Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 81 do 100 od 122

Tema: Učiteljice...

  1. #81
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Učiteljice...

    Стварно нисам видела друго решење него да детету укажем да је учитељица лоша.
    Зашто бих ја њега извлачила из средине у којој је навикао и стекао пријатеље, зашто бих га терала да буде сам код куће по цео дан због учитељице?
    Он није имао проблем с учењем, она није смела да га кињи, а реално, није имала ни зашто.
    И не видим зашто у таквој ситуацији не попричати отворено са децом.
    Знам да је правило да о учитељици не треба причати лоше пред децом.
    Али наравно, објаснила сам му да она ипак јесте неки ауторитет, да не сме да прави хаос и да не учи.
    Првенствено због себе. И да не препричавам сад...
    Али нисам могла да дозволим да му таква особа буде неки узор.
    Тужно је кад тако мала деца морају да се суоче са гњидама у људском облику, али добро, све је то живот.
    Можда ће касније умети лакше да разликују људе и оне друге.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  2. #82
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Učiteljice...

    dala bih ti reputaciju za onaj post, da je to ovdena moguće....
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #83
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Učiteljice...

    Ко да јеси.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  4. #84
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Učiteljice...

    odličan je, baš ilustrativan i, na žalost, uobičajen...jedva čekam da moje kojice upišu fakultete.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #85
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Sasmo se pobili s učiteljicom francuskog. Smo je načisto napenalili.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #86
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Sasmo se pobili s učiteljicom francuskog. Smo je načisto napenalili.
    neka ste. ona 100% misli da je njen predmet najbitniji na svetu...živi u 19. veku.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #87
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Ma jok bre, nego iznenadila decu nekim kontrolnim pa svi podobijali loše ocene. I posle ih pitala da poprave,
    ali mogu da poprave samo za jednu ocenu više. I ovaj moj nesrećnik dobio dvojku, pa mu pored nje zalepila
    još i trojku.
    Pa sam Zagu pitala ima li neko pravilo zvanično takvo ili je to učiteljica izmislila. E kad mi je rekla da nema
    takvog pravila
    Danas ih je sve pitala da odgovaraju šta znaju, a ne za jednu ocenu više i dobiše deca četvorke i petice.
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #88
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Učiteljice...

    Једна, мени драга форумашица, је једном изјавила:
    Нажалост, неки постају учитељи само зато да би коначно били најпаметнији у разреду.

    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  9. #89
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ma jok bre, nego iznenadila decu nekim kontrolnim pa svi podobijali loše ocene. I posle ih pitala da poprave,
    ali mogu da poprave samo za jednu ocenu više. I ovaj moj nesrećnik dobio dvojku, pa mu pored nje zalepila
    još i trojku.
    Pa sam Zagu pitala ima li neko pravilo zvanično takvo ili je to učiteljica izmislila. E kad mi je rekla da nema
    takvog pravila
    Danas ih je sve pitala da odgovaraju šta znaju, a ne za jednu ocenu više i dobiše deca četvorke i petice.
    samo za ocenu više? svašta.
    kažem za to ''da misle da je francuski najvažniji na svetu'' jer su ove moje promenile 4 francuskinje dok su učile taj jezik i baš sve su imale taj stav - francuski je težak, mora da se uči i to je diplomatski jezik i ako ne znaš francuski onda si seljačina ko ih ebe.
    znam francuski i jedina mi je korist od njega zadovoljstvo što ne moram uvek da čitam titl kad gledam neki film.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #90
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Učiteljice...

    Evo,da se upisem sa pozitivnim iskustvom..moja cerka je sad pri kraju prvog razreda,krenula je kod moje uciteljice,koja je jako stroga ali i nezna i pravedna. Moje dete je inace,jako povuceno,nesigurno u sebe i negde uplaseno i od onog sto zna i sto ne zna...Kad zna,nikad se nece javiti da kaze da zna,nikad se nece isticati dok je ne natera neko,da izvuce kljestima iz nje..tako smo zavrsili prvo polugodiste i ja sa bila jako zabrinuta,kako ce se probijati na dalje,takva,kakva je..Medjutim,posle silnih razgovora sa uciteljicom i dogovora da je malko oslobodimo time sto je ona bukvalno svaki dan izvodila pred tablu,stalno je prozivala i davala joj neke zadatke i podsticala je,dosli smo do velikih promena. Sad se sama javi,pocinje da se istice i primetne su promene kod nje. Ja sam prezadovoljna uciteljicom i kolko vidim po vasim iskustvima,treba da budem neizmerno srecna zbog toga...
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  11. #91
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    Evo,da se upisem sa pozitivnim iskustvom..moja cerka je sad pri kraju prvog razreda,krenula je kod moje uciteljice,koja je jako stroga ali i nezna i pravedna. Moje dete je inace,jako povuceno,nesigurno u sebe i negde uplaseno i od onog sto zna i sto ne zna...Kad zna,nikad se nece javiti da kaze da zna,nikad se nece isticati dok je ne natera neko,da izvuce kljestima iz nje..tako smo zavrsili prvo polugodiste i ja sa bila jako zabrinuta,kako ce se probijati na dalje,takva,kakva je..Medjutim,posle silnih razgovora sa uciteljicom i dogovora da je malko oslobodimo time sto je ona bukvalno svaki dan izvodila pred tablu,stalno je prozivala i davala joj neke zadatke i podsticala je,dosli smo do velikih promena. Sad se sama javi,pocinje da se istice i primetne su promene kod nje. Ja sam prezadovoljna uciteljicom i kolko vidim po vasim iskustvima,treba da budem neizmerno srecna zbog toga...
    ih, pa da..ima takvih, koji su ''stara garda'' i koji još uvek vole svoj posao i stalo im je do deteta....
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #92
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Učiteljice...

    Треба Мицо.
    Имала је и наша школа једну такву, али сам била принуђена да га упишем у одељење боравка.
    Наравно, одељења која су била код ње су по правилу и најјача одељења у читавој школи.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  13. #93
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Učiteljice...

    u skoli mog deteta ima dosta takvih.i ne samo stare garde,ima mladih,zeljnih da prenesu svoje znanje decici,ima onih koji trpe pritisak direktora,jer su postavljeni po partijskoj liniji,da popravljaju ocene,ima ostrascenih roditelja koji smatraju da je njihovo klince od devet godina uvek u pravu,ima onih koji smatraju da uciteljice treba za 45 min.da im vaspitaju decu,i da urade ono sto oni kod kuce ne rade,ima onih koji ne veruju da je njihovo-andjelce-sposobno za to dok im ne puste snimak sa sigurnosne kamere,ima onih koji smatraju da je -vrh-da njihovo dete psuje uciteljicu...ih ma ima svasta..

  14. #94
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ih, pa da..ima takvih, koji su ''stara garda'' i koji još uvek vole svoj posao i stalo im je do deteta....
    pa ja moram da primetim da su sve cetri uceteljice,koliko ima odeljenja u prvom razredu,takve,a ima i mladjih..valjda je na nivou skole tako,ili ja imam srece,ne znam...
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  15. #95
    Registrovani Član
    mihaela avatar
    Status : mihaela je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Republika Srpska
    Poruke : 1,363
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Učiteljice...

    Ovaj slucaj se davno desio,ali eto,zelim da ga obiljezim.Kada sam ja bila osnovac,treci razred,dobili smo novu uciteljicu,jednu krsnu Crnogorku od skoro dva metra.Bila je toliko agresivna,tukla djecu,svasta nam radila.Ko god nije dobro naucio lekciju,samari su bili neizostavni.Poslije samaranja,pocela je da tuce djecu tako sto ih izvede pred tablu,uhvati za kosu,i lupa im glavu o tablu.
    Prosjek u razredu je naglo opao,jer od staha od uciteljice kada naucimo i ona nas prozove da odgovaramo,od staha i sto smo znali smo zaboravljali.Sjecam se,jednu djevojcicu je toliko udarala glavom o tablu,da joj je pramen kose iscupala.Ja sam se ko zna kako provlacila bez batina dugo...do jednom.Izvela me pred tablu,zadala zadatak.Od staha sam se oduzela,nisam mogla jednostavan zadatak da rijesim.I tada me je tako opucala dnevnikom po glavi,da me i sad boli kad se sjetim.Samo sam istrcala iz ucionice,otisla kuci i rekla roditeljima sta se desilo.
    Otac je sacekao da padne mrak,docekao je negdje na putu prema njenoj kuci...Mozete pretpostaviti sta se dalje desilo...
    Nikada,ali nikada vise nije ni jedno dijete udarila.

  16. #96
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od mihaela Vidi poruku
    Ovaj slucaj se davno desio,ali eto,zelim da ga obiljezim.Kada sam ja bila osnovac,treci razred,dobili smo novu uciteljicu,jednu krsnu Crnogorku od skoro dva metra.Bila je toliko agresivna,tukla djecu,svasta nam radila.Ko god nije dobro naucio lekciju,samari su bili neizostavni.Poslije samaranja,pocela je da tuce djecu tako sto ih izvede pred tablu,uhvati za kosu,i lupa im glavu o tablu.
    Prosjek u razredu je naglo opao,jer od staha od uciteljice kada naucimo i ona nas prozove da odgovaramo,od staha i sto smo znali smo zaboravljali.Sjecam se,jednu djevojcicu je toliko udarala glavom o tablu,da joj je pramen kose iscupala.Ja sam se ko zna kako provlacila bez batina dugo...do jednom.Izvela me pred tablu,zadala zadatak.Od staha sam se oduzela,nisam mogla jednostavan zadatak da rijesim.I tada me je tako opucala dnevnikom po glavi,da me i sad boli kad se sjetim.Samo sam istrcala iz ucionice,otisla kuci i rekla roditeljima sta se desilo.
    Otac je sacekao da padne mrak,docekao je negdje na putu prema njenoj kuci...Mozete pretpostaviti sta se dalje desilo...
    Nikada,ali nikada vise nije ni jedno dijete udarila.
    prvi put čujem da se učiteljica ovako ''ponaša''.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #97
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Učiteljice...

    skotine...reko sam direktoru skole da cu ga robijam samo li mi se dete vrati sa ocenama nervozno i rastrzano

  18. #98
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    skotine...reko sam direktoru skole da cu ga robijam samo li mi se dete vrati sa ocenama nervozno i rastrzano
    aaaaaaa...ti si taj
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #99
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Učiteljice...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    aaaaaaa...ti si taj
    ma dileje bre... drkaju klince u osnovnoj... to je zasluga evropske kulture de se deca ubijaju zbog losih ocena ko sto ima i kod nas. za neke stvari je komunizam bio majka mara.

  20. #100
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Učiteljice...

    Odbrojavamo dane do kraja školske godine. Ne pamtim kad sam se ovako
    radovala raspustu.
    Večnost je čista sadašnjost.

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •