PDA

Pogledaj Punu Verziju : Лако је њој



QueenOfClubs
22-01-2010, 11:51
Шта помислите кад чујете...
Лако је жени да добије посао, само обуче минић и насмеши се...
Лако је жени, само се богато уда и реши проблем.
Шта жена... Она не мора ни да учи и може лепо да прође у животу. :raz_088:

И да ли реагујете?

Мислим да ова генерализација подједнако утиче на деградацију и жена и мушкараца.
Некако испада да жене добију све уз помоћ кревета.
Све и да јесте тако, ко ту испада глуп?
Мушкарац, који дозвољава да се њиме лако манипулише. или жене које не морају да "се потруде" у животу?
Ха? :razzz

Dusala
22-01-2010, 12:20
:raz_114: :raz_114: :raz_114: ne prolazi ni to vise....

QueenOfClubs
22-01-2010, 12:24
Знамо ми да не пролази у пракси, али преоладава у мишљењу.

Dusala
22-01-2010, 12:44
:raz_114: :raz_114: :raz_114: ma nema vise ni u misljenju...
vis sad moze se voleti sve je izmesano i dopusteno... :raz_114: :raz_114: :raz_114:
shvatas sta sam htela reci... :raz_114: :raz_114: :raz_114:

Man
22-01-2010, 12:56
ništa nisam razumeo :raz_088:

Sibi
22-01-2010, 13:07
Iza svakog uspešnog muškarca stoji (odana, uspešna, proračunata?) žena, ali iza uspešne žene ne stoji muškarac. Generalno, uspešna žena je sve postigla sama.
U Srbiji ... muškarci se boje uspešne žene, a druge žene joj zavide, koleginice će sa zluradošću komentarisati njen izgled počev od načina oblačenja pa do viška kilograma (da ne zaboravim i to preko čijeg kreveta je došla do uspeha) .. a pošto ne želi ili nema vremena za flert i ostale zahebancije, muškarci će je proglasiti nedodirljivom aždajom, ledenom kraljicom koju može samo neki od šefova da ima... I tako... žena jednostavno ne može da uspe sama.

Ne bih reagovala .. odmahnula bih rukom (bilo bi i za očekivati), kome dokazivati??? Tako je uvek bilo i biće... Verovatno bih se pogledala u ogledalo i rekla sebi "bravo, uspela si!" :pusi:

Sibi
22-01-2010, 13:33
A za ono "samo se bogato uda i reši problem", naravno da nije lako bogato se udati. :lol: Ali ljudi su takvi, uvek će zluradi jezici govoriti.

Bisernica
25-01-2010, 19:24
Знамо ми да не пролази у пракси, али преоладава у мишљењу.


Baš zato što prolazi u mišljenju,potrebno je kontinuirano raditi na razbijanju stereotipa i predrasuda,a mišljenje i jeste takvo zbog ustaljenog stereotipa i predrasude ,pogotovu - kojim se žena kao biće svodi samo i jedino na SEKSUALNI OBJEKT !!
Dakle- kada se žene same potrude i angažuju da se izbore za menjanje ovakvog *doživljaja* od strane muškaraca ,tada ćemo moći da govorimo o sporadičnim slučajevima koji svakako postoje,i koji se u praksi lako prepoznaju kao takvi.Ali,sve dok se ne bude desila ta aktivnost žena,vladaće stavovi koji generalizuju i u jednom trenutku će ove nove generacije koje dolaze,a ne znam šta se s njima dešava u smislu vaspitanja,pa kako koje gudi- sve gore ludi - zaista početi da funkcionišu (ako već i nisu) ,na tim principima kao usvojenim normalnim društvenim vrednostima.
E onda će biti kom opanci ,kom obojci - a mislim da su ga onda muškarci nadrljali,jer što reče jedan moj pacijent (toliko sam se ismejala kad sam čula,ali kad sam malo bolje trazmislila,čovek je 1000 % u pravu ) - " Picačka sila je najjača a svetu ".
E sad.......neka gleda šta je kom činiti.

Bisernica
25-01-2010, 19:29
Da dodam još samo - danas je postala premija naći NORMALNOG partnera sa kojim se može predpostaviti zajednički život do kraja - i u dobru i u zlu,pa kad su devojke u pitanju,došlo je vreme da je najbolja fakultetska diploma koju steknu,kad se udaju za nekog ko se može nazvati -normalnim.Ovo važi i za drugiu stranu ništa manje.
Bogata je udaja ona kad nadješ nekog ko može da te prati i koga možeš da pratiš mentalno i duhovno,a onda i materijalno nije problem jer dodje kao novostvorena vrednost zajedničkog rada.
Sponzorstvo i sponzoruše,žigoloi i ta nova čuda *tehnike* brzo izgube na početnom zamahu,jer se *srbi lako dosete*,pa u jednom trenutku i onaj koji plaća zavrne slavinu.

QueenOfClubs
25-01-2010, 22:22
Baš zato što prolazi u mišljenju,potrebno je kontinuirano raditi na razbijanju stereotipa i predrasuda,a mišljenje i jeste takvo zbog ustaljenog stereotipa i predrasude ,pogotovu - kojim se žena kao biće svodi samo i jedino na SEKSUALNI OBJEKT !!
Dakle- kada se žene same potrude i angažuju da se izbore za menjanje ovakvog *doživljaja* od strane muškaraca ,tada ćemo moći da govorimo o sporadičnim slučajevima koji svakako postoje,i koji se u praksi lako prepoznaju kao takvi.Ali,sve dok se ne bude desila ta aktivnost žena,vladaće stavovi koji generalizuju i u jednom trenutku će ove nove generacije koje dolaze,a ne znam šta se s njima dešava u smislu vaspitanja,pa kako koje gudi- sve gore ludi - zaista početi da funkcionišu (ako već i nisu) ,na tim principima kao usvojenim normalnim društvenim vrednostima.
E onda će biti kom opanci ,kom obojci - a mislim da su ga onda muškarci nadrljali,jer što reče jedan moj pacijent (toliko sam se ismejala kad sam čula,ali kad sam malo bolje trazmislila,čovek je 1000 % u pravu ) - " Picačka sila je najjača a svetu ".
E sad.......neka gleda šta je kom činiti.

Добро бре Бисо, докле жене више да се боре и доказују?
Због тог малог процента жена, а сви одлично знају да проценат јесте мали, свртавају све у исти кош.
Као да једва чекају.
Ето, иако има мушкараца швалера у нерадника, ми нисмо склоне томе да их све сврстамо заједно и не очекујемо од мушкараца да се вечно доказују док не падну на нос.

причалица
11-02-2010, 21:47
joj, gde je bre ženama lakše?! ko to kaže? šta je sa ženama koje ne nose miniće?

sani
11-02-2010, 22:45
Cinjenica da lakse prolaze ljudi lepe i prijatne spoljasnosti..bilo zensko ili musko..takvima se sva vrata lakse otvaraju. :raz_076:

причалица
12-02-2010, 09:41
pa dobro...to je samo na kratko, na prvu loptu. ako su nevaspitani, lenji i šta ja znam - slabo im vredi ta spoljašnjost....

Sibi
12-02-2010, 11:47
Nema ružne žene, svaka žena je lepa samo ako ume to da pokaže. Ako ume da iznese ono što ima i nosi u sebi .. svaka će joj se vrata otvoriti.

ih kako sam ovo pametno rekla :raz_076:

Taska
14-02-2010, 13:32
vise sam na strani zena....al' volim da budem objektivna....

sve te generalizacije vise cujem od samih zena...
kao i zlurade komentare...

причалица
14-02-2010, 21:40
pa, nisam ni na čijoj strani, pravo da ti kažem...ko dobro radi, mislim da ima, što bi se reklo ''prođu''. bar je takvo moje iskustvo. više je, umesto dobrog izgleda, važno dobro ponašanje.

kojica
13-05-2011, 23:15
Uvek je lakše njoj.. :hm:

mona
14-05-2011, 05:57
kome je to lako :hm:

kojica
14-05-2011, 08:37
Pa eto tebi, na primer... :raz_088:

mikili
14-05-2011, 10:00
cini mi se da danas sve manje cujem takve izjave ,bez obzira na izgled..

kojica
14-05-2011, 10:01
Ma lako je tebi... :raz_088:

Zak
14-05-2011, 10:05
Iza svakog uspešnog muškarca stoji (odana, uspešna, proračunata?) žena, ali iza uspešne žene ne stoji muškarac. Generalno, uspešna žena je sve postigla sama.
U Srbiji ... muškarci se boje uspešne žene, a druge žene joj zavide, koleginice će sa zluradošću komentarisati njen izgled počev od načina oblačenja pa do viška kilograma (da ne zaboravim i to preko čijeg kreveta je došla do uspeha) .. a pošto ne želi ili nema vremena za flert i ostale zahebancije, muškarci će je proglasiti nedodirljivom aždajom, ledenom kraljicom koju može samo neki od šefova da ima... I tako... žena jednostavno ne može da uspe sama.

Ne bih reagovala .. odmahnula bih rukom (bilo bi i za očekivati), kome dokazivati??? Tako je uvek bilo i biće... Verovatno bih se pogledala u ogledalo i rekla sebi "bravo, uspela si!" :pusi:
Iza svakog uspesnog muskarca ne stoji "(odana, uspešna, proračunata?)" zena.
...Cista glupost.

kojica
14-05-2011, 10:12
uf.. tebi nije lako.. :qq:

Zak
14-05-2011, 10:15
Nikad bilo. :lol: Al, navikne se covek.

mikili
14-05-2011, 11:59
Iza svakog uspesnog muskarca ne stoji "(odana, uspešna, proračunata?)" zena.
...Cista glupost.

slazem se ,zak..

ribizla
14-05-2011, 12:04
Mislim da zena moze vishe da postigne kad nema muskarca pored sebe da je ometa (makar je to u mom slucjanu tacno :/ uvek su me saplitali.. ometali.. te im smeta ovo.. ono.. )!
nikad ni u jednom momentu nisam rekla lako je njoj (sem u zezanju.. lako je vama zajebavati se xD ) .. i ja sam zena. nije lako.
zena svasta mora da trpi, da prezivi, da pregura.
meni ode posao zato sto sam zensko (kao zena se manje razume u IT :O ) i tako.. lako je NJIMA.. ;] nama je teze.

причалица
15-05-2011, 07:38
Mislim da zena moze vishe da postigne kad nema muskarca pored sebe da je ometa (makar je to u mom slucjanu tacno :/ uvek su me saplitali.. ometali.. te im smeta ovo.. ono.. )!
nikad ni u jednom momentu nisam rekla lako je njoj (sem u zezanju.. lako je vama zajebavati se xD ) .. i ja sam zena. nije lako.
zena svasta mora da trpi, da prezivi, da pregura.
meni ode posao zato sto sam zensko (kao zena se manje razume u IT :O ) i tako.. lako je NJIMA.. ;] nama je teze.

žao mi je što si morala da doživiš i shvatiš da jeste teže, pogotovo ako hoćeš da budeš emancipovana - onda i posao i kuća...i da izgledaš negovano i da umeš da razgovaraš i da si prijatna i dobra kuvarica i da si raspoložena za dočekivanje prijatelja...o sexu da ne pričam :neutral:
the best man is wo-man :lol:

Adio
15-05-2011, 14:01
Mislim da zena moze vishe da postigne kad nema muskarca pored sebe da je ometa (makar je to u mom slucjanu tacno :/ uvek su me saplitali.. ometali.. te im smeta ovo.. ono.. )!
nikad ni u jednom momentu nisam rekla lako je njoj (sem u zezanju.. lako je vama zajebavati se xD ) .. i ja sam zena. nije lako.
zena svasta mora da trpi, da prezivi, da pregura.
meni ode posao zato sto sam zensko (kao zena se manje razume u IT :O ) i tako.. lako je NJIMA.. ;] nama je teze.
Da bi mogla da uspes pored muskarca i da te ne sputava, taj muskarac treba da bude ambiciozan kao i ti i bez kompleksa, a jos bolje je ako jedno drugo "terate" i motivisete na uspesnost, i jos bolje podrzavate.
Na zalost, to sto nisi kao zensko sa predispozicijama da budes IT ing i sto ti je teze da nadjes posao nije samo vezano za tvoju struku.

I za bilo kakav uspeh, potreban je trud, tako da nikome nije lako!

DaDole
16-05-2011, 08:18
Kad sam postavljena na važno rukovodeće mjesto,niko nije rekao: Završila je faks,uspješno radi sve poslove,kupci je vole,nema nenaplaćenih potraživanja..godinama se dokazala kao dobar radnik..
sredinom je kružilo kao bauk: MOra da je spavala sa generalnim..da je nosila pantalone,nikad ne bi napredovala itd..
I tačno znam kako to boli..koje je to ponižavajuće stanje i kako grize nepravda u svijetu u kom je muškarcima sve dozvoljeno,a ženama veoma malo.ALi,znam da je to prolazna faza kao dječije ospice .
I danas kad kažu :LAko je njoj(meni) ja se nasmijem,podignem glavu i kažem: DA,jeste.
Jer ja i oni do kojih je meni stalo znaju ko sam,a ostali mi nisu važni i mogu da laju koliko hoće(karavane prolaze)
Jer nemam namjeru objašnjavati niti pravdati se ikom