Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 52 od 52

Tema: pubertet

  1. #41
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: pubertet

    Ко је ишао код психијатра?
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  2. #42
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: pubertet

    Preživeo sam svoj pubertet pa ću valjda i sva tri puberteta svoje dece...Mada

  3. #43
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: pubertet

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Ко је ишао код психијатра?
    pa nisam išla....kad god se desi ili dešava nešto što mi se ne sviđa, onda mi svi ponavljau kao mantru ''to je normalno, to je normalno, to je normalno''
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #44
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: pubertet

    dakle, danas napišem mlađoj kojici sms da se spremi oko 18h da radimo matiš, jer ovih dana ima kontrolni....dođem kući, a nje - nema. pitam muža gde je, a on kaže ''otišla kod drugarice da uči''
    dečja muljaža je neprekidna....ali, sačekaću je ja, videće.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #45
    Registrovani Član
    eqrem avatar
    Status : eqrem je odsutan
    Registrovan : Oct 2010
    Pol:
    Poruke : 189

    Početno Re: pubertet

    moja zaboravila da na miholjdan ne ide u skolu jer joj je slava pa kad je skontala da nije trebala da ide resila da joj slava bude sutra sveta petqa jer ima kontrolni iz matisa..eno je toroche fonom ceo yebeni dan sa drugaricama kako se zaebava na fejsu i nis ne radi...ubicu se ebes mi sve...

  6. #46
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: pubertet

    Deca nam u pubertetu, a mi na forumu... ma jeza me hvata...

  7. #47
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: pubertet

    jedva čekam da prođu još 2 godine....toliko računam da može da ih đuture drži loodilo.
    ebote, svako jutro se budim kao vampir da je probudim da ide u školu....mene niko nije budio, a još mi je nastava počinjala u 7.45. ko zna do kada visi na fejsu....?
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #48
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: pubertet

    mama, malo je glupo da se muškarci depiliraju, jel da?

    da..
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #49
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: pubertet

    Citiraj Prvobitno napisano od Gđa Živka Vidi poruku
    mama, malo je glupo da se muškarci depiliraju, jel da?

    da..
    ćuti, dobro je da je pit'o...
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #50
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: pubertet

    Pregurajte pubertet zajedno
    BLIC ŽENA, Radenka Marković, 14. 08. 2011. 00:02

    Devojčice danas ulaze u pubertet mnogo ranije nego njihove majke i bake, pa im je utoliko teže da prihvate sve promene na svom telu. Grudi i malje im rastu već u nižim razredima osnovne škole, što većini njih teško pada.

    – Telesne promene u ovom uzrastu izazivaju različita osećanja, od zbunjenosti, preko stida, do ponosa – kaže Vesna Brzev-Ćurčić, psiholog-psihoanalitičar. – Telo se razvija brže od ličnosti, pa je potrebno vreme da devojčice prihvate sve promene koje im se dešavaju. Ako ima drugarice koje u već zakoračile u pubertet, vašoj ćerki će biti lakše jer će znati da nije jedina. Ukoliko je prva, biće objekat interesovanja drugih devojčica, ali i dečaka, pa će joj biti veoma neprijatno.

    Pomozite joj da pobedi stid
    Svoje telo počinju da doživljavaju kao neko tuđe, izmenjeno, nešto s čim treba da nauče da žive. Zbog toga nije retkost da počnu da pokrivaju telo, čak i leti, pogrbe se, stalno se plaše da bi neko mogao da nazre da se ispod majice krije grudnjak i slično. Na sreću, to traje kratko. Ubrzo i duša sustigne telo, pa nastave dalje.
    – Dešava se da se deca tada zatvore u sebe više nego ranije i da se pre poveravaju drugarici nego majci koja onda ne zna kako da se postavi, kako da pomogne ćerki i kako da zadobije njeno poverenje. Ako devojčica izbegava razgovor s majkom, što se relativno često dešava, treba joj dati prostora i omogućiti joj da sama odluči kada će početi da se poverava – objašnjava Vesna Brzev-Ćurčić.
    Društvo na ovom uzrastu počinje da preuzima dominantu ulogu u odnosu na porodicu, što je normalno, očekivano i poželjno. Tako se devojčice lakše odvajaju od roditelja, uspostavljaju svoj integritet, osamostaljuju se i odrastaju, ali telesne promene svakako izazivaju nelagodnost i stid. O tome je lakše razgovarati sa drugaricama koje prolaze kroz istu fazu, a mama je tu za neke druge stvari. Naravno, ako devojčica želi da o svemu tome razgovara sa majkom, majka treba to da prihvati.

    Ne forsirajte razgovor
    – Nemojte se zatvarati u sobu uz reči „hajde da pričamo“ jer će to biti kontraproduktivno. Najbolje je da razgovarate onda kada vam se ćerka obrati. Ne propuštajte tu priliku, ma koliko da ste zauzeti i ma šta radili u tom trenutku. Intimne stvari se ne saopštavaju na zahtev, već onda kada se oseti spremnost, hrabrost i sigurnost. Najgore je ako roditelj počne da ismeva zbunjenost i stid, ako ponavlja „svi smo mi to prošli“ ili o tome priča sa drugima bez dozvole svog deteta.
    Većina majki, ističe naša sagovornica, najviše strepi od prve menstruacije svoje ćerke jer se starosna granica iz godine u godinu pomera naniže. Nekada se ciklus kod devojčica javljao oko 13, 14. godine, a danas menstruaciju imaju i desetogodišnjakinje koje još nisu prerasle lutkice.

    Budite saveznik i savetnik
    – Prva menstruacija predstavlja prekretnicu u životu svake žene i zato za nju treba biti pripremljen, tako da u velikoj meri od vas zavisi kako će vaša ćerka prihvatiti ovu krupnu promenu. Nije nebitno da li će se u vašoj porodici to smatrati fazom u odrastanju ili tajnom pred tatom i bratom. Ne dozvolite da vas novonastala situacija iznenadi jer će vašoj ćerki trebati razumna i ispravna objašnjenja i pomoć da zakorači u devojaštvo – objašnjava Vesna Brzev-Ćurčić.
    Međutim, kaže ona, to ne isključuje čitav niz pitanja na koja bi trebalo da budete spremni. Majka treba da odgovori na sva pitanja i da nauči ćerku kako se održava higijena u toku ciklusa, da joj pomogne u izboru uložaka i da je posavetuje kako da se ponaša u novonastaloj situaciji.
    – Mama treba da bude mama, najbolji izvor informacija, najbolja uteha i najbolji savetnik – naglašava naša sagovornica.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #51
    Registrovani Član
    Klu avatar
    Status : Klu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 292

    Početno Re: pubertet

    sin mi je ušao u pubertet već pre godinu dana i mogu da kažem da je potrebno debelo strpljenje i živci...a ja to često nemam, moram da priznam...
    ...ali s onzirom kakve sve dece ima, moje dete je super...umeren je, ne histeriše, ne potpada pod uticaje debilnih sistema vrednosti...bar za sada...

  12. #52
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: pubertet

    Citiraj Prvobitno napisano od Klu Vidi poruku
    sin mi je ušao u pubertet već pre godinu dana i mogu da kažem da je potrebno debelo strpljenje i živci...a ja to često nemam, moram da priznam...
    ...ali s onzirom kakve sve dece ima, moje dete je super...umeren je, ne histeriše, ne potpada pod uticaje debilnih sistema vrednosti...bar za sada...
    nadam se da će tako i ostati
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •