Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 122

Tema: Učiteljice...

  1. #21
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Dee Vidi poruku
    kojice posto nemam vremena da opet pisem post , neznam , predlozila sam ti bila da promenite skolu ali tek sad vidim da nemas uslova za to , nije ovo banalni problem i nemoj da dozvolis da mu ta uciteljice nabije jos veci kompleks , to ce se sigurno reflektirati i dalje ...
    Ma trebala sam muža da pošaljem. Šta se ja petljam kad sam smotana.
    Jednom ga je, u drugom razredu, ostavila da čitav čas stoji ispred učionice zato što je 5 minuta zakasnio u školu.
    I on je onako smotan, sa sve šalom, kapom, jaknom i tašnom na ramenima stajao u hodniku
    40 minuta. Na pamet mu nije palo da spusti tašnu ili da ode negde da sedne. :raz_117:
    Onda je tata otišao pravo kod direktora i to se više nikada nije ponovilo...
    ni njemu, niti bilo kom drugom detetu to nije uradila...

    Sad čekam kakav će iz škole da mi se vrati. Ako ga mu je reč reklau vez onoga što smo nas dve pričale,
    prebacujem ga kod druge učiteljice.
    Ako ne pristanu da ga prebace, onda ću ga prebaciti u neku školu koja je dalje, ali mi je usput kad idem na posao.
    Dosta dece odave ide u škole koje su u užem centru grada... neće biti jedini...

  2. #22
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Učiteljice...

    Zašto dete da menja školu, bolje da škola promeni učiteljicu
    To je bio moj odgovor kad su meni preložili da promenim školu detetu...
    Učiteljica je otišla a i direktor
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  3. #23
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Postoji udruženje roditelja čiji sam ja član,ali ono kao obično udruženje gradjana nema nikakvog uticaja na školu i zbivanja u joj.
    Većeg uticaja bi možda imao savet roditelja pri školi,ali u njega ulaze samo"podobni"koje direktor škole izabere.I kao u politici,u stvari to je jedna velika politička igra,jer direktor mora biti član stranke.Znamo da na političke igre nemamo uticaj...Tako je i ovde.
    Nećete verovati,ovde postoje novčane malverzacije,iskorišćavanje hendikepa učenika,i svih ostalih prljavih rabota,kao u onoj seriji"Bela ladja".
    Iz daljine,sve to izgleda smešno,ali kad si učesnik tog cirkusa,nije nimalo naivno...I sad prinudjen si da gledaš sve to a kad bi Vam opisivao šta je to sve(čak sam i Ministarstvo Prosvete obavestio)ne biste verovali.No,to je za neku drugu temu.Kao i sve u ovoj zemlji,ćuti i trpi...
    Verujem da je nekada lakše ćutati i trpeti, jer da bi takve stvari promenio, moraš da uložiš gomilu nerava i vremena, a promene su neznatne.
    Samo.. kada bi u svakoj genereciji đaka, bilo roditelja koji bi odvaljivali po mrvicu stene, ona bi jednoga dana nestala..

    Kako direktor škole bira? Zar ne biraju roditelji?
    I mi u savetu roditelja imamo jednog, koji im ne dozvoljava da muljaju na tenderima.
    Ove godine su smislili da bi trebali da ga promenimo jer mu je to treći mandat.
    Onda je čovek ustao i pitao ''koji je ovo mandat direktoru po redu?''
    I naravno svi roditelji su ponovo glasali za njega.

    Udruženje građana i te kako može da deluje na zbivanja u školi.
    Izađite malo u javnost. Neće im prijati da se čuje loš glas o njima.

  4. #24
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    Zašto dete da menja školu, bolje da škola promeni učiteljicu
    To je bio moj odgovor kad su meni preložili da promenim školu detetu...
    Učiteljica je otišla a i direktor
    Usvoji nas Man.

    ma lepo ja rekoh da nisam trebala ja da idem...
    Sutra muža šaljem da ih sredi.

  5. #25
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    E ovo je dobar savet za Kovača.

    Ako treba pomoć oko pisanja pisamca, tu smo.
    Ne znam da li Vanda navraća ovde. Ona hoće da pomogne a i razume se.
    Kojice hvala na ponudi za pomoć...Ovde se radi o sprezi direktor-nastavnici.Naravno da oni moraju da postupaju kako direktor kaže.Ali šta činiti kada je sam direktor taj koji je problem?Nema tu pisamaca,jer smo više puta razgovarali oči u oči.Razgovarao sam sa ministarstvom i oni kažu da pokrenem privatnu tužbu.Ostali roditelji su tu kad treba izraziti nezadovoljstvo,ali samo izmedju nas samih,kada bi došlo do tužbi,niko me ne bi poznavao ni podržao.Ljudi,takva je situacija,svako gleda samo sebe,zašto bih se ja borio za interese nekog drugog deteta kad njegov roditelj sam ne želi da pogleda problemu u oči?Ceo život se borim protiv vetrenjača i isterujem pravdu zato sam i dogurao do ovde,dokle sam stigao.Deca koja žive u internatu nemaju šta da obuku a škola im uzima novac za smeštaj,roditelji ih vide jednom u šest meseci onako zapuštenu i ćute...
    Zar ja da se borim za takve?E deco,iznervirah se pa ću spamovati temu,a to ne želim...

  6. #26

    Početno Re: Učiteljice...

    Kojice, kao što Man kaže.
    Odmah sa mužem kod direktora, čim im pomeneš ministarstvo, ima momentalno da promene učiteljicu.
    Zašto on da se premešta kad se lepo druže, neka promene učiteljicu.
    On je treći razred, jel? Pa valjda ga možeš toliko naučiti da se suprotstavi.
    U školama je nepravde i malverzacija na pretek, ja to veoma dobro znam, ali nemoguće je da pojedinac sve istera.
    Kakvi savet roditelja, to je glupost. Ne kažem da su svi takvi, ali većina roditelja se samo stara da njihovo detence ima sve petice i da ga niko ne dira.
    Odmah kod dirkekora/ke, ima sve da se reši!
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  7. #27
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Učiteljice...

    Po svakoj prijavi ministarstvo je obavezno da pošalje inspekciju u školu i da izvesti o preduzetom.
    Inače, pomrčina je zakon...i obavezno bez svedoka
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  8. #28
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Kojice hvala na ponudi za pomoć...Ovde se radi o sprezi direktor-nastavnici.Naravno da oni moraju da postupaju kako direktor kaže.Ali šta činiti kada je sam direktor taj koji je problem?Nema tu pisamaca,jer smo više puta razgovarali oči u oči.Razgovarao sam sa ministarstvom i oni kažu da pokrenem privatnu tužbu.Ostali roditelji su tu kad treba izraziti nezadovoljstvo,ali samo izmedju nas samih,kada bi došlo do tužbi,niko me ne bi poznavao ni podržao.Ljudi,takva je situacija,svako gleda samo sebe,zašto bih se ja borio za interese nekog drugog deteta kad njegov roditelj sam ne želi da pogleda problemu u oči?Ceo život se borim protiv vetrenjača i isterujem pravdu zato sam i dogurao do ovde,dokle sam stigao.Deca koja žive u internatu nemaju šta da obuku a škola im uzima novac za smeštaj,roditelji ih vide jednom u šest meseci onako zapuštenu i ćute...
    Zar ja da se borim za takve?E deco,iznervirah se pa ću spamovati temu,a to ne želim...
    O svašta.. silnu temu spamuješ... ''kojica ima praoblem sa vešticom''..

    Ako ne želiš da pričaš, zato što se nerviraš, onda ok.
    Ako želiš da pričaš, onda pričaj...

    Ja ko da na Mesecu živim. Toliko mi je teško da prihvatim da se ljudi takvim stvarima bave,
    da ne mogu da ti opišem.
    Na sve strane se iskorišćavaju razne slabosti i neko se na taj način bogati,
    ali koristiti slabost roditelja čije je dete bespomoćno je užas nad svim užasima...

  9. #29
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Odli Vidi poruku
    Kojice, kao što Man kaže.
    Odmah sa mužem kod direktora, čim im pomeneš ministarstvo, ima momentalno da promene učiteljicu.
    Zašto on da se premešta kad se lepo druže, neka promene učiteljicu.
    On je treći razred, jel? Pa valjda ga možeš toliko naučiti da se suprotstavi.
    U školama je nepravde i malverzacija na pretek, ja to veoma dobro znam, ali nemoguće je da pojedinac sve istera.
    Kakvi savet roditelja, to je glupost. Ne kažem da su svi takvi, ali većina roditelja se samo stara da njihovo detence ima sve petice i da ga niko ne dira.
    Odmah kod dirkekora/ke, ima sve da se reši!
    Pa gde da joj se suprotstavi. Jedva se ja usudih da se suprotstavim, pa se drala na mene
    četvrt sata.. i duže bi no je zvonilo...
    Suprotstavlja se on vršnjacima.

  10. #30
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Učiteljice...

    nagovori učiteljicu da dođe na forum pa joj ebi mater
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  11. #31
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    O svašta.. silnu temu spamuješ... ''kojica ima praoblem sa vešticom''..

    Ako ne želiš da pričaš, zato što se nerviraš, onda ok.
    Ako želiš da pričaš, onda pričaj...

    Ja ko da na Mesecu živim. Toliko mi je teško da prihvatim da se ljudi takvim stvarima bave,
    da ne mogu da ti opišem.
    Na sve strane se iskorišćavaju razne slabosti i neko se na taj način bogati,
    ali koristiti slabost roditelja čije je dete bespomoćno je užas nad svim užasima...
    Tebe bih savetovao da uradiš što te je Man savetovao,dakle kod direktora i zapretiti promenom škole ako se ništa ne promeni.Oni su na te stvari osetljivi,vredja im sujetu da se čuje da je neko zbog njihovih radnika promenio školu.A ako se ne promene-menjaj školu.Vidiš šta Pričalica kaže da joj se dete preporodilo u novoj sredini,Razgovaraj sa sinom.Pitaj ga šta on misli,veruj mi nećeš dobiti bolji savet..
    A što se mene tiče,znam kako ću..Čekam da završi osnovnu školu,pa ću posle videti...Ma da ona može da uči kako treba prebacio bi je redovno,nego moram ovde da je držim...Ima diskalkuliju,ti znaš šta je to,pored toga što ne vidi...Sve mi ide u glavu,ali mi ne ide da neko može takvu decu da iskorišćava,to ne mogu da shvatim.Sad sam se setio,pre nekoliko godina(sad mi je smešno,a u stvari je žalosno)organizovala direktorka škole donatorsko veče za školu i zvala sponzore.I sad deca treba da imaju priredbu,učiteljice ih spremaju,a direktorka kaže,obucite im staru garderobu,da bi izgledali što jadnije i tako uzme više novca od donatora.
    Što je najgore novca ima,jer grad plaća sve školi,a škola pronalazi načine da na svaki način uzme pare od dece.Tako je razvila biznis,kupuju specijalni papir za pisanje koji je klincima neophodan za školovanje,pa ga prodaju deci po 3x većoj ceni.Dobar biznis zar ne?

  12. #32

    Početno Re: Učiteljice...

    Ma dajte.
    Ne smeš da joj se suprotstaviš?! Ni on? Pa bre, gde ti živiš!
    Kada mu ona da neku slabiju ocenu od one koju je zaslužio, neka je natera da mu pokaže gde je grešio, neka vidi šta ostali učenici dobijaju za isto!
    Nekada se nastavnici/učitaljice jednostavno navrzmu na dete, i ne ispuštaju ga!
    Sve se da rešiti!
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  13. #33
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Učiteljice...

    spamer :raz_045: ( oh manijak mislim , mislila sam da je njegov post zadnji , kad sam brzopleta)
    Ciji potpis?

  14. #34
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Učiteljice...

    Kojice , moj savet ti je ipak da promenite skolu, mislila sam da nemas izbora, ali imas ga, nije bitno sto je skola dalje od kuce ako ti je uz put do posla, i ja sam stefana upisala u duplo dalji vrtic bas zbog personala. A kada u novoj skoli napomenes zasto si promenila skolu onda ce se razmisliti malo i personal u istoj, a jos i verujem da ces naleteti na ljude a ne na vestice. Inace slazem se s manijakom, probaj prvo da im dash malo po .... zasto da dete menja skolu kad moze skola uciteljicu , ali to ce tvoj muz ipak bolje uraditi .
    Ciji potpis?

  15. #35
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Učiteljice...

    Jedna uciteljica (nije mog deteta) je zabranila deci da donose gumice u skolu i jedan prvak doneo mukica i obrisao sto je napisao i ona mu rekla: ajde sad da pojedes tu gumicu... znaci, da se to mom detetu desilo, kupila bih onu najvecu pelikan gumicu odnela bih u skolu i pred svima je naterala da je pojede... inace je luda ko struja, lepila im flaster na usta da ne pricaju na casu, izbacivala im jakne kroz prozor jer nisu lepo okacili, jedno dete je isterala sa casa, otvorila prozor i mukica je morao s druge strane prozora da prati nastavu u sred zime...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  16. #36
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Učiteljice...

    nije lepila flaster, nego selotejp... izvinite, danas sam luda.

    ne znam sta hocu, danas sam luda, zelim samocu
    Poslednje uređivanje od Lilu : 24-03-2010 at 13:37
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  17. #37
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Odli Vidi poruku
    Ma dajte.
    Ne smeš da joj se suprotstaviš?! Ni on? Pa bre, gde ti živiš!
    Kada mu ona da neku slabiju ocenu od one koju je zaslužio, neka je natera da mu pokaže gde je grešio, neka vidi šta ostali učenici dobijaju za isto!
    Nekada se nastavnici/učitaljice jednostavno navrzmu na dete, i ne ispuštaju ga!
    Sve se da rešiti!
    Ma ne može da mu smanji ocenu na kontrolnim zadacima. Lepo se vidi šta je uradio tačno, a šta nije.
    On je odličan sa po kojom četvorkom. Ne plašim se ja za ocene, već za nejgov stav prema škoi.
    Hoću da uči sa voljom i da se nasmejan vraća iz škole.
    Ne želim da se oseća izdvojenim zato što ima problem sa čitanjem.
    On nije kriv što ima taj problem.

    Kažnjavala ga je tako što ga je ostavljala da čita za vreme odmora, ili tako što mu
    ne dozvoljava da radi fizičko.
    Danas sam na to stavila tačku. Jeste divljala, ali me nije ubedila da je to adekvatna kazna,
    niti da ga je uopšte potrebno kažnjavati.

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    nagovori učiteljicu da dođe na forum pa joj ebi mater
    Takvo čudo od žene još forum video nije.


    joj izivni kojice ja umesto da citiram ja ti prepravih poruku, evo vracam ko sto je bila!
    Poslednje uređivanje od Lilu : 24-03-2010 at 13:42

  18. #38
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Razbibrigica Vidi poruku
    nije lepola flaster, nego selotejp... izvinite, danas sam luda.

    ne znam sta hocu, danas sam luda, zelim samocu
    Lele...

    ma sa takvima je lako.. bar imaš za šta da ih prijaviš...
    Sa ovom namazanom koja se sve busa u prsa kako sve to radi da bi detetu pomogla, se treba izboriti.

  19. #39
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ma ne može da mu smanji ocenu na kontrolnim zadacima. Lepo se vidi šta je uradio tačno, a šta nije.
    On je odličan sa po kojom četvorkom. Ne plašim se ja za ocene, već za nejgov stav prema škoi.
    Hoću da uči sa voljom i da se nasmejan vraća iz škole.
    Ne želim da se oseća izdvojenim zato što ima problem sa čitanjem.
    On nije kriv što ima taj problem.

    Kažnjavala ga je tako što ga je ostavljala da čita za vreme odmora, ili tako što mu
    ne dozvoljava da radi fizičko.
    Danas sam na to stavila tačku. Jeste divljala, ali me nije ubedila da je to adekvatna kazna,
    niti da ga je uopšte potrebno kažnjavati.



    Takvo čudo od žene još forum video nije.

    joj mukica on ko moj sin... ne zna ni dan danas da cita lepo, kaze uciteljica, gramatika 5 citanje 2 ali naucice da cita,kad tad, zao mi da mu samanjujem ocenu radi citanja. Al zaebala se, evo ga sedmi razred a cita sacuvaj boze... lepo me sramota. A odlican djak...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  20. #40
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Tebe bih savetovao da uradiš što te je Man savetovao,dakle kod direktora i zapretiti promenom škole ako se ništa ne promeni.Oni su na te stvari osetljivi,vredja im sujetu da se čuje da je neko zbog njihovih radnika promenio školu.A ako se ne promene-menjaj školu.Vidiš šta Pričalica kaže da joj se dete preporodilo u novoj sredini,Razgovaraj sa sinom.Pitaj ga šta on misli,veruj mi nećeš dobiti bolji savet..
    A što se mene tiče,znam kako ću..Čekam da završi osnovnu školu,pa ću posle videti...Ma da ona može da uči kako treba prebacio bi je redovno,nego moram ovde da je držim...Ima diskalkuliju,ti znaš šta je to,pored toga što ne vidi...Sve mi ide u glavu,ali mi ne ide da neko može takvu decu da iskorišćava,to ne mogu da shvatim.Sad sam se setio,pre nekoliko godina(sad mi je smešno,a u stvari je žalosno)organizovala direktorka škole donatorsko veče za školu i zvala sponzore.I sad deca treba da imaju priredbu,učiteljice ih spremaju,a direktorka kaže,obucite im staru garderobu,da bi izgledali što jadnije i tako uzme više novca od donatora.
    Što je najgore novca ima,jer grad plaća sve školi,a škola pronalazi načine da na svaki način uzme pare od dece.Tako je razvila biznis,kupuju specijalni papir za pisanje koji je klincima neophodan za školovanje,pa ga prodaju deci po 3x većoj ceni.Dobar biznis zar ne?
    Ma ova škola je toliko prebukirana da slave kad se neko dete ispiše.
    Videću... evo dala sam mu zadatak da razmisli hoće li da menja razred, školu ili ništa...
    Pa nek razmišlja. Kad smo čekali ovoliko, nedelja dana ništa neće promeniti.

    Nemam reči na tu tvoju priču Kovač.

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •