Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 121 do 137 od 137

Tema: Sa reči na dela... iliti kako se ponašati u slučaju razrokosti

  1. #121
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od jelena=t Vidi poruku
    Ali, zar to isto ne važi i za rl? Ako neko hoće, izmnanipulisaće te... i ako ume... misliš da je lakše ne gledati drugu stranu u oči?
    Još nešto... ja takva iskustva do sada nisam imala... što ne znači da neću... mada sumnjam da bih nekome dozvolila da mi se baš toliko približi... osim ljudi u koje imam poverenje.

    Prijateljstvo je prijateljstvo... i ne treba da bude ništa više od toga... neko koga ne gledam kao "objekat želje" ne može nikada da me privuče na taj način... to mu dođe nešto kao brat... izopačeno, načisto.
    Kres šema automatski isključuje bilo kakve emocije... ne kažem da ne može... ali, čemu takav start... i očekivati na kraju šta? ljubav? Meni je to smešno...
    Nema pravila... ali, ipak... za ljubav je potrebna romansa... bilo kakve polovične solucije ne dolaze u obzir... bar što se mene tiče.
    У својим размишљањима полазиш од себе а ја уопштено, посматрајући људе.
    Тако да твоји постови личе на исмевање.
    Нису сви искрени. Далеко од тога.
    Не гледају сви у очи, такође.
    Многи изваљују фразе, преписују из књига, са ТВ-а.
    Лакше ће те неко изманипулисати преко нета, веруј ми.
    А оно што сам ја доживела на нету, не бих пожелела заиста никоме. :|
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  2. #122
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    У својим размишљањима полазиш од себе а ја уопштено, посматрајући људе.
    Тако да твоји постови личе на исмевање.
    Нису сви искрени. Далеко од тога.
    Не гледају сви у очи, такође.
    Многи изваљују фразе, преписују из књига, са ТВ-а.
    Лакше ће те неко изманипулисати преко нета, веруј ми.
    А оно што сам ја доживела на нету, не бих пожелела заиста никоме. :|
    Daleko od toga da se ismevam nekome, ili nečemu... ne znam odakle ti to... ali polazim od toga da ću uvek biti iskrena, ma šta dobila sa druge strane.. ja sebi nemam šta da zamerim... i to mi je najbitnije. Da li će neko to iskoristiti... manje je bitno, ako izvučeš neku pouku iz svega toga. Daleko od toga da verujem ljudima, uvek očekujem najgore... ali kada dam poverenje, ništa ga ne može srušiti... ako se i desi, amputiram i osobu i osećanja prema njoj. Nije lako, ali je tako. Tako mora.
    I uvek, ali uvek će mi startna pozicija biti na iskrenosti... ma koliko puta se opekla. S druge strane, u mom slučaju ta iskrenost ne podrazumeva otvorenost... to mi jako teško ide. Što svesno, što nesvesno... to je šablon po kom funkcionišem... i mora dosta vode da proteče da bi ti zidovi pali.
    Kažu da uvek biramo slične, neki kalup mora da postoji ... ne znam šta drugo da ti kažem. Nisi ni prva, ni poslednja... ali, ako se nešto ponavlja u nekim ravnomernim intervalima... zapitaj se gde praviš greške u koracima.

  3. #123
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Рекох доживела а не доживљавала.
    Ал добро.
    Запитаћу се.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  4. #124
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    I ja rekoh: ako...
    Ovo nije bila kritika... nemoj tako ni da shvataš.
    Ih, koliko sam ja puta udarila glavom o isti zid...

  5. #125
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Извини, али још увек не могу себи да дођем шта ме снашло.
    И зато кажем... Без реалног контакта, немаш представу ко је с друге стране.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  6. #126
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od jelena=t Vidi poruku
    Znam da se odnosilo na muško ženske odnose... ali, vidi... ja gajim nežna osećanja prema tebi, a nisam se zaljubila.

    I hemija je nastala iz glave... razumem šta hoćeš da kažeš... ali ja gradim sliku koja će biti proporcionalna delu autora... ne svidi mi se uvek ono što pročitam... ali to ne ruši mišljenje koje sam o njemu stvorila, ne očekujem savršenstvo... niti ga svesno kreiram. Znači, ono što vidiš, ne ono što osećaš... teško je iskontrolisati se u toj meri i ne dozvoliti osećanjima da vode... ali je i normalno favorizovati dotičnu sosobu, i pomalo idealizovati.
    Opet, zavisno i od osobe koja se usmerila ka dotičnom... koliko je sklona da veruje da je drugačiji, samim tim će mu i pripisati osobine koje ne poseduje. I to je normalno, i svi mi to radimo. Samo ne treba ići u krajnosti... pa, nismo deca... ne može niko u ovim godinama da mi zamazuje oči do potpunog slepila.
    Ja, lično se dosta oslanjam na intuiciju... možda nije dobro, ali je tako... i za sada se ne žalim.

    Pazi, i vl hemija je realna... jer potiče iz glave. Ti ćeš svakako stvoriti neku sliku osobe sa kojom komuniciraš... ili ćem mu tražiti sliku, nebitno. Što se mene tiče, fiz.izgled ni malo ne utiče na postojeće stanje stvari. Nikada se nisam zaljubila u vizuelno... uvek u ono što slušam... i što vidim na osnovu nečijih stavova. Znači, može da bude bog, ako nema karakter, stav, svoje ja... ič me ne zanima... to da mora da bude jači i da preuzme kontrolu kada je potrebno se podrazumeva. Ne treba ti neko koga ćeš vući na kičmi... jel tako?

    Ovo o nedostaku informacija primeni kako ne vl, tako i na rl... ogovaranje, spletke i ostalo, takođe... Ljubomoru uvek očekuj od ljudi tebi najbližih... kako ovde, tako i tamo... s tim što forum zaista liči na jedno poveće virtuelno selo, gde se uvek sazna ko je sa kim, gde... i koliko puta. Pitanje je koliko ćeš sebi dozvoliti da sve to utiče na tebe... jer, ljudi će pričati... uradila, ili ne uradila... ispiraće usta... ako ište vrediš. Treba li bolje potvrde? I protiv toga se ne treba boriti, ne treba demantovati... jer nema svrhe baviti se mizernim likovima... fokusiraj se na dotičnog i teraj po svome. Ili odustani, ako ćeš slušati druge.

    To sam i ja mislila... kada tebe gledam, kao da sebe gledam... dete moje.
    Valjda posle ovoga shvataš zašto ti sve ovo pričam... nemoj da žališ i da se kaješ... nikada. Pogreši, ali nemoj odustajati... slušaj samo sebe... ko yebe ceo svet... i šta će ko reći, ili misliti. Budi po svojoj meri... nikako po evropskim standardima.
    Red je da bacim pogled na ovu temu, posto sam od juce pod sokom od kada sam procitala ono boldovano....crna ja.
    Za mene je tako nesto strano, mislim da kazem nekome sta osecam (pozitivna osecanja), bilo da su u pitanju prijatelji ili partner.....uradim, pokazem na druge nacine, ali reci nikako.
    Eto tako.

  7. #127
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Red je da bacim pogled na ovu temu, posto sam od juce pod sokom od kada sam procitala ono boldovano....crna ja.
    Za mene je tako nesto strano, mislim da kazem nekome sta osecam (pozitivna osecanja), bilo da su u pitanju prijatelji ili partner.....uradim, pokazem na druge nacine, ali reci nikako.
    Eto tako.
    Tek toliko... ja ne umem ni da pokažem... kamoli da kažem.

  8. #128
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od jelena=t Vidi poruku
    Znam da se odnosilo na muško ženske odnose... ali, vidi... ja gajim nežna osećanja prema tebi, a nisam se zaljubila.

    I hemija je nastala iz glave... razumem šta hoćeš da kažeš... ali ja gradim sliku koja će biti proporcionalna delu autora... ne svidi mi se uvek ono što pročitam... ali to ne ruši mišljenje koje sam o njemu stvorila, ne očekujem savršenstvo... niti ga svesno kreiram. Znači, ono što vidiš, ne ono što osećaš... teško je iskontrolisati se u toj meri i ne dozvoliti osećanjima da vode... ali je i normalno favorizovati dotičnu sosobu, i pomalo idealizovati.
    Opet, zavisno i od osobe koja se usmerila ka dotičnom... koliko je sklona da veruje da je drugačiji, samim tim će mu i pripisati osobine koje ne poseduje. I to je normalno, i svi mi to radimo. Samo ne treba ići u krajnosti... pa, nismo deca... ne može niko u ovim godinama da mi zamazuje oči do potpunog slepila.
    Ja, lično se dosta oslanjam na intuiciju... možda nije dobro, ali je tako... i za sada se ne žalim.

    Pazi, i vl hemija je realna... jer potiče iz glave. Ti ćeš svakako stvoriti neku sliku osobe sa kojom komuniciraš... ili ćem mu tražiti sliku, nebitno. Što se mene tiče, fiz.izgled ni malo ne utiče na postojeće stanje stvari. Nikada se nisam zaljubila u vizuelno... uvek u ono što slušam... i što vidim na osnovu nečijih stavova. Znači, može da bude bog, ako nema karakter, stav, svoje ja... ič me ne zanima... to da mora da bude jači i da preuzme kontrolu kada je potrebno se podrazumeva. Ne treba ti neko koga ćeš vući na kičmi... jel tako?

    Ovo o nedostaku informacija primeni kako ne vl, tako i na rl... ogovaranje, spletke i ostalo, takođe... Ljubomoru uvek očekuj od ljudi tebi najbližih... kako ovde, tako i tamo... s tim što forum zaista liči na jedno poveće virtuelno selo, gde se uvek sazna ko je sa kim, gde... i koliko puta. Pitanje je koliko ćeš sebi dozvoliti da sve to utiče na tebe... jer, ljudi će pričati... uradila, ili ne uradila... ispiraće usta... ako ište vrediš. Treba li bolje potvrde? I protiv toga se ne treba boriti, ne treba demantovati... jer nema svrhe baviti se mizernim likovima... fokusiraj se na dotičnog i teraj po svome. Ili odustani, ako ćeš slušati druge.

    To sam i ja mislila... kada tebe gledam, kao da sebe gledam... dete moje.
    Valjda posle ovoga shvataš zašto ti sve ovo pričam... nemoj da žališ i da se kaješ... nikada. Pogreši, ali nemoj odustajati... slušaj samo sebe... ko yebe ceo svet... i šta će ko reći, ili misliti. Budi po svojoj meri... nikako po evropskim standardima.

    Posto sam izasla iz soka idemo dalje.
    Kada kazem da hemija u vl nema realnu osnovu, mislim na feromone tj. ne postoje feromoni doticnog, on se ne moze "nanjusiti". Tako da bez vidjenja u rl sve ostaje na prognozama, barem sto se mene tice i to pod uslovom da su postovi vecinom ok.
    Prednost vl je u tome sto se dolazi do tacke kada mozemo reci da osobu koliko toliko poznajemo kroz postove i bez vidjenja, medjutim uzrok tome nekada nije vreme, niti broj postova, vec verovatnoca da se doticni otkrije. Verovatnoca moze biti zavisna od vremena, ali na nju uticu i drugi faktori.....Novi elementi
    Sta biva kada postovi nisu relativno ok....da li tada moze doci do izvesne borbe izmedju one koja zeli da veruje i odrzi stvorenu sliku i one koja je puna sumnji i pretpostavki? Da li tada zenu zaokuplja misao da ce je doticni u slucaju nepovoljnog ishoda, nakon izvesnog vremena (ovo, ako bude neceg konkretnog) prodati...pa....za malo virtuelne vlasti, malo paznje i prihvatanja, makar i laznog? Da li ce je baciti u forumsku selendru da je rastrgnu ili ce biti gospodin covek.
    Jos se secam slucaja Ante i one zene, koja je otisla kod njega, pa su razveselili forumsku javnost medjusobnim prepucavanjima.

    Zakljucak je da se osoba moze upoznati kroz postove, ali na to nemaju u potpunosti uticaja: broj postova i vreme, vec mora postojati jos nesto.

  9. #129
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Da, slazem se sa Kvini da ljudi ne polaze uvek od sebe kada posmatraju druge, to je generalizacija, vec mogu poci od onoga sto vide, sta im drugi pokazu. Zakljuci na osnovu posmatranja.

  10. #130
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Posto sam izasla iz soka idemo dalje.
    Kada kazem da hemija u vl nema realnu osnovu, mislim na feromone tj. ne postoje feromoni doticnog, on se ne moze "nanjusiti". Tako da bez vidjenja u rl sve ostaje na prognozama, barem sto se mene tice i to pod uslovom da su postovi vecinom ok.
    Prednost vl je u tome sto se dolazi do tacke kada mozemo reci da osobu koliko toliko poznajemo kroz postove i bez vidjenja, medjutim uzrok tome nekada nije vreme, niti broj postova, vec verovatnoca da se doticni otkrije. Verovatnoca moze biti zavisna od vremena, ali na nju uticu i drugi faktori.....Novi elementi
    Sta biva kada postovi nisu relativno ok....da li tada moze doci do izvesne borbe izmedju one koja zeli da veruje i odrzi stvorenu sliku i one koja je puna sumnji i pretpostavki? Da li tada zenu zaokuplja misao da ce je doticni u slucaju nepovoljnog ishoda, nakon izvesnog vremena (ovo, ako bude neceg konkretnog) prodati...pa....za malo virtuelne vlasti, malo paznje i prihvatanja, makar i laznog? Da li ce je baciti u forumsku selendru da je rastrgnu ili ce biti gospodin covek.
    Jos se secam slucaja Ante i one zene, koja je otisla kod njega, pa su razveselili forumsku javnost medjusobnim prepucavanjima.

    Zakljucak je da se osoba moze upoznati kroz postove, ali na to nemaju u potpunosti uticaja: broj postova i vreme, vec mora postojati jos nesto.
    Odgovoriću samo na bold... zaslužio je...

    Ovo "još nešto" je presudan faktor... greške u proceni, ako se već upusiš u nešto intimnije, ovde nisu dozvoljene. Eto, recimo, Anta... da li je moguće da postoji osoba, koja nije "videla" u kakvom je čovek stanju? On to nikada nije ni krio... što je najzanimljivije. I... šta je bilo za očekivati? Ko šta traži, to i dobije, to ti je šablon, koji važi i za rl i za vl. Šta se tek dešava sa onima koji to ne ističu tako transparentno?
    Ipak, treba vremena, gomila pp-ova i reči da procirkulišu između dve osobe, da bi došlo do neke bliže "saradnje". I niko, ali niko ne može da me ubedi da je prevaren... jer je činjenica da smo nepoznatoj osobi otvorili vrata svoje privatnosti. Da li će ona to iskoristiti, ili ne... zavisi od toga koliko je formirana, kao ličnost... ako zna šta hoće, ako dobije to što hoće, biće gospodin čovek. Na obostrano zadovoljstvo.
    Lep početak, sa ružim krajem nikada ne zavisi od samo jedne osobe... svaka priča ima dve strane... pazi šta radiš, sa kim radiš... šta pričaš... i kome pričaš.
    Pazi i na sujetu, može od čoveka životinju da napravi... pod uslovom da ne dobije ono što je pokušavao teškom mukom da osvoji. U ovom slučaju, dotični nema osnova za bilo kakve baljezgarije... može da izmisli, ali to ne boli kao istina. Ignorisati i kraj priče.

    Da li misliš da ikada možeš nekoga upoznati do kraja, toliko da možeš predvideti njegove postupke? Ja mislim da ne možeš... tim pre što se priča nadograđuje, raste, formira za sebe... a učesnici ne tapkaju u mestu... potrebe i želje se možda vremenom ne podudare... i šta onda? Koliko god mislila da nekoga poznaješ, garancije nema da te neće izložiti nekom seoskom traču.
    Meni, lično je daleko bitnije da mene ne povredi, ne mora to niko da zna... manje je bitno ko će šta reći, ako se i sazna. U stvari, niko ne može da zna, ako mu ne kažeš... mogu samo da pretpostavljaju. :raz_013:

  11. #131
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od jelena=t Vidi poruku
    Odgovoriću samo na bold... zaslužio je...

    Ovo "još nešto" je presudan faktor... greške u proceni, ako se već upusiš u nešto intimnije, ovde nisu dozvoljene. Eto, recimo, Anta... da li je moguće da postoji osoba, koja nije "videla" u kakvom je čovek stanju? On to nikada nije ni krio... što je najzanimljivije. I... šta je bilo za očekivati? Ko šta traži, to i dobije, to ti je šablon, koji važi i za rl i za vl. Šta se tek dešava sa onima koji to ne ističu tako transparentno?
    Ipak, treba vremena, gomila pp-ova i reči da procirkulišu između dve osobe, da bi došlo do neke bliže "saradnje". I niko, ali niko ne može da me ubedi da je prevaren... jer je činjenica da smo nepoznatoj osobi otvorili vrata svoje privatnosti. Da li će ona to iskoristiti, ili ne... zavisi od toga koliko je formirana, kao ličnost... ako zna šta hoće, ako dobije to što hoće, biće gospodin čovek. Na obostrano zadovoljstvo.
    Lep početak, sa ružim krajem nikada ne zavisi od samo jedne osobe... svaka priča ima dve strane... pazi šta radiš, sa kim radiš... šta pričaš... i kome pričaš.
    Pazi i na sujetu, može od čoveka životinju da napravi... pod uslovom da ne dobije ono što je pokušavao teškom mukom da osvoji. U ovom slučaju, dotični nema osnova za bilo kakve baljezgarije... može da izmisli, ali to ne boli kao istina. Ignorisati i kraj priče.

    Da li misliš da ikada možeš nekoga upoznati do kraja, toliko da možeš predvideti njegove postupke? Ja mislim da ne možeš... tim pre što se priča nadograđuje, raste, formira za sebe... a učesnici ne tapkaju u mestu... potrebe i želje se možda vremenom ne podudare... i šta onda? Koliko god mislila da nekoga poznaješ, garancije nema da te neće izložiti nekom seoskom traču.
    Meni, lično je daleko bitnije da mene ne povredi, ne mora to niko da zna... manje je bitno ko će šta reći, ako se i sazna. U stvari, niko ne može da zna, ako mu ne kažeš... mogu samo da pretpostavljaju. :raz_013:
    Sujeta, osetljivost prema sebi, posledice sopstvene inferiornosti, koja nagoni na zlobu i pakost....nije gospodin covek, ako je to samo onda kada dobije to sto hoce.
    Koliko toliko mozes da upoznas, makar i da ides u generalizaciju tipa: ako je uradio jednom, uradice i drugi put. Ali, ako uradi i drugi put izvesno je da ce uraditi treci put, tu generalizacija prestaje i svaki sledeci put sve je izvesnije da ce osoba pod odredjenim okolnostima odreagovati na odredjeni nacin. Nije toliko problem ako se sazna. Problem je ako se ode toliko daleko da se npr. razmene brojevi telefona, javno postavljanje tudjih slika i tome slicno.
    Nekada je bolje povuci se, ako vec postoje sumnje tog tipa.

  12. #132
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Sujeta, osetljivost prema sebi, posledice sopstvene inferiornosti, koja nagoni na zlobu i pakost....nije gospodin covek, ako je to samo onda kada dobije to sto hoce.
    Koliko toliko mozes da upoznas, makar i da ides u generalizaciju tipa: ako je uradio jednom, uradice i drugi put. Ali, ako uradi i drugi put izvesno je da ce uraditi treci put, tu generalizacija prestaje i svaki sledeci put sve je izvesnije da ce osoba pod odredjenim okolnostima odreagovati na odredjeni nacin. Nije toliko problem ako se sazna. Problem je ako se ode toliko daleko da se npr. razmene brojevi telefona, javno postavljanje tudjih slika i tome slicno.
    Nekada je bolje povuci se, ako vec postoje sumnje tog tipa.
    Pa kažem ti... transformacija od čoveka do zveri zavisi i od veličine ega... Bitna je suština samog čoveka i kako ume, ili ne ume da se nosi sa porazom.

    Kriv si koliko i on, ako se šta desi... ko te terao da daješ sliku, ko terao da daješ broj telefona, ko te terao da mu daješ neku lažnu nadu... svet je pun ludaka. Opreza nikad dovoljno.

  13. #133
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od jelena=t Vidi poruku
    Pa kažem ti... transformacija od čoveka do zveri zavisi i od veličine ega... Bitna je suština samog čoveka i kako ume, ili ne ume da se nosi sa porazom.

    Kriv si koliko i on, ako se šta desi... ko te terao da daješ sliku, ko terao da daješ broj telefona, ko te terao da mu daješ neku lažnu nadu... svet je pun ludaka. Opreza nikad dovoljno.
    Znaci da nisam paranoicna

  14. #134
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Znaci da nisam paranoicna
    Pa nisi, osim ako ne misliš da su svi ludaci...

  15. #135
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    ''Ne postoji razrokost. Neko ko je harizmatičan ovde, harizmatičan je i u RL.
    Kao na primer ja.
    Sva lepota dolazi iz duše i nema nikakve veze sa fizičkim izgledom ili godinama.
    Nažalost, mnogi ljudi to ne vide.''


    Svaka slučajnost sa stvarnim osobama je slična.

  16. #136
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od jelena=t Vidi poruku
    Pa nisi, osim ako ne misliš da su svi ludaci...
    gora si od mene....mislim na lajanje.
    p.s. tema - upoznah nekoliko ljudi sa 4uma (raznih, da ne mislite samo sa.....onog tamo). i - svi su ok...možda sam imala sreće. samo se sa 2 osobe stalno čujem i viđam, a sa ostalima kako-kad. zamislite, jedna je čak i razroka, pa šta....
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #137
    Registrovani Član
    Klu avatar
    Status : Klu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 292

    Početno Re: Sa reci na dela... iliti kako se ponasati u slucaju razrokosti.

    Citiraj Prvobitno napisano od Najvisi Clan Foruma Vidi poruku
    Ajd da malo konkretizujemo belinu temu...

    Po ovom pisaniju iznad zakljucih da niko od vas zeMskih ne veruje ni u kakve romanse preko foruma, jel' tako?
    E sad, ono sto me zivo interesuje je sledece:

    S obzirom da se vec poodavno upoznavanje u RL svodi na "das/ne das? teraj se u q" sistem nakon pet tipskih und provizornih recenica razbijanja leda, zar nije forumsko upoznavanje ono gde se mozes uveriti bas u one vrline koje vi zene tako cesto isticete kao primarne kod muskog sveta? Zar se tek u tom razgovoru ne vidi nivo tog nekog intelekta, duhovitosti, sarma, elokvencije, britkosti... na koje tako "na sav glas" padate kad vas neko pita? Tu nema nikakvog uticaja aspekt fizikalija; cisto verbalna gimnastika, brzina uma... Dakle, sta je onda lose u tom forumskom upoznavanju nekoga? Recimo da smo naivni pa da verujemo da su svi forumasi iskreni.

    Dalje, recimo da ce vas neko takav, logicno, zainteresovati... i da cete se upoznati u RL.

    Ako vas razocara fizicki, hocete li krenuti u pricu?
    Hocete li dati sansu potencijalnom happyend-u i dalje?
    Ili ce se tada morati pet puta vise upinjati da odrzi vasu paznju?

    Ako ne opravda "reputaciju" stecenu razgovorom preko zice, da li cete mu to i saopstiti... ako se ispostavi da su mu fizikalije vanserijske?
    Ili cete u roku od odma sunovratiti sve one "duhovne" kriterijume koji su vas i privukli, koje mu je ocigledno neko drugi srocio, i skoncentrisati se na ono opipljivo?
    Iliti, jasnije: kolko drzite do utisaka stecenih o nekome na forumu, koliko ste u pravu po tom pitanju kad se sretnete oci u oci, i kako se prilagodajavate toj "razrokosti" izmedju onoga sto ste citali i onoga o cemu pricate za istim stolom?

    Evo, ova pitanja za pocetak... odgovori ce iziskivati dalju razradu iznesenog vam stava.


    ***NAPOMENA: Naravno da idealan slucaj finog spoja uma i tela necemo ni komentarisati... jer smo svi na forumu takvi. Dakle, pravimo se naivni...
    nisam znao da se susreti u realu svode na daš ne daš...

    ...forum je sasvim dovoljan da vidim ko je kakav, tako da osim fizičkog izgleda nema toga što može da me iznenadi prilikom susreta u RL...
    ...mada...neam iskustva sa susretanjima in vivo, tako da...mlatim napamet...

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Slične teme

  1. Dela Judzina Lushpina
    Od paculjkica u forumu Slikarske palete
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 30-12-2013, 14:06
  2. U društvu lepotice muškarac se ponaša kao budala
    Od Cruz u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 03-03-2012, 16:46
  3. naše ponašanje
    Od причалица u forumu Srbilend
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16-10-2011, 11:31
  4. Ekranizacija književnog dela
    Od Bisernica u forumu Književnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06-05-2011, 08:52
  5. kako vidimo knjizevnike/ce i njihova dela....
    Od marlon u forumu Književnost i filozofska misao
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17-09-2009, 20:11

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •