Kako je to nekad izgledalo...
http://www.pcpress.co.yu/arhiva/imag...19/80_xt-1.jpg
Printable View
Kako je to nekad izgledalo...
http://www.pcpress.co.yu/arhiva/imag...19/80_xt-1.jpg
GALAKSIJA [img alt=:D]http://www.oaza.in.rs/Smileys/oaza/icon_biggrin.gif[/img]
http://www.pcpress.co.yu/arhiva/imag..._galaksija.jpg
XT sa „neverovatno velikim“ hard diskom od 32 MB i radnim taktom procesora od 10 MHz!
http://www.pcpress.co.yu/arhiva/imag...0_11180001.jpg
http://www.pcpress.co.yu/arhiva/imag...19/80_xt-2.jpg
Nekad se ovde ulazilo u belim mantilima http://razbibriga.net/
http://www.pcpress.co.yu/arhiva/imag...CF0016-big.jpg
Prenosivo sokoćalo PC XT... http://razbibriga.net/
http://www.kiberpipa.org/gallery/alb...0955.sized.jpg
Kapacitet od celih 1 Gb
[img width=800 height=600]http://xs220.xs.to/xs220/07405/20yago.jpg[/img]
http://razbibriga.net/
Announced: December 1978
Released: November 1979
Price: US $549.95
CPU: MOS 6502,1.8MHz
RAM: 8K base, 48K max
Display: 24 X 40 text
320 x 192 monochrome
160 x 96 with 128 colors
Expansion: 2 internal expansion slots
1 cartridge slot under front cover
Ports: 4 controller ports
TV video output
Storage: external floppy drive
cassette recorder
OS: Atari OS
http://razbibriga.net/
http://razbibriga.net/
http://razbibriga.net/imported/2009/...400carts-1.jpg
http://razbibriga.net/imported/2009/...00shield-1.jpg
Commodore: A3070
http://www.amiga-hardware.com/display_photos/a3070.gif
http://www.amiga-hardware.com/displa...70complete.jpg
http://www.amiga-hardware.com/displa.../a3070back.jpg
http://www.amiga-hardware.com/displa...3070drive1.jpg
http://www.amiga-hardware.com/displa...3070drive2.jpg
http://www.amiga-hardware.com/displa...3070drive3.jpg
http://www.amiga-hardware.com/displa...070inside1.jpg
http://www.amiga-hardware.com/displa...070inside2.jpg
Sinclair ZX Spectrum.
Dolazio u varijantama sa 16 i 48 kilobajta ram memorije.
Oni od 48 Kb bili neispravni 16k cipovi 2 kom, pa je genijalac ser Clive Sinclair skontao kako da ih iskoristi i mapirao ram na 48 kb.
OS mu je bio ZX Basic, a mas memorija obican kasetofon.
http://www.gadgaard.org/gadget_past/...trum_hr_1s.jpg
Commodore 64
Kad je izasao, kostao je preko 1000 dm, u osnovnoj varijanti.
OS je bio commodoreo-v basic, a mas memorija specijalni kasetas koji ste morali dokupiti uz njega.
IZ Basic-a je bilo dostupno samo 32 Kb memorije, a za ostatak se pristupalo iz asemblera (nizi prog jezik, izmedju viseg i masinskog)
Sa Spectrumom, najpopularniji kucni racunar onog vremena.
BVio skuplji, ali i kvalitetniji od ZX-a.
Imao trokanalni avuk, vecu rezoluciju i rad sa sprajtovima iz samog basic-a.
Mana mu je jako siromasan basic.
http://1990toys.com/wp-content/uploa...mmodore-64.jpg
ubedljivo najbolja mashina svih vremena ...
http://bbcmicro.net/old-8bs/see/bbc-a-toplarge.jpg