PDA

Pogledaj Punu Verziju : Мука сваке жене.



Lilu
13-07-2009, 12:00
...na dijeti... Joj zene pomagajte. Znaci samo nedelju dana da izdrzim bar... do dve... Sta da radim? Dok radim nesto po kuci i nije strasno, al bre izglancah kucu za vikend samo tako, kako sednem za comp tako mi se jede... Upomoc, pojescu ekran!

sani
13-07-2009, 12:05
Da ti kazem...
izguglaj proteinsku dijetu..znaci, jedes samo proteine..meso, jaja
ni slucajno mleko i mlecne proizvode, voce i ostalo sto sadrzi ugljene hidrate..o 'lebu i testu da ne pricam
ja tako skinem 4 kg za nedelju dana..(pa posle pojedem tepsiju krempita jer mi organizam crce za UH).
mozes da jedes cvarke , slaninu..ozbiljno ti kazem

sani
13-07-2009, 12:07
i sto je najvaznije..JEDES NEOGRANICENO..DAKLE, KAD SI GLADNA!

Lilu
13-07-2009, 12:11
joj pa ja bez jogurta ne mogu da zivim!!! nedelju dana bez jogurta? pppppffffffffff
aj da probam...

sani
13-07-2009, 12:15
joj pa ja bez jogurta ne mogu da zivim!!! nedelju dana bez jogurta? pppppffffffffff
aj da probam...


pa jbg ne mogu ni ja..
ali stvarno probaj nedelju dana..
mozes meso i przeno i kuvano, jaja takodje...na masti slobodno isprzi...

reali nista drugo zapamti..!
recimo ..ja sam jela pilecu dzigericu, pa je jako zacinim..da bih mogla puno vode da popijem..
i to je jako vazno...bar 2 l vode da popijes..

i javi mi se kad budes najbolja maca... :raz_125:

to se jos zove i PILOTSKA DIJETA.., valjda sto piloti moraju na brzaka d askidaju kg kad se ugoje :raz_039:

sani
13-07-2009, 12:20
e cek sad i strucna podrska...

zasto proteinska dijeta?
zato sto kad organizam istrosi rezerve UH, koji su osnovni izvor energije, da bi mogao da funkcionise koristi rezerve masti :raz_002:

Lilu
13-07-2009, 12:44
probacu ebiga... ma cula sam za tu dijetu, zovu je mesna dijeta... ali kao nije zdrava ni malo...

Steffan
13-07-2009, 13:59
joj pa ja bez jogurta ne mogu da zivim!!! nedelju dana bez jogurta? pppppffffffffff
aj da probam...


neeeeeee ne budi luda ne radi to!!! Bez jogurta nedelju dana!?!?? NIKADA!!!

"samo" izbaci slatkise i preskaci vecere.... do kraja zivota.. hahaha :D

sani
13-07-2009, 15:59
probacu ebiga... ma cula sam za tu dijetu, zovu je mesna dijeta... ali kao nije zdrava ni malo...


Pa eto...sad koliko nije zdrava nemam pojma, al valjda ti nista nece biti za nedelju dana..
Pa kad meni nista nije bilo... :raz_039: , a vec godinama tako skidam kile

QueenOfClubs
16-07-2009, 17:14
Da ti kazem...
izguglaj proteinsku dijetu..znaci, jedes samo proteine..meso, jaja
ni slucajno mleko i mlecne proizvode, voce i ostalo sto sadrzi ugljene hidrate..o 'lebu i testu da ne pricam
ja tako skinem 4 kg za nedelju dana..(pa posle pojedem tepsiju krempita jer mi organizam crce za UH).
mozes da jedes cvarke , slaninu..ozbiljno ti kazem

Прошле године тако три месеца. Ове месец дана. :stidljiva:
Криза је 7 до 10 дана а после ми је све свеједно.

QueenOfClubs
24-01-2010, 22:52
Добро, не баш сваке, али скоро сваке.
Дијета.
Бомбардују нас са свих страна, што медији што околина, да се треба живети здраво.
Мени је то немогуће. Нисам тај тип.
Волим да једем, волим да пушим и не волим да вежбам.
И тако ја, с времена на време држим дијету.
У последње време то је протеинска.
Није здрава (али која па јесте) али је врло ефикасна.
Бар за мене. Јер, ја не волим месо много и онда једем поврће као ненормална.
Није ми до сада угрозила здравље, али да је тешко, тешко је.
И ја увек издржим "до краја". Нисам никад прекинула или прекршила.

Пишите ваша искуства, шта сте чули, видели...
А дајте и коју реч подршке. :rumenko:

Taska
24-01-2010, 23:05
eeeeeeeeeee super tema Queen :) :) :)

evo ovako.... :)


trebala sam danas da pocnem s konkretnom dijetom...
poznata kao Kupus dijeta...
inace vec neki period sam na "izgladnjivanju"... :mrgreen:
a sto jes' jes' ...malo, malo pa prekrsim...kao danas sa toplom cokoladom...
uh...Sibi ce me razumjeti.... :lol:

Sto se tice Kupus dijete...smatram da nije losa...
jer ipak se jede na kasiku sto u vecini dijeta nije slucaj...
onooo...ne valja pretjerivati ni u cemu...
sem u nekim svarima :mrgreen: :lol: ...razumijemo se ;)

i uvela sam bez obzira kakav mi je rezim ishrane....dnevno stangla cokolade za kuvanje... :)

i jos jedan savjet...koji nisam izmislila ja...
vec rekli pametniji...i dokazalo se kao djelotvorno...

svaka dijeta...tj mrsavljenje poslije izvjesnog vremena stagnira...
tako da je preporucljivo na svakih 5-7 dana pauza bar jedan dan...
sto ga ja od miloste zovem svastodan...
naravno ni tad ne pretjerivati...ali moze uvijek po nesto sto
inace nije dozvoljeno.... :)

Sibi
24-01-2010, 23:17
Eh, rado bih se družila sa vama na ovoj temi... radim sve (mislim i pušim i vežbam) sem što jedem... šalim se, jedem samo kad sam jako gladna ili u nekom trku.. stojeći :rumenko:

Mada ima perioda kad jedem kao iz gladi da sam pobegla, brzo me prođe pa se ubrzo vratim na staru kilažu. Povrće obožavam, jedem i presno,kuvano, prženo, dinstano ... kako god. Meso može da stoji pored mene a da ga ne pogledam. Naravno jedem ga, dešava se da mi prosto organizam vapije za mesom, i tad uglavnom jedem piletinu ... ostalo meso jedem kad izađem ili u gostima.

Vežbam već godinama unazad svako jutro po pola sata jer mi to prija i dobro se osećam. Kad preskočim vežbe osećam se kao krpa, nisam ni za šta.

Eto, ne bih da remetim temu ali ću navijati za svaki skinuti kilogram :)

Bisernica
24-01-2010, 23:38
O ovome imam da kažem mnogo što šta pametnog (vid' što sam skromna :raz_114: ),
ali to ostavljam za sutra ,sad je kasno već ,a i vreme da se poseti carstvo snova .

Ciciban
25-01-2010, 03:33
ma kakvo kasno ovo je kasno san me ne hvata vec dve noci .....i u duhu teme ....jedem alvu u 3 ujutru .....pricacemo sutra ....

Sibi
25-01-2010, 12:11
ma kakvo kasno ovo je kasno san me ne hvata vec dve noci .....i u duhu teme ....jedem alvu u 3 ujutru .....pricacemo sutra ....


samo ti pričaj o alvi na ovoj temi Cici :andjeo:

petrana
25-01-2010, 13:01
Najbolji moguci nacin za postizanje i zadrzavanje normalne telesne tezine jeste da se zaista ne razmislja o tome. Zene i muskarci skoro pa sto posto preterano jedu zato sto se u jednom periodu "suzdrzavaju" od jela, u fazonu misle u sebi ili naglas "necu vise da jedem, ocu da smrsam, vidi kakva\kakav sam, vidi na sta licim... necu da jedem ovo nekcu da jedem ono", i onda smao zavisi od osobe do osobe koliko im vremena treba da puknu pa da opale po prvoj hrani na koju se naleti i nadoknadi se sve i jos se i prekardasi...
E sad, da bi neko ko je sebe ubedjivo da ne treba da jede sebe razubedio, treba dosta vremena, mada i to je mozda individualno, ali to se isplati.
Znaci, kad prestane ta opterecenost da se mora smrsati onda poces da jedes normalno, a cim covek jede normalno vremenom mu i tezina bude normalna.
Znaci, kad se bira sta ce da se sprema ili kupi, onda covek bira po onom sta zna sta je zdravo i sta voli, a kad je doso kod nekog d ajede jede sta je postavljeno bez obzira da li je to masno ili ne, i jede normalne kolicine
i onda nema sanse da bude gladan u ne znam koje doba i slicno
A odakle to da se nekom jede u sred noci? Najcesce je sve pocelo tako sto ta osoba nece da jede i onda nece i nece i izdrzi do navece i onda vec vise ne moze da izdrzi. A ako se dobro doruckuje pa ruca pa vecera, sta ce kome jos i kasnije da jede.
E sad, ako neko i pored toga sto nije optrecen time da smrsa ipak jede preterano, onda taj spada u nekoliko procenata :lol: i taj je takav da voli da jede i neka mu je slatko
Ovo je naravno licno iskustvo u pitanju, ali je i potkrepljeno nekim stvarima koje sam citala o tome, mada ima i to ne mali broj lekara koji prepisuju dijete, iako na osnovu iskustva znaju da dijete nisu efikasne vec su i nezdrave i, sto ej najgore
neko ko u duzem periodu se drzi raznih dijeta, na kraju je i deset i dvadeset kg tezi nego pre tog perioda kada se radilo o pet kila iznad manekenske tezine.
...

Bisernica
25-01-2010, 19:06
Добро, не баш сваке, али скоро сваке.
Дијета.
Бомбардују нас са свих страна, што медији што околина, да се треба живети здраво.
Мени је то немогуће. Нисам тај тип.
Волим да једем, волим да пушим и не волим да вежбам.
И тако ја, с времена на време држим дијету.
У последње време то је протеинска.
Није здрава (али која па јесте) али је врло ефикасна.
Бар за мене. Јер, ја не волим месо много и онда једем поврће као ненормална.
Није ми до сада угрозила здравље, али да је тешко, тешко је.
И ја увек издржим "до краја". Нисам никад прекинула или прекршила.

Пишите ваша искуства, шта сте чули, видели...
А дајте и коју реч подршке. :rumenko:


Sad ti kaže Bisa :lol:
Možeš da jedeš koliko ti srce hoće i ne moraš mnogo da vežbaš,samo ima jedan mali problem - ne možeš da jedeš ŠTA hoćeš!!
U toku dana treba imati tri glavna obroka i tri - četiri užine.Šta je važno ? Ne zaustaviti metabolizam ni u jednom trenutku.Razmak izmedju dva obroka ne sme biti kraći od dva sata,ali ne sme biti ni duži od četiri.
Hrana koja se unosi mora biti raznovrsna i naravno zastupljene sve materije koje su organizmu potrebne za normalno funkcionisanje - belančevine,vitamini,minerali,ugljeni hidrati,masti,skrob.
Sve ovo je važno za organizam,ali nije važno u onom obliku u kojem smo uglavnom navikli da konzumiramo.
Kada su u pitanju masti - ulja koja u sebi sadrže masne kiseline dugih lanaca - maslinovo !!
Kad su u pitanju ugljeni hidrati - nikako prosti šećeri ,kao što je beli šećer ,već dekstroza.Dakle ,voće i voćni jogurt,može i Velnes keks,eventualno jedna štangla čokolade ,ali za mešenje - dakle sa gorkim kakaom,kvalitetna naravno.Slatkiši tipa kolača i torti - jednom u pola godine :lol:
Kad su u pitanju skrobne namirnice - krompir je jako koristan ,ali u količini do 200 gr za obrok i nikako ne pržen u dubokoj masnoći,već baren ili pečen.
Belo brašno i beli hleb izbaciti iz upotrebe,jesti integralne hlebove ili kukuruzni hleb,ili dvopek.Dnevna doza hleba ne treba da prelazi 50 gr za obrok.
Hranu jesti uglavnom bez dodavanja preteranih količina soli.
Salate u neograničenim količinama - 1 kg salate ima manje kalorija nego 50 gr hleba i to crnog.
Mleko i mlečni proizvodi - mladi kravlji sir,kajmak ne (ili u jako malim količinama jednom sedmično),jogurti nemasni i voćni,može i jogurt sa dodatkom probiotika,zbog probave.
Dva puta sedmično obavezno doručak (nikako večera !!! ),napravljen od muslija sa dodatkom jedne kašičice susama,lanenog semena i suncokretovog semena.
Od voća ,bananu jednom sedmično - obavezno u kombinaciji sa 10 zrna badema i zadovoljili ste kompletan B kompleks vitamina.
Dinja je jako kalorična i nju treba jesti kontrolisano,kao i groždje ,jer ima visok procenat šećera.
Južno voće - pomorandža i mandarina.Limunada dnevno do 1 litar ili sok od grapefruita ,bez mnogo dodatog šećera(najbolje je ko može bez ).
Jedna od užina može biti voćna sa sezonskim voćem,u količini do 250 gr maksimalno.
I ono što je najvažnije - najmanje 2-3 litra tečnosti dnevno !!!
kafu i čaj ne uzimati sa šećerom ,a ako se popije nes ili kafa sa mlekom - to je obrok koji može biti užina.
Mesa - piletina,ćuretina,teletina,.junetina,govedina,jag njetina,riba OBAVEZNA !!
Mesa grilovana i pečena ,nikako pržena u dubokoj masnoći i nikako ne pohovana !!
Kod pečene ribe ne jesti kožicu kao i kod piletine i pečenja.
1 jaje menja sadržinski 100 gr mesa.
Povrće - što više i što češće - grilovano ili bareno.
Ne preskakati ni jedan obrok i jesti polako - mozak registruje sitost tek nakon 20 minuta.
Ukoliko se brzo jede,pojede se više nego je u stvari potrebno,a onda kažemo da smo se prejeli.

I ono što je možda kod mnogih problem,naročito ako uzimaju manje količine tečnosti - centri za glad i žedj u mozgu su jedan pored drugog i uglavnom je centar za glad dominantniji .
Dakle - kad ste gladni,pre nego uzmete da jedete,ako nije prošlo dva sata izmedju obroka,popijte čašu vode.Sačekajte desetak minuta i ako i nakon toga imate osećaj gladi ,tada uzmite neki manji obrok,a ukoliko se osećaj izgubio,to onda znači da ste u stvari bili žedni !

Dakle,jesti sve ,u normalnim količinama,ne preskakati obroke,uzimati dosta tečnosti i ne jesti nakon 21 sat uveče !!!
Ono što je još jako važno - kod nas je uobičajeno da se desert se služi po završenom ručku ili večeri .
NE KONZUMIRAJTE NAMIRNICE KOJE SADRŽE PROSTE ŠEĆERE NAKON SLANOG OBROKA NIKAD,VEĆ UVEK PRE!!
Mehanizam delovanja pankreasa i inzulina mogu pojasniti ,ako nekog zanima,ali slatkiše sa belim šećerima nikad ne uzimajte nakon slanog obroka,već pre njega ,ako baš mora .
desert možete da jedete u obliku voćne salate i to ne nakon obroka neposredno,već kao užinu,nakon dva sata.

Sibi
25-01-2010, 19:11
zato se ja valjda i ne gojim :roll: ožderem se slatkiša pa tek onda jedem ono što treba, ako baš mora :razzz

Bisernica
25-01-2010, 19:14
zato se ja valjda i ne gojim :roll: ožderem se slatkiša pa tek onda jedem ono što treba, ako baš mora :razzz


Tebi se Sibi nakon konzumiranja slatkiša,slanim obrokom uspori negativno delovanje insulina,a u obrnutom slučaju se insulinsko dejstvo odražava na način da smo nakon dobrog obroka u vrlo kratkom vremenu ponovo gladni.
Zato ne konzumirati slatkiše,kao što su torte ,kolači,sladoledi naročito,nakon obroka.

petrana
25-01-2010, 19:25
:hulahop: sto se vise prica o tom kako slatko ne valja to ti vise ide voda na usta :lol:

Sibi
25-01-2010, 19:27
Interesantno je da ne mogu da zaspim ukoliko ne jedem. Celog života sam jela pred sam odlazak u krevet (i to baš jela.. neki rudarski sendvič, a umela sam da u jedan sat noću pravim prženice). U poslednje vreme (jer sam moliću lepo u nekim godinama), da ne bih preterala, uzmem dve kupovne bajadere koje mi odagnaju osećaj gladi i nalijem se vodom. I nema sile da se odreknem bajadera... sem ako mi doktor kaže da je život u pitanju :lol: a verovatno bih i tad dobro razmislila, jer jednom se živi :lol:

Bisernica
25-01-2010, 19:33
Može da se jede slatko,nije problem,samo treba voditi računa kad,koliko i šta.
Ja uveče u 21 popijem voćni jogurt,ili popijem sok od paradaiza,ili neki biljni čaj,a ako mi je baš do nekog slatkiša onda uzmem velnes keks koji je zasitan i grickam polako.
Ono što još može da zadovolji potrebu za slatkim (koja je uglavnom psihološka,a ne fiziološka),je i 50 gr suvog groždja ili 2-3 suve smokve.Nakon toga popiti jednu do dve čaše vode i sitost je takva da pomisliš i da ti je mnogo.

Sibi
25-01-2010, 19:47
Da, taj velnes keks je prava stvar za zavaravanje gladi naveče.

Mislim da je takođe jako važna i veličina posude iz koje se jede. Sad ćete možda pomisliti da sam skroz otkačena, mlađoj ćerki koja je punačka, jednostavno sipam u manji tanjir i ne sipam više. Ima sva tri obroka, poslednji do 6h... kad ima potrebu za slatkim ili da nešto gricka pojede dva - tri plazma ili velnes keksa i nezaslađen čaj. Trenutno smo na takvom režimu videćemo kako će to da ide. Uglavnom ne gladuje.
Do sad je bila na tim proteinskim dijetama, i svaki put je vratila više kilograma nego što je skinula.

Bisernica
25-01-2010, 19:52
Da, taj velnes keks je prava stvar za zavaravanje gladi naveče.

Mislim da je takođe jako važna i veličina posude iz koje se jede. Sad ćete možda pomisliti da sam skroz otkačena, mlađoj ćerki koja je punačka, sipam u manji tanjir i ne sipam više. Ima sva tri obroka, poslednji do 6h... kad ima potrebu za slatkim ili da nešto gricka pojede dva - tri plazma ili velnes keksa i nezaslađen čaj. Trenutno smo na takvom režimu videćemo kako će to da ide. Uglavnom ne gladuje.
Do sad je bila na tim proteinskim dijetama, i svaki put je vratila više kilograma nego što je skinula.


Nikakve proteinske dijete i ostala zamajavanja !!
Organizmu je potrebno sve što mu je potrebno,ništa manje ili više od nečeg drugog.
Dakle,izmedju obroka (a i kafa sa mlekom je obrok !! ),ne sme proći više od 4 sata.
Količina je naravno jako važna.
Ono što je neškodljivo,čak je i korisno su salate.Dobra strana je što je sveže povrće kabasto,napuni želudac i ima se osećaj sitosti,a pri tom ,nije baš ni tako lako svarljivo,pa se organizam potrudi da potroši neku kaloriju na varenje - krastavac je recimo potpuno kalorijski prazan,a organizam ga ne vari lako.
Neka uzima i obrok u 20 sati,Sibi - večera koja se sastoji od recimo 50 gr sira,20 gr govedje pršute i 25 gr dvopeka,ili 30 gr crnog hleba i neka nakon toga u 21 popije tečnost .Nemoj joj nakon 18 uskraćivati obrok,metabolizam se ne zaustavlja pre nego se ode na počinak.

petrana
25-01-2010, 19:53
od proteinske dijete moze da se poludi :tease:
dobro aj sad, ne da se bas poludi, ali da se sizne moze
i mogu hormoni totalno da se poremete

Sibi
25-01-2010, 19:56
Jao Bisernice, pravi si biser :srce:

Bisernica
25-01-2010, 20:01
Jao Bisernice, pravi si biser :srce:




Koliko ona ima godina Sibi ,i kakve su joj karakteristike ,koliko se dnevno angažuje u radu i kakve su joj navike u ishrani?
Koliko je teška,a koliko visoka ?
Možda mogu da ti dam neke parametre pa da se lakše snalaziš u odredjivanju vrste i količine ?

Sibi
25-01-2010, 20:13
Ima 17 godina, visoka je 168 a mislim da ima oko 65 kg. Popunjena je i nezadovoljna kako joj stoji garderoba.
Ima svoje periode, ili je non stop u pokretu ili se zavuče u kuću i ne mrda. Leti je taman kako treba jer ni ne stigne da jede, a kad jede to je kuvana hrana, a zimi se zavuče u kuću.
Nije joj problem da drži dijetu, svaki put je skinula po 7-8 kg, ali ih je ubrzo vratila. Nije opsednuta hranom, jede kad je gladna, i zato mi je palo na pamet da je uporcijam.

Bisernica
25-01-2010, 20:35
Ima 17 godina, visoka je 168 a mislim da ima oko 65 kg. Popunjena je i nezadovoljna kako joj stoji garderoba.
Ima svoje periode, ili je non stop u pokretu ili se zavuče u kuću i ne mrda. Leti je taman kako treba jer ni ne stigne da jede, a kad jede to je kuvana hrana, a zimi se zavuče u kuću.
Nije joj problem da drži dijetu, svaki put je skinula po 7-8 kg, ali ih je ubrzo vratila. Nije opsednuta hranom, jede kad je gladna, i zato mi je palo na pamet da je uporcijam.



U tim godinama je na visinu preporučljiva težina 62...idealna bi bila 58.
Nema potrebe za velikim i drastičnim ograničenjima,samo količinu koju uzima u toku dana rasporediti na 7 obroka (od kojih je jedan recimo i cedjena pomorandža,dakle i to je obrok)
Neka krene sa jutarnjim u 7 - čaj ili kafa (najbolje neki voćni)- bez šećera.
U 9 - doručak- recimo npr - 50 gr crnog hleba ,50 gr šunke i jedan nemasni jogurt (fit)
u 11 - užina - šolja mleka i 2 pti ber keksa
u 13 - banana ili jabuka
u 16 - ručak - 150 gr grilovanog mesa (pljeskavica) ,200 gr grilovanog ili barenog povrća,salata (može i do 250 gr)
u 18 - cedjena pomorandža
u 20 - večera - barena viršla,salata i 50 gr hleba
u 21 - voćni jogurt ili sok od paradaiza(ali ne mlevei paradaiz ,već sok),ili biljni čaj

Ovo su neke mere ,koje se dnevno menjaju u odnosu na namirnice koje se jedu

mesa 200 gr
ribe 250 gr
povrće 250 gr
salate do pola kg
mlečni proizvodi 100 gr minimum (sir)
Jogurt nemasni - pola litra
testenine - 150 gr makarone ili špageta
testa - parče pice,ili mini pica
musli - 2 supene kašike
kikiriki - 50 gr (pečeni neslani)
pite - gibanica 100 gr
suhomesnato - šunka 50 gr ,govedja pršuta 20 gr
do dve kugle sladoleda kao užina pre glavnog obroka (u 13 sati pre ručka )
voće -do 250 gr
hleb - 100 gr
vode -najvažnije -najmanje 2-3 l dnevno
slatko - velnes keks ili pti ber ili sušeno voće (kajsije 4,smokve 2-3,groždje 50 gr,)
užina može da bude i 50 gr kikirikija i jogurt
banana i 10 badema
2 mandarine
jabuka i pomorandža
cedjena pomorandža
nes kafa

Od svega ovoga možeš da praviš jelovnik kako hoćeš

recimo - ručak su 2 manje sarme ili punjene paprike + salata
ili -pečena paprika (2 kom)punjena sirom( 50 gr ) i prelivena jajetom
ili riba i krompir salata - ne više od 200gr
ili riba i blitva + salata
ili večera recimo može da bude šopska salata sa parčetom hleba
ima mnogo mogućnosti

Bisernica
25-01-2010, 20:38
I ono što je najvažnije - da ne preskače obroke i da se pripremi na dugo trajanje ,jer suština svakog kontrolisanog režima ishrane je da se promene postojeće i steknu nove navike u ishrani !!

Sibi
25-01-2010, 20:51
Hvala Bisernice :deda_mraz1 odštampala sam, trudićemo se da se pridržava jer nema nekog odricanja, a sve ovo što si napisala ona voli.
Da, to i jeste cilj da taj način ishrane pređe u naviku kako bi unosila sve što joj je potrebno i izbegla probleme sa viškom kilograma. :D

QueenOfClubs
25-01-2010, 20:52
Прочитала сам све одговоре на тему.
Лепо је све то и здраво, знам ја све то.
Само, код нас гурмана то иде мало теже.
Нису у питању интегрални кексићи уместо чоколаде већ тестенина и хлеб.
Претпрошлог лета сам држала протеинску дијету и смршала 20 килограма.
Нисам се угојила све до сад. А нисам водила рачуна уопште.
У међувремену сам је држала око 3 недеље и додатно смршала.
Е последња три месеца пред нову годину нисам устајала са столице.
Много сам радила и била констатнтно под стресом.
Видела сам да претерујем и да се гојим, али једноставно нисам могла да се оптерећујем тим.
И само сам мислила, да прође све па ћу поново...
И ето, тако и радим.
Иначе, знам неколико жена које су држале ову и нису се угојиле касније, а знам и неколико које вечито висе код нутриционисте, тешком муком и уз одрицања смршају 3 килограма за месец дана, па следећег врате и додају.
Управо због тих грама, ограниченог времена а богами и намирница.
Гурмани, људи који воле да једу, не могу да броје калорије.
То им само повећава жељу за храном. Свом оном која им се забрани.
Тешко је прихватити такав начин живота. Тешко је и кад си болестан.
Моја колегиница, која има шећер је због здравља почела да се храни тако.
Смршала је 10 килограма за годину дана. А није требало.
И каже да се мучи сваког дана. Сваки јој је пакао.
Јер не сме ни бурек ни пицу ни пљескавицу ни слатко ни бело...

А протеинска дијета није здрава али је најефикаснија.
А то је оно што је гојазном човеку најважније.
Да брзо види резултат и да се након тога не гоји.
Са нутриционистима се мења комплетан начин живота а то је јако тешко.
И зато мислим да ни нема ту успешног лечења гојазности.
Бар ја не видех ниједан...

Bisernica
25-01-2010, 21:06
Kvini - kratkoročna korist a dugoročna šteta me nikad u životu nije zanimala ,a pogotovo ne kad je u pitanju zdravlje !!
To što pušim je dovoljno da me svrsta u kategoriju protivnika samog sebe :lol:.
Proteini su tvari koje su energetske,odnosno unosimo ih u organizam zbog razvijanja energije koja je organizmu potrebna da bi mogao da bude aktivan.
Ali....a uvek ima neko ali,proteinska ishrana na račun nekih drugih isto tako ne manje važnih tvari remeti odnos materija u organizmu,metaboličke procese i samim tim narušava harmoniju.
Ljudi koji unose više proteina brže stare !!!!!
Pri tom ,neki organi zbog toga trpe,javljaju se u kasnijim godinama neke tegobe u najblažem slučaju,a i neka oboljenja.Pri tom ,kod onih koji su predisponirani za malignitete,nije prepotučljivo preterivanje sa proteinima .
Ničeg previše,ničeg premalo,svega koliko je potrebno i nema problema .
I gurmani mogu da se hrane zdravo a da budu gurmani.Sve je stvar u tome koliko i kako pripremljena hrana se uzima.
Manji ,a češći obroci i to je to.
Ništa nije strogo zabranjeno,samo treba znati kad se i kako može jesti.

Belo - brašno,šećer i sol su smrt za naš organizam !!!
Potpuno su prazni u smislu vrednosti,kalorijski jaki a ne znače u organizmu ništa,jer se organizam ne trudi da potroši kaloriju na nešto što se počinje razgradjivati još u ustima .
kad je so u pitanju,koristi se samo zbog joda,a ne zbog toga što hrana nema dovoljno natrijuma u sebi .
I to se da zameniti prirodnim sastojkom u redovnom konzumiranju morske ribe najmanje dva puta sedmično,što je mnogo zdravije i efikasnije i za srce i za bubrege !!
Ali,svak bira koliko i kako će zdravo živeti :lol:

Bisernica
25-01-2010, 21:10
И зато мислим да ни нема ту успешног лечења гојазности.
Бар ја не видех ниједан...

Gojaznost je bolest koja se uspešno leči
samo je potreban DISCIPLINOVAN PACIJENT !!!

GOJAZNOST SE NE LEČI ČAROBNOM PILULOM ;)

sani
25-01-2010, 21:42
a z

od proteinske dijete moze da se poludi :tease:
dobro aj sad, ne da se bas poludi, ali da se sizne moze
i mogu hormoni totalno da se poremete


a zato je meni ovako :raz_114:
mada je nisam dugo drzala..ne vise od 10 dana :raz_117:

QueenOfClubs
25-01-2010, 21:44
Gojaznost je bolest koja se uspešno leči
samo je potreban DISCIPLINOVAN PACIJENT !!!

GOJAZNOST SE NE LEČI ČAROBNOM PILULOM ;)

О томе и причам. Тешко је то.
Није као нека друга болест, попијеш лек па се лечиш.
Овде мењаш комплетан стил живота.
Да је лако било би успешног лечења.
Не знам за проценте излечивости, али ето, ја знам пуно људи који су ишли и који су сад још дебљи.
Ја знам да тако не бих могла. Пробала сам.
Кад прочитам 50 грама немасног сира и 20 грама двопека само се најежим.
После тога имам незадрживу жељу да поједем целу пицу. :raz_012:

Sibi
25-01-2010, 21:44
a z
a zato je meni ovako :raz_114:
mada je nisam dugo drzala..ne vise od 10 dana :raz_117:


Aj ti i ako poludiš :lol: al bre dete mi držalo tu dijetu :raz_105:

Bisernica
25-01-2010, 21:46
О томе и причам. Тешко је то.
Није као нека друга болест, попијеш лек па се лечиш.
Овде мењаш комплетан стил живота.
Да је лако било би успешног лечења.
Не знам за проценте излечивости, али ето, ја знам пуно људи који су ишли и који су сад још дебљи.
Ја знам да тако не бих могла. Пробала сам.
Кад прочитам 50 грама немасног сира и 20 грама двопека само се најежим.
После тога имам незадрживу жељу да поједем целу пицу. :raz_012:


Kvini....nije problem da pojedeš picu,samo mini :lol:

QueenOfClubs
25-01-2010, 21:52
Aj ti i ako poludiš :lol: al bre dete mi držalo tu dijetu :raz_105:

Ево мени није ништа. Осећам се сјајно. Радила сам и анализе и ништа ми не фали.
Чак сам добила самопоуздање.
Одрицање та три месеца ми је учврстило карактер.
Лето а ја нисам ни лизнула сладолед ни пробала воће.
И после тога се заиста нисам гојила више од годину дана.
А јела сам нормално.
Е сад ова три месеца сам претерала.
И угојила сам се можда 5 килограма, не више.
Мислим да ћу их скинути за месец дана.

QueenOfClubs
25-01-2010, 21:53
Kvini....nije problem da pojedeš picu,samo mini :lol:

Колико грама мини? :stidljiva:

sani
25-01-2010, 21:58
Ja sam Kvini drzala proteinsku dijetu al stvarno nikad ne vise od 10 dana..
uspevala sam za to vreme da skinem i po 5 kg..
i dobro sam podnosila..
sada nema potrebe za dijetom :raz_117: , licim na stapic za sladoled

Sibi
25-01-2010, 21:59
Ево мени није ништа. Осећам се сјајно. Радила сам и анализе и ништа ми не фали.
Чак сам добила самопоуздање.
Одрицање та три месеца ми је учврстило карактер.
Лето а ја нисам ни лизнула сладолед ни пробала воће.
И после тога се заиста нисам гојила више од годину дана.
А јела сам нормално.
Е сад ова три месеца сам претерала.
И угојила сам се можда 5 килограма, не више.
Мислим да ћу их скинути за месец дана.


Šalim se, znam da jača karakter i drago mi je što vidim da ga ima, kad reši ne odustaje. Ali bih više volela da se hrani zdravije, pa makar i sporije skinula kilažu, da više nema tih problema i da se ne muči. :(

QueenOfClubs
25-01-2010, 22:16
Ја ову дијету подносим одлично.
Не волим много месо и кад помислим да треба да једем, ја одустанем. :lol:
Брзо ми се згади па једем мање.
Да ли ова "дијета" смањује апетит или је мени зло и од саме помисли на храну, не знам.

Sibi
25-01-2010, 22:24
Kvinče, sve je stvar navike i onoga ko šta voli ... ja je recimo ne bih držala jer ne bih mogla da jedem meso i jaja non stop, pre sam za salatice, povrće, sataraše, đuveče bez mesa, kupusišta, paprike, voće... naravno i slatkiše :lol: Već bih ih ja nekako udenula u dijetu :lol:

Taska
26-01-2010, 16:21
zato se ja valjda i ne gojim :roll: ožderem se slatkiša pa tek onda jedem ono što treba, ako baš mora :razzz


a sto to nije slucaj kod mene ?
kad mi je rezim ishrane :mrgreen: isti ...

petrana
26-01-2010, 19:16
Ima 17 godina, visoka je 168 a mislim da ima oko 65 kg. Popunjena je i nezadovoljna kako joj stoji garderoba.
Ima svoje periode, ili je non stop u pokretu ili se zavuče u kuću i ne mrda. Leti je taman kako treba jer ni ne stigne da jede, a kad jede to je kuvana hrana, a zimi se zavuče u kuću.
Nije joj problem da drži dijetu, svaki put je skinula po 7-8 kg, ali ih je ubrzo vratila. Nije opsednuta hranom, jede kad je gladna, i zato mi je palo na pamet da je uporcijam.


Sibi, sori, ali ovo zvuci uzasno.

petrana
26-01-2010, 19:17
a z
a zato je meni ovako :raz_114:
mada je nisam dugo drzala..ne vise od 10 dana :raz_117:

Sani, ti srecom nisi jak karakter. Zene sa jakim karakterom izdrze i vise :tease:

Sibi
26-01-2010, 19:19
Sibi, sori, ali ovo zvuci uzasno.


:) petrana ne zahebavaj :lol: znaš na šta mislim... da smanjim količinu hrane u odnosu na količinu koju je unosila pa se ugojila. :grudva:

petrana
26-01-2010, 19:30
:) petrana ne zahebavaj :lol: znaš na šta mislim... da smanjim količinu hrane u odnosu na količinu koju je unosila pa se ugojila. :grudva:

Sibi :raz_117: cujes li ti sebe sta pricas
jeste da si je rodila, al bre ona ima svoj mozak valjda, i svoj stomak i svoje ruke noge i ostalo

QueenOfClubs
26-01-2010, 19:34
Са 17 година, тешко.

Sibi
26-01-2010, 19:42
Sibi :raz_117: cujes li ti sebe sta pricas
jeste da si je rodila, al bre ona ima svoj mozak valjda, i svoj stomak i svoje ruke noge i ostalo



Ima bre, ali ima i mene, a za šta joj ja koji andrak služim nego da joj pomognem .. zašto bi se mučila i gladovala kad može sve to mnogo bezbolnije da prođe. Neću ja da je hranim, od mene može da primi samo savet.. i tanjir :lol: a da li će da sipa još to je već njena stvar, ali posle nema kukanja kod mene. :lol:

Sibi
26-01-2010, 19:45
Са 17 година, тешко.


i te kako je teško ... baš su nezgodne godine.

petrana
26-01-2010, 19:46
Са 17 година, тешко.

:raz_023: dobro, a kako vidis osobu koja ima sedamnest godina i neko joj projektuje sta ce i kako da jede? umesto da ako treba i kroz greske sama proceni to
sama se raspita i pita, pa i roditelje naravno, i dobije svet ...
a ne da joj neko odredi sta i kako da jede
znam od blazih do drasticnijih slucajeve te vrste; ja sam blazi a znam i mnogo drasticnije od sebe
posle da ta osoba pocne da misli svojom glavom, to je mukotrpan posao, i neretko su posledice zeznute

znam jednu svoju vrsnjakinju koja je studirala a majka joj je prevrtala po tasni da vidi da li je sakrila slatkise :raz_119: ej
ona je non stop bil na dijetama, smrsa i ugoji se opet
i sad ima ko zna koliko kila, ogromna je, jednostavno nije naucila sama da se kontrolise, ili to nije kontrola, nego prosto je ostala u tom
e pa da, setila sam se, ima cak strucan anziv, jo jo efekat dijeta

petrana
26-01-2010, 19:49
Ima bre, ali ima i mene, a za šta joj ja koji andrak služim nego da joj pomognem .. zašto bi se mučila i gladovala kad može sve to mnogo bezbolnije da prođe. Neću ja da je hranim, od mene može da primi samo savet.. i tanjir :lol: a da li će da sipa još to je već njena stvar, ali posle nema kukanja kod mene. :lol:


sad si malo ublazila, ali i dalje si ti gazda
daj joj bre da sam kuva, da ide na pijac
itd.
onda se stekne normalan odnos prema hrani i ishrani
a ne sve na posluzavnik, pa izgubljeni u vremenu i prostoru
pripremanje hrane i samo hranjenje je za sve zivotinje osnovna delatnost i pricinjava pravo zadovoljstvo :)
tako treba da je zadovoljstvo i za devojke :srbin:

QueenOfClubs
26-01-2010, 20:00
А за мушкарце?

Sibi
26-01-2010, 20:04
sad si malo ublazila, ali i dalje si ti gazda
daj joj bre da sam kuva, da ide na pijac
itd.
onda se stekne normalan odnos prema hrani i ishrani
a ne sve na posluzavnik, pa izgubljeni u vremenu i prostoru
pripremanje hrane i samo hranjenje je za sve zivotinje osnovna delatnost i pricinjava pravo zadovoljstvo :)
tako treba da je zadovoljstvo i za devojke :srbin:



Rado, ali mislim da bi pocrkali od gladi ako bismo čekali da ode na pijacu i spremi klopu. :mrgreen:

Aj sad, da budem iskrena, ja ništa nisam znala da skuvam dok se nisam odvojila od keve. Štedela me je govoreći, "sve te to čeka jednog dana, neće te mimoići", i istina, kad sam se odselila i prvi put prišla šporetu kao da sam odrasla kuvajući... i od tad ne prestajem da kuvam :lol: Neka ih dok su kod mene, ništa ih od toga neće mimoići.

petrana
26-01-2010, 20:16
А за мушкарце?

i za muske, sto da ne
nego je rec bila o devojci

petrana
26-01-2010, 20:17
Rado, ali mislim da bi pocrkali od gladi ako bismo čekali da ode na pijacu i spremi klopu. :mrgreen:

Aj sad, da budem iskrena, ja ništa nisam znala da skuvam dok se nisam odvojila od keve. Štedela me je govoreći, "sve te to čeka jednog dana, neće te mimoići", i istina, kad sam se odselila i prvi put prišla šporetu kao da sam odrasla kuvajući... i od tad ne prestajem da kuvam :lol: Neka ih dok su kod mene, ništa ih od toga neće mimoići.

ej bre Sibi, ni izbliza nisu tako bili uslovi nekada kao danas,
ja sam ti rekla kako meni to zvuci

Sibi
27-01-2010, 12:12
Ma ok je što ti to posmatraš drugačije od mene, jbg. nekad ni sama znam kad da uskočim, a kad da je pustim da se sama koprca.

Taska
27-01-2010, 13:35
moj sin je tkdj malo punacak...
eno zaljubio se...ima curu...
kad je rekao ja necu palacinke...mi svi :raz_119:
radi vjezbe....smanjio latkise...
za grickalice ni da cuje :lol:
sta ti je ljubav :)

Sibi
27-01-2010, 14:00
eeee ljubav je prava stvar da se čovek osuši :lol:

Zato se bre ne treba udavati pre četrdesete, pa i tad nisam sigurna :lol: ... u braku se čovek - žena opusti, za par godina eto ti dvadeset kg..

QueenOfClubs
06-02-2010, 18:16
Моја дијета напредује...
А мој син једе све више.
Сад је нашао да тражи којекакве ђаконије. :huh:
Те спреми ми италијанску салату, те гибаницу, те пилав...
Море... једи то месо и ћути. :sr-kalas:

Питање је...
Колико вам је тешко да држите дијету због осталих укућана које баш брига за ваше килограме?

причалица
11-02-2010, 17:59
naša porodica je porodica mršavih. samo ja kvarim prosek jer sam zaobljena....mislim, nije mi bilo pravo kada sam imala 72kg i kada mi je sve bilo tesno....čak i brushalteri....e, onda sam početkom oktobra rešila da smanjim unos hrane.
ništa posebno nisam izbacila iz ishrane, jer hleb beli i ovako ne jedem već dugo...samo sam samnjila količinu hrane u obroku i dala akcenat na unošenje tečnosti.
naravno, alkohol je zabranjen.
i tako - skinuh 8kg zaključno sa 1. februarom, preživevši sve slave, božiće, proslave, krkanja...zadovoljna sam. pri tome sam i prestala da pušim, pa sam još ponosnija na sebe.

QueenOfClubs
11-06-2010, 11:02
Ево, да се пријавим...
Од данас нема угљених хидрата.
Ни мрвица.
Па да видимо колико ћу да издржим...
Син путује за десетак дана, што је за дијету добро...

Vragolanka
11-06-2010, 14:17
Nikad u životu nisam bila na dijeti... ima dana kada ne jedem pre večeri, ima kada uredno složim sva tri obroka, težina varira par kilograma, što se i ne primećuje. I čini mi se da uvek negde fali. Čak i trudnoći, uredno po 12 kg, iako su bebe bile krupne... valjda je u pitanju i genetika.
Ako bih morala, svakako ne bih mogla da merim šta i koliko... smanjila bi samo količinu.
Bitno je da se lepo osećaš, po nekom mom rezonu... Vežbam povremeno, neodgovorna sam po tom pitanju... Nema efekta vežbati sa viškom kilograma, vežbe služe za zatezanje.

Vragolanka
11-06-2010, 14:18
A zapljunula sam se samo da bih rekla da višak kilograma nije muka baš svake žene... :lol:

QueenOfClubs
11-06-2010, 14:22
Nema efekta vežbati sa viškom kilograma, vežbe služe za zatezanje.
:смајликојисеклања:
Тачно, нема.
Може брзо ходање, трчање, степер, бицикл...
Али кад сам на дијети заиста немам снаге да радим нешто много напорно.
Нарочито кад сам на овој где су шећери потпуно избачени из исхране.
Ни ја не могу да мерим нити да гледам на сат.
Оне дијете типа – у осам пола чаше јогурта, 50 грама хлеба и 20 грама немасног сира, у 11, појести 10 полутки ораха, у 13...
Ја се изнервирам само кад то прочитам.
Са овом бар могу да једем кад хоћу и колико хоћу, једино су избачене неке намирнице.
Добро, брдо намирница, ал нема везе.

QueenOfClubs
11-06-2010, 14:23
A zapljunula sam se samo da bih rekla da višak kilograma nije muka baš svake žene... :lol:
А па то пише у уводном посту.

Vragolanka
11-06-2010, 14:24
:смајликојисеклања:
Тачно, нема.
Може брзо ходање, трчање, степер, бицикл...
Али кад сам на дијети заиста немам снаге да радим нешто много напорно.
Нарочито кад сам на овој где су шећери потпуно избачени из исхране.
Ни ја не могу да мерим нити да гледам на сат.
Оне дијете типа – у осам пола чаше јогурта, 50 грама хлеба и 20 грама немасног сира, у 11, појести 10 полутки ораха, у 13...
Ја се изнервирам само кад то прочитам.
Са овом бар могу да једем кад хоћу и колико хоћу, једино су избачене неке намирнице.
Добро, брдо намирница, ал нема везе.

Ako bih morala, jela bih sve što mi se jede, ali bi se iscimala maximalno da potrošim srazmerno unosu. Nema odricanja, to mi najteže pada.
Inače, sex topi najviše kalorija. :lol:

Ciciban
11-06-2010, 14:28
]eeee ljubav je prava stvar da se čovek osuši[/B] :lol:

Zato se bre ne treba udavati pre četrdesete, pa i tad nisam sigurna :lol: ... u braku se čovek - žena opusti, za par godina eto ti dvadeset kg..

de da se ja zaljubim :(

QueenOfClubs
11-06-2010, 14:30
Inače, sex topi najviše kalorija. :lol:
Вала да знаш. Мораћу да порадим на томе.
+ што лучи онај серотонин (ил како се већ зове) који ми је сад, током дијете ускраћен.

причалица
11-06-2010, 17:40
ma, ja nisam na dijeti nikad...one sjebu metabolizam, koji mi je i ovako bezveze.
jedem zdravu hranu, osim kad mi padne mrkli mrak, pa opelevim po kajmaku i slanini...inače, kad hoću da izgubim neki kg, samo izbacim hleb. to je dovoljno.

причалица
12-06-2010, 16:47
uf, jutros stala na vagu...3 kg više, nego pre nekog vremena...ebem ti pivo :mirka:

QueenOfClubs
12-06-2010, 20:57
Немам вагу. Нисам блесава.
Шта ако случајно станем на њу?

причалица
13-06-2010, 14:19
ako staneš slučajno, nije strašno...ali, kad staneš namerno, pa viduš brojku...mada, radila sam danas test BMI (valjda se tako kaže) - rekoše da sam taman.....šio mi ga đura.

QueenOfClubs
13-06-2010, 14:33
Не би се мени десило да станем намерно.
А јок...
Највише што могу јесте да узмем сантиметар у руке...
А и њега сам негде затурила.

ЖениМиСе
14-06-2010, 08:45
Muka svake žene su muškarci koji su u većini slučajeva gori od male dece :undecided:

причалица
14-06-2010, 08:54
Muka svake žene su muškarci koji su u većini slučajeva gori od male dece :undecided:

joj, bre...čitaš me k'o knjigu

ЖениМиСе
14-06-2010, 08:58
joj, bre...čitaš me k'o knjigu

ma ne čitam ja ništa samo me nerviraju muškarci sa pilećim mozgom jer zbog njih i ostali ostanu posrani

QueenOfClubs
14-06-2010, 09:12
ma ne čitam ja ništa samo me nerviraju muškarci sa pilećim mozgom jer zbog njih i ostali ostanu posrani
Не сврставамо ми жене све мушкарце у исти кош.
Ево, ја их имам бар 20.
Корпица, мислим.
Неке и с преградом.

причалица
15-06-2010, 17:26
ma ne čitam ja ništa samo me nerviraju muškarci sa pilećim mozgom jer zbog njih i ostali ostanu posrani

pa, dizvineš, ostali su manjini....

Sunce
17-06-2010, 12:02
Jedina podrska svima koji drze dijetu je da promene nacin ishrane i odnos prema hrani i jedu manje kolicine hrane..

причалица
17-06-2010, 15:36
pa jeste..lako je to reći....a ja mnogo volim da jedem :mirka:

QueenOfClubs
24-06-2010, 21:35
Ево, да поставим овде дијету коју држим.
Морам да напоменем да је врло опасна по здрављ и врло исцрпљујућа.
Бубрези морају бити у одличном стању и не шалите се да започињете било какве физичке активности током ове дијете.
Погодна је да се држи лети, пробала сам зимус и није ми било добро.

Ova dijeta se sastoji u tome da se isključi unos ugljenih hidrata u organizam kako bi pomogli telu da se očisti od naslaga sala. Sa ovom dijetom nećete biti gladni, ne morate jesti samo tri puta na dan, ne trebate hranu meriti i posebno spremati obroke, ne morate piti čajeve i tablete protiv pojačanog apetita, ne morate trčati ili ići na akupunkturu.
Kako deluje
Sa potpunim isključenjem unošenja ugljenih hidrata, naše naslage sala počnu se topiti. Sa prvih 6 dana gubite 5 kg, svaki sledeći dan lakši ste za 1 kg. Za 24 dana možete izgubiti do 20 kg.
ALI OPREZ! Ako samo jedan dan samo jednom pojedete komadić hleba ili bilo kakvu sitnicu koja sadrži ugljene hidrate organizam će blokirati topljenje masnih naslaga.
NE SME SE JESTI HRANA KOJA SADRŽI UGLJENE HIDRATE
Ovu dijetu mozete držati onoliko dana koliko želite smršati. Kada postignete željenu težinu, organizam neće dobijati na kilaži izvesno vreme, čak i godinu-dve.
Pažnja: Ova dijeta nije za svakoga! Zbog obilja proteina, ljudi sa zdravstvenim problemima, trebalo bi da konsultuju lekara pre početka dijete.
ZABRANJENO
hleb, krompir, brašno, pirinač, soja, grašak, prezle, pohovano meso, testenine, kikiriki, musmule, lešnik, viršle, zaprška, margarin, šlag, šećer, čokolada, razne grickalice slane i slatke, sladoled, ni jedna vrsta sira, ništa od voća...
Da bi nadoknadili deficit vitamina koji će nastati zbog neunošenja gore navedene hrane uzimajte vitamine i to: C, E, A, B, kalcijum i magnezijum.

HRANA KOJU MOŽETE JESTI
Sve vrste mesa
Junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guska, patka, ćuretina, sve vrste iznutrica, divljač na sve načine-osim pohovana- kuvano, pečeno, roštilj, možete jesti i čvarke ali bez hleba, sušeno meso, kobasice osim viršli, sve vrste narezaka.
Sve vrste riba
Morske ribe, slatkovodne ribe, sve vrste ribljih konzervi.
Sve vrste salata
Sveža zelena, paprike, sveže ili pečene, paradajz, krastavci, sveže zelje ili kiselo, salata od morskih plodova, salata od luka, sveži spanać. Sve salate začiniti sa uljem, sirćetom, solju, biberom... ajvarom - po želji.
Jaja
Možete jesti jaja na sve načine.
Povrće
Karfiol, blitva, spanać, praziluk, kelj, luk, zelje, artičoke, patlidžan, šargarepa, peršun, celer, rotkvice, pečurke.
Mleko i mlečni proizvodi
Pod uslovom da količina ugljenih hidrata u ukopnom zbirnom unosu ne bude veća od 15 gr dnevno
Možete piti
Mineralna voda, limun, crna kafa, sve vrste čaja bez šećera, pola litre belog vina ili 1 litar gemišta ali nakon 6. dana dijete. Umesto šećera koristite veštačke zaslađivače tipa natren i sl.

jasamja
25-06-2010, 14:10
Не пада ми да држим дијету,можда једног дана ако се јаве Бог или Свети Петар и лепо ме замоле.

причалица
25-06-2010, 15:51
20 kg? opasno je izgubiti toliku masu za samo 24 dana....ako je to 30% i više posto postojeće telesne mase.
p.s. je l zabranjen alkohol? nisam uspela da vidim.....jer, ono što je zabranjeno po ovoj dijeti i ovako ne jedem.....osim pirinča, ali ponekad....

QueenOfClubs
25-06-2010, 17:21
Алкохол је забрањен.
И не може толико да се изгуби без тренинга, а тренинг са овом дијетом може бити опасан по живот.
Без све шале.

Не једеш кромпир, буранију, грашак, пасуљ?
Не једеш хлеб, мусли?
Ни ништа слатко?
Ни воће?
Ни млечне производе?

jasamja
25-06-2010, 17:24
Seks tri puta dnevno pa vam dijeta neće trebati.Jest da ćete za kratko vreme morati da potražite drugog muškarca ali nema veze,ima se može se.

QueenOfClubs
25-06-2010, 17:27
:raz_114:

Као што већ рекох, уз ову дијету се губи снага.
И не после кратког времена, већ готово одмах.
Који ће мушкарац хтети с дебелом женом која лежи као клада. :lol:

jasamja
25-06-2010, 17:32
Mora neko da ti pomogne.A hormoni čine čuda.Jeste da posle tri puta dnevno retko koji muškarac može nešto da radi a malo nas to može i da izdrži ali to je 100% sigurna dijeta.Naravno uz kontracepciju.

QueenOfClubs
25-06-2010, 17:35
Нека, добро ми је овако. Навикла сам.
Само да Причалица не спомиње кување. :)

На ову дијету се лако навикава.
Након недељу дана ти се све смучи, па можеш и без хране.

mona
25-06-2010, 17:40
Muka svake žene su muškarci koji su u većini slučajeva gori od male dece :undecided:

da :raz_012:

причалица
25-06-2010, 19:20
Алкохол је забрањен.
И не може толико да се изгуби без тренинга, а тренинг са овом дијетом може бити опасан по живот.
Без све шале.

Не једеш кромпир, буранију, грашак, пасуљ?
Не једеш хлеб, мусли?
Ни ништа слатко?
Ни воће?
Ни млечне производе?
kad je post ne jedem ništa od navedenog skoro 'opšte....slatko, hleb i musli ne jedem nikad.
voće samo ponekad..ali zato, moram pivo ili vino....nije mi obrok bez čaše vina - obrok.

Bisernica
03-07-2010, 22:39
Ja ću moju taktiku da izreklamiram skoro,bićete upoznati sa svim
detaljima.Može bre da se skine kilaža i bez gladovanja,samo da se
navikne na novi način ishrane.Ja sam skinula za godinu dana 32 kg !!,tako
da me ta muka ne muči više :lol:
Kako to izgleda ,to ćete videti na naslovnoj strani ,kad bude obavestim vas :lol:
U sredu je slikanje .

причалица
04-07-2010, 09:34
kad bih oslabila 32 kg, ja bih imala 32 kg...ne vredi to.
mene generalno mrzi da se držim neke dijete, jer mo je sve to nekako pod moranje...a ne volim kad nešto moram.....uf, što ne volim.

QueenOfClubs
04-07-2010, 09:41
Није морање, у мом случају "под не смем".
Слично као пост. Не једем ово и оно, а ово смем.

причалица
04-07-2010, 09:42
pa dobro, post je dobrovoljan...nije moranje. kad nije dobrovoljan - ne postim, kao sad....eto.

mona
17-07-2010, 01:54
meso i salata...

probajte :)

sani
17-07-2010, 02:10
Ebote..sta je on sad pit'o???

Pile
17-07-2010, 15:56
Dijeta :
ujutru baklava
uvece baklava
a izmedju zivi zivot :raz_013:

andromeda
01-09-2010, 09:30
imam 55kg ali opet moram da smrsam
problem je sto na jednom mestu imam vise nego sto treba
ponekad pazim sta jedem a ponekad ne uglavnom ne
problem je sto se ne krecem puno ubi me sedenje na poslu

crnoruzica
01-09-2010, 09:45
joj blago vama , ja imam 49 kg i nema sanse da se ugojim :(

причалица
12-09-2010, 08:39
pa, razmišljam da ovih dana smanjim porcije...i da izbacim večeru.
eto, to je plan, pa sad...da vidim hoću li biti dosledna.
(prema mojim saznanjima - teško da ću biti).

QueenOfClubs
14-09-2010, 18:48
Размишљам како је лепо кад немам апетит.
И решила сам да сваку нервозу искористим у сврху губљења којег грама. :)

supermen*prvi
15-09-2010, 00:12
Izvinjavam se damama sto se muce ovde u toaletu. Omakla mi se greska u projektu!

http://media.super.cz/594/165942-original-cb8x6.jpg

misticlady
16-09-2010, 23:42
Cetiri bolnicarke su odlucile da se našale s lekarom koji je bio novajlija na poslu. Svaka je smislila po neki nestašluk. Kad su ga sprovele u delo, sastale su se da provere što je koja uradila.
- Izmenila sam nekoliko imena u njegovoj kar...toteci- rece prva.
- Ja sam mu napunila stetoskop vatom- rece druga.
- Ja sam bila još drskija. Antibebi pilule u njegovoj fioci zamenila sam aspirinom.
Cetvrta bolnicarka je pala u nesvest.

misticlady
24-09-2010, 00:01
МОЛИТВА УДАТИХ ЖЕНА:

Молим за МУДРОСТ да разумем свог мужа,
молим за ЉУБАВ да му опраштам,
молим за СТРПЉЕЊЕ за његове хирове...
Јер Боже ако те будем молила за снагу пребићу га
на мртво име..АМИН:vaistinu:

mica
25-09-2010, 05:40
Размишљам како је лепо кад немам апетит.
И решила сам да сваку нервозу искористим у сврху губљења којег грама. :)

ja sam u poslednjih par meseci,otkako sam ostavila m. smrsala dosta,vise od deset kg. Sad imam 55 i pocinjem da licim na anoreksicne zene :) i sve to usled nedostatka apetita i nervoze..

причалица
25-09-2010, 07:58
kod mene apetit nema veze s mentalnim stanjem - uvek jedem dosta. :raz_128:

причалица
31-10-2010, 07:45
Ultralaka dijeta: Smršajte 4 kg za samo 7 dana

Jeste li znali da izbacivanjem toksina iz organizma možete da smršate četiri kilograma za sedam dana? Dr Mark Hajman je napravio „Ultralaku dijetu“ za kojom je svet poludeo.
On je proučavao kako su povezani upalni procesi u organizmu i način na koji telo apsorbuje masnoće i osmislio model ishrane koji će vam pomoći da smršate i rešite zdravstvene probleme.

PET NAJVAŽNIJIH KORAKA
• Rešite se loše hrane koja uzrokuje gomilanje toksina i nastanak upala. U takvu spadaju kukuruzni sirup, trans-masnoće, brza hrana, veštački zaslađivači, hrana s aditivima, konzervansima i veštačkim bojama, kofein, alkohol…
• Uzimajte dobru hranu u koju spada riba, belo meso, sveže ili smrznuto necitrusno voće, sveže povrće, mahunarke, supa, bademi, orasi, lešnici, semenke bundeve i lana, limun, 6–8 čaša vode dnevno
• Detoksikacija
• Opuštanje: svako veče pred spavanje meditirajte, vežbajte jogu…
• Razmišljanje: pišite dnevnik i razmišljajte o novim saznanjima i osećajima koje imate tokom dijete

OSNOVNA PRAVILA
Tokom dana imate pet obroka, tri glavna i dve užine. Ujutru i uveče obavezan je ultrašejk, za ručak ultrasupa, a uveče topla ultrakupka.
Dijeta traje sedam dana i toliko treba i da je držite. Možete da je ponavljate jednom mesečno, ali ne duže od tri meseca u kontinuitetu.

ULTRA ŠEJK
Proteinski niskoalergični šejk koji sadrži esencijalne proteine za detoksikaciju, omega-3 masne kiseline, vlakna za bolje varenje, antioksidante i fitonutrijente iz voća.
Za šejk su vam potrebni banana, pola šolje bobičastog voća, kašika putera od kikirikija i dve kašičice lanenog semena. Sve dobro izmiksujte u blenderu.

PRIMER JELOVNIKA
Doručak: limunada bez šećera i ultrašejk
Užina: šolja ultrasupe
Ručak: dve šoljice povrća kuvanog na pari, 100 g pilećeg filea, pola šolje integralnog pirinča, ultrašejk
Užina: ultrasupa
Večera: 170 g ribe pečene na maslinovom ulju s limunovim sokom, dve šoljice povrća kuvanog na pari ili malo prodinstanog, ultrašejk
Vi možete da pravite svoje kombinacije, držeći se dozvoljenih namirnica.

ULTRASUPA
Supu od povrća možete jednostavno da napravite tako što ćete skuvati barem sedam vrsta povrća, uključujući zeleno lisnato povrće. Začinite je po ukusu, procedite i pijte celog dana.

ULTRAKUPKA
Svako veče pre spavanja uživajte u posebnoj kupki. U vodu dodajte mešavinu gorke soli, sode bikarbone i esencijalnog ulja lavande. To će vam pomoći da se opustite, lakše zaspite i izbacite toksine iz organizma.

ŠTA LEČI
Osim što ćete se rešiti suvišnih kilograma, ova dijeta će vam pomoći i da olakšate neke zdravstvene tegobe. Najbolje se pokazala kod artritisa, alergija, glavobolje, fibromijalgije, opstipacije, PMS-a.

DA
– Ultrašejk je zaista nutritivno sit obrok, pa je zato pravi izbor za ovu dijetu, kao i ultrasupa, koja se sastoji od sedam vrsta povrća. Ultrakupka će vas opustiti i obezbediće vam miran san. Predlažem samo da limunadu bez šećera pijete posle jela jer ćete tako ubrzati sagorevanje masnoća.

NE
– Izbegavajte pečenja ili dinstanje na maslinovom ulju, bolji izbor je da gotovo jelo prelijte kašikom maslinovog ulja jer se na taj način ne uništavaju esencijalni sastojci. Takođe, dinstano povrće zamenite povrćem kuvanim na pari.
Neka vam poslednji obrok ne bude posle 20 časova kako ne biste imali problema sa varenjem.

jasamja
05-11-2010, 04:10
Te dijete su sviranje,prođe vam život u njima.

Vragolanka
06-11-2010, 17:43
A jel piše negde kako zadržati kilograme?

andromeda
16-12-2010, 14:23
МОЛИТВА УДАТИХ ЖЕНА:

Молим за МУДРОСТ да разумем свог мужа,
молим за ЉУБАВ да му опраштам,
молим за СТРПЉЕЊЕ за његове хирове...
Јер Боже ако те будем молила за снагу пребићу га
на мртво име..АМИН:vaistinu:

:raz_128:

причалица
17-12-2010, 10:20
Te dijete su sviranje,prođe vam život u njima.

tako je....

misticlady
07-05-2011, 17:34
i ja kazem...dok se ne aktiviramo fizicki i ne stavimo rasfejslus na usta nema ni skidanja kg.a tek sto me nerviraju one reklame sa anti kilogram tabletama,herba fast kafa i to sl. uzas blagi.kazu da kutija tih anti kg.kosta 1800 din. i imas je valjda za mesec dana.pa dodajmo jos 200 dindzi i uolatimo recimo kardio program u nekoj od teretana(cula sam da je taj kardio najbolji) i da vidis kako se tope kg.a pri tom ostajes zategnut ili postajes zategnut,vec kako ko...:sojka:

Zak
07-05-2011, 17:37
...na dijeti... Joj zene pomagajte. Znaci samo nedelju dana da izdrzim bar... do dve... Sta da radim? Dok radim nesto po kuci i nije strasno, al bre izglancah kucu za vikend samo tako, kako sednem za comp tako mi se jede... Upomoc, pojescu ekran!
Ma opusteno, najteze je prvih 15 godina.

misticlady
07-05-2011, 17:38
e kad ovo kaze moderator za kuhinju onda mu verujte na rec.:igrac:

Zak
07-05-2011, 17:40
Ma kake dijete, samo je jedna dijeta sa burekom... i to svaki dan po 300gr. i po kile jogurta... i nema da fali...

QueenOfClubs
07-05-2011, 17:41
Ma kake dijete, samo je jedna dijeta sa burekom... i to svaki dan po 300gr. i po kile jogurta... i nema da fali...
Па неће да фали, биће вишка :lol:

Zak
07-05-2011, 17:43
Ma jok, od ove se gubi... Upraznjavas je dok ti dupe ne sazvace bokserice do nivoa tangi. :lol:

QueenOfClubs
07-05-2011, 17:44
Ma jok, od ove se gubi... Upraznjavas je dok ti dupe ne sazvace bokserice do nivoa tangi. :lol:
:raz_114:
:srce:

ribizla
08-05-2011, 17:32
promenite nacin ishrane i kvalitet.. i sve se dovede u red :]

причалица
08-05-2011, 17:38
promenite nacin ishrane i kvalitet.. i sve se dovede u red :]

reče neko ko ima 23 :aha:

ribizla
08-05-2011, 17:40
pa dobrooooooo... nikad nisam bila na dijeti.. ali eto, kazem.
mada se ni ja ne pridrzavam bash istog sto sam rekla xD hahahaha

причалица
08-05-2011, 17:41
pa dobrooooooo... nikad nisam bila na dijeti.. ali eto, kazem.
mada se ni ja ne pridrzavam bash istog sto sam rekla xD hahahaha

nisam ni ja nikad bila na dijeti, a imam 48 god. samo kažem da nije sve isto sa 23 i sa preko 40, da znaš...sa 23 sam imala 55kg.

ribizla
08-05-2011, 17:42
pa da.. ja imam tu tezinu sad :]

причалица
08-05-2011, 17:43
pa da.. ja imam tu tezinu sad :]

daj bože da nemaš moju u mojim godinama :lol:

ribizla
08-05-2011, 17:44
hahaha :D
nadam se.. iako ne znam koliko je to.. ;]

причалица
08-05-2011, 17:46
hahaha :D
nadam se.. iako ne znam koliko je to.. ;]

pa ne znam ni ja, bacila sam vagu pre skoro godinu dana :raz_114: ali ulazim iste pantalone koje sam nosila kad sam imala 67 kg.

ribizla
08-05-2011, 17:47
onda je dobro :D cuti.. cuti.. ja jos uvek mogu da obichem farmerke iz srednje Woohooo :D i dok je tako.. ja sam srecna :D

tol
08-05-2011, 17:48
Nema djete

jesti na 3h...doručak nako 1h ustajanja..pa na 3h užina...itd...mora se tajming posštovati jer je cilj da metobolizam bude u akciji...

slatkiši na minimum i testa..salate povreće meso voće...mleko manje..kiselo da..masnoća dnevno 1 kaf kašičica...može kuvanje na pari..
komad gibanice s jogurtom pravljenom..sir samo feta i to malo..to NIJE dijeta već režim ishrane...
Uzimati Q10 i riblje ulje u kaps..od toga se slabi..sokovi veštački-nikakvi..Može čaša piva..vina...mineralna bez co2..
Šetnja dbevno 2 h(5 km najmanje) neobavezno..ili vožnja biciklom..roleri..teretana..plivanje.

ribizla
08-05-2011, 17:49
isla ja kod nutricioniste..
:/
kad mi je dala spisak sta smem da jedem.. ja sam je pitala ima li nesto da uopste smem da jedem.. :( sve ono sto najvise volim mi uzela xD al nisam postovala.. kad primetim da imam koje kilo vise.. odmah se pridrzavam tog papira.. i vratim se u normalu :D

Ciciban
08-05-2011, 17:50
jel ti po ovom receptu vaka gooza ? :) :cmok:

edit: uletela mi Val u sekundu ali zna se cija je ona gooza :)

ribizla
08-05-2011, 17:51
hahaha .. ciciban :haha:

причалица
08-05-2011, 17:54
Nema djete

jesti na 3h...doručak nako 1h ustajanja..pa na 3h užina...itd...mora se tajming posštovati jer je cilj da metobolizam bude u akciji...

slatkiši na minimum i testa..salate povreće meso voće...mleko manje..kiselo da..masnoća dnevno 1 kaf kašičica...može kuvanje na pari..
komad gibanice s jogurtom pravljenom..sir samo feta i to malo..to NIJE dijeta već režim ishrane...
Uzimati Q10 i riblje ulje u kaps..od toga se slabi..sokovi veštački-nikakvi..Može čaša piva..vina...mineralna bez co2..
Šetnja dbevno 2 h(5 km najmanje) neobavezno..ili vožnja biciklom..roleri..teretana..plivanje.

ih, pa onda čovek ili žena ne treba ni da imaju porodicu ako će sve ovo da prate, nego samo da vode računa o kilogramima....missim, ok je sve to, ali ja to nisam nikad radila. ne kažem da sam u pravu, ali nemam vremena da jedem na 3 sata, kao beba....niti da šetam dnevno 2 sata.
naime, ne šetam ni kad imam vremena.
u stvari, ne žalim se ja na moju kilažu, izvinjotka.

Ciciban
08-05-2011, 17:56
hocete recept za jedan lepi zaoblen stomacic? mislim sto da samo ja budem napredna , ali to je vec za ljish :P

причалица
09-05-2011, 07:15
nešto sam juče razmišljala o ovome...sve je u redu i svaki režim ishrane ''pali'' što se tiče kilograma, ako je metabolizam u redu. dakle, promena načina ishrane, zdrava hrana, šetnje...sve to mora da donese rezultat u vidu željenog broja kilograma.
ipak, ako metabolizam nije u redu, ne postoji doktor koji će vam reći da ćete skinuti kilograme na samo gore navedeni način. odricanja su mnogo drastičnija i pitanje je rezultata. mnoge žene u srednjim godinama - njih posebno izdvajam jer one najčešće imaju metaboličke poremećaje - nisu voljne na taj napor.
a kod mladih i zdravih - neka samo vode računa šta jedu i stvarno će biti sve u redu :)

marlon
09-05-2011, 20:31
...na dijeti... Joj zene pomagajte. Znaci samo nedelju dana da izdrzim bar... do dve... Sta da radim? Dok radim nesto po kuci i nije strasno, al bre izglancah kucu za vikend samo tako, kako sednem za comp tako mi se jede... Upomoc, pojescu ekran!

to se radi u adolescenciji... gladujes, malko jedes i budes vitak ko zelen bor... posle mozes da zderes prase dnevno i ne mozes da se ugojis :lol:

причалица
10-05-2011, 06:20
to se radi u adolescenciji... gladujes, malko jedes i budes vitak ko zelen bor... posle mozes da zderes prase dnevno i ne mozes da se ugojis :lol:

ebote, kad se samo setim :aha: kao da je moja pantljičara imala pantljičaru....a sad :ququ:

DaDole
10-05-2011, 07:21
Recept je samo jedan..makneš se od korita:)

причалица
10-05-2011, 07:22
Recept je samo jedan..makneš se od korita:)

a ja maknula korito :lol: pa u činijicu sipam škembiće :)

DaDole
10-05-2011, 07:30
a ja maknula korito :lol: pa u činijicu sipam škembiće :)
:) meni uvijek uspijeva kad sve činijice zamijenim sa tri litre vode dnevno:) Najvažnija je disciplina ..čim primijetim kilogram gore,ja se uozbiljim:huh: i ne dam da se penje,jok..inače,sve silne dijete su pomalo bzv,jer svaka žena je sistem za sebe i univerzalne primjene nisu dobra opcija.

причалица
10-05-2011, 07:30
:) meni uvijek uspijeva kad sve činijice zamijenim sa tri litre vode dnevno:) Najvažnija je disciplina ..čim primijetim kilogram gore,ja se uozbiljim:huh: i ne dam da se penje,jok..inače,sve silne dijete su pomalo bzv,jer svaka žena je sistem za sebe i univerzalne primjene nisu dobra opcija.

super je kad možeš da budeš disciplinovana. ja ne mogu...missim, mogu ali neću, ne osećam potrebu.

mihaela
10-05-2011, 07:33
Nikada nisam drzala dijetu,i mislim da ne bih ni mogla.Prosto,uzivam da jedem.Samo u poslednje vrijeme ne jedem hljeb i rezultat se primjeti :)

причалица
10-05-2011, 07:34
Nikada nisam drzala dijetu,i mislim da ne bih ni mogla.Prosto,uzivam da jedem.Samo u poslednje vrijeme ne jedem hljeb i rezultat se primjeti :)

često i ja praktikujem izbacivanje hleba, ali onda bi trebalo da uzimaš neki b-kompleks vitamina...mnogi neće to da uzimaju kao dodatak ishrani kad su na dijeti, jer otvara apetit...

kojica
10-05-2011, 08:14
bolje škembiće izbaci... :ljut:

QueenOfClubs
10-05-2011, 08:58
Јој, који је мај... :qq:
Време ми је. :cry:

DaDole
10-05-2011, 10:00
Јој, који је мај... :qq:
Време ми је. :cry:

nemaš ti tu muku Kvini:)

QueenOfClubs
10-05-2011, 10:41
nemaš ti tu muku Kvini:)
Позивају се сви форумаши које ме познају лично да кажу да се уопште не пренемажем с овом темом, да ми је време за пролећну дијету.

Adio
10-05-2011, 14:41
Eo vako posto ste trazili :)
Nisam doruckovala, ako mi se nesto jelo ili pilo uglavnom je bio to jogurt, bilo koji, rucak oko 4,5 sta god da se jede, ako ima slatko moze posle toga i to je to, za veceru ako vas stisne glad opet jogurt. Poenta je da se ne jede posle 6 uvece i videcete rezultate posle par dana. Caka nije u nejelu, vec u jogurtu koji u sebi sadrzi sve skoro potrebne materije za funkcionisanje organizma, pri tom ubrzava metabolizam a samim tim mozgu salje informcije da je organizam dobio potrebnu dnevnu dozu hranljivih materija.
Ja sam skinula kilazu tako i evo tri god skoro nisam je povratila.
Fizicka aktivnos u svakom slucaju, a plivanje je najbolje jer pomaze i da se koza vrati.
Eto :)

причалица
10-05-2011, 14:45
:onajede:
eto tako

misticlady
10-05-2011, 14:52
Eo vako posto ste trazili :)
Nisam doruckovala, ako mi se nesto jelo ili pilo uglavnom je bio to jogurt, bilo koji, rucak oko 4,5 sta god da se jede, ako ima slatko moze posle toga i to je to, za veceru ako vas stisne glad opet jogurt. Poenta je da se ne jede posle 6 uvece i videcete rezultate posle par dana. Caka nije u nejelu, vec u jogurtu koji u sebi sadrzi sve skoro potrebne materije za funkcionisanje organizma, pri tom ubrzava metabolizam a samim tim mozgu salje informcije da je organizam dobio potrebnu dnevnu dozu hranljivih materija.
Ja sam skinula kilazu tako i evo tri god skoro nisam je povratila.
Fizicka aktivnos u svakom slucaju, a plivanje je najbolje jer pomaze i da se koza vrati.
Eto :)
hvala ti Say odnosno Zakomplikovana i uopste nije komplikovano kako sam ocekivala:igrac:

причалица
10-05-2011, 14:54
na primer, jutros oko pola 8 sam doručkovala parče hleba i kajmak...onda sam popila dve nesice s mlekom tokom dana i sad sam ručala škembiće....posle ću jagode, kad mi se ovo slegne.... a oko 21h moram nešto da pojedem, oću da umrem....pa to ti je.

Adio
10-05-2011, 15:39
hvala ti Say odnosno Zakomplikovana i uopste nije komplikovano kako sam ocekivala:igrac:

pa i nije, jer osim dorucka koji se preskace, bitno je sto kasno rucati a da se ne predje 18h i to je to

причалица
10-05-2011, 15:40
pa i nije, jer osim dorucka koji se preskace, bitno je sto kasno rucati a da se ne predje 18h i to je to

jedeš jednom dnevno....pa dobro.

Adio
10-05-2011, 15:41
sad vise ne
sad jedem sta jedem tokom dana al posle 6 nikako
sad sam npr rucala i to je sve za do dorucka sutra ujutru

причалица
10-05-2011, 15:44
ok je to navika ;)

QueenOfClubs
10-05-2011, 16:20
Ја сам заиста приметила да су људи који не доручкују мршави.

DaDole
11-05-2011, 09:53
Ја сам заиста приметила да су људи који не доручкују мршави.

joj Kvini.pa kako to:) Ja sam bila mrvicu punačkija neg što treba kad sam doručkovala i ručala i večerala..onda sam poslušala kolegicu nutricionistu koja mi je predložila 5 obroka dnevno po malo i ništa poslije 18 sati..i naravno,pridržavala se pravila nemiješanja uglj.,hidrata i bjelančevina i od tada sam kao nova..
ako jedeš meso,nemoj uz njega krompir već povrće..i zaista je dobro:)

QueenOfClubs
11-05-2011, 10:02
Ма све ја то знам, само констатујем да они који све то фино мешају у количинама а прескачу доручак јесу мршави :aha:

misticlady
13-05-2011, 15:40
joj Kvini.pa kako to:) Ja sam bila mrvicu punačkija neg što treba kad sam doručkovala i ručala i večerala..onda sam poslušala kolegicu nutricionistu koja mi je predložila 5 obroka dnevno po malo i ništa poslije 18 sati..i naravno,pridržavala se pravila nemiješanja uglj.,hidrata i bjelančevina i od tada sam kao nova..
ako jedeš meso,nemoj uz njega krompir već povrće..i zaista je dobro:)


da NeDo slazem se sa tobom to je najbitnije u citavoj toj mucnoj prici o dijeti.Ja sam krenula danas sa kardio dijetom koja je ok i ne moras se bas striktno pridrzavati svega,jer je ta dijeta prepisana srcanim bolesnicima koji imaju visak kg.i na programu su za operaciju.Bogu Fala ne treba mi nikakva operacija,sem da mi neko ugradi rasfejslus na ustima...volim da klopam i nema sta...ali eto krecem pa kako mi bog da:ljut:

причалица
13-05-2011, 16:28
mene kvinče videla prekjuče i kaže da sam dobila 4-5 kg od prošlog proleća...missim, ne znam, jer sam izbacila prošlog proleća vagu iz kuće..doduše, sad ne nosim kaiš na pantalonama, ne treba mi :lol:
i ne znam, ne drži mi se dijeta....nisam nikad to radila, ali ne mora da znači da nije vreme.

mica
13-05-2011, 17:48
Ima 17 godina, visoka je 168 a mislim da ima oko 65 kg. Popunjena je i nezadovoljna kako joj stoji garderoba.
Ima svoje periode, ili je non stop u pokretu ili se zavuče u kuću i ne mrda. Leti je taman kako treba jer ni ne stigne da jede, a kad jede to je kuvana hrana, a zimi se zavuče u kuću.
Nije joj problem da drži dijetu, svaki put je skinula po 7-8 kg, ali ih je ubrzo vratila. Nije opsednuta hranom, jede kad je gladna, i zato mi je palo na pamet da je uporcijam.



U tim godinama je na visinu preporučljiva težina 62...idealna bi bila 58.
Nema potrebe za velikim i drastičnim ograničenjima,samo količinu koju uzima u toku dana rasporediti na 7 obroka (od kojih je jedan recimo i cedjena pomorandža,dakle i to je obrok)
Neka krene sa jutarnjim u 7 - čaj ili kafa (najbolje neki voćni)- bez šećera.
U 9 - doručak- recimo npr - 50 gr crnog hleba ,50 gr šunke i jedan nemasni jogurt (fit)
u 11 - užina - šolja mleka i 2 pti ber keksa
u 13 - banana ili jabuka
u 16 - ručak - 150 gr grilovanog mesa (pljeskavica) ,200 gr grilovanog ili barenog povrća,salata (može i do 250 gr)
u 18 - cedjena pomorandža
u 20 - večera - barena viršla,salata i 50 gr hleba
u 21 - voćni jogurt ili sok od paradaiza(ali ne mlevei paradaiz ,već sok),ili biljni čaj

Ovo su neke mere ,koje se dnevno menjaju u odnosu na namirnice koje se jedu

mesa 200 gr
ribe 250 gr
povrće 250 gr
salate do pola kg
mlečni proizvodi 100 gr minimum (sir)
Jogurt nemasni - pola litra
testenine - 150 gr makarone ili špageta
testa - parče pice,ili mini pica
musli - 2 supene kašike
kikiriki - 50 gr (pečeni neslani)
pite - gibanica 100 gr
suhomesnato - šunka 50 gr ,govedja pršuta 20 gr
do dve kugle sladoleda kao užina pre glavnog obroka (u 13 sati pre ručka )
voće -do 250 gr
hleb - 100 gr
vode -najvažnije -najmanje 2-3 l dnevno
slatko - velnes keks ili pti ber ili sušeno voće (kajsije 4,smokve 2-3,groždje 50 gr,)
užina može da bude i 50 gr kikirikija i jogurt
banana i 10 badema
2 mandarine
jabuka i pomorandža
cedjena pomorandža
nes kafa

Od svega ovoga možeš da praviš jelovnik kako hoćeš

recimo - ručak su 2 manje sarme ili punjene paprike + salata
ili -pečena paprika (2 kom)punjena sirom( 50 gr ) i prelivena jajetom
ili riba i krompir salata - ne više od 200gr
ili riba i blitva + salata
ili večera recimo može da bude šopska salata sa parčetom hleba
ima mnogo mogućnosti



Mozes i meni da das savet,Biso..moja cerka ima sedam godina,prvi je razred,ima 35 kg :qq: punacka je,al nije predebela al moze da se nastavi u tom smeru,prilicno je lenjakasta,mada se u poslednje vreme aktivirala,trenira rukomet,i sad sam joj ukljucila dosta setnje..imam utisak da kad pojede casu vodje,da joj se zalepi :(

причалица
13-05-2011, 19:55
missim da ne bih mogla svega ovoga da se pridržavam ni u snu.
žene, šta je potrebno da se ovih detalja pridržavate do tančina?

DaDole
16-05-2011, 08:34
missim da ne bih mogla svega ovoga da se pridržavam ni u snu.
žene, šta je potrebno da se ovih detalja pridržavate do tančina?
Mišljenja sam da je to jezivo opterećenje jer pridržavanje bilo kojeg propisanog pravila ishrane,mjerenja i gledanja na sat je nešto što ne bih nikako podnijela..takva disciplina zastrašuje..
šta je potrebno msem volje..motiv.
NAkon porođaja imala sam zlatni višak..a moj motiv je bio,vratiti se na posao i obući sve one divne krpice iz ormara..Poznajem ženu koja je imala najslađi motiv na svijetu..zaljubila se,on je otišao na službeni put mjesec dana i to je bio njen rok da ga iznenadi..e,takve uvijek uspijevaju:)

причалица
24-05-2011, 09:59
DUKANOVA-DUKAN DIJETA

Dukanova ili Dukan dijeta je francuski plan za mršavljenje koji je naročito popularan u Evropi.
Dukanova dijeta je stekla ogromnu popularnost kad su počele da je slede Gisele Bundchen i Jennifer Lopez.Dukan dijeta kreirana je od strane dr Pjer Dukana,i trenutno je dijeta za mršavljenj broj jedan u Velikoj Britaniji privlačna je za žene svih težina, visina i uzrasta .Takođe se naziva i "Je ne sais pas Maigrir" ("Ja ne znam kako da izgubim težinu") plan ishrane. Plan je osmišljen za sprovodjenje u četiri ciklusa: napad, gubitak težine,konsolidacija i stabilizacija.

Dijeta Dukan je poboljšana verzija visoko proteinske dijete (PSMF), koja je kreirana za gojazne osobe pre više od tri decenije. Dijeta Dukan je kritikovana kao dijeta koja može biti opasna zbog veoma strogih smernica.
Možete očekivati da izgubite tri do pet kilograma nedeljno.

Dukanova dijeta se sastoji od četiri posebne faze a razlog za ovo je da se metabolizam natera da troši masne naslage za obezbedjivanje energije.

Ovde je prikaz četiri faze:

Faza napada: samo veoma posna teletina, govedina, piletina (bez kože) , ćuretina (bez kože), ribe i školjke, jaja,mlečni proizvodi bez masti su dozvoljeni. Grčki jogurt sa 0 posto masti i obican jogurt sa malo masti. Velika količina sveže vode je takođe potrebna. Ova faza ne bi trebalo da bude praćena duže od 10 dana,a u prvih 5 dana bi trebalo da izgubite 3 do 5 kilograma.

Druga faza: uvodi se ne-zrnasto povrće i jede se svakog drugog dana uz proteinsku hranu iz prve faze. Svaki drugi dan ostaje čisto proteinski kao i u prvoj fazi. Gubitak težine se sada umanjuje i obično iznosi oko jedan kilogram za 7 dana . Nema prženja na puteru ili ulju najbolje je hranu kuvati,bariti ili peći. Od povrća treba koristiti ono koje je niskog glikemijskog indeksa kao što je zelena salata, spanać, celer, krastavci, paprike, paradajz, rotkvice i brokoli . Velika količina sveže vode je obavezna. Pratite ovu fazu dok ne dostignete željenu težinu.

Faza konsolidacije: jedna porcija voća, dve kriške integralnog hleba i 150 grama sira je dozvoljeno svakog dana. Dva puta nedeljno, dozvoljeno vam je da jedete hranu koja sadrži skrob, kao što su krompir, pirinač ili druga žita. Proteini su i dalje oslonac. Pored toga, dva puta nedeljno, možete da jedete obrok koji poželite, uključujući vino i desert. Ali, dan posle ovih obroka po slobodnom izboru, možete da konzumirate samo proteine. Fazu konsolidacije treba slediti četiri dana za svaki kilogram koji ste izgubili u prethodnim fazama, ako ste na primer izgubili 8 kg treba je slediti 32 dana.

Stabilizacija: Normalno jedete ali se nastavlja sa jednim danom nedeljno posvećenim samo konzumiranju proteina.Ovoga se morate pridržavati kako vam se masne naslage ne bi vratile.
Kvalitetni vitamini i minerali takođe moraju biti uzimani iz tableta u cilju da se održi pravilan unos hranljivih materija. Začini, umereno konzumiranje veštačkih zaslađivača (za kafu ili čaj) je dozvoljeno. Ne dodajte hrani šećer, masti i ulja.

VEŽBANJE
Hodanje je oblik vežbanja koji snažno podstiče sagorevanje kalorija tokom svake faze. Od vas se očekuje da hodate 20 do 30 minuta dnevno, takođe ako ovo nemožete zbog lošeg vremena uključite nekoliko vežbi za mršavljenje.

ZAKLjUČAK
Dukan dijeta je visoko proteinski plan mršavljenja koji će sigurno dati rezultate.Dijeta je mega-hit u Evropi,nema merenja količina hrane koja se komzumira ali većina posle skinutih kilograma zaboravi na fazu četiri i fizičku aktivnost pa opet dolazi do povećanja kilaže.

marlon
03-06-2011, 12:15
nemo' da mucite vise kilaznu muku.. odzvonilo je anoreksicnim zenama... julski vogue italia


http://razbibriga.net/clear.gif

причалица
06-06-2011, 06:28
nemo' da mucite vise kilaznu muku.. odzvonilo je anoreksicnim zenama... julski vogue italia


http://razbibriga.net/clear.gif

e pa hvala, marlon...tu sam negde :)

ribizla
06-06-2011, 06:35
DUKANOVA-DUKAN DIJETA

Dukanova ili Dukan dijeta je francuski plan za mršavljenje koji je naročito popularan u Evropi.
Dukanova dijeta je stekla ogromnu popularnost kad su počele da je slede Gisele Bundchen i Jennifer Lopez.Dukan dijeta kreirana je od strane dr Pjer Dukana,i trenutno je dijeta za mršavljenj broj jedan u Velikoj Britaniji privlačna je za žene svih težina, visina i uzrasta .Takođe se naziva i "Je ne sais pas Maigrir" ("Ja ne znam kako da izgubim težinu") plan ishrane. Plan je osmišljen za sprovodjenje u četiri ciklusa: napad, gubitak težine,konsolidacija i stabilizacija.

Dijeta Dukan je poboljšana verzija visoko proteinske dijete (PSMF), koja je kreirana za gojazne osobe pre više od tri decenije. Dijeta Dukan je kritikovana kao dijeta koja može biti opasna zbog veoma strogih smernica.
Možete očekivati da izgubite tri do pet kilograma nedeljno.

Dukanova dijeta se sastoji od četiri posebne faze a razlog za ovo je da se metabolizam natera da troši masne naslage za obezbedjivanje energije.

Ovde je prikaz četiri faze:

Faza napada: samo veoma posna teletina, govedina, piletina (bez kože) , ćuretina (bez kože), ribe i školjke, jaja,mlečni proizvodi bez masti su dozvoljeni. Grčki jogurt sa 0 posto masti i obican jogurt sa malo masti. Velika količina sveže vode je takođe potrebna. Ova faza ne bi trebalo da bude praćena duže od 10 dana,a u prvih 5 dana bi trebalo da izgubite 3 do 5 kilograma.

Druga faza: uvodi se ne-zrnasto povrće i jede se svakog drugog dana uz proteinsku hranu iz prve faze. Svaki drugi dan ostaje čisto proteinski kao i u prvoj fazi. Gubitak težine se sada umanjuje i obično iznosi oko jedan kilogram za 7 dana . Nema prženja na puteru ili ulju najbolje je hranu kuvati,bariti ili peći. Od povrća treba koristiti ono koje je niskog glikemijskog indeksa kao što je zelena salata, spanać, celer, krastavci, paprike, paradajz, rotkvice i brokoli . Velika količina sveže vode je obavezna. Pratite ovu fazu dok ne dostignete željenu težinu.

Faza konsolidacije: jedna porcija voća, dve kriške integralnog hleba i 150 grama sira je dozvoljeno svakog dana. Dva puta nedeljno, dozvoljeno vam je da jedete hranu koja sadrži skrob, kao što su krompir, pirinač ili druga žita. Proteini su i dalje oslonac. Pored toga, dva puta nedeljno, možete da jedete obrok koji poželite, uključujući vino i desert. Ali, dan posle ovih obroka po slobodnom izboru, možete da konzumirate samo proteine. Fazu konsolidacije treba slediti četiri dana za svaki kilogram koji ste izgubili u prethodnim fazama, ako ste na primer izgubili 8 kg treba je slediti 32 dana.

Stabilizacija: Normalno jedete ali se nastavlja sa jednim danom nedeljno posvećenim samo konzumiranju proteina.Ovoga se morate pridržavati kako vam se masne naslage ne bi vratile.
Kvalitetni vitamini i minerali takođe moraju biti uzimani iz tableta u cilju da se održi pravilan unos hranljivih materija. Začini, umereno konzumiranje veštačkih zaslađivača (za kafu ili čaj) je dozvoljeno. Ne dodajte hrani šećer, masti i ulja.

VEŽBANJE
Hodanje je oblik vežbanja koji snažno podstiče sagorevanje kalorija tokom svake faze. Od vas se očekuje da hodate 20 do 30 minuta dnevno, takođe ako ovo nemožete zbog lošeg vremena uključite nekoliko vežbi za mršavljenje.

ZAKLjUČAK
Dukan dijeta je visoko proteinski plan mršavljenja koji će sigurno dati rezultate.Dijeta je mega-hit u Evropi,nema merenja količina hrane koja se komzumira ali većina posle skinutih kilograma zaboravi na fazu četiri i fizičku aktivnost pa opet dolazi do povećanja kilaže.

sestra moja bi na ovoj dijeti... smrshala je. ali prvih 7 dana se tresla od gladi :S
dok nije navikla organizamm.. uzas.
dzaba ti sto jedes to sve..

причалица
06-06-2011, 06:38
sestra moja bi na ovoj dijeti... smrshala je. ali prvih 7 dana se tresla od gladi :S
dok nije navikla organizamm.. uzas.
dzaba ti sto jedes to sve..

pa tu dijetu drži ova pipa midlton, sestra od kejt...obe su ko sarage....pa rekoh, možda je neko zainteresovan :lol:

DaDole
06-06-2011, 07:52
Jutros mi stiže ovakva poruka:
" Kad bi šetanje bilo zdravo,poštar nikad ne bi umro.
Kit pliva cijeli dan,jede samo ribe i pije vodu pa je ipak debeo.
Zec trči skače,pa živi samo 10 godina
Kornjača ne trči i ne skače,ne radi ništa,al zato živi 450 godina:) "

eto..još jedan pogled na dijetu i rekreaciju:)

DaDole
18-08-2011, 13:30
Da ti kazem...
izguglaj proteinsku dijetu..znaci, jedes samo proteine..meso, jaja
ni slucajno mleko i mlecne proizvode, voce i ostalo sto sadrzi ugljene hidrate..o 'lebu i testu da ne pricam
ja tako skinem 4 kg za nedelju dana..(pa posle pojedem tepsiju krempita jer mi organizam crce za UH).
mozes da jedes cvarke , slaninu..ozbiljno ti kazem

Прошле године тако три месеца. Ове месец дана. :stidljiva:
Криза је 7 до 10 дана а после ми је све свеједно.

tačno tako Kvini..bila sam i ja jednom na toj dijeti..i efikasna je,ali ne bih više nikad otkad sam je preporučila kolegici,a ona dobila povišen holesterol

причалица
18-08-2011, 13:44
Jutros mi stiže ovakva poruka:
" Kad bi šetanje bilo zdravo,poštar nikad ne bi umro.
Kit pliva cijeli dan,jede samo ribe i pije vodu pa je ipak debeo.
Zec trči skače,pa živi samo 10 godina
Kornjača ne trči i ne skače,ne radi ništa,al zato živi 450 godina:) "

eto..još jedan pogled na dijetu i rekreaciju:)

:hahaha:

Lilu
04-11-2011, 22:31
http://www.youtube.com/watch?v=bGJSEEx2pXc

причалица
05-11-2011, 08:44
http://www.youtube.com/watch?v=bGJSEEx2pXc

jao, fenomenalno :)

DaDole
01-12-2013, 13:16
Baš se nešto mislim..idu praznici,slave,sveti januar:qq: i opet ispočetka odolijevanje i prihvatanje da se neko ljuti na mene ako ne jedem na slavama sve što iznesu..kako su ljudi osjetljivi i sujetni..moj dolazak na slavu shvataju kao da moram sve da jedem što stave pred mene inače se domaćica naljuti:namcor:
kao..pa nije ti ukusno,a ja se trudila:qq:

причалица
01-12-2013, 15:14
ma dobro, ne možeš se trajno ugojiti od jednog meseca klopanja...ne brini. mislim da za trajno povećanu kilažu treba ipak biti malo uporniji za trpezom.
lično se ne sekiram mnogo - volim da jedem :kreza:

Nežnicah
01-12-2013, 15:16
muka je onim ženama koje se opterećuju svakim gramom i broje kalorije :tupan: jedem koliko mi prija i koliko mi je potrebno i jedem sve, do sad nisam imala nekih baš velikih problema sa težinom, sve je to za ljude :onajede:

причалица
11-12-2013, 17:51
stvarno ne držim dijete, nemam ja volju za takve režime...već par godina sam na otprilike istoj kilaži (možda 2-3 kile gore-dole) i ne sekiram se više. sve stare pantalone u koje odavno ne mogu da obučem - bacila sam, a ove koje trenutno imam u repertoaru - nisu zahtevne, lasteks je čudo :mv:

Sarmica
12-12-2013, 11:50
Baš se nešto mislim..idu praznici,slave,sveti januar:qq: i opet ispočetka odolijevanje i prihvatanje da se neko ljuti na mene ako ne jedem na slavama sve što iznesu..kako su ljudi osjetljivi i sujetni..moj dolazak na slavu shvataju kao da moram sve da jedem što stave pred mene inače se domaćica naljuti:namcor:
kao..pa nije ti ukusno,a ja se trudila:qq:


i ja bih se naljutila
jest me nerviraju take:ljut:to neje pristojno:ljut:
dijetiraj se kad dođeš kući, a mislim da se svačija trpeza može i treba ispoštovati

@tema
neam ja para za dijetu:pardon:

причалица
24-02-2014, 18:57
i sad tako....:aha: ovih nedelja šetam s bratom 6 km skoro svako drugo veče. kažem ''skoro'' jer kad pada kiša - ne idemo u brzu šetnju.
pređemo to za manje od sat vremena, prija mi. pokušavam da poštujem pravila hrono ishrane, ali nisam baš striktna - ne mogu, majke mi :lol: nadam se da će ovoliko šetanje ipak da mi pomogne, a takođe sam smanjila količinu klope za ručak i večeru....izbacila hleb i svaki skrob posle 10 pre podne, pa šta bude :neznam:

Vidana
25-02-2014, 16:23
Jabuke, narandže i opet jabuke.
Banane, pa jabuke.
Zelena salata i mladi lukac.
Videla na pijaci rotkvice.

Vidana
25-02-2014, 16:24
I to sve idi peške pa kupi.
A može i na udaljenijoj pijaci biciklom.

причалица
25-02-2014, 17:08
I to sve idi peške pa kupi.
A može i na udaljenijoj pijaci biciklom.

:lol:

Vidana
25-02-2014, 17:57
Gle, gle,ona se smeje, a ja najozbiljnije mislim.
Dobro nije baš bukvalno za temu muke svake žene
(ja to olakšavam tipa sladak limun :namcor:

причалица
25-02-2014, 18:01
smeškam se jer inače jedem povrće dosta, a voće sam morala da smanjim...jer po principima hrono ishrane - voće se računa u brzi šećer i sme da se jede samo između 16 i 18 časova....jedna voćka ili dve :hm:
da se hranim samo voćem i povrćem - nije zdravo, jer moraju da se unose proteini ako se praktikuje fizička aktivnost. dovoljno je što sam izbacila ugljene hidrate posle 10h.
mada, kad krene post sledeće nedelje - nemam pojma kako ću :lola:

Vidana
25-02-2014, 18:10
Ma navikla si se već ;)

ŠerlotaHolms
14-04-2014, 19:26
dan u mesecu :pada:

причалица
14-04-2014, 19:38
dan u mesecu :pada:
šta - dan u mesecu :lola:

ŠerlotaHolms
14-04-2014, 19:51
šta - dan u mesecu :lola:

menzis, draga moja

DaDole
22-10-2014, 13:51
Pored dijete imamo još i ovu muku:qq:

http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Oct2014/61006671.jpg AH,TAJ PMS :ququ:

DaDole
22-10-2014, 13:52
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Oct2014/61006672.jpg

DaDole
22-10-2014, 13:52
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Oct2014/61006684-pms-menstruacija-mjesecnica.jpg

DaDole
22-10-2014, 13:52
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Oct2014/61006674.jpg
:haha:

DaDole
22-10-2014, 13:53
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Oct2014/61006675.jpg

DaDole
22-10-2014, 13:53
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Oct2014/61006680-pms-menstruacija-mjesecnica.jpg

DaDole
22-10-2014, 13:53
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Oct2014/61006681-pms-menstruacija-mjesecnica.jpgOve muke nijedan muškarac na svijetu ne može razumjeti:nene:

DaDole
22-08-2018, 08:24
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQRilimyyBd8edtRjadXvVZ0cBtWvr6F 0aw4Q-a86FfX2Bnszdyeg

zato Haso kupuje cipele broj manje,kaže..ja' rahatluka kad ih skinem:haha:

DaDole
22-08-2018, 08:25
https://lepotica.rs/wp-content/uploads/2015/11/angry-young-woman-660x400.jpg
vlaga je dobra,al ne u kosi :haha:

QueenOfClubs
22-08-2018, 09:57
E moja ti, poludela sam sad u Budimpesti od toga. Ljudi kao da nisu culi za klima uredjaje. Onda izadjes napolje a tamo duvaju vodu oni ventilatori. Kad setas, bar jedan te polije iz neke baste. Ulazis na panorama tocak, prska na tebe sa svih strana. Ja se stitila torbom. To je druga najgora stvar tamo. Prva je sto NIKO ne prica engleski :ljut:

salel
22-08-2018, 11:44
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Oct2014/61006681-pms-menstruacija-mjesecnica.jpgOve muke nijedan muškarac na svijetu ne može razumjeti:nene:

Kako vi ne možete da shvatite da je nama svaki položaj žene na krevetu dobar ako je "krevet" čvrst

QueenOfClubs
22-08-2018, 17:35
Kako ti ne možeš da shvatiš da su to trenuci kad treba dides na pecanje ili bridž ili skakanje sa stene slobodnim stilom. Nama je svejedno :neznam:

DaDole
28-08-2018, 10:40
Ne znam kako vi ,žene moje drage,al kad ono bude velika vrućina pa se znojite tačno ispod grudnjaka:qq: ispod pazuha dezodorans radi svoj posao:dada: al ona vlažna ljepljivost tačno ispod sesiju:haha:
dohakala sam tome:dada: srećom,to radim samo na + 35 stepeni:haha:

QueenOfClubs
28-08-2018, 19:27
El saveti na pp samo? :kreza:

DaDole
25-09-2018, 07:46
nova cipela:ljut: ajme kako to zna da boli,posebno ako je nismo malo pripremili prije prvog nošenja..svašta sam probala,ali najdjelotvornije je ipak ona kesica sa ledom:dada:

Noblica
07-11-2019, 07:59
ma kakvo kasno ovo je kasno san me ne hvata vec dve noci .....i u duhu teme ....jedem alvu u 3 ujutru .....pricacemo sutra ....

Zbog cega je jela alvu u tri ujutru?

salel
07-11-2019, 10:18
zato se ja valjda i ne gojim :roll: ožderem se slatkiša pa tek onda jedem ono što treba, ako baš mora :razzz


Tebi se Sibi nakon konzumiranja slatkiša,slanim obrokom uspori negativno delovanje insulina,a u obrnutom slučaju se insulinsko dejstvo odražava na način da smo nakon dobrog obroka u vrlo kratkom vremenu ponovo gladni.
Zato ne konzumirati slatkiše,kao što su torte ,kolači,sladoledi naročito,nakon obroka.
:zdere:od čega sit od toga i debo