nije valjda? :qq: :ququ:
Printable View
tako mi glupavo prolazi ovo leto... :aha:
Juce sam se uplasila jedne tete u posti :kk: odnela ja gomilu pisama, pridjem salteru, a ono neka veeeeelika zena sedi s one strane stakla, pa nekih 120kg bez preterivanja, mozda i vise. Nekoga menja, inace ne radi tu, prvi put je vidim. Kad je videla moju gomilu pisama, zagrme : Morate pisati sve to u dostavnu knjigu!!!
A ja vec sa ovima u posti vodila rat oko toga i pobedila, kad eto ti sad ove rospije. Kazem ja njoj: Ne moram :nene: Ja sam fizicko lice, i nemam tu obavezu a i ne odgovara mi tako... Opet ona: Pa nema sta da vam odgovara ili ne, tu sve upisete.... Ja opet slatko i fino: Ne vredi da mi objasnjavate, meni to ne odgovara iz vise razloga, znaju to vec vase koleginice... Kad, kaze ona: Znaci ne odgovara vam? I krene da ustaje a ja prvo vako :eek: pa vako :ququ:a bila sam spremna i vako :raz_044:mislila sam ako me onom rucerdom koja je debela kao moja noga dohvati ima da me razmaze po zidu, medjutim ona je samo ustala da podigne malo stolicu, popustila je pod njenom tezinom. Ja sam smerno cutala i cekala da ona zavrsi sa mojim pismima :palac: platila i otisla. I danas, promenim smenu, rekoh da izbegnem cudoviste, i odem, kad ono ona na salteru :kk: ali ja sam se pravila luda a ona je bila uvredjena pa je cutke odradila posao ne soleci mi pamet, a ja sam imala primedbu zasto mi rukom pise brojeve po potvrdi kad ove druge radnice to stampaju, ali nisam smela da pisnem :nene:
ako uskoro ne padne kiša ,džabe mi sav trud i rad dosadašnji :aha:
...ali ,šta mi vredi da se žalim
nocas mi je upao sismis u zatvorenu terasu :qq:... i jutros ga nema... i sad ne znam da li je otisao ili je jos uvek tu negde :huh:... i mrzim sismise... i utorak... i sto ne spavam... i eto, pozalih se :srbpla:
velika je vrućina:pada: a na parkingu nema hlada:(
veceras me zaustavio bas na mracnom mestu u ulici, tip na losem glasu...svasta se za njega prica, malo malo pa ga vidim razbijenog i krvavog posto zivimo u istoj ulici, pita me da li imam kredita na telefonu samo da nazove druga... video da imam slusalice i da mi telefon viri iz dzepa... oduzela sam se od straha, dzaba i opasan pas i sve, juca se uskopistila cudno se ponasala... umesto da kazem nemam kredita, ja kao debil kazem kobajagi kul glasom Imam i izvadim mob a on mi izdiktira broj, poprica sa nekim, grdne neke reci izgovorio, ja reko sad kad baci tako besan moj foncic na asvalt... ali nije, vratio mi ga je, izvinuo se na uznemiravanju i otisao... i sad, sta ja da mislim? :eek:
Što ga nisi ugrizla? :ljuta:
Nisam turila protezu :raz_128:
pocelo je jos kad je sismis uleteo, pa se zapalila zavesa, eksplodirao ventilator, pukle cvike, nestao net, usla ogromna buba i tako :srbpla:
Velika je vrućina i smetaju mi sitne mušice pa ne mogu da palim svetlo kada otvaram prozore uveče!Nervira me i to što mi ne cvetaju begonije i što se stalno znojim i što moram često da perem kosu!
Sinoć sam ostala ne jednoj žurci do sitnih sati...i danas se osjećam kao pregažena..učini li vrijeme da ne možemo dvije noći zaredom da ljudujemo:kapa:
Juce sam bila zla :ljut: Negde oko podne vidim nepoznate ljude pred kucom :eek: Izadjem pitam o cemu se radi, kaze covek, dosta stariji, dosli smo da pogledamo kucu... Ja rekoh, aha :palac: pa kako ste samo dosli, zasto se niste javili telefonom, objavljen je broj telefona... Kaze pa dosli smo vise kuca da pogledamo pa idemo redom. Ma u redu je sto idete redom, ali osnovni red je ne upasti nenajavljen nekome koga ne poznajete u kucu! Kad ste vec tu, izvolite da pogledate... I budala, uvedem ih unutra, na sprat, ovo je jedna soba, drugu vam necu pokazivati jer cerka ne dozvoljava, ali ista je kao ova, ovo je treca soba, ovo je kupatilo, ajmo sada dole... otvaram vrata od dnevnog boravka, tu ih docekuje razdragana Julija, ljudi su se zaledili i samo krenuli ka izlazu uz komentar da je to ipak veliko za njih, da je daleko od centra mesta... Ja im kazem sve vam to pise u oglasu a i da ste zvali, ustedeli biste i sebi i meni vreme... i tako ih lepo ispratim :namcor:
Ali dok smo stajali ispred kuce, kad su tek dosli, meni su se sva 4 maceta okacila na nogavice i visila i pentrala se po meni tako da zbog zongliranja sa njima nisam mogla da budem namcorasta vise a zasluzili su... I nocas mi sine, da nigde u oglasu ne pise u kojoj se ulici nalazi moja kuca :eek: to znaci da su ovo neki lazovi, seoski provokatori poslati od strane jednog zla ovde iz sela koje misli da bez njenog amina niko ne moze da proda svoju kucu... duga prica, ali znam tacno ko je...
zar se i to radi????
jbt, gde ja zivim...
Fajf, kada prodaješ nekretninu, budi spremna da ti ljudi dolaze nenajavljeno. Nije to ništa neuobičajeno...:aha:
E sad, da li su to neki seoski manipulatori, to ti bolje znaš...Ako su stvarno neka ''izvidnica'', onda stvarno....:krsti:
nisam ni ja znala dok nisam dosla u ovu sredinu :dada: iz dana u dan otkrivam koliko je ovde sve bolesno i trulo, kao u nekim filmovima, kad neko dodje u lep mali gradic (samo sto je ovo selendra) pa mu sve lepo fino u pocetku, a onda pocinje da otkriva da je upao u neko sektasko mesto, gde su svi povezani i poremeceni :lol:
morazm da se nasmejem,
hahahahaha
tako sam se i ja preselio i nikako da se uklopim u sredinu, a vec sest godina zivim u VMLugu i nemam s kim da popijem kafu...
Bre ljudi...vi kao da živite na ''Divljem zapadu''...:lol:
Mislim, nije ni meni idealan komšiluk, ali imamo sa kim da popijemo kafu. Čak nekome možemo da ostavimo i ključ od kuće...za slučaj da nas nema par dana...
Mada ovde živimo od 75' god...
hehehe, blago tebi... ali moj kraj u kome zivim je veoma specifican... a verujem da je tako i lejdi megi... a posebno kadas si dodjos medju "domoroce", svi te gledaju popreko, a jos kad odudaras od sredine...:duh:
Pa odudaram i ja od sredine...ako ćemo iskreno...Srećom, ni ovi preko puta mene nisu u nekom ''šablonu''...pa se super slažemo, godinama...:lol: :lol:
A to je tačno...Ljudi teže prihvataju nove ljude :aha:
kad su mene komsije pozvale na prvu kafu, kao da se upoznamo (mada trebalo je mozda ja njih da zovem) i sedimo mi pricamo, oni se hvale kako imaju stale, stoku, sta sve sade i uzgajaju...i sad u jednom trenutku pauza, kapiram da ocekuju od mene da cuju neke slicne planove...A ja onako sa tacnicom i soljicom u ruci, uzmem gutljaj, pa ni pet ni sest nego kazem Ja gajim kaktuse :dada: i nastavim da pijuckam kafu onako fino i smerno
gledali su me kao cudaka, ne znajuci da li sam luda ili se samo pravim:raz_114:
ahahahahah, kumo , dosla si iz drugih krajeva..
.. joooj dusa mi spava , sta da uradim da ne zaspim?:m:
drzi oci otvorene :eek:
Žalim se a žaliću se i komunalnoj policiji ili ću menjati zgradu. Besna sam kao ris.
Em me muči nesanica em nemam mira ni kad pokušam da zaspem. Klinci ispod mene su pričali, smejali se i puštali muziku do ranog jutra. Taman da zaspem kad čujem komšiju odgore kako TRČI PO STANU, pali veš mašinu, telefonira.
Zaspem, utonem u san..i čujem mašinu za košenje trave iz susednog dvorišta, smeh, svađu, ma glasnu priču dok piju kafu.
I tako već 10 dana! Bilo je mira dok je zgrada bila pusta, a ovi svi na odmoru..ali dođe septembar i ne znam šta da radim.
Glupo je da pored svoje sobe spavam u dnevnoj. Ili da spavam popodne? Ili da budim sada ove klince glasnom muzikom, kao oni mene svake noći? Lepo ih zamolila 3 puta da zatvore prozor i da se utišaju, imamo bebu baš na tom ulazi. Ne vredi. Ne vredi ni moliti komšije iz susednog dvorišta, odmah se naljute ako im se nešto kaže.
kod mene je stalno tako :).
košarka na terenu, turiranje automobila, smejanje ispred radnje koja je pod prozorom....taman zaspim, a na spratu iznad se posvađa majka sa ćerkom oko 2....pomislim ''pašće krv'', kad ono - ništa. one odu da spavaju, a ja i dalje budna.
jedini je lek da menjam stan, ali ne mogu još uvek...čim budem mogla - selim se. smučilo mi se.
Ja ozbiljno razmišljam da menjam. Prvo, u maloj ulici ima sada mnogo zgrada i mnogo automobila, i "umetnost" je ići sa punim kolicima sa pijace ili samoposluge i paziti da te ne udari auto.
Drugo, komšiluk je očajan. Neće niko u zgradi ni sijalicu da promeni u hodniku i napolju, to stalno radimo mama i ja. Neće da plate 100 dinara po stanu, da neko čisti zgradu i dvorište ispred. Neće da skupe pare da sredimo vrata i da radi normalno interfon, o video interfonu mogu da sanjam.
U lice mojoj porodici maltene pljuju što imamo najveće stanove -mi smo vlasnici zemlje na kojoj je zgrada sagrađena. Ljubomora je čudo.
Na sastanke Kućnog saveta ne idem jer se obavezno iznerviram
Studente molimo da budu tiši, oni se bezobrazno smeju i ne haju ni pet para.
I "šlag na torti" predsednica Kućnog saveta koju niko ne podnosi. E, ta mi često zvoni na vrata da pita za neku glupost. I zove svaki čas.
Dovoljno je reći da je izludela našeg poštara, i EDB i Vodovod i one u gradu koji rade legalizaciju..sve rečeno o ženi.
Samo da se smire cene nekretnina i odoh odavde, već mi je muka.
moram da se žalim na urmašice :blenta: ponašaju se :ljut:
i posebno na sarmu :zorka:
Na alergiju, uzasna je. :qq:
ne znam gde ću pre :qq:
moram da vam se pozalim... danas sam jeo pitu :( nisam mogao da joj odolim... i to ne jedno parce nego pola tepsije...
prodaj je mali crno beli cuko na kog sam bacila oko :kk: