Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 93

Tema: Љубомора

  1. #41
    Registrovani Član
    sjaj avatar
    Status : sjaj je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 13

    Početno Re: Љубомора

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Да ли сте љубоморни, и ако јесте, шта све може бити повод за њу?
    Да ли сматрате да је љубомора један од доказа љубави?
    Да ли повремено свог партнера малко направите љубоморним, чисто да зачините однос?
    И да ли постоји оправдање...


    Љубомору презирем и плашим је се.
    Нисам се сусрела са њом до пре годину дана.
    Чак је у првом моменту нисам ни препознала.
    Мислим да је у стању да направи пакао од живота, како оном љубоморном тако и његовом партнеру.
    Jesam ljubomorna.
    Činjenica je da je ljubomora kao moralno nepoželjna karakteristika nastaje u čoveku, i da kao takva ima svoje efekte.
    Ti efekti mogu da budu pozitivni, kao dokaz ljubavi, ali i negativni, kao duhovna nezrelost koju partner tako shvata.

  2. #42
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Љубомора

    Citiraj Prvobitno napisano od sjaj Vidi poruku
    Jesam ljubomorna.
    Činjenica je da je ljubomora kao moralno nepoželjna karakteristika nastaje u čoveku, i da kao takva ima svoje efekte.
    Ti efekti mogu da budu pozitivni, kao dokaz ljubavi, ali i negativni, kao duhovna nezrelost koju partner tako shvata.
    to jeste duhovna nezrelost.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #43
    smišlja slatke prevare
    Hexy De OZ avatar
    Status : Hexy De OZ je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Aussie Land
    Poruke : 933
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Љубомора

    U principu sve što je u dozama normale je OK.
    Mnogi ljubomoru povezuju sa ličnom nesigurnošću, ili manjkom samopouzdanja.
    Svaka emocija se zasluži. Jedina gora stvar od ljubomore je flegmatičnost, ravnodušnost.
    ...'' You know, if you're gonna ask someone to save the world, you'd better make sure they like it the way it is....''

  4. #44
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Љубомора

    šta znači - ljubomora u dozi normale?
    da li to znači da treba neko da strepi koliko se ta granica sužava vremenom i da živi u strahu od usko ograničenog gledanja sebe od strane partnera? pri čemu, partner naravno, misli da se ponaša u granicama normale.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #45
    smišlja slatke prevare
    Hexy De OZ avatar
    Status : Hexy De OZ je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Aussie Land
    Poruke : 933
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Љубомора

    A i onako ta ljubomora gubi na jačini tokom godina.Tako da ne mislim da se ta granica sužava, naprotiv.
    ...'' You know, if you're gonna ask someone to save the world, you'd better make sure they like it the way it is....''

  6. #46
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Љубомора

    Статистике кажу другачије.
    Љубомора никад није била нити ће бити доказ љубави.
    То је лично осећање које нема баш никакве везе са партнером нити са његовим понашањем.
    Љубомора има за само за циљ да парнера сведе у оквире који одговарају љубоморној особи не би ли се осећао сигурно.
    Љубоморна особа не прихвата и не воли особу такву каква је, већ се увек и по сваку цену труди да је мења.
    То чини под разним паролама.
    Најстрашније је веровати да нас љубоморна особа воли.
    Ко у то верује, спреман је да згази себе у тој вези зарад неке приказане љубави.
    А то није љубав, то је само манипулација, саможивост, несигурност.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  7. #47
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Љубомора

    Za ljubomoru sam sam mislio da je pozitivna i da prija ako je u granicama dobrog ukusa. Nakon svih ovih godina i stečenog iskustva mislim da je ljubomora jedno veliko zlo i rak koji razjeda ljubav iznutra sve dok ne metastazira u kraj ljubavi a vrlo često i u mržnju.

  8. #48
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Thumbs up Who dotes, yet doubts, suspects, yet strongly.... loves?

    O misery...






    Ljubomora

    Zna se da proizilazi iz straha,pa je receno da trebamo trenirati sami sebe da pustimo sve ono cega imamo bojazan da cemo izgubiti. I svi smo kao manji citali Romea i Juliu i Otela, koje su u stvari dve vrste ljubavi,nebeska tj ideal protiv zemaljske,gde ne mozes protiv samog sebe because you love not wisely but all too well...
    i znamo da ljubomora moze da prozdire i da te strah moze ubiti,fina zenica koja docekuje kuci muza da se pretvori u ispijenu verziju ,da ne lici na sebe koja place danonocno,pretura,otvara,manijakalno trazi....postoje vise vrsta ljubomora:


    a) ona isprovocirana i konstantno podregavana ( namenro ili nenamerno ) ,gde druga strana stvarno moze da se izgubi u svom ludilu,jer je najgore ludilo to,kad znas da sa razlogom vidis senke ali,te ubedjuju da si samo slep

    b) '' Give me a reason to believe,that your gone..I see your shadow so I know,they are all wrong..''

    paranoicna,kad vidis stvari kojih nema ali,i paranoicna ima koren jel,prosli dogadjaji itd,ima podvrsta paranoicne..nije isto da li svako veche kad ti muz dodje kasnije kuci pitas ''a gde si bio'' ili kad je sve u redu,sreca sreca radost,a ti i dlaje preturas fioke,angazujes ljude da ga prate,proveravas,tragas,ili kad je sve u redu u vezi a decko ti svaki put vristi ''znam da si malopre bila sa drugim!'' a kojim drugim,kad si malopre pricala na mobilnim sa samo njim,tek si izasla iz kuce i usla u kola kad ono jos jedan poziv,cisto da vidi ''kako si'' .... ljudi vole da napadjau i osudjuju te sa extremnom ljubomorom,velika nesigurnost,ludaci bla bla, iako je svi vise slucajeva medju njima kojima je dokazano da imaju sizofreniju,paranoju ili neku drugu mentalnu bolest.

    nekad naravno,mogu dodatno vec ionako ljubomornu osobu ''paliti'' ( ne javljati se po 10 dana,nestajanje, zapostavljanje, dolazenje kasno kuci itd )
    ili pak,neko moze da bude i previse opusten,pa da mu se to obije o glavu,da im u stvari otvoris vrata....

    c) ''umerena'' - ''pa znate,ponekad sam ljubomorna kad priliika to zahteva''

    za mene se i ovi dele u podvrste

    a) one koji stvarno tako misle
    b) oni koji vole da se teraju na bolje od onog sto jesu '' ih ma ja uopste nisma ljubomorna ma neee , to je bolest i ti ljudi su bolest eto tako moj Milojko ,druga mu sedne u krilo polu gola a ja se smejem '' ili '' pa ako je moj muzod 10 godina Milojko kresne,svako svojim putem'' a zna vrlo dobro da bi poludela,al bitno je da smo iznad toga.
    ,sto uglavnom srecem preko neta,bilo koja tema o ljubomori da je bila, 70 posto ljudi '' ma ne ja nisam niikad il jesma malo il uh bila je situacija'' a oni koji se usude da kazu '' da ja sam bila jednom toliko poludela od ljubomore,nisam znala za sebe'' odmah osuju paljbu po njima '' pa jao kako,pa zar ne znas da je osnova ljubavi sigurnost ( mislim,ko da imaju 7 godina pa ne znaju i sad si je prosvetlila ),eto moj Milojko i ja '' i tako mi to bode oci i nervira me,kako ljudi nemaju....razumevanje za mrak u sebi,svi imaju tralala pohvale za lepe osobine al svi odbacuju underdogs sto nije lepo jer smo svi underdogs svako je zalio Otela koji je bio obicna budala i koji je sve zasluzio sto mu se desilo,a niko nije zalio za Jagom,koji se krckao stalno u svom paklu
    nego,da se mi vratimo

    Kazu i da nacin ispoljavanja ljubomore moze zavisiti i od roditelja,ako nisu bili skloni da detetu ceprkaju po mobilnom,otvaraju dnevnik,uzimaju mobilni,postovali privatnost da su malo manje sanse da ce se dete pretvoriti u suprotno...

    elem,sta mi mislite o zelenookom cudovistu,o vrtsama ljubomore,pogotjeste je nekad iskusili na sebi ( opisite detaljno ) ili vas je sama prozdirala,dokle vas je strah od gubitka voljene osobe dovezla,ili mozda njihov strah

    koje s po vama metode ''reshavanja '' ljubomore? one normalne,koja se moze kontrolisati? Ljubavlju?paznja,osecaj sigurnosti da nema cega da se boji? Koliko se cesto muskarci i zene,ciji su partneri ljubomorni,zapitaju da li su im ikada davali povoda?

    sta mislite sta je kljucno kod ljubomornih osoba? njihova nesgurnost ( u ovo ne verujem,znam prelepe zene koje su ljubomorne ko pas ),strah,nedovoljna sigurnost od partnera...?
    Kako se osloboditi zelenookog cudovista u sebi,ako jeste,i to napisite,ovo je tema sve o Ljubomori.


    raspisite se

  9. #49
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Who dotes, yet doubts, suspects, yet strongly.... loves?

    ima jedna poslovica koja kaze-muskarac je ljubomoran kad voli,zena kad ne voli-.koliko smo ljubomorni ili samo ne zelimo da dozvolimo da nam neko oduzme vlasnistvo.jer ,mnogi,hteli da priznaju ili ne trtiraju svoje partnere kao vlasnistvo.papir koji se dobija vencanjem samo je potvrda za to.koliko sam puta cula izjave tipa-ja sam mu kuvala,prala,rodila mu decu,a on ce ..e pa ne moze..ili -ja je izdrzavam a ona..-stalno me vodi jedna misao,osecanjima se ne naredjuje.njih ima ili nema.ako nestanu ili se probude prema nekom drugom,cemu ljubomora?na njegovu novu srecu,ili je to osecaj da si izdan,ostavljen,pa onda krecu scene.ljubomora i trzavice guse,dosadjuju,smaraju,unose nervozu.mozda vam deluje hladno,moj muz veci deo godine radi van zemlje,ali rekla sam mu da ne zelim da znam i da on nece znati.ono sto ne znam ne boli.ima zadirkivanja i blagih nagovestaja,kroz smeh ili zezanje ali tu stajemo.ako se vratimo na onu poslovicu s pocetka,mozda se mi ne volimo.

  10. #50
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Љубомора

    Kad se javi osecanje ljubomore,bar u mom pogledu,ima razloga. Naravno da postoje takvi ljudi ali, niko uglavnom nije neka psihopata koja vidi senke tamo gde ih nema,ludak koji skace i optuzuje da ga varas a ti nista ucinila nisi..vecina ljudi su,uglavnom,normalni. Provocirana ljubomora je vec opasna, jer,mozes nekom urusiti samopouzdanje i nabiti komplekse bez potrebe. Vidjala sam ja mnogo zgodne devojke, i njihove tipove,koji ih prave ljubomornim sa devojkama koje su duplo manje nego one,sto psihicki,sto fizicki, do te mere, da te dobre,inteligentne,prelepe devojke ne dodju do toga da se zapitaju '' a mozda on gleda druge jer sa mnom nesto nije u redu, jer mu ja nesto ne dajem dovoljno '' i tu je ta manipulacija,da ona stvori misljenje da nije dovoljno dobra,i onda sma vidjala kako se samopouzddanje tih prelepih devojaka surva skoro pa do dna,od strane devojke koja je eto,gluplja,ruznjikava,prosecna...Naravno da decko nije svestan toga,retko ko je svestan da partnera namerno pravi ljubomornim,to je nesvesno. I onda se dolazi do toga da savrseno normalno bice,neki iskompleksirani kreten urusi. tu devojka treba da bude zrela,da nauci da prozre kroz te decije manipulacije,da svoju vrednost i ljubav prema sebi pozicionira tako da zna '' ne, on to ne radi jer ja nisma dovoljna,ja bih svakom muskarcu bila dovoljna,on to radi jer je kreten '' , ne why doesnt he love me,is it because Im not enough? vec, he doesnt love because he is plain dumb. Da nauci,da nesigurnost muskarca sa kojim je nema veze sa njenom vrednoscu,da je ona sveta i da ne podleze napadima ( duhovnim ) nekog slabijeg od sebe. I dalje tvrdim da je kljuc veze vez ljubomore zreo muskarcac, u svakom smislu. A pre svega,najbitnije, nikad nikom ne dopustiti,da ima prevlast nad tvojim duhom putem osecanja. jer se prevlast moze iskoristiti u dobre ili zle svrhe..nesvesno.

    kada te volim,imas moc da me povredis. So dont.

    da sam napisla ovou muskom rodu rekla bih zrela zena,ergo,treba dvoje zrelih i stabilnih ljudi u vezi.

    Ja iako nekad jesam ljubomorna,sam i razumna,i uvek polazim od sebe. ako sam ljubomorna,zapitam se, ''pa dobro,jel stvarno imam razloga da ljubomorisem ako sam ga videla na kafi sa drugom,da li sam ja neispunjena u svom zivotu ovih mesec,dva tri pa da imam taj osecaj '' ali,kao sto sam rekla,kad nekog volis,takvo '' polazim od sebe da vidim jesma li ja pogresila'' je mach sa dve ostrice.

  11. #51
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Љубомора

    E baš biK voleo da mogu da osetim sekundu nekih osetjanja tog tipa .... ne preterano ..... samo malo .... mslm da bih (na žaloS) bio u stanju da u bilo kojoj situaciji napravim odbrambeni mehanizam ... da me zabole baš .... jer ne delim mišljenje da je ljubomora 100% nesigurnoS ... ima tu malo i onoga dal ti je do nekoga nako stalo ili ne .....

  12. #52
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Љубомора

    Mislim da je ljubomora nesigurnost u sebe a i u ljubav partnera, mada ne mora da znaci. Usko je povezana sa posesivnoscu ali su razlicite stvari.
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

  13. #53
    Registrovani Član
    Slowpoke Rodriguez avatar
    Status : Slowpoke Rodriguez je odsutan
    Registrovan : Sep 2009
    Pol:
    Lokacija : Pozarevac
    Poruke : 817

    Početno Re: Љубомора

    Citiraj Prvobitno napisano od Zakomplikovana Vidi poruku
    Mislim da je ljubomora nesigurnost u sebe a i u ljubav partnera, mada ne mora da znaci. Usko je povezana sa posesivnoscu ali su razlicite stvari.
    Pre bi reko da je kontra... nesigurnost u partnera i sumnja u ljubav....

  14. #54
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Љубомора

    Nesigurnost u partnera moze biti iz dva razloga, jedan je nesigurnost u samog sebe, a druga je kada ponasanjem i na neki drugi nacin partner ne pokazuje tu ljubav jelte, koje mozda ni nema.
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

  15. #55
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Љубомора

    nesigurnost u sebe, pre će biti... teško da bi drugi izazvao u tebi nešto što i sam ne gajiš i zalivaš.
    niko ne vara tek tako, ono što te najlakše natera jeste upravo ljubomora druge strane... umoriš se od pravdanja i daš mu razlog.
    i nikakve veze sa lj nema.

  16. #56
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Љубомора

    A el baš sve tako crno i belo il je rezultat mejn strim psihologije

  17. #57
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Љубомора

    misliš, patologije...

  18. #58
    Registrovani Član
    Slowpoke Rodriguez avatar
    Status : Slowpoke Rodriguez je odsutan
    Registrovan : Sep 2009
    Pol:
    Lokacija : Pozarevac
    Poruke : 817

    Početno Re: Љубомора

    Cek, cek... to sto ne verujem partnerki os da kazes da samom sebi ne verujem il drugim recima da lazem samog sebe i da je to uzrok nesigurnosti u samog sebe tj nesigurnosti u partnerku i njene namere da se prca s komsijom...

    'bem ti sad ni ja nem pojma sta sam hteo da kazem...

  19. #59
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Љубомора

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    nesigurnost u sebe, pre će biti... teško da bi drugi izazvao u tebi nešto što i sam ne gajiš i zalivaš.
    niko ne vara tek tako, ono što te najlakše natera jeste upravo ljubomora druge strane... umoriš se od pravdanja i daš mu razlog.
    i nikakve veze sa lj nema.
    Uvek mozes da budes izmanipulisan.
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

  20. #60
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Љубомора

    Sad vec prelazite u nesto sto se zove boles'
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26-01-2012, 07:47

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •