, прикривај трагове...
Смара бре.
:lol:

Vragolanka
20-07-2010, 13:52
Јој, мене ни пушком не би могли да натерају.
А не варам јер немам потребе.
Најлакше је отићи ипак.
А превара.
Јооој.
Лажи, измишљај, па савест, прикривај трагове...
Смара бре.
:lol:

Nisam mislila bukvalno. Vara kada nešto u postojećem odnosu debelo ne štima... velika većina ne radi takve stvari bez razloga.

Najteže je otići... pomisli samo na niz promena koji taj odlazak vuče, pa osude od strane porodice, prijatelja, i sama promena je mnogima nepodnošljiva... neki vole da igraju na sigurno, sa maximalno uživanja i minimalnim rizikom. A to prevara pruža... imaš sa jedne strane sigurnost, a sa druge sve ono što fali... pa kompletiraš potrebe... ne odričući se ničega.
Tako rade kukavice.

Vremenom smori nešto drugo... laž je sam postupak, reči tu više ne igraju bitnu ulogu... kada ceo odnos preraste u laž.

marlon
20-07-2010, 14:05
Muškarci izgleda bolje znaju kada žena vara. :pusi:
Ma vara samo kada je "naterana"... opet ja to nikako ne bih nazvala prevarom.

A kada je nesigurna, flertovaće. :trepp:


a flert nije prevara..:eek:

nema zene na svetu koja nije makar jednom u zivotu dok je sa jednim muskarcem pomislia na drugog... naqo... :sojka:

da je samo jednom...nego....

Vragolanka
20-07-2010, 14:07
a flert nije prevara..:eek:

nema zene na svetu koja nije makar jednom u zivotu dok je sa jednim muskarcem pomislia na drugog... naqo... :sojka:

da je samo jednom...nego....

Ide ka tome, ako ne znaš da se zaustaviš... ali sam flert nije prevara. Flertujemo svakodnevno, što svesno što nesvesno.
Flert sa tendencijom da preraste u nešto više može da se okvalifikuje kao emotivni vid prevare...

Nema ni muškarca kome je tako nešto strano.

marlon
20-07-2010, 14:13
Ide ka tome, ako ne znaš da se zaustaviš... ali sam flert nije prevara. Flertujemo svakodnevno, što svesno što nesvesno.
Flert sa tendencijom da preraste u nešto više može da se okvalifikuje kao emotivni vid prevare...

Nema ni muškarca kome je tako nešto strano.

ko oce a zaustavi se zbog nekog tandara broca nesto nije u redu sa njim
ne postoji flert koji prerasta u nesto
flert je zaebancija i tendenciozna forma lecenja sto muskih sto zenskih malih kompleksa
flert je ispitivanje kako dise onaj drugi
lakse i efikasnije ga ufatiti za polni organ nego ispitivati se duze na taj nacin
emotivna prevara je nesto najgore
promiskuitetni sex je za to malji deca

naraFski :trepp:

QueenOfClubs
20-07-2010, 16:02
Nisam mislila bukvalno. Vara kada nešto u postojećem odnosu debelo ne štima... velika većina ne radi takve stvari bez razloga.

Najteže je otići... pomisli samo na niz promena koji taj odlazak vuče, pa osude od strane porodice, prijatelja, i sama promena je mnogima nepodnošljiva... neki vole da igraju na sigurno, sa maximalno uživanja i minimalnim rizikom. A to prevara pruža... imaš sa jedne strane sigurnost, a sa druge sve ono što fali... pa kompletiraš potrebe... ne odričući se ničega.
Tako rade kukavice.

Vremenom smori nešto drugo... laž je sam postupak, reči tu više ne igraju bitnu ulogu... kada ceo odnos preraste u laž.
Па ни ја нисам мислила на тебе док сам ово писала, већ на себе.
Била сам у ситуацији да могу да преварим, али ипак нисам.
Иако баш ништа није функционисало врло дуго, нисам могла док смо под истим кровом и у каквој таквој вези.
Било ми је много лакше да прекинем.

А лажни брак или лажна веза ми никако не могу пружити сигурност.
Баш напротив. Све ми је горе и несигурније. Па чак и материјално.

Не ради се о томе да ли сам храбра или не, једноставно нећу да траћим живот на нешто што нема никаквог смисла.
И не желим да се осећам лоше у вези.
Сматрам да бар тај луксуз могу себи да дозволим.
А нарочито сада.

И трк на тему клуб распуштеница :raz_032:

Vragolanka
20-07-2010, 23:02
Па ни ја нисам мислила на тебе док сам ово писала, већ на себе.
Била сам у ситуацији да могу да преварим, али ипак нисам.
Иако баш ништа није функционисало врло дуго, нисам могла док смо под истим кровом и у каквој таквој вези.
Било ми је много лакше да прекинем.

А лажни брак или лажна веза ми никако не могу пружити сигурност.
Баш напротив. Све ми је горе и несигурније. Па чак и материјално.

Не ради се о томе да ли сам храбра или не, једноставно нећу да траћим живот на нешто што нема никаквог смисла.
И не желим да се осећам лоше у вези.
Сматрам да бар тај луксуз могу себи да дозволим.
А нарочито сада.

И трк на тему клуб распуштеница :raz_032:

Poštenije je prekinuti, i meni lično lakše. Samo sam navela primer ljudi kojima tako nešto pada kao teža solucija.
I garantujem ti da se jako mali procenat, bilo muškaraca, ili žena razvodi zbog treće osobe, već je u pitanju neki unutrašnji faktor.

Takođe.

Što se tiče poslednjeg pasusa... ako smisao tražiš u krajnjoj svrsi odnosa i njegovom toku, taj odnos već u startu gubi svoj prvobitni smisao. Luxuz su samo emocije.

Nećem... :lol:

QueenOfClubs
21-07-2010, 06:15
Да ти не кажем шта тражим. :lol:

Vragolanka
21-07-2010, 10:46
Да ти не кажем шта тражим. :lol:

:bela:

kojica
21-07-2010, 12:34
Muškarci varaju a žene ostavljaju u velikoj većini slučajeva.
Zato ima tako mnogo prevarenih žena i tako mnogo ostavljenih muškaraca.

marlon
21-07-2010, 12:36
Muškarci varaju a žene ostavljaju u velikoj većini slučajeva.
Zato ima tako mnogo prevarenih žena i tako mnogo ostavljenih muškaraca.

cccc...mora das zena :kojica:

kojica
21-07-2010, 12:41
:lol:

e, nisam htela da kažem da su žene zlatne a muškarci grozni..
jednostavno se svašta izmenjalo..
dok su materijalnu sigurnost mogli da im obezbede muškarci,
varale su.. sada nemaju potrebu za tim.. jednostavno ostave
i idu dalje..
sigurnost kojoj muškarci teže je drugačije prirode..
siguran seks, kakav god bio, neće žrtvovati tako lako..

eto...

marlon
21-07-2010, 12:44
:lol:

e, nisam htela da kažem da su žene zlatne a muškarci grozni..
jednostavno se svašta izmenjalo..
dok su materijalnu sigurnost mogli da im obezbede muškarci,
varale su.. sada nemaju potrebu za tim.. jednostavno ostave
i idu dalje..
sigurnost kojoj muškarci teže je drugačije prirode..
siguran seks, kakav god bio, neće žrtvovati tako lako..

eto...

nemas pojma jer posmatras tipski
kao sto ima zena koje misle samo na q jer su se pristojno udale a posle nekoliko godina muz digao ruke od nje, bavi se biznisom ili juri mladje tako i one izadju napucane i merkaju dobar komad. i od toga im se sastoji zivot i smisao postojanja. mozes da izadjes svaki dan oko podne na obilicev venac i da ih brojimo
****s prazan seks

Vragolanka
21-07-2010, 13:38
:lol:

e, nisam htela da kažem da su žene zlatne a muškarci grozni..
jednostavno se svašta izmenjalo..
dok su materijalnu sigurnost mogli da im obezbede muškarci,
varale su.. sada nemaju potrebu za tim.. jednostavno ostave
i idu dalje..
sigurnost kojoj muškarci teže je drugačije prirode..
siguran seks, kakav god bio, neće žrtvovati tako lako..

eto...

U suštini se slažem, pre će žena da bude ta koja ostavlja, ako je treća osoba u pitanju, nego muškarac.
Ali... :lol:
Ne radi se o sigurnom sexu, nije to ono što muškarcima treba, ostaju zbog sigurnosti kolotečine, navike, osećaja dužnosti prema porodici, okolini i koliko god ovo nebulozno zvučalo, čistog, ispeglanog i skuvanog... :lol:

marlon
21-07-2010, 16:00
:smajlikojisekrsti:

pitam se sta cemo sa onda muskracima koji vole da idu vrecasto izguzvani, koji su boemski cisti i 'rane se u kafani il' s nogu...

QueenOfClubs
21-07-2010, 16:15
:smajlikojisekrsti:

pitam se sta cemo sa onda muskracima koji vole da idu vrecasto izguzvani, koji su boemski cisti i 'rane se u kafani il' s nogu...
Ти су најлакши за одржавање. :lol:

marlon
21-07-2010, 16:28
Ти су најлакши за одржавање. :lol:
jes, samo ih treba navatati i staviti na kanal :)

причалица
21-07-2010, 16:28
jes, samo ih treba navatati i staviti na kanal :)

a to je najteže...a kad im se dopadne, menjaju košulje svaki dan.

QueenOfClubs
21-07-2010, 16:29
jes, samo ih treba navatati i staviti na kanal :)
Јбг, не може се имати све. :)

Vragolanka
21-07-2010, 16:34
:smajlikojisekrsti:

pitam se sta cemo sa onda muskracima koji vole da idu vrecasto izguzvani, koji su boemski cisti i 'rane se u kafani il' s nogu...

A ja se pitam zašto onda takvi muškarci ostaju u braku... zbog neke moralne obaveze prema ženi, zbog dece, zbog čega?
Samo kažem da zbog sigurnog sexa nije, jer u većini takvih brakova sexa faktički i nema.

marlon
21-07-2010, 16:35
A ja se pitam zašto onda takvi muškarci ostaju u braku... zbog neke moralne obaveze prema ženi, zbog dece, zbog čega?
Samo kažem da zbog sigurnog sexa nije, jer u većini takvih brakova sexa faktički i nema.

:eek:

definisi siguran sex?

причалица
21-07-2010, 16:36
možda i ima sexa...a možda i nema, ne mo'š da tvrdiš...nisi im držala sveću.

Vragolanka
21-07-2010, 16:37
:eek:

definisi siguran sex?

Pitaj kojicu, ona je upotrebila taj termin.
Mislila sam na zagarantovan.


možda i ima sexa...a možda i nema, ne mo'š da tvrdiš...nisi im držala sveću.

Ako ga i ima, mogu misliti kakvo je to otaljavanje.

marlon
21-07-2010, 16:44
Pitaj kojicu, ona je upotrebila taj termin.
Mislila sam na zagarantovan.




pa razgovaram sa tobom a ne sa kojicom, ako spomenes neku kovanicu moras da znas njeno znacenje jer je koristis kao argument.

pretpostavljam na sta je mislila. ****s zagarantovan sex. jebalo mi se za njega i sa 30 a kamoli sad. sex je nadogradnja svega i kad ga obavljas redovito ko po navici, uzegne se. ne sex mislim, vec akteri. sustina je u izazovu promene i iznenadjenjima svake vrste. kreaciji bas kao u umetnosti. dignes pokrivac misleci da je ispod njega on jer vidis da mrda nesto oko penisa a ono gorila skoci na tebe i svu te pocepa da moras da ides na sivenje. ne bas tako al' otprilike tu negde.... :jede:

причалица
21-07-2010, 16:44
Ako ga i ima, mogu misliti kakvo je to otaljavanje.

otukud ti sad to? stvarno si držala sveću takvima?

Vragolanka
21-07-2010, 17:00
pa razgovaram sa tobom a ne sa kojicom, ako spomenes neku kovanicu moras da znas njeno znacenje jer je koristis kao argument.

pretpostavljam na sta je mislila. ****s zagarantovan sex. jebalo mi se za njega i sa 30 a kamoli sad. sex je nadogradnja svega i kad ga obavljas redovito ko po navici, uzegne se. ne sex mislim, vec akteri. sustina je u izazovu promene i iznenadjenjima svake vrste. kreaciji bas kao u umetnosti. dignes pokrivac misleci da je ispod njega on jer vidis da mrda nesto oko penisa a ono gorila skoci na tebe i svu te pocepa da moras da ides na sivenje. ne bas tako al' otprilike tu negde.... :jede:

Značenje je bilo jasno, a to što sam rekla da predpostavljam, umesto da znam, možda je moja greška, ali nije razlog da se vatamo za tu jednu reč. Ti znaš šta sam ja mislila pod tim, ili pretpostavljaš? Ajde da sitnimo onda sve... jer već si dao odgovor, a uvek postoji verovatnoća da ne možeš 100% da znaš šta sam htela da kažem... banalizuješ, tražiš da budem veći bukvalista nego što jesam, a to nije moguće. Pretpostavljam.

Užegnu se akteri kada je redovan, kao po navici?
Bukvalno se užegnu?
Redovan, ili po navici? Nije isto. Postoji velika verovatnoće da će doći do zamena teza.

Suština jeste u promeni, izazovima, inspiraciji... ali za tako nešto nije neophodno potražiti treću osobu. Ovo u slučaju da među akterima još uvek ima strasti. Jer to je pokretač svega... sex se ne otaljava, to ne radiš čisto reda radi, ne možeš sa bilo kim, ali sa nekim možeš bilo gde.
Mani me sa simbolikom, ne možeš da misliš pogrešno, osim ako pre toga ne naslutiš... takva iznenađenja nisu baš svima prijatna, ili neprijatna.

Vragolanka
21-07-2010, 17:03
otukud ti sad to? stvarno si držala sveću takvima?

Prvo se gasi strast.
Onda na red dolaze i osećanja.
Ne mora da dođe do potpunog gašenja, mogu da prerastu u nešto drugo, pozitivno, negativno, nebitno.

Već pri gubitku prvog, sex više nije ništa drugo, nego rutina. Osim ako si sa mužem, recimo, a razmišljaš o nekom drugom... onda on bude katalizator strasti. Ali ako muž nema sličnu inspiraciju, nema ništa od dobrog sexa.
Sve ide iz glave.
Samo njih dvoje, "užeglih" jednako jedna velika 0.

marlon
21-07-2010, 17:08
Značenje je bilo jasno, a to što sam rekla da predpostavljam, umesto da znam, možda je moja greška, ali nije razlog da se vatamo za tu jednu reč. Ti znaš šta sam ja mislila pod tim, ili pretpostavljaš? Ajde da sitnimo onda sve... jer već si dao odgovor, a uvek postoji verovatnoća da ne možeš 100% da znaš šta sam htela da kažem... banalizuješ, tražiš da budem veći bukvalista nego što jesam, a to nije moguće. Pretpostavljam.

Užegnu se akteri kada je redovan, kao po navici?
Bukvalno se užegnu?
Redovan, ili po navici? Nije isto. Postoji velika verovatnoće da će doći do zamena teza.

Suština jeste u promeni, izazovima, inspiraciji... ali za tako nešto nije neophodno potražiti treću osobu. Ovo u slučaju da među akterima još uvek ima strasti. Jer to je pokretač svega... sex se ne otaljava, to ne radiš čisto reda radi, ne možeš sa bilo kim, ali sa nekim možeš bilo gde.
Mani me sa simbolikom, ne možeš da misliš pogrešno, osim ako pre toga ne naslutiš... takva iznenađenja nisu baš svima prijatna, ili neprijatna.

tacno, neki put treba banalizovati do same granice paroskizma neke stvari jer je apsurdno raspravljati o iracionalnoj stvari koja se zove strast.
ako zena ima zelju ona ce je zadovoljiti ...ili muskarac...nebitan je nacin. konacno mogu da je i stalno potiskuju sto znamo da ostavlja lose posledice po rasudjivanje. brak i sex u braku. da izvines ali meni sama pomisao na to da o tome pricamo na granici strasnog razmatranja u sta cemo uneti dovoljno erudiciong libida da nas nagna na kvalitetno je pomalo sad besmisleno. tis mlada zena i normalno da tako gledas na to... ja samo sto nisam otiso bogu na istinu pa gledam sad drugacije... znaci koncepti su razliciti. mlad bracni par je dovoljno lud da radi svasta u braku... posle nekoliko goidina strast tesko da je istog intenziteta... 15 god kasnije moze da bude zanimljivo ako u igru udju treci i cetvrti a oboje su relativno liberalni i nisu zatucani..posle 30 god. braka zena ti ko sestra a ti njoj ko brat...

o izazovima mogu da pisem sa erotskim nabojem ali necu sad jer necu da se palite ovde... ima man neke moje price koje mi ukrao pa nek vam da na priv... ojadicu ga zbog toga :)

marlon
21-07-2010, 17:10
Prvo se gasi strast.
Onda na red dolaze i osećanja.
Ne mora da dođe do potpunog gašenja, mogu da prerastu u nešto drugo, pozitivno, negativno, nebitno.

Već pri gubitku prvog, sex više nije ništa drugo, nego rutina. Osim ako si sa mužem, recimo, a razmišljaš o nekom drugom... onda on bude katalizator strasti. Ali ako muž nema sličnu inspiraciju, nema ništa od dobrog sexa.
Sve ide iz glave.
Samo njih dvoje, "užeglih" jednako jedna velika 0.

eto
sustina

Vragolanka
21-07-2010, 17:15
tacno, neki put treba banalizovati do same granice paroskizma neke stvari jer je apsurdno raspravljati o iracionalnoj stvari koja se zove strast.
ako zena ima zelju ona ce je zadovoljiti ...ili muskarac...nebitan je nacin. konacno mogu da je i stalno potiskuju sto znamo da ostavlja lose posledice po rasudjivanje. brak i sex u braku. da izvines ali meni sama pomisao na to da o tome pricamo na granici strasnog razmatranja u sta cemo uneti dovoljno erudiciong libida da nas nagna na kvalitetno je pomalo sad besmisleno. tis mlada zena i normalno da tako gledas na to... ja samo sto nisam otiso bogu na istinu pa gledam sad drugacije... znaci koncepti su razliciti. mlad bracni par je dovoljno lud da radi svasta u braku... posle nekoliko goidina strast tesko da je istog intenziteta... 15 god kasnije moze da bude zanimljivo ako u igru udju treci i cetvrti a oboje su relativno liberalni i nisu zatucani..posle 30 god. braka zena ti ko sestra a ti njoj ko brat...

o izazovima mogu da pisem sa erotskim nabojem ali necu sad jer necu da se palite ovde... ima man neke moje price koje mi ukrao pa nek vam da na priv... ojadicu ga zbog toga :)

Poenta je u tome da se ljudi ne razvode samo zato što se nekome od supružnika diže nivo hormona na treću osobu.
Zato, ili ostati na tome, ako već dođe do prevare, ili uopšte ne rizikovati, nego potiskivati.A ni jedno ni drugo ne možeš da kontrolišeš potpuno.

marlon
21-07-2010, 17:20
Poenta je u tome da se ljudi ne razvode samo zato što se nekome od supružnika diže nivo hormona na treću osobu.
Zato, ili ostati na tome, ako već dođe do prevare, ili uopšte ne rizikovati, nego potiskivati.A ni jedno ni drugo ne možeš da kontrolišeš potpuno.

poenta je zasto ljudi ostaju zajedno a ne zasto se razvode.

nista ne mozes da kontrolises sto je vezano za emocije i strast. to je zabluda.

ako mozes onda imas zid koji kad tad pukne u tebi.

Vragolanka
21-07-2010, 17:22
poenta je zasto ljudi ostaju zajedno a ne zasto se razvode.

nista ne mozes da kontrolises sto je vezano za emocije i strast. to je zabluda.

Ja sam svoju pretpostavku zašto već iznela.
Nisam sebi dozvolila toliki "luxuz" da ostanem u lošem braku.
Onaj ko jeste, može da kaže da zna zašto.

marlon
21-07-2010, 17:24
Ja sam svoju pretpostavku zašto već iznela.
Nisam sebi dozvolila toliki "luxuz" da ostanem u lošem braku.
Onaj ko jeste, može da kaže da zna zašto.

a sto bi pa brak bio los ako nema taslacenja svaku noc po triput?

Vragolanka
21-07-2010, 17:27
a sto bi pa brak bio los ako nema taslacenja svaku noc po triput?

Nisam ni rekla da je loš... ako nema taslačenja svaku noć, i sam sex, ili nedostatk istog ga ne čine lošim, već samo "užeglim".
Lošim ga prave akteri... taslačenje sa strane je samo ventil za neke mnogo ozbiljnije stvari od samog nedostatka strasti.

marlon
21-07-2010, 17:29
Nisam ni rekla da je loš... ako nema taslačenja svaku noć, i sam sex, ili nedostatk istog ga ne čine lošim, već samo "užeglim".
Lošim ga prave akteri... taslačenje sa strane je samo ventil za neke mnogo ozbiljnije stvari od samog nedostatka strasti.

vis ja sa strane nisam taslacio... cek da uznem onaj crkveni kalendar... ustvari nebitno...

pitanje je sta covek trazi od zivota a ne od braka ili veze ili sexa... smisao. sustina. esencija.

ako apstrahujes decu koja su najvaznija sta ostaje. znaci...znas.

Vragolanka
21-07-2010, 17:33
vis ja sa strane nisam taslacio... cek da uznem onaj crkveni kalendar... ustvari nebitno...

pitanje je sta covek trazi od zivota a ne od braka ili veze ili sexa... smisao. sustina. esencija.

ako apstrahujes decu koja su najvaznija sta ostaje. znaci...znas.

Znam da nisi taslačio, radio si nešto drugo. Sam izaberi odgovarajuću reč.
Obično traži ono što ne može da dobije, a za sreću mu treba mnogo manje.
Deca su prioritet... potrebe stvaraju kontradikciju u glavi. Ima parova koji nemaju decu, pa ostaju... plaše se lošijeg.

marlon
21-07-2010, 17:38
Znam da nisi taslačio, radio si nešto drugo. Sam izaberi odgovarajuću reč.
Obično traži ono što ne može da dobije, a za sreću mu treba mnogo manje.
Deca su prioritet... potrebe stvaraju kontradikciju u glavi. Ima parova koji nemaju decu, pa ostaju... plaše se lošijeg.

nisam pametnice ni to... to ne volim sam da radim vec neko drugi :)

ne kontas... duhovno traganje nije traganje ko u marketu za pastetom kojoj jos nije prosao rok.... sreca je relativan pojam a o tome smo pricali kolko se secam dosta ranije.

tacno. kontradikcija je uvek u nama samima. niko drugi te ne moze iz te kontradikcije izvuci no ti sama ili o kome je rec. da bi se izvukao treba shvatiti smisao necega. ali svet i ljudi su tako uredjeni da neke stvari jedino mozes da shvatis kasnije. i veruj da mi neko sad da opet 25 ne bih se vratio. nikad.

mis godina a ne... :)

Vragolanka
21-07-2010, 17:45
nisam pametnice ni to... to ne volim sam da radim vec neko drugi :)

ne kontas... duhovno traganje nije traganje ko u marketu za pastetom kojoj jos nije prosao rok.... sreca je relativan pojam a o tome smo pricali kolko se secam dosta ranije.

tacno. kontradikcija je uvek u nama samima. niko drugi te ne moze iz te kontradikcije izvuci no ti sama ili o kome je rec. da bi se izvukao treba shavtiti smisao necega. ali svet i ljudi su tako uredjeni da nek stvari jedino mozes da shvatis kasnije. i veruj da mi neko sad da opet 25 ne bih se vratio. nikad.

Ipak si učestvovao, pasivno. Ko bi rekao. :lol:

Ne možeš da nahraniš dušu ako je telo gladno... Ljudi sami sebi komplikuju život sa željama, prioritetima, potrebama, ne znaju šta hoće, ne znaju šta im treba... ne znam čoveka koji je može tačno da definiše šta od života očekuje. Kad ne može da zna šta če sutra biti... Na stranu ta neizvesnost.
Ne ume svako ni da uzme deo sreće, ma koliko bila relativna, prolazna... traže znači suštinu u skladu sa sopstvenim afinitetima.

Suština je u jednostavnim stvarima.

marlon
21-07-2010, 17:55
Ipak si učestvovao, pasivno. Ko bi rekao.

Ne možeš da nahraniš dušu ako je telo gladno... Ljudi sami sebi komplikuju život sa željama, prioritetima, potrebama, ne znaju šta hoće, ne znaju šta im treba... ne znam čoveka koji je može tačno da definiše šta od života očekuje. Kad ne može da zna šta če sutra biti... Na stranu ta neizvesnost.
Ne ume svako ni da uzme deo sreće, ma koliko bila relativna, prolazna... traže znači suštinu u skladu sa sopstvenim afinitetima.

Suština je u jednostavnim stvarima.

eto zasto volim sa tobom da drvim :)

jesam... ucestvovao sam pasivno. mada je bilo i aktivno al nebitno sad.

naravno, potreba moze da zamagli sve. potpuno normalno jer smo ljudi tj zivotinje od krvi mesa. i radimo stvari svi redom nepojmljive zdravom razumu nekad. ma koliko bili racionalni i odmereni i pazimo i cuvamo se i mislimo na neki ****ni dignitet. ako napravis zivot prostim takav ce ti biti. sedis kuvas peres vaspitavas decu ispiras mozak glupostima.... to je nezgoda danasnje zene koja ima obaveza preko glave i nema mesta za nesto vise. na stranu to sto i zena koja je ostvarena zapadne u stanje da sama poneki put ne zna sta zeli...od svega od sebe, partnera, zivota, izazova, buducnosti.... ti koji ti imaju zacrtan put i rutu sta zele i i znaju sta im treba desi im se neki kvrc.. ali to je stvar karaktera, mozda gresim ima ljudi koji su jako racionalni ali racionalno ubija emotivno i jedno s drugim ne ide. lucidnost ide sa humorom pa ako os i tragicnim ali ne ide sa ustrojenim. po meni je ustrojeno najgore. idi u severne zemlje pa ces ih videti kakvi su. ne trazi se nista, jer kad trazis neces nista ni naci. marfijev zakon. sve dolazi iznenada kad se najmanje nadas i kad nisi ni svesna sta ti se desava. i to je ono najlepse zato sto je to potpuno prirodno osecanje. sve nakalemljeno, smisljeno i logistikom odradjeno je suvisno takvom poimanju srece. mada ima ljudi koji uzivaju i na takav nacin opet kazem.

sustina je u zadovoljstvima. koja mnogima nemaju cenu a tebi imaju pravo bogatstvo.

QueenOfClubs
22-07-2010, 11:12
Постоје ситуације кад рационално треба и мора да убије емотивно.

marlon
22-07-2010, 20:05
Постоје ситуације кад рационално треба и мора да убије емотивно.

postoje, slazem se... ako ima neke koristi od toga. ali iskustvo me uci da u tom slucaju po pravilu svi gube. postoje samo dva puta, sasecanje u korenu ili pustiti da to emovitivno prirodno otraje. sve ostalo je silovanje, pre svega sebe. ali svoja mudrost nije tudja...il obratno.

причалица
22-07-2010, 20:08
u pravu si, marlon. racionalno ima snagu samo ako saseče emociju u korenu, ako ima snage za to....sve ostalo je mrcvarenje.

marlon
22-07-2010, 20:12
u pravu si, marlon. racionalno ima snagu samo ako saseče emociju u korenu, ako ima snage za to....sve ostalo je mrcvarenje.

a to ne moze
taki ljud se nije rodio
jer kad tad ga stigne
i onda je zaebano

причалица
22-07-2010, 20:15
a to ne moze
taki ljud se nije rodio
jer kad tad ga stigne
i onda je zaebano
možda se ljud nije rodio, ali žena jeste :)

QueenOfClubs
22-07-2010, 20:16
postoje, slazem se... ako ima neke koristi od toga. ali iskustvo me uci da u tom slucaju po pravilu svi gube. postoje samo dva puta, sasecanje u korenu ili pustiti da emocitivno prirodno otraje. sve ostalo je silovanje, pre svega sebe. ali svoja mudrost nije tudja...il obratno.
Хајде да дискусију ограничимо искључиво на такозване ЉиС односе.
Може се рећи да је користу питању, али она свакако не мора бити материјална.
Постоје људи заљубљиве природе, постоје и они који су, како ти рече ономад, склони томе да се помало осврну око себе кад нису сигурни у љубав, постоје они којима је стално потребна пажња, а постоје и брате слатки они са вишком хормона, ел да...
Е па да.
Оно што хоћу да кажем да је велика већина емоција у човека краткотрајна.
Ако ћемо због било које од наведених ствари растурати породицу, како то назвати?
Можда саможиво? И ко ће све патити и бити повређен на крају? Сви.
Кризе у браку су неминовне. Ко их нема лаже, то знамо сви.
Питање је да ли треба себи удовољити по сваку цену не би ли се криза лакше превазишла.

причалица
22-07-2010, 20:17
Кризе у браку су неминовне. Ко их нема лаже, то знамо сви.
Питање је да ли треба себи удовољити по сваку цену не би ли се криза лакше превазишла.

to, kraljice! in medais (t)res!

marlon
22-07-2010, 20:20
Хајде да дискусију ограничимо искључиво на такозване ЉиС односе.
Може се рећи да је користу питању, али она свакако не мора бити материјална.
Постоје људи заљубљиве природе, постоје и они који су, како ти рече ономад, склони томе да се помало осврну око себе кад нису сигурни у љубав, постоје они којима је стално потребна пажња, а постоје и брате слатки они са вишком хормона, ел да...
Е па да.
Оно што хоћу да кажем да је велика већина емоција у човека краткотрајна.
Ако ћемо због било које од наведених ствари растурати породицу, како то назвати?
Можда саможиво? И ко ће све патити и бити повређен на крају? Сви.
Кризе у браку су неминовне. Ко их нема лаже, то знамо сви.
Питање је да ли треба себи удовољити по сваку цену не би ли се криза лакше превазишла.

nemam ih
krizno sam se udao
pa sam naviko na to od prvog dana

QueenOfClubs
22-07-2010, 20:25
nemam ih
krizno sam se udao
pa sam naviko na to od prvog dana
Е па теби је онда лако.
Није те стигла она јеврејска.

marlon
22-07-2010, 20:30
Е па теби је онда лако.
Није те стигла она јеврејска.

qvince
ja sam u umetnickom braku
znaci prioret je ne zdranje peglanje pranje i kuvanje vec konstruktivne price
jos sa 40 zena mi savetovala da zivimo ovojeno da mi bude lepse
al ja stavio na pipir kad cu da dobijem infarkt od promiskuitetnog sexa
i reko neka fala

p.s a i prorekla mi ciganka da cu da mrem na zenskoj sisi... zato biram one sa manjim da zaebem sudbinu :)

QueenOfClubs
22-07-2010, 21:21
Лепо је кад сте се обоје нашли у таквој вези и да вам одговара.

причалица
22-07-2010, 21:23
qvince
ja sam u umetnickom braku
znaci prioret je ne zdranje peglanje pranje i kuvanje vec konstruktivne price
jos sa 40 zena mi savetovala da zivimo ovojeno da mi bude lepse
al ja stavio na pipir kad cu da dobijem infarkt od promiskuitetnog sexa
i reko neka fala

p.s a i prorekla mi ciganka da cu da mrem na zenskoj sisi... zato biram one sa manjim da zaebem sudbinu :)

:raz_114:

marlon
24-07-2010, 22:11
Лепо је кад сте се обоје нашли у таквој вези и да вам одговара.

aha
samo trazim nacin da je za stalno posaljem u pm
samo budala moze da se zeni i udaje

DaDole
19-08-2016, 12:38
I dalje ne razumijem ovu temu:kapa: Šta vara? Koga vara? Žena može samo da bude vjerna sebi i svojim osjećajima,svojoj moralnoj vertikali i ničijoj više:nene:Da vara ,znači,sebe i samo sebe:dada:

scepa
21-12-2020, 23:46
Kad je nezadovoljna i zapostavljena...