Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 61 do 65 od 65

Tema: Dok si pod mojim krovom

  1. #61
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: Dok si pod mojim krovom

    ja jedva čekam da moja decaodrastu, da se osamostale i da odu od mene
    valjda ću tako razmišljati i kad budu imali po 21 god
    nit mora da bude pod mojim krovom nit ću da zahtevam poštovanje ni prema meni ni prema pravilima koja važe u "mojoj" kući

  2. #62
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Dok si pod mojim krovom

    čitam postove na ovoj temi...ima tu stvarno razloga i za i protiv...u suštini sve jako zavisi i od roditelja i od deteta. nadam se da tu rečenicu neću izreći, iako mi je poslednjih meseci bila nekoliko puta na vr' jezika
    sve nešto kontam da ima više ljubavi u strpljenju nego u pretnjama, i da deca to nekako prepoznaju...logički ili intuitivno, nije važno.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #63
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Dok si pod mojim krovom

    Nemam pojma kako treba, neki dugoročni plan nemam znam da se često može čuti da neko kaže da je zahvalan roditeljima što su bili strogi...ima i svakakve dece
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  4. #64
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Dok si pod mojim krovom

    evo jedan zanimljiv članak
    U Velikoj Britaniji oko četvrtine mladih odraslih živi s mamom i tatom, što je najviši postotak od kada se ta statistika počela voditi, 1996. godine, piše The Guardian. Oni su žrtve skupih nekretnina, ogromne nezaposlenosti među mladima i, što je najgore, žrtve su horora življenja s ljudima koji su im nekada brisali guzu. Prenosimo vam njihov vodič za preživljavanje takve situacije.

    Preuzmite dio kućanskih poslova

    Nemojte si dopustiti da ponovo postanete dijete samo zato što živite u kući u kojoj ste odrasli. Kućanski poslovi, kuhanje, spremanje, pranje suđa, pranje veša, jednako su dosadni vašim roditeljima kao i svima ostalima. Sudjelujte u njima ili se odrecite prava da se nazivate punopravnom odraslom osobom.

    Ne insistirajte na tome da ste 'punopravna odrasla osoba'

    Trudite se da imate to pravo, ali ne i da ga koristite. Posebno ne s obzirom na svoju trenutnu životnu situaciju.
    Štedite, štedite, štedite

    Najveća prednost (i vjerojatno najjači razlog) života s roditeljima je cijena. Osim ako vam roditelji ne naplaćuju najamninu za sobu po tržišnoj cijeni (a ako je tako, odselite se što prije), mogli biste uštedjeti nešto novca. Ako kojim slučajem imate posao, a živite kod roditelja i ništa ne štedite, budućnost vam neće biti lijepa.

    Napravite plan za bijeg

    Morate znati kako ćete se odseliti, ako već ne znate kada. Dogodiće vam se, neizbježno je, ružniji trenuci kohabitacije roditelja i odrasle djece, kad ćete poželjeti nešto razbiti. Jedini spas za vaš zdrav razum je pripremljen plan za bijeg.

    Upoznajte svoje čudne sustanare


    Iskoristite priliku i upoznajte svoje roditelje kao osobe, a ne samo kao bića koja su vam pružala emocionalnu, financijsku i sigurnosnu zaštitu tokom cijelog vašeg života. To će od vas učiniti bolje osobe, a i lakše ćete im oprostiti sve ono što čine zbog čega povremeno poželite nešto razbiti.



    Tekst je preuzet sa Danas.hr

  5. #65
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Dok si pod mojim krovom

    e baš je ok tekst
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •