Stranica 1 od 7 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 122

Tema: Šta je to sloboda?

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Šta je to sloboda?

    pita Mile...

    Pa kako svako ima svoju predstavu o slobodi, ne bih da čuje samo moj odgovor.

    Ja smatram da ljubav bez slobode nije ljubav. Ako ne verujem osobi sa kojom živim, kome ću verovati?
    Sloboda je kada možeš da budeš ono što jesi, bez straha da će te voljena osoba zbog toga prezreti
    i napustiti.
    Sloboda je kada dve osobe shvate da nisu jedna osoba i da ne moraju baš svako interesovanje da dele.
    Kada nisu baš svi prijatelji zajednički.. i tako dalje...
    al sam objasnilaaa...
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Odprilike ali i sa slobodom treba oprezno
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  3. #3
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Sloboda je kad možeš istovremeno biti sa porodicom i osobom koju voliš. Kad uspeš da uskladiš svetove i vreme. Kad sve postižeš a niko nije nesretan i niko ne pati. Sloboda je i ako imaš slobodan um očišćen od kompleksa i frustracija koje ti nameću...Sloboda je kad znaš da voliš !

  4. #4
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Sloboda je kada možeš da budeš ono što jesi
    Amen na ovo... moram da priznam da sam neshvaćena po ovom pitanju, nema tu straha od napuštanja... više strah da će me neko oblikovati i ukalupiti. A samo prema onome do koga mi je stalo se korigujem i to delimično... nervira me, iskreno što me jednostavne ne prihvate ovakvu, svako ima neka svoje bubice... Ako će me ostaviti zbog onoga što jesam, široko mu polje.

    Sloboda je kad možeš istovremeno biti sa porodicom i osobom koju voliš. Kad uspeš da uskladiš svetove i vreme. Kad sve postižeš a niko nije nesretan i niko ne pati.
    Ovo o čemu G priča je laž. Jednostavno, ja sam nesretna pod ovakvim uslovima, sputana, svima na volju, dok me ne rastrgnu... ne umem. A opet sa druge strane sebično. Sa te pozicije odobravam.

    Po mom mišljenju, sloboda potiče iz glave, ne moraš da budeš sa više osoba i na više mesta istovremeno... ako si u glavi free, nema sile da te sputa. I da, oprezno, može da se otrgne kontroli.
    Da svakog trenutka mogu da radim šta hoću, do krajnosti... ne kvarite mi doživljaj sa posledicama. O tome ću razmišljati kada dođe vreme. A od osobe X ne očekujem da mi da slobodu, ali ne može ni da mi je oduzme.

  5. #5
    Registrovani Član
    Mile sa klise avatar
    Status : Mile sa klise je odsutan
    Registrovan : Feb 2010
    Pol:
    Lokacija : Нови Сад кодКлисе
    Poruke : 348

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    У неким низолованим деловима Амазоније постоје људи .племена,која немају појма шта је слобода. Појам слободе оже се схватити само ако се постави у контру ропства. Међу људима који нису спознали и немају представу шта значи ропство, слобода не постоји , то је једноставно живот.

    Никако да се отмем утиску да што више причамо о слободи и толераницји све више одлазимо од њих.
    Слобода је сада ,када ти деца нису гладна, када нису угрожена, слобода је дата нама да сами себе одредимо да ли ћемо робовима бити или ћемо поставити слободу изнад свих других потреба. Човек који слободу себе и својих потомака подређује било чему другом је роб.

  6. #6
    Registrovani Član
    Mile sa klise avatar
    Status : Mile sa klise je odsutan
    Registrovan : Feb 2010
    Pol:
    Lokacija : Нови Сад кодКлисе
    Poruke : 348

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od Y Vidi poruku
    Amen na ovo... moram da priznam da sam neshvaćena po ovom pitanju, nema tu straha od napuštanja... više strah da će me neko oblikovati i ukalupiti. A samo prema onome do koga mi je stalo se korigujem i to delimično... nervira me, iskreno što me jednostavne ne prihvate ovakvu, svako ima neka svoje bubice... Ako će me ostaviti zbog onoga što jesam, široko mu polje.


    Ovo o čemu G priča je laž. Jednostavno, ja sam nesretna pod ovakvim uslovima, sputana, svima na volju, dok me ne rastrgnu... ne umem. A opet sa druge strane sebično. Sa te pozicije odobravam.

    Po mom mišljenju, sloboda potiče iz glave, ne moraš da budeš sa više osoba i na više mesta istovremeno... ako si u glavi free, nema sile da te sputa. I da, oprezno, može da se otrgne kontroli.
    Da svakog trenutka mogu da radim šta hoću, do krajnosti... ne kvarite mi doživljaj sa posledicama. O tome ću razmišljati kada dođe vreme. A od osobe X ne očekujem da mi da slobodu, ali ne može ni da mi je oduzme.
    Да, само сам себи постављаш стегу, слажем се да је у глави, али ово даље о чему пишеш није слобода него деструкција јер ти слободу поистовећујеш са хедонизмом. Човек неможе бити омеђен само својом слободом него жртвом коју подноси да би се та слобода оставраила , жртвом коју подноси за слободу за потомства.Примарни и једини услов опстанка слободе човека је да човек оствари слободу за потомство.

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Eto.. znala sam da Mile bolje od nas zna šta je sloboda...

    Samo.. kao što vidiš tema nije na filozofiji, nego na podforumu ljubav und seks,
    pa tako ne pričamo o nekoj univerzalnoj slobodi, već o slobodi koja je moguća
    ili nemoguća u mž odnosima...

    O onoj najjednostavnijoj slobodi kada možeš da odeš sa društvom na pivo,
    a da te draga ne zove svakih pet minuta...
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    Registrovani Član
    Mile sa klise avatar
    Status : Mile sa klise je odsutan
    Registrovan : Feb 2010
    Pol:
    Lokacija : Нови Сад кодКлисе
    Poruke : 348

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Потпуно једнака ствар, и појам,ако ниси упознао ограничење неможеш схватити ни да постоји нешто специјално у твом животу , нешто што неко назива слободом.
    У самом поретку ствари то се зове нормалним животом ,и потпуно сво моје писањ на овој теми јесте било о томе .
    Човек неможе бити омеђен само својом слободом него жртвом коју подноси да би се та слобода оставраила , жртвом коју подноси за слободу за потомства.Примарни и једини услов опстанка слободе човека је да човек оствари слободу за потомство.
    Али садашње стање у друштву је да се форсира егоизам и егоцентричност,што није слобода него деструкција живота.

  9. #9
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    o slobodi koja je moguća ili nemoguća u mž odnosima...
    За мене није слобода ако ми ОН каже да могу у кафић, код фризера, код другарице, код маме, да могу да позовем кога хоћу у наш дом...
    То се подразумева. Ако тога нема, неће бити ни везе.
    Јер за мене су основ сваке везе, осим љубави, поштовање и поверење.
    Поверење не само у смислу да га нећу преварити. И то се код мене подразумева.
    Већ поверење у моје одлуке, избор пријатеља, избор посла...
    Поверење да никад нећу учинити ништа што ће ићи на штету породице.
    Љубомору такође презирем, и сматрам да је она највећи кривац за ограничавање нечије слободе.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  10. #10
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od Mile sa klise Vidi poruku
    Потпуно једнака ствар, и појам,ако ниси упознао ограничење неможеш схватити ни да постоји нешто специјално у твом животу , нешто што неко назива слободом.
    У самом поретку ствари то се зове нормалним животом ,и потпуно сво моје писањ на овој теми јесте било о томе .


    Али садашње стање у друштву је да се форсира егоизам и егоцентричност,што није слобода него деструкција живота.
    E silno grešiš sinak...

    Skrenuću sa teme, samo da tebi objasnim da nije tako.
    Hoćeš da kažeš da ja ne znam da nisam rob, ako već nisam bila rob pa onda dobila slobodu?
    Hoćeš da kažeš da ja ne znam da nisam tučena, ako me već neko nije prebio?

    Ljudi imaju mogućnost da uče na tuđim iskustvima.

    Dalje..
    Jedino zdrav ego može da se razgradi. Sputan prvo mora da poradi na kompleksima.
    Večnost je čista sadašnjost.

  11. #11
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od Mile sa klise Vidi poruku
    Да, само сам себи постављаш стегу, слажем се да је у глави, али ово даље о чему пишеш није слобода него деструкција јер ти слободу поистовећујеш са хедонизмом. Човек неможе бити омеђен само својом слободом него жртвом коју подноси да би се та слобода оставраила , жртвом коју подноси за слободу за потомства.Примарни и једини услов опстанка слободе човека је да човек оствари слободу за потомство.
    Свака жртва која је добровољна не ограничава нашу слободу.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  12. #12
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    За мене није слобода ако ми ОН каже да могу у кафић, код фризера, код другарице, код маме, да могу да позовем кога хоћу у наш дом...
    То се подразумева. Ако тога нема, неће бити ни везе.
    Јер за мене су основ сваке везе, осим љубави, поштовање и поверење.
    Поверење не само у смислу да га нећу преварити. И то се код мене подразумева.
    Већ поверење у моје одлуке, избор пријатеља, избор посла...
    Поверење да никад нећу учинити ништа што ће ићи на штету породице.
    Љубомору такође презирем, и сматрам да је она највећи кривац за ограничавање нечије слободе.
    Amin.
    Večnost je čista sadašnjost.

  13. #13
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od Mile sa klise Vidi poruku
    Да, само сам себи постављаш стегу, слажем се да је у глави, али ово даље о чему пишеш није слобода него деструкција јер ти слободу поистовећујеш са хедонизмом. Човек неможе бити омеђен само својом слободом него жртвом коју подноси да би се та слобода оставраила , жртвом коју подноси за слободу за потомства.Примарни и једини услов опстанка слободе човека је да човек оствари слободу за потомство.
    Ne tražim zadovovoljstvo da bih ispunila životnu svrhu... znači, nisam hedonista, bar ne generalno. Može se reći da sam spremna da uradim nešto, iz nekih sebičnih razloga, čistog zadovoljstva, radoznalosti, ako to neće nikoga povrediti, zašto da ne? Nemam nekih moralnih predrasuda niti smatram da je iko relevantan da osuđuje drugoga. Svaka greška se plaća... izazovi su sastavni deo života... biti po meri i želji celoga sveta nije nešto čime bi se iko mogao pohvaliti. Ako pogrešim, ispaštaću... ako ne, uživaću... vredi rizika.
    Što se tiče poslednje rečenice, mislim da grešiš... znaju se prioriteti, ali ne mislim da želje i potrebe trabaju biti podređene, ili prilagođene ikom drugom, osim nas samih. Ako sam dobro shvatila... ti nemaš individualnu slobodu, meriš sve po nekim moralnim okvirima.

  14. #14
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Свака жртва која је добровољна не ограничава нашу слободу.
    a i nije žrtva baš....što se mene tiče.
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #15
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    a i nije žrtva baš....što se mene tiče.
    Па и није за тебе, него посматрано туђим оком...
    Оно што ти желиш да радиш за своју породицу или за некога за тебе није,
    али посматрано са стране некоме се чини да јесте.

    С друге стране (ово нема везе с тобом), постоје "намерна жртвовања" да би се добило нешто заузврат.
    Жртва која има за циљ набијање кривице.
    Мислим то исто није жртва, то је манипулација, али опет, оком посматраћа може изгледати тако.

    Ау ал сам запетљала...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  16. #16
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    nisi zapetljala, znam šta hoćeš da kažeš...i jeste manipulacija.
    mislim, doživljavala sam je na različite načine (kao verovatno i većina nas), ali sam se uvek trudila da svesno ne manipulišem....uostalom, slobodne osobe ne manipulišu ni sa kim.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #17
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    "Da li će sloboda umeti da peva kao što su sužnji pevali o njoj" :smiley:

  18. #18
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    "Da li će sloboda umeti da peva kao što su sužnji pevali o njoj" :smiley:
    au, to beše iz neke komunjarske pesme?
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #19
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Šta je to sloboda?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    au, to beše iz neke komunjarske pesme?

  20. #20
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je to sloboda?



    amen.

Stranica 1 od 7 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Svingeri - nastranost ili sloboda?
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 17-12-2012, 23:38

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •