Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 56

Tema: Startovanje

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Startovanje

    ako postoji slična tema, izvinjavam se...

    Namera mi je da ovde pišemo o naj/boljem/gorem startovanju u vašem životu..
    blamovima i sl..

    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Startovanje

    A možemo da pričamo i o problemu tog prvog koraka.

    Jednom sam gledala intervju sa nekom albankom, koja je poslom bila u Beogradu.
    Skroz lepo izgleda.. plavušica kovrdžava...
    I pitaju je da li je imala problema sa beograđanima kada su joj prilazili, a ona kaže
    ''ovde niko ne prilazi.. svi sede za svojim stolovima.. muško društvo sa muškim,
    žensko sa ženskim.. ponekad se pogledaju, neko se nasmeši nekome, ali niko ne prilazi..
    u Tirani nije tako.. svakih pet minuta neko priđe, ne može da se razgovara sa društvom uopšte..''

    Blam?
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Startovanje

    pa i jeste i nije...tako je u velikim gradovima, metropolama...ni u parizu ti neće tek tako neko prići, osim ako nisi na pigalu...
    jednog leta (na bledu), sunčam se i čitam neki ''elektromagnetizam'' na engleskom (jer mi tada nismo imali knjige na srpskom kao današnji strudenti)...i tako, kao je nešto tuvim u glavudžu po suncu, pa se onda bućnem u jezero, pa opet čitanje i.....kad, vidim da (posle trećeg ulaska u jezero) u isto vreme sa mnom ulazi neki - rekla bih italijan....iako nisam čula da priča, jer je bio sam....ali je tako - sitan, a nabijen i sav kočoperan.
    i sad meni postane zanimljivo da vidim šta on sad tu ima da se brčka baš kadi ja...i ja plivam do sredine jezera, pa nazad, pa opet...njemu valjda duša u nosu, ali ne izlazi napolje, mukica.
    izađoh, istuširah se, kad on - namontirao se pored moje ležaljke.
    ''hi!''
    ''hi!'' kažem i ja...sad bi da čitam, al' ne mogu, bre...on tu sedi i bulji....i krene konverzacija - kako mogu toliko da plivam, šta to učim, pa šta i koliko, otkud na bledu, trt-mrt...ispričasmo se jedno 20 minuta.....
    onda on kaže:
    ''my name is vittorio and I am from Belgrade'':raz_114:
    kad se tad nisam preturila u jezero po n-ti put - neću nikad.
    rekoh:
    ''mirjana, drago mi je i ja sam iz beograda'' i on se tu izbečio....joj, kako smo se smejali! on je mislio da sam neka tako, holanđanka, šta li....qkavac.
    zvao me na večeru, ali nisam otišla, nije mi se sviđao.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #4
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Startovanje

    ma nešto zaista ne štima u velikim gradovima...
    Zabranjene teritorije fakultet, posao, komšiluk, a na ostalim mestima niko se ne usuđuje da se upozna sa nekim.

    Primetila sam da dosta mladih ide na neke kurseve stranih jezika ili na ples i slično,
    i pri tom ozbiljno naglašava da tamo ide samo i samo zato što ga interesuje kurs.
    Tuga... a i prilično skup način da nekoga upoznaš...
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #5
    Registrovani Član
    Klu avatar
    Status : Klu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 292

    Početno Re: Startovanje

    dok sam imo GSi-ja, startovalo se bez problema...
    ...sad s ovim nikako, jer je slab motor...

  6. #6
    стока са трибине јужне
    Mr.OneTwo avatar
    Status : Mr.OneTwo je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : na raskršću zdravog razuma i ludila
    Poruke : 438

    Početno Re: Startovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    ma nešto zaista ne štima u velikim gradovima...
    Zabranjene teritorije fakultet, posao, komšiluk, a na ostalim mestima niko se ne usuđuje da se upozna sa nekim.
    au. a sto je faks zabranjena teritorija? ko nije isao po citaonicama, ne zna sta su orgije... a sve izgleda tako nevino - jadna deca, cimaju se i uce. prvi utisak vara i to zestoko. sve pocne tako sto pocnete da ucite zajedno. neko pita nekoga za savet. onda se ode na kaficu. pa se razmene brojevi telefona. onda slede pozivi, satro o materiji koja se streba. o ucenju se prica celih 30 sekundi, a ostalih pola sata je rekreativno caskanje. sledi dogovor za sutra i na kraju se ulazi u neku vezicu.
    vole te lopovi!

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Startovanje

    E ja se izvinjavam. Vrlo je moguće da je vaša generacija naprednija.

    U mojoj generaciji to su sve kolege udn koleginice do groba. Kad neko
    od njih kaže ''to mi je kolega s fakulteta'', zvuči ko da kaže ''to mi je
    rođeni brat''..
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Startovanje

    gurbet je danas startovao jednu gospodzu na gospodski nacin... eto nek isprica ako hoce... ja sam ga pomno slusala...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  9. #9
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Startovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    ma nešto zaista ne štima u velikim gradovima...
    Zabranjene teritorije fakultet, posao, komšiluk, a na ostalim mestima niko se ne usuđuje da se upozna sa nekim.

    Primetila sam da dosta mladih ide na neke kurseve stranih jezika ili na ples i slično,
    i pri tom ozbiljno naglašava da tamo ide samo i samo zato što ga interesuje kurs.
    Tuga... a i prilično skup način da nekoga upoznaš...
    kod nas baš ima dosta brakova iz prirodnih nauka....znaš ono - ''na muci se poznaju junaci''....jedino se ja udah za muzičara...koji me startovao...:raz_114: to ću drugi put, nemam sad snage.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #10
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Startovanje

    Једно стартовање не могу да заборавим.
    Сећам се да је мојој најбољој другарици дошла рођака из Немачке, и како то бива, одведемо је на Калемегдан.
    Кад смо већ пале с ногу од шетње, купимо сладолед и седнемо на неку клупу.
    Одједном се створе два младића из нас (с леђа што бисмо рекли) и почну да нам певају.
    Лижемо ми онај сладолед да се не отопи а они изводе читаву представу пред нама.
    Ај што смо се нас две шокирале, него што је ово дете из Немачке свашта помислило.
    Отишли смо после на кафу.
    Ништа није било јер смо обе тад биле у вези, а са једним од њих се дружимо и данас.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  11. #11
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Startovanje

    mm me je startovao prvi put kad sam imala samo 19 godina....išla sam do trafike da kupim markice za 17 vojnika iz mog odeljenja, jer su svi momci iz moje generacije morali u vojsku posle srednje škole...elem, pošto samo išli u matematičku gimnaziju, bilo je logično da od nas 22oje, bude 17 dečaka....i sve vojne pošte su bile zakačene na zidu iznad mog pisaćeg stola...(žao mi je što sam sva ta pisma bacila jednom, kad sam mislila da me niko ne voli).
    i tako ja idem do trafike da kupim 17 markica.....nekad su se markice kupovale na trafici i nekada su se pisala pisma...i sve su mi to i dan-danji dobri drugari (mada rasejani po planeti). jesen, počeo oktobar, obukla sam neki mantil od smeđeg antilopa, iste takve spenserice, farmerke, sivi dux, kosa mi je bila duga i čekam red na trafici - kad prolazi ova moja bitanga i kaže ''zdravo, komšinice!''
    nemam pojma kako sam ga pogledala, ali on kaže da sam ga pogledala tako da se usr'o i da je reko sebi da neće više da startuje piletinu (mislio je da imam 16), a on je tada imao 33. samo znam da sam oduvek bila neprijatna prema takvoj vrsti umuvavanja...kao ''ćao, komšinice''.....ma, ydi govna.
    uglavnom, kako kaže naš narod ''ne ybe lep i pametan nego uporan''...meni je posle sedam godina umuvavanja došlo dotle da prevalim preko jezika ''ćao'' i tako....sve ostalo je istorija.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #12
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Startovanje

    auuu.. baš je bio uporan...:raz_114:

    E mene je jedan startovao sa ''Kad ono beše počinje ''Radost Evrope''?''
    Večnost je čista sadašnjost.

  13. #13
    Registrovani Član
    milan11 avatar
    Status : milan11 je odsutan
    Registrovan : Dec 2009
    Pol:
    Lokacija : paris
    Poruke : 267

    Početno Re: Startovanje

    auuuuu sta vam se sve izdesavalo

  14. #14
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Startovanje

    a u početku veze je stalno govorio hrvatskim nagalaskom, jer je znao da me to nervira...''mira, kaj se radi kod vas tam u bloku 63?'' kako sam pizdela....ali, evo....21 godina.
    mada ima baš finih ljudi, što se tiče startovanja
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #15
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Startovanje

    gledam onu temu ''kako ubiti udvarača'', pa se setih ove.. i tako sase pitam
    koj je ovde lud..
    Večnost je čista sadašnjost.

  16. #16
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Startovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    gledam onu temu ''kako ubiti udvarača'', pa se setih ove.. i tako sase pitam
    koj je ovde lud..
    e, da...i meni je to palo na pamet....možda je ova tema više opšta od one, tj. ona je specijalan slučaj ove.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #17
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Startovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    A možemo da pričamo i o problemu tog prvog koraka.

    Jednom sam gledala intervju sa nekom albankom, koja je poslom bila u Beogradu.
    Skroz lepo izgleda.. plavušica kovrdžava...
    I pitaju je da li je imala problema sa beograđanima kada su joj prilazili, a ona kaže
    ''ovde niko ne prilazi.. svi sede za svojim stolovima.. muško društvo sa muškim,
    žensko sa ženskim.. ponekad se pogledaju, neko se nasmeši nekome, ali niko ne prilazi..

    u Tirani nije tako.. svakih pet minuta neko priđe, ne može da se razgovara sa društvom uopšte..''

    Blam?
    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku

    Не Шуки, питање је како се поставити кад то мување није отворено.
    Кад јесте и кад се отворено каже шта се жели заиста није проблем.
    Али кад крене изокола, па под маском дружења, лаког флерта, е онда стварно не знам како да кажем.
    Јер кад кажем – избечи се у мене, дизвинеш, како сам могла и да помислим и направи ме лудом приде
    Ни то није проблем кад су у питању људи које не познајем од раније, који нису део неког друштва.
    Али кад јесу... Е ондак јесте.

    Питање је врло озбиљно, јесмо се шалили и све, али мене заиста занима како у неким деликатним ситуацијама избећи непријатност...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    gledam onu temu ''kako ubiti udvarača'', pa se setih ove.. i tako sase pitam
    koj je ovde lud..
    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    ma nešto zaista ne štima u velikim gradovima...
    Zabranjene teritorije fakultet, posao, komšiluk, a na ostalim mestima niko se ne usuđuje da se upozna sa nekim.

    Primetila sam da dosta mladih ide na neke kurseve stranih jezika ili na ples i slično,
    i pri tom ozbiljno naglašava da tamo ide samo i samo zato što ga interesuje kurs.
    Tuga... a i prilično skup način da nekoga upoznaš...
    Па ето, сама си рекла, постоје забрањене територије.
    Она тема је управо о њима.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  18. #18
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Startovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Па ето, сама си рекла, постоје забрањене територије.
    Она тема је управо о њима.
    stvarno? nisam imala pojma
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #19
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Startovanje

    Nekako meni nisu jasne te "zabranjene teritorije"..kod nas one ne postoje....naprotiv,te iste zone postaju najtraženije zone (su)mraka

  20. #20
    Registrovani Član
    Zak avatar
    Status : Zak je odsutan
    Registrovan : Sep 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 584

    Početno Re: Startovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    mm me je startovao prvi put kad sam imala samo 19 godina....išla sam do trafike da kupim markice za 17 vojnika iz mog odeljenja, jer su svi momci iz moje generacije morali u vojsku posle srednje škole...elem, pošto samo išli u matematičku gimnaziju, bilo je logično da od nas 22oje, bude 17 dečaka....i sve vojne pošte su bile zakačene na zidu iznad mog pisaćeg stola...(žao mi je što sam sva ta pisma bacila jednom, kad sam mislila da me niko ne voli).
    i tako ja idem do trafike da kupim 17 markica.....nekad su se markice kupovale na trafici i nekada su se pisala pisma...i sve su mi to i dan-danji dobri drugari (mada rasejani po planeti). jesen, počeo oktobar, obukla sam neki mantil od smeđeg antilopa, iste takve spenserice, farmerke, sivi dux, kosa mi je bila duga i čekam red na trafici - kad prolazi ova moja bitanga i kaže ''zdravo, komšinice!''
    nemam pojma kako sam ga pogledala, ali on kaže da sam ga pogledala tako da se usr'o i da je reko sebi da neće više da startuje piletinu (mislio je da imam 16), a on je tada imao 33. samo znam da sam oduvek bila neprijatna prema takvoj vrsti umuvavanja...kao ''ćao, komšinice''.....ma, ydi govna.
    uglavnom, kako kaže naš narod ''ne ybe lep i pametan nego uporan''...meni je posle sedam godina umuvavanja došlo dotle da prevalim preko jezika ''ćao'' i tako....sve ostalo je istorija.
    7 godina...?... Pa ti se ne isplatis ni Bogu ni ljudima.

Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •