Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 122

Tema: Učiteljice...

  1. #41
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,536
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Učiteljice...

    Sa takvim što divljaju je najlakše bwe...
    pitaj je jel ona misli da je sposobna da takva kakva je izađe na ulicu bez pratioca :raz_067:
    i da mora da počne na vreme da leči živce, posle može da bude kasno... slučajno znaš jednu koja je tako iznenada fijuknula da su morali da je bolnički leče ...
    moraš da to shvatiš kao zezanje i tako i da se ponašaš...


    uostalom pusti muža na nju... muškarci lakše izlaze na kraj s akrepima...
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  2. #42
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Neke su majkice, neke veštice...

    šta sa vešticama?
    Ako ćutim, maltretira mi dete.. ako ga branim, bojim se maltretiraće ga još više...:raz_117:

    Evo sad idem da joj objasnim da ne može da ga kažnjava tako što ga ne pušta na veliki odmor.
    Već zna da dete ima alergijsku astmu i da je alergičan na prašinu.
    A i zna se čemu služi veliki odmor. To nije nagrada dobroj deci.
    Ja li to da joj objašnjavam???

    Odoh pa vam javljam dal sam poginula ja il ona...

    Crna Kojice. Imala sam dve uciteljice, prva je bila jedna divna zena, razumna, koja je skapirala da sam ja dete koje je bilo u experimentalnoj grupi u vrticu i kome je bilo dosadno gradivo koje se radilo u prvom razredu. Uvek mi je davala dodatne vezbe kako bih bila mirna na casu. Samo je jos jedan decak iz te grupe pripao istoj osnovnoj skoli, drugom odeljenju (u to vreme je bila podela po ulicama), a svi ostali su pripali susednoj skoli.
    Na moju nesrecu ta uciteljica je predavala samo prvo polugodje i otpustili su je da bi zaposlili jednu azdaju preko veze. ta azdaja kojoj sam kasnije rekla da je ludi kepec, nije imala ic razumevanja da mnogo onoga sto se radilo u skoli sam ja vec radila u vrticu. uhvatila me je na zub, jer sma bila nemirna, pored mene jos par devojcica. Bila je klasicna uciteljica, koja je imala par miljenika, a ostali je nisu zanimali. Jednom je udarila samar dvema mojim drugaricama, a mene je kaznila zabranom izlaska na veliki odmor. Mene nije sljisnula, jer je vec imala sukob sa mojom kevom.
    Mozes misliti kako se zavrsilo, roditelji samo sto nisu obrisali patos sa njom, nije joj bilo pomoci. Dakle, valjda si otisla naoruzana i spremna za tepanje.

    Deste godina kasnije slicni problem je imao brat jedne moje drugarice, koji je pripao istoj skoli i istoj uciteljici.

  3. #43
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku


    Bolje da nisam išla. Sad je ugasio.

    Nisam izdržala, a da joj ne ponudim da joj direktor objasni čemu služi veliki odmor.
    I onda je pukla i vikala 15 minuta.. uši me bole...
    Sad videh ovaj post, salji muza, ako ne mozes sa njom da izadjes na kraj.

  4. #44
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Razbibrigica Vidi poruku
    joj mukica on ko moj sin... ne zna ni dan danas da cita lepo, kaze uciteljica, gramatika 5 citanje 2 ali naucice da cita,kad tad, zao mi da mu samanjujem ocenu radi citanja. Al zaebala se, evo ga sedmi razred a cita sacuvaj boze... lepo me sramota. A odlican djak...
    I mene je do skoro bio blam što loše čitam. Kada sam videla da i dete ima taj problem, pošizela sam.
    Sad ubeđujući njega da to nije sramota, ubedih i samu sebe...

    tu je neki problem u obradi informacija, a ne mogu da ga razjasnim do kraja..
    recimo... piše vrba, a on čita lipa...
    To već nije uobičajena greška kada čitaš umesto do od ili umesto im mi..
    On je dakle već pročitao reč, registrovao je da je drvo u pitanju i kada treba da kaže
    šta je pročitao on kaže nešto što uopšte ne piše...

    Samo neka čita što više. Neće biti odličan čitač, ali vremenom će se to popraviti.
    Neka čita u sebi, kada je neko pored njega, a naglas kada je sam.
    Bilo šta.. šta god ga interesuje..
    Sećam se kada sam uzela prvu knigu od 500 strana. Imala sam utisak da je nikada neću pročitati..
    i da ću zaboraviti šta je pisalo na početku...
    Sada je već druga priča.

    I eto.. moje dete ima prilike da me čuje kako sada čitam i zna da sam nekada imala problem kakav i on..
    To bi valjda trebalo da ga ohrabri.. ali ne vredi kad ga ona ženturača ubi u pojam...

  5. #45
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,536
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Učiteljice...

    sećam da je moj stariji imao jednu učiteljicu red penzijom, bila na glasu kao otrov i uvek je hvatala na galamu i unošenje u lice...
    ja lepo ponesem kišobran, ladno ga otvorim, stavim ispred face i kažem slobodno vi pričajte, ja sam se već umio jutros više nikad nije progovorila ni reč samnom nemam pojma što...
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  6. #46
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Crna Kojice. Imala sam dve uciteljice, prva je bila jedna divna zena, razumna, koja je skapirala da sam ja dete koje je bilo u experimentalnoj grupi u vrticu i kome je bilo dosadno gradivo koje se radilo u prvom razredu. Uvek mi je davala dodatne vezbe kako bih bila mirna na casu. Samo je jos jedan decak iz te grupe pripao istoj osnovnoj skoli, drugom odeljenju (u to vreme je bila podela po ulicama), a svi ostali su pripali susednoj skoli.
    Na moju nesrecu ta uciteljica je predavala samo prvo polugodje i otpustili su je da bi zaposlili jednu azdaju preko veze. ta azdaja kojoj sam kasnije rekla da je ludi kepec, nije imala ic razumevanja da mnogo onoga sto se radilo u skoli sam ja vec radila u vrticu. uhvatila me je na zub, jer sma bila nemirna, pored mene jos par devojcica. Bila je klasicna uciteljica, koja je imala par miljenika, a ostali je nisu zanimali. Jednom je udarila samar dvema mojim drugaricama, a mene je kaznila zabranom izlaska na veliki odmor. Mene nije sljisnula, jer je vec imala sukob sa mojom kevom.
    Mozes misliti kako se zavrsilo, roditelji samo sto nisu obrisali patos sa njom, nije joj bilo pomoci. Dakle, valjda si otisla naoruzana i spremna za tepanje.

    Deste godina kasnije slicni problem je imao brat jedne moje drugarice, koji je pripao istoj skoli i istoj uciteljici.
    hahahaha... a što je moja sestra imala učiteljicu...
    rekla im da donesu od kuće jabuku ili krompir, da uče razlomke...
    I moje sele ponese jabuku i to poveću, da ima za užinu.
    Ova im rekla da stave sve što su doneli na katedru, onda je podelila jedan krompir na polovine i četvrtine,
    objasnila razlomke i ostalo stavila u torbu i odnela kući...:raz_013:
    Ova došla kući plačući što joj učiteljica uzela užinu...

    Ej bre.. koliko je to jadno...

    Moja je učiteljica bila prava majkica. Svi smo je mnogo voleli.

  7. #47
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Učiteljice...

    Dalje, posto sam iscitala temu mogu da ti kazem da taj problem moras da resis, kako znas i umes, jer gledam prema sebi, ja sam osnovnu skolu mrzela, pocela sam u trecem razredu da bezim sa casova, pa ti sada vidi.....cela osnovna mi je bila katastrofa, jedva vrlodobra u petom i osmom i dobra u sestom i sedmom razredu. Srednja skola laganica, bila sam medju najboljim djacima, ne samo u odeljenju, nego u skoli. Ali, druga sredina, drugi ljudi, profesori. Ljudskiji, normalni.

  8. #48
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Sad videh ovaj post, salji muza, ako ne mozes sa njom da izadjes na kraj.
    Prvo će muž da strada što me je uvalio da se ja živciram sa aspidom...

    Rekla sam ja sve što sam imala. Imala sam i argumente.
    Otišla sam sa namerom da je ubedim da ga više ne kažnjava na takav način
    i da ga zapravo uopšte ne kažnjava, jer se on trudi. Idemo i kod logopeda
    i vežba čitanje kući.. nema potrebe da vežba i za vreme velikog odmora ili
    za vreme časa fizičkog...

    E samo sam pogrešila što sam joj rekla da veliki odmor ima svoju svrhu
    i da on nije nagrada za dobre đake.
    Mislim.. ja našla nju da učim čemu veliki odmor služi...:raz_117:
    I kad je rekla da odmor i jeste nagrada za dobre đake, onda sam joj ponudila
    da odemo do direktora da ga pitamo da li je to zaista tako.

    i tu je nastao prekid filma...

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    sećam da je moj stariji imao jednu učiteljicu red penzijom, bila na glasu kao otrov i uvek je hvatala na galamu i unošenje u lice...
    ja lepo ponesem kišobran, ladno ga otvorim, stavim ispred face i kažem slobodno vi pričajte, ja sam se već umio jutros više nikad nije progovorila ni reč samnom nemam pojma što...
    :raz_114: :raz_114: :raz_114:

  9. #49
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    lele.. ovaj već odlučio... kaže..

    mama ja ću se popraviti, ali neću da menjam odeljenje ni školu...

    ko je bre njemu reko da treba da se popravlja...:raz_117:
    odo da ga sredim...

  10. #50
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    I mene je do skoro bio blam što loše čitam. Kada sam videla da i dete ima taj problem, pošizela sam.
    Sad ubeđujući njega da to nije sramota, ubedih i samu sebe...

    tu je neki problem u obradi informacija, a ne mogu da ga razjasnim do kraja..
    recimo... piše vrba, a on čita lipa...
    To već nije uobičajena greška kada čitaš umesto do od ili umesto im mi..
    On je dakle već pročitao reč, registrovao je da je drvo u pitanju i kada treba da kaže
    šta je pročitao on kaže nešto što uopšte ne piše...

    Samo neka čita što više. Neće biti odličan čitač, ali vremenom će se to popraviti.
    Neka čita u sebi, kada je neko pored njega, a naglas kada je sam.
    Bilo šta.. šta god ga interesuje..
    Sećam se kada sam uzela prvu knigu od 500 strana. Imala sam utisak da je nikada neću pročitati..
    i da ću zaboraviti šta je pisalo na početku...
    Sada je već druga priča.

    I eto.. moje dete ima prilike da me čuje kako sada čitam i zna da sam nekada imala problem kakav i on..
    To bi valjda trebalo da ga ohrabri.. ali ne vredi kad ga ona ženturača ubi u pojam...
    ma moje dete bas briga sto lose cita, ne mogu da ga nateram strip bar da procita. Nemas pojma koliki mi je to problem i zaista ne znam kako da ga nateram bilo sta da cita osim info poruka o igricama...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  11. #51
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Razbibrigica Vidi poruku
    ma moje dete bas briga sto lose cita, ne mogu da ga nateram strip bar da procita. Nemas pojma koliki mi je to problem i zaista ne znam kako da ga nateram bilo sta da cita osim info poruka o igricama...
    Šteta zaista..
    A skoro svi tako radimo. Kada primetimo da smo u nečemu manje uspešni,
    samo kažemo ''e ja nisam za to'' i idemo dalje.

  12. #52
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Učiteljice...

    u našoj kući ima mnogo knjiga..pod ''mnogo'' mislim da ih ima svuda, osim u kupatilu i kuhinji...mm i ja stalno čitamo i sve se nadamo da će i deca krenuti tim primerom...one čitaju one laganica stavri, tipa ''sofi kinsela itd.'',ali mislim da je i to nešto.
    sa decom je zaista u nekim stvarima teško biti uporan, jer sve ima na netu...
    na primer, zašto bi sad ova naša starija uzimala enciklopediju i tražila podatke za referat iz geografije o nemačkoj, ako je profesorka već zadala da prezentacija treba da bude multimedijalna...mislim, šta će joj knjiga?
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #53
    Registrovani Član
    Ванда avatar
    Status : Ванда je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Банат
    Poruke : 45

    Početno Re: Učiteljice...

    Да јавим да сам ту и да желим много тога да напишем.
    Хвала Одлију који ме је позвао, заиста нисам добро већ дуже време и тешко пишем, па сам ретко свраћала.

    Којице, просто не знам одакле да кренем.
    Прво, учитељица МОРА бити оспособљена да ради са дислексичном децом.
    Зна се да код дислексије не помаже више читања наглас, читање наглас само дете подсећа на тај проблем.
    Моја препорука ти је да урадиш оно што рече Ман, директору, па школској управи, инспекцији...
    Писани документи, па терај.
    Али, то неће решити проблем.
    Ако имаш услова, пребаци дете у другу школу.
    Под хитно.

  14. #54
    Registrovani Član
    Ванда avatar
    Status : Ванда je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Банат
    Poruke : 45

    Početno Re: Učiteljice...

    Нажалост, неки људи раде у школи да би најзад били најпаметнији у одељењу.

    И знаш, вади дете одатле док је време. Учитељ је тај који јако много утиче на дете, хтели ми то као родитељи да прихватимо, или не.
    То што ће ићи у пети разред ускоро, не значи ништа. Дотле ће већ бити ,,жигосан'' у одељењу, а ако у школи ни педагог нема разумевања, онда ни од петог неће бити боље. Ако ништа друго, а оно зато што ће га учитељица већ колегама окарактерисати као ...(сама замисли како)
    Мама си, и као мама мораш урадити оно што је најбоље за дете.
    Ја сам као мама направила велику грешку.
    Првог сина дала сам колегиници којој сам веровала на реч да је изврстан учитељ. Толико ми је малтретирала и понижавала дете које има коеф. инетл. преко 140, да сам ја већ почела да мислим да са мојим дететом нешто није у реду. Он није хето да пише, графомоторика му је била лоша, и она је то знала, а једино је тражила да се пише по цео час, и још га малтретирала због ружног рукописа.
    На срећу, почело је бомбардовање.
    А онда сам нашла запис детета које је управо напунило 7 година:,,Рат је. Сваке вечери се чују авиони. Ја се не бојим, сви смо заједно и сигурни смо. Само мислим како је лепо што не морам у школу. Ја сам срећан што је почело бомбардовање.''
    Дете које неће да пише, самоиницијативно је написало ово!

    Знала сам да морам да га спасем. био је ђак у мојој школи, и да не причам како је све прошло, пребацила сам га у друго одељење.
    (О другом сину мало после)

  15. #55
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Hvala Vanda.
    Ja sam na ličnom iskustvu shvatila da je bolje ne čitati naglas, bar ne kada je neko pored mene.
    Tako sam rešila svoj problem, jer mene niko kod logopeda nije vodio, niti mi je iko pomagao.
    Snalazila sam se tako što sam čitala kod kuće lekciju unapred, za slučaj da me iz nekog
    predmeta prozovu da čitam. Niko nije ni primetio da imam problem.

    I sad, kako ja nisam stručna, a logoped kod koga idemo me u tome ne podržava,
    ja bih valjda i logopeda trebala da menjam...:raz_117:

    Ispada da što mu više pomažem, to mu više odmažem...

  16. #56
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od Ванда Vidi poruku
    Нажалост, неки људи раде у школи да би најзад били најпаметнији у одељењу.
    aaaaa... ovo je mnogo dobro....:raz_067:

    Citiraj Prvobitno napisano od Ванда Vidi poruku
    И знаш, вади дете одатле док је време. Учитељ је тај који јако много утиче на дете, хтели ми то као родитељи да прихватимо, или не.
    То што ће ићи у пети разред ускоро, не значи ништа. Дотле ће већ бити ,,жигосан'' у одељењу, а ако у школи ни педагог нема разумевања, онда ни од петог неће бити боље. Ако ништа друго, а оно зато што ће га учитељица већ колегама окарактерисати као ...(сама замисли како)
    Мама си, и као мама мораш урадити оно што је најбоље за дете.
    Ја сам као мама направила велику грешку.
    Првог сина дала сам колегиници којој сам веровала на реч да је изврстан учитељ. Толико ми је малтретирала и понижавала дете које има коеф. инетл. преко 140, да сам ја већ почела да мислим да са мојим дететом нешто није у реду. Он није хето да пише, графомоторика му је била лоша, и она је то знала, а једино је тражила да се пише по цео час, и још га малтретирала због ружног рукописа.
    На срећу, почело је бомбардовање.
    А онда сам нашла запис детета које је управо напунило 7 година:,,Рат је. Сваке вечери се чују авиони. Ја се не бојим, сви смо заједно и сигурни смо. Само мислим како је лепо што не морам у школу. Ја сам срећан што је почело бомбардовање.''
    Дете које неће да пише, самоиницијативно је написало ово!

    Знала сам да морам да га спасем. био је ђак у мојој школи, и да не причам како је све прошло, пребацила сам га у друго одељење.
    (О другом сину мало после)
    Ali on je danas izjavio da neće da menja odeljenje, bez obzira na učiteljicu.
    Pričale smo nas dve na ovu temu pre godinu il malo više. Kud te ne poslušah onda. :raz_117:

    Pedagog i psiholog su dve žene pred penzijom koje su vazda na nekim dužim i težim bolovanjima.
    Zamene dolaze i odlaze.. opšti haos...
    Ja svakoj zameni moram da ispričam čitavu istoriju.

    Kako da znam da će u drugoj školi biti bolje?
    Može biti a i ne mora. Od toliko nastavnika koje će imati od petog, bar polovina neće imati razumevanja.

    eto.. opet se pogubih...

  17. #57
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Učiteljice...

    možda bude bolje od petog, ali će, veruj, uvek biti nekih koji će se ostrviti na njega....probajte zvaničnim putem, dok još nije krenuo u više razrede....znaš kako, u zbornici samo pričaju o problemima sa decom, pa će onda ovi nastavnici znati koga, brate, ne treba da diraju.....
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #58
    Registrovani Član
    Ванда avatar
    Status : Ванда je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Банат
    Poruke : 45

    Početno Re: Učiteljice...

    Ја сам са другим сином имала проблем друге врсте - нисам бирала учитеља, да се не зезнем као први пут. И прошла још горе! Учитељ је био најбољи другар са учитељицом од које сам ,,узела'' првог сина. И кад год он оде код своје другарице на кафу, моје дете фасује. Понижавао га, вређао... Расправљали смо о томе, укључивала директорку, али пошто је она била ,,његов играч'', било је још горе. Учитељ је мене ,,мувао'' и пошто се нисам обазирала на његова удварања, дете ми је страдало. Кад сам чула шта је напричао наставницима о мом сину, кад су колеге почеле да ме питају да ли је истина да ми је дете за специјалну школу, одлепила сам! Нисам могла да мењам учитеља, а он није хтео да мења одељење... Но, у петом га пребацим у другу школу, старији је тад био у седмом.
    Јако су ме кривили обојица због тога једно време.
    Сад су ми захвални због тога, тек су тамо видели како се људски може поступати са децом.
    И кривим себе што нисам то одмах урадила, а школа у којој радим је пет кућа даље од наше куће, било ми жао да деца иду даље ...Глупача!
    Од свега, ово двоје учитеља су се међусобно посвађали, посвађали се и са директорком, и сад тек она прича како је она и ода знала да се они мени свете, те због синдиката, те због којечега...
    Ја сам са свима у добрим односима, али нисам децу заштитила на прави начин и без обзира на све даље, јако кривим себе још увек.

  19. #59
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,536
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Učiteljice...

    ja i dalje tvrdim da je pomrčina zakon
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  20. #60
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Učiteljice...

    Moju ćeru neki dan učiteljica trebala da odvede u drugu zgradu radi nekh dodatnih časova...al zaboravila...pa ova sama sedela jedno pola sata...

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •