Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 64

Tema: Do petice preko interneta

  1. #21
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Данас, кад је сваки 0,1 поен важан за упис, како у средњу школу, тако и на факултет, деца се довијају на разне начине не би ли побољшали просек.
    Нико им не може спремити математику, физику, хемију, информатику. "Провлаче" се где могу.
    А ко заиста воли да чита и пише, и ко жели тиме да се бави, тај ће на нету да тражи нека друга решења.
    E ovo je ključni problem našeg školstva. Što se deca ne forsiraju u onim oblastima u kojima pokazuju talenat,
    već ih primoravaju da se rasplinjavaju na sto strana.
    Ok.. treba proširiti vidike.. eno Violeti malo matematike fali...
    Ali prikupljanje poena iz svh mogućih i nemogućih predmeta je suludo.
    I nije samo srpski problem, problem je i likovno i muzičko.
    Ja bih ta dva predmeta ubacila u predmete koji ne ulaze u prosek, pa koga interesuje
    ima prilike da nauči, a koga ne interesuje slobodan je.
    Za likovno se još i snađemo. Uglavnom mame crtaju radove,
    al za muzičko nema pomoći.. niko ne može da peva mesto deteta...

    A možda bi bolje bilo da deca/roditelji uz savet sa nekim stručnim licem,
    odaberu koji će im predmeti ulaziti u prosek a koji ne....
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #22
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Укинут је пријемни за средње школе.
    Сада ће се полагати завршни испити на крају године.
    Како ће то изгледати, ми још не знамо, али знамо да нас наставници плаше да су врло тешки.
    Nastavnici se plaše jer će ispiti na kraju školske godine (svake uskoro) biti i nihova ocena.
    Dobro je što je malo odgovornosti prebačeno na njih, jer ih ima ozbiljno netalentovanih
    da znanje prenesu.
    Dobro je i to što će deca od trećeg razreda polagati završne ispite, pa će im to postati rutina,
    kao što su nama bili pismeni zadaci. Neće doživljavati to tako stresno kao onaj jedan jedini
    prijemni za upis u srednju školu ili kasnije prijemni za fakultet.

    Loše je to što je gradivo tako obimno, da i deca i nastavnici mogu da plaču.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #23
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Којице, могу да ти кажем да је градиво из историје и географије драстично смањено у односу на "наше време".
    Биологија баш и не, али је тако лепо објашњена да је деца радо уче.
    Математика је остала иста, ту и не може бити неких измена... Бар ја тако мислим.
    Енглески се учи на другачији начин. Ефекат је да деца брбљају на енглеском, али кад дође до теста из граматике, иде мало теже.
    Све оно што им је природно у говору не умеју да покажу на тесту. Али то није неки проблем јер је њихова граматика лака и брзо се учи.
    Музичко, ликовно и физичко као и до сада, служе да се поправи просек.
    Није много важно како ко црта или пева, већ да ли има све цртеже, да ли зна ноте, понеког сликара и понеки термин... Није то лоше за општу културу и деци је интерсантно.
    Ако кажем да многима најбоље "иде" информатика, неће се нико зачудити.
    Деца нам одрастају уз компјутер и интернет и сада је постало нормално да, рецимо, наставник историје каже да мало опширније прочитају на интернету и да следећег часа испричају шта су пронашли.
    Сада су информације доступне свакоме и децу не оптерећују много њима. Све те књиге личе на "књиге из опште културе", а успут их науче где могу да прочитају више.
    Али српски, сестро слатка...
    Не кажем да деца не треба да читају. Треба и сина васпитавам тако. И он чита.
    Сва су та деца мање више писмена, не могу сви ни да буду писци.
    Али оно што су направили од граматике... То јест, колико су проширили градиво, како изгледају тестови које добију недељно...
    То се не да речима описати. Довољно је да ти кажем да лектира и писмени задаци служе да се малкице поправи оцена.
    Ако кажем да је четворка реткост, да се дају "троминутни тестови" са максимум 10 бодова, 9 је четворка, осам тројка...
    Да им се прети како то није ништа у односу на завршни тест...
    Искрено, не зна се ко је више истраумиран. Деца или родитељи.
    Јер, завршни тестови се раде из српског и математике.
    Покушала сам да му помогнем. Учила заједно са њим и покушавала да решим тестове.
    Ништа ми није јасно, веруј ми. А српски ми никада није био проблем...
    Осећам се тупаво, исфрустрирано и престрављена сам.
    И ако треба, тражићемо и на интернету, и узећемо професора јер заиста не желим да због тога не упише жељену школу.
    Не знам ко је смислио целу ову ујдурму, ко је осмислио овај "пројекат", ни због чега, али поуздано знам да ниједно дете из његове генерације неће пожелети да студира српски језик и књижевност.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  4. #24
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Do petice preko interneta

    pa i ne treba to da studira....ima ih previše na birou.
    mislim da je najbolje da unajmiš iskusnog profesora za privatne časove, jer ćeš ti biti pod manjom tenzijom, a profa će da odradi svoj deo posla kako valja....a date ipak uči drugačije sa profesorom, a drugačije sa roditeljem.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #25
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Он учи сам. Ја сам одустала још у петом.
    Да, узећу професора од следеће године, до је одлучено.
    И не само ја, готово сви... Многи плаћају часове већ сад.
    Али, зар је то нормално? Ко је бре ту луд?
    Зар је могуће да је градиво такво да мора да се узима професор у шестом основне?
    Све нас неко прави будалама.
    А да нисам покушала да савладам граматику, па да кажем...
    Да не видим дете како се непрекидно труди, па да кажем...
    Да не видим другу децу с њим, па да кажем...
    Како покушавају на све могуће начине да схвате.
    Они који имају професора имају четворку, мој син за сада тројку.
    Вади га управо та лектира и писани састави.
    И мученик, укапирао је стилске фигуре па је ту добио пет.
    Мени је било тужно колико се он радовао због тога.
    Није битно што неће он то да студира. Он из дна душе мрзи ту жену и српски језик.
    Зашто...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  6. #26
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Do petice preko interneta

    kvin, znaš da su moja deca dosta starija od tvog sina...sve to prođoh...to je borba sa vetrenjačama. ono što deca moraju da urade - neka urade....a ono što neće da rade, teško da mogu da ih nateram. moje je da im pomažem i pratim kada im je ta pomoć potrebna....mislim, sve to prođe....sad više razmišljam koji će fakultet da upiše nego da li je neophodno da zna sve likove iz ''rat i mira''....mislim, nije neophodno, a fakultet će upisati i što da se brinem unapred sa kamatom?
    istina je da se mnogo privatnih časova uzima....bilo je to i u moje vreme, veruj, samo što je tada bilo rezonovanje roditelja - ''ako si za školu pomoći ću ti, a ako nisi, idi i radi''...jer je tada moglo i sa nekom guljavom srednjom školom normalno da se živi....ne fenomenalno, ali normalno.
    sada to nije moguće....ili jeste, a ja nemam pojma.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #27
    Registrovani Član
    Violeta avatar
    Status : Violeta je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Poruke : 3

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Цењени скупе,

    Пријавих се и ја на овај форум пошто ме већ "радо" помињете и тумачите оно што сам пре извесног времена поставила на свој блог.
    Заправо, све је почело од текста који сам пренела са сајта "Политике", с тим што сам додала последњи пасус и поставила неколико питања савесним родитељима. Чак сам и та питања (или нека слична њима) парафразирала јер сам претходно гледала емисију у којој сам их чула.

    Да се представим, најпре, пуним именом и презименом.
    Ја сам та Виолета Милићевић чије сте име потписали испод чланка и са којом сте, без њеног присуства, полемисали. По занимању сам професор српског језика и књижевности.

    Осврнула бих се на овај део ваше пријатне конверзације:
    "Violeta draga, niko nisu svi pisci kao Vi. Od toga što je nekome napisan sastav iz maternjeg ili stranog jezika, nikome se neće srušiti kuća, niti će neko biti pogrešno lečen.
    Ne možete porediti seminarske radove iz kvazi nauka kao što je menadžment i radove iz oblasti građevine.
    A tek mi nije jasno kako ste u sve ovo ubacili medicinu, jer ako neko uči kroz praksu, onda su to lekari.
    Očigledno su Vaši roditelji Vama uzalud debelo plaćali časove matematike, jer sa logikom slabo stojite.
    To što umete lepo da pišete, možete mačku o rep da okačite, jer pišete nešto što nema smisla.
    Savet: Bacite se na pisanje pesama.
    Zaključak. Brez matematike se ne može.
    "

    Цењеним модераторима се захваљујем на овако срдачним и корисним саветима, али морам да им изнесем и неке чињенице.
    Да је Којица пажњиво читао текст, видео би да овај чланак није мој и да нисам ја та која је у исту врећу убацила све ове науке.
    Порука аутора овог чланка, а ни моја (дискретна) порука није ни била да ће се некоме срушити кућа уколико је његовом архитекти неко некад састављао писмене из српског (Кад читате неки текст, унесите се мало, и не прихватајте све баш здраво за готово!Ред је, нарочито ако имате намеру да га нападате!).
    Осим тога, смисао наведених реченица је: да свако дете треба што самосталније да ради своје домаће задатке, јер је то најбољи начин да нешто постигне. Наравно, ту се подразумева његов мисаони ангажман и труд.То се односи на све предмете. Ако дете навикнете на то да му неко пише домаће задатке из српског, после ће захтевати да и остале проблеме неко други решава уместо њега.
    Не искључујем помоћ родитеља, пријатеља, па и професора са стране, ако родитељи нису у стању да детету нешто објасне, али је ту најважнија свест, жеља и воља самог ученика (или студента).
    Одржала сам мнооого приватних часова не само српског језика, и спремала сам и ђаке и студенте за часове и испите. Многи моји ученици (и туђи које сам својевремено припремала) добијали су често у школи четворке и петице, а чак и деветке и десетке на испитима.
    Добро знам шта све деца чине и шта све чине родитељи, пошто су иза мене многе године рада. Но, не бих сад о томе.

    Желела бих да вам кажем да мени моји родитељи НИКАД нису платили ниједан приватан час и да сам све предмете сама учила, све семинарске сама писала, те сам тако дошла до дипломе.
    У средњој школи сам имала и предмет математику (прве две године, пошто сам имала тз. усмерено образовање) и логику. Без обзира што та два предмета имају везе, морам да вам укажем на то да има и драстичних разлика.
    Грађевину и медицину нисам студирала, али познајем људе који јесу. Знам да има оних који су сами све цртали, и оних других који то нису умели или их је мрзело, али су имали пара да плате туђ рад.
    Све ово написах да бих нагласила како више ценим оне који су сами стигли до дипломе него оне који су плаћали за то.

    Захваљујем на комплименту да умем лепо да пишем. Пошто ви такве активности радо качите мачку о реп, слутим да сте то рекли тек да бисте показали своју супериорност у односу на мене и мени сличне. Ваше се вештине и способности у овом друштву очигледно много више вреднију него моје, те вам на томе честитам.
    Не написах велико словом приликом употребе заменице "ви", из простог разлога што се не обраћам само једној особи, пошто сте ви једна складна целина и подржавате став особе која је прва указала не моје заблуде, неукост и небулозе.

    Иначе, песме пишем (као да сам слутила да ће се појавити неко ко ће ми то саветовати), али на то не обраћајте пажњу јер ће тако бити лепше и вама и мени.

    Драго ми је што сте ви својим животом задовољни и што вам само ми, просветни радници, свет чинимо ружнијим.
    Срдачно вас поздрављам и захваљујем на указаној пажњи.

    Виолета

  8. #28
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Dobro ti nama došla
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  9. #29
    Registrovani Član
    Violeta avatar
    Status : Violeta je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Poruke : 3

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Хвала.

  10. #30
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Violeta, ako sad usitnim ovaj komentar koji ste pisali, pa na svaku Vašu kažem svojih pet, biće Vam silno neprijatno.
    Aj da obe ostavimo svoje sujete po strani, pa da pričamo nako realno.

    Lični pečat koji ste dodali članku, nema baš mnogo veze sa njim.
    Upravo sam na to i ukazala. Sada kada znam da su to pisale dve različite osobe,
    jasnije mi je odakle ta razlika.
    Možda ste mogli da pronađete drugi citat ili još bolje da sve napišete sami.

    Što se tiče plaćanja usluga.
    Pa svi mi plaćamo silne usluge. Zamislite na šta bi svt ličio kada bi svi znali sve
    i svi sami sve radili. :D
    Dete će naučiti da je potrebno platiti usluge? Šta je u tome loše?
    Večnost je čista sadašnjost.

  11. #31
    стока са трибине јужне
    Mr.OneTwo avatar
    Status : Mr.OneTwo je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : na raskršću zdravog razuma i ludila
    Poruke : 438

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Citiraj Prvobitno napisano od Violeta Vidi poruku
    Драго ми је што сте ви својим животом задовољни и што вам само ми, просветни радници, свет чинимо ружнијим.
    nego, recite vi nama da li se planira neki strajk uskoro? nisam bas pratio, ali cenim da je proslo nekoliko meseci a da casovi nisu bili skraceni na 30 minuta.

    kakvi su nam prosvetni radnici, deca su jos i dobra (da ne bude zabune, ne odnosi se na vas, nego pricam generalno).
    vole te lopovi!

  12. #32
    Registrovani Član
    Violeta avatar
    Status : Violeta je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Poruke : 3

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Мени неће бити непријатно јер стојим иза свега што сам написала, а немам намеру да полемишем са Вама и да Вам доказујем шта са чим има или нема везе.
    За мене је било питање части, а не питање сујете - то што сам Вам, потписавши се пуним именом и презименом, само открила чињенице, пошто сте произвољно, дакле сасвим неосновано изнели о мени оно што није истина.

    Чланак који сам копирала био ми је, сам по себи, изузетан, и нисам имала потребе да пишем сличан. Додала сам само своје слободне асоцијације, без помисли да ће се неко ухватити за њих и да ће их овако третирати, приписујући ми и оно што нисам рекла.
    Осим тога, приметила сам да га има и на другим блоговима и сајтовима, а не само на Политикином сајту, па сам одлучила да га поставим и на свој блог и да само кратко прокоментаришем, без жеље да покрећем полемику.
    Ако сте баш мене цитирали, могли сте са мном да се обрачунате тамо где могу да Вам одговорим, а не овако, иза леђа.

    Наравно да није могуће да сви све знају, и људски је признати и знати шта не знамо, мада ми је познат велики број људи који ће радије урадити нешто наопако и тврдити да је то добро, јер им је тешко да признају грешку.

    Немам ништа против плаћања оних услуга које се морају платити, али деца морају научити да цене рад, и свој и туђ.
    Не сматрам да је то толико тешко и страшно да прате лекције у школи и да се потруде да нешто упамте, јер сви смо кроз то прошли, само што нисмо сви извукли исте закључке.

    П.С.
    Којице, чак и ако напишете својих пет на сваку моју реченицу, немам намеру да полемишем са Вама нити да Вас разуверавам како бих Вама или неком другом доказивала ко је у праву.
    Немам ја ни времена ни воље за то, али бих Вас замолила да убудуће, кад некога вређате и износите ставове о њему, ипак мало размислите, нарочито ако се Ви кријете иза неког ника, а особа коју нападате има име и презиме.
    Можете нападати нечија начела а да му не поменете име и презиме, уколико га већ нисте обавестили о томе колико је, са Вашег становишта, неупућен у живот и стварни свет у коме се налази, а Ви већ желите да га просвет(л)ите.

  13. #33
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Kada nekome platimo uslugu, mi time cenimo njegov rad.

    Kao što će te vi stajati iza onoga što ste rekli po svaku cenu, bez da razmislite da ste možda pogrešili?

    Niko nije napao vašu ličnost. Samo je osporeno jedo vaše mišljenje.
    Lepo ste se pohvalili ko ste i šta ste, ali to ne menja ništa.
    Time što ste naveli svoje sposobnosti i titule, niste demantovali ono što sam ja rekla.
    I dalje Vaš komentar na članak nije prikladan.

    I jopet ''ja pa ja''.. ne vredi...
    Ne razumem zašto raspravljate, kada već nemate takvu nameru. Čudno prilično...

    Čuj obračun kod ok korala...
    Hoćete na kafici da se ispričamo negde?
    Večnost je čista sadašnjost.

  14. #34
    Registrovani Član
    Sale avatar
    Status : Sale je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 486

    Početno Re: Do petice preko interneta

    eh a ja ko sumanut kucam godinama po ovi forumi i niki se neje setijo da citira neku moju mudros s jednog sajta na drugi.
    a bilo bih mi drago da jes.

    presto sum sebe da tražim po guglu jel nema šta da nađem.
    ima nešta malo al do prek lane je najprva ves o meni bidnula oto štoj sum se negdi potuko
    pa mi bilo muka višlje da to gleam kad gođ se ukucam u tražilicu.

    oću reć nemam komentar na ovu temu
    a gospodža vijoleta ima moju podršku.malu ali skromnu

    samo sum teo da vam se požalim što niki na internetu ne poštiva moj trud.

  15. #35
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Do petice preko interneta

    violeta je realna osoba?! strava!:D
    dakleM, violeta savet - opušteno...nemojte da mi maltretirate decu, ebaću vam majq na svakom roditeljskom i pokrenuću bunu da vas smene da ne budete razredni starešina, najmanje....jer su moja deca mnogo pametna, sve znaju, imaju doktora za kewu (i umetnika za ćaleta, što je otprilike mnogo gore) i nemoj da im je neko nešto prigovorio....to smem samo ja, jer ih ja hranim odevam i obrazujem...u školi ne dobijau ni 7% od svega ovog....najbolji roditeljski je bio kad sam čula od razredne ''mnogo sam se razočarala u vas - treba više da učite sa svojom decom''. od tada ne idem na roditeljske sastanke, nego ciljano idem na otvorena vrata.....
    dakle, učim, ne brini(te), internet služi za fb (fejsbuk - facebook), a profesori služe za.....nije to kao što je nekad bilo.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #36
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Meni uvek bili zabavni ti što predaju srpski jezik. Smešni su ko oni što su nekad predavali srpskohrvatski.
    Najzabavniji su kad to svoje znanje prikazuju kao nekakvu nauku.

  17. #37
    Registrovani Član
    Sale avatar
    Status : Sale je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 486

    Početno Re: Do petice preko interneta

    ne znam tačno očem se radi u temu
    al poslen ova dva zadlja komentara gospodža vijoleta sad ozbiljno ima moju podršku

  18. #38
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Sto mu gromova! ja ko da nisam globalmoderator... pooojma nemam o cemu se radi...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  19. #39
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Citiraj Prvobitno napisano od gurbet Vidi poruku
    eh a ja ko sumanut kucam godinama po ovi forumi i niki se neje setijo da citira neku moju mudros s jednog sajta na drugi.
    a bilo bih mi drago da jes.

    presto sum sebe da tražim po guglu jel nema šta da nađem.
    ima nešta malo al do prek lane je najprva ves o meni bidnula oto štoj sum se negdi potuko
    pa mi bilo muka višlje da to gleam kad gođ se ukucam u tražilicu.

    oću reć nemam komentar na ovu temu
    a gospodža vijoleta ima moju podršku.malu ali skromnu

    samo sum teo da vam se požalim što niki na internetu ne poštiva moj trud.
    "detektiv šaht

    da nebi bilo neki problemi kat počmete zidate kuću
    ja ćem napišem rečnik zidarski poimovi jel mlogi nerazumu majstore kad ik im reknu stručno

    odozgori na krov se meću crepljike.imamo ik nekolko vrsti
    biber i mediteran.
    mediteran isto ko zastava stoedan mediteran

    na krov se meće badža.toe oni prozor štoj ima mali krović

    odozdoli krova se meću flert gredice doklen se izlije ploča

    zidovi se zidau sas cigljama.mož i sas sučim drugim al ciglje su naj boljše
    kažu daj sipores karcinogeman.

    ciglje se do majstora transportuju s japanerom.
    japaner su kolica sas jedan točak

    ako trebaš duspenješ uvis ciglje ondak koristiš vrabac.
    ja volem d vozim vrabac

    izolacia se radi sas kondor sas stiropol i sas šećernu vunu
    ima sad i drugi savremeni materiali da nepričam

    fangla služi kat malterišeš
    a misterijom poravnjaješ malter na zidu

    kad počmeš d radiš taolet
    ondak će keramičar dat napravi lepe fugne međ pločice

    a nemo te bide stra ak ti vodo instalater bide tražijo dam mu
    dadneš sifon

    električar će ti meće dozne po zidovi

    parketar će ti radi parket il
    iluminat il brocki pod.
    a mož ti stavi i lanperiju po zidovi

    ak nešta krene na opako tue vazda macola.
    svi znademo štaj je macola
    macola macola macola la la la la la la la laaaa

    al od sviju korektora
    naj višlje obožajem prangiju.imo sum jednu imala jedno dvaespet kila
    tolke sum zidove šnjom porušijo.
    toe ko jedna poluga sjedne strane mal šiljatasta
    a sdruge malko plosnata

    ak ima neki pitanja nemote se ustručajete "


    isuse... kak je pametan...

    izvinite sto sam skrenula na tren sa teme.... necu vise...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  20. #40
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Do petice preko interneta

    Citiraj Prvobitno napisano od gurbet Vidi poruku
    ne znam tačno očem se radi u temu
    al poslen ova dva zadlja komentara gospodža vijoleta sad ozbiljno ima moju podršku
    neka ti viJoleta kuva ručak.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Pre interneta...
    Od kojica u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19-03-2015, 12:26
  2. Kupovina preko Interneta
    Od Waterfall u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29-09-2013, 20:12
  3. Šta mislite o muvanju preko Interneta?
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19-11-2012, 17:01
  4. Posmatranje beba preko interneta
    Od mikili u forumu Za mame i bebe
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27-03-2012, 15:19
  5. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10-09-2009, 20:05

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •