Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 60

Tema: Oskudacija

  1. #21
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Oskudacija

    Shvataju oni bolje nego mi vrednost novca. Oni su otvoreni za saznanja i nisu kao mi. Čuvaj, štedi, Ma živi bre! To je filozofija koja ima debelog osnova. Ljudi ceo život rade i stvaraju za par suza i venaca i drvenu kutiju od čamovine. Ma ko ga ebe Živi danas za danas ! Svaka generacija neka stvara za sebe. što bih ja stvarao za 5 narednih generacija i uskraćivao sebe za stvari koje želim imati. Nisam za razbacivanje ali da sam što bi se reklo u Bosni "troškali" jesam. Zato veselo ! Nema oskudacije...

  2. #22
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Oskudacija

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    o.. to je i ovo moje mlađe shvatilo.. dao mu je tata 20 švajcaraca i objasnio mu koliko
    dinara može da kupi za te pare...
    Vidiš... najbrži način da shvate koliko malo vredi novac, bar ovaj domaći... kakva država, takva i valuta...

    Najbitnija stvar u ovim našim uslovima, koji i diktiraju vrednosti ne samo luxuza, već i osnovnih potreba... je snalažljivost... Sad, to može da bude obrazovanje, a može da bude i nešto drugo... sredina je najgora solucija... Ako budu pametni, otići će negde preko.

  3. #23
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Oskudacija

    tačno je da su različite, iako su kojice...
    na primer, ova starija bi potrošila Boga Oca....a ova mlađa čeka da joj se da, koliko god...ipak, dajem im isto, što se tiče materijalnog (ovde ne pričamo o drugome, a?)...i šta?
    starija, koja bi potrošila Boga Oca, potroši pare super, namenski, a mlađa potroši pare.....fiiiiiiiiiiiiiiiii! ne vidiš ništa od para...
    u stvari, ne znam šta je više super, jer samo razmišljam da bi bilo dobro da i jedna i druga mogu sebi da priušte svoj način življenja.
    dakle, ova koja troši namenski - da može da zaradi za to...a ova druga koja potroši pare bezveze - takođe da može da zaradi za bezveze....
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #24
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Oskudacija

    Deca su dobra i život će ih učiti teškim stvarima. Dok su ćere kod mene ima da uživaju. A kasnije ako ih zetovi budu drilovali ima da rade mengele ! Sin je snalažljiv već sad. taj je promenio mobilnih koliko ja nisam video. Izvaćari bake za čas...Šmeker bre. Obožavam ih svo troje.Divni su! Nek uživaju kad ja nisam stigao onih smrdljivih 90-ih kad sam bio mlad.

  5. #25
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Oskudacija

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Кад смо код шунке, неће ни њу да једе. Превише је водена, што јес јес.
    Питање је како избалансирати. Да дете схвати колико је новац битан а да опет не постане његов роб.
    Да не схвати живот као трку за новцем и да живот није пропао ако се живи просечно.
    Дакле, како избећи било коју од крајности?
    Ja nekako ne mogu da se odlučim da li si rob onda kada vodiš računa o tome da prištediš za crne dane,
    ili onda kada rasipaš pa ti se osladi i najednom nema više.
    ona jevrejska ''da bog da imao pa nemo''
    Ne mogu da pomislim da nemam neki štek iz koga ću daleko bilo moći jednoga dana da platim lek
    za svoje najbliže. Neka me to čini i robom, ali ja prosto ne mogu da funkcionišem drugačije.

    A prioriteti.. pa više nisam sigurna da se deca rađaju kao potpuno prazni fajlovi, jer razlika uvek
    postoji među decom bez obzira na vaspitanje..
    mada, vaspitanje ipak ima veliku ulogu...
    Našima nikada nije bila zabavna ni najskuplja igračka ako neko od nas dvoje ne sedne na pod
    da se sa njima igra.
    I koliko god pokušali nečim da ih ''podmitimo'' ne bi li ugrabili malo vremena za sebe, ne uspeva nam...
    Jedino što pali su treninzi.
    I mislim da je to presudno. Vreme i pažnja koju im posvećujemo. Da jednoga dana shvate
    i cene nas po tome koliko smo im ljubavi pružili, a ne po tome koliko smo im pružili novca.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #26
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Oskudacija

    poslednji pasus je ono što bih da podvučem...mogu zaista da se nadam da je to - to.
    ipak, ''bele pare za crne dane'' nekako se uvek nađu i neću o tome da mislim, bre.
    p.s. a ona jevrejska se odnosi na decu, a ne na pare i ne pominjem je.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #27
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Oskudacija

    Ja nikad ne štekam za "crne dane"... kako da uživam pod takvom tenzijom?
    Krpim samo za blisku budućnost... kupovinu neka krupnije stvari, more... i tako to...

  8. #28
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Oskudacija

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ja nekako ne mogu da se odlučim da li si rob onda kada vodiš računa o tome da prištediš za crne dane,
    ili onda kada rasipaš pa ti se osladi i najednom nema više.
    ona jevrejska ''da bog da imao pa nemo''
    Ne mogu da pomislim da nemam neki štek iz koga ću daleko bilo moći jednoga dana da platim lek
    za svoje najbliže. Neka me to čini i robom, ali ja prosto ne mogu da funkcionišem drugačije.

    A prioriteti.. pa više nisam sigurna da se deca rađaju kao potpuno prazni fajlovi, jer razlika uvek
    postoji među decom bez obzira na vaspitanje..
    mada, vaspitanje ipak ima veliku ulogu...
    Našima nikada nije bila zabavna ni najskuplja igračka ako neko od nas dvoje ne sedne na pod
    da se sa njima igra.
    I koliko god pokušali nečim da ih ''podmitimo'' ne bi li ugrabili malo vremena za sebe, ne uspeva nam...
    Jedino što pali su treninzi.
    I mislim da je to presudno. Vreme i pažnja koju im posvećujemo. Da jednoga dana shvate
    i cene nas po tome koliko smo im ljubavi pružili, a ne po tome koliko smo im pružili novca.
    Tačno od reči do reči. Samo i dalje tvrdim da je pogrešno razmišljati 100 godina u napred. Graditi im kuće ko tvrđave a ne omogućiti im patike koje žele "danas" i kintu za bilijar. I onu rukavicu za skidanje šminkice i onaj preparatić i dezodoransić. I Ćale brate vodim ribu (keš) itd... Znači daj malo danas i odmah. I naravno za najmlađu sladoleeeeed ! Ja se mog ćaleta ne sećam po nekretninama i po nameštaju i tepisima. Sećam ga se po tome da je voleo život ! Voleo je....Ma šta ja pišem...

  9. #29
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Oskudacija

    ne štekam ni za šta.
    živim od danas do sutra, sa verom u svetlu budućnost....i tako 20 i kusur godina...i - ide, bre, nekako....ebem li ga.
    zato kažem, neću decu da opterećujem sa ''nema''.
    ima, bre i biće.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #30
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Oskudacija

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ne štekam ni za šta.
    živim od danas do sutra, sa verom u svetlu budućnost....i tako 20 i kusur godina...i - ide, bre, nekako....ebem li ga.
    zato kažem, neću decu da opterećujem sa ''nema''.
    ima, bre i biće.
    Ma to sam hteo da kažem pričalice. Bravo !

  11. #31
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Oskudacija

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Tačno od reči do reči. Samo i dalje tvrdim da je pogrešno razmišljati 100 godina u napred. Graditi im kuće ko tvrđave a ne omogućiti im patike koje žele "danas" i kintu za bilijar. I onu rukavicu za skidanje šminkice i onaj preparatić i dezodoransić. I Ćale brate vodim ribu (keš) itd... Znači daj malo danas i odmah. I naravno za najmlađu sladoleeeeed ! Ja se mog ćaleta ne sećam po nekretninama i po nameštaju i tepisima. Sećam ga se po tome da je voleo život ! Voleo je....Ma šta ja pišem...
    a šta li ja pišem...

    ja se sećam moje mame po tome što je heklala, a tate po tome što nikad nije bio kući..
    i briga me koliko su kad imali ili nemali, ja sam bila sama..

    i vazda sam radije išla kod babe kod koje sam jela hleb, mast i šećer, jer mi je pričala priče
    i smejala se sa mnom do besvesti
    nego kod one koja je vazda bila u kuhinji i kupovala mi sve i svašta..

    od čitave moje priče si se uvatijo za štek...
    Večnost je čista sadašnjost.

  12. #32
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Oskudacija

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Deca su dobra i život će ih učiti teškim stvarima. Dok su ćere kod mene ima da uživaju. A kasnije ako ih zetovi budu drilovali ima da rade mengele ! Sin je snalažljiv već sad. taj je promenio mobilnih koliko ja nisam video. Izvaćari bake za čas...Šmeker bre. Obožavam ih svo troje.Divni su! Nek uživaju kad ja nisam stigao onih smrdljivih 90-ih kad sam bio mlad.
    to!
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #33
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Oskudacija

    I eto Kvin.. aj nauči dete da ne reaguje vako na krize, kako reaguju pričalica i G...

    Ja nemam utisak da sam devedesetih nešto silno izgubila. Naučila sam da je teško
    imati pa nemati, jer se kad imaš silno razmaziš, pa kad živiš onako kako neki ljudi
    ceo život prožive ne možeš da se snađeš... a oni tako žive sa sve osmehom...
    Naučila sam i da moj otac ne vrednuje sebe kao čoveka, već kao novčanicu. Jer
    je silno pukao što nema novca, a meni je taj period bio super, jer je više vremena
    provodio kod kuće.

    i nervirate me... neću više ni reč da kažem na ovu temu...
    Večnost je čista sadašnjost.

  14. #34
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Oskudacija

    Mene iskreno zabole za materijalno... spremna sam da ostavim sve, okrenem leđa i odem.

  15. #35
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Oskudacija

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    I eto Kvin.. aj nauči dete da ne reaguje vako na krize, kako reaguju pričalica i G...

    Ja nemam utisak da sam devedesetih nešto silno izgubila. Naučila sam da je teško
    imati pa nemati, jer se kad imaš silno razmaziš, pa kad živiš onako kako neki ljudi
    ceo život prožive ne možeš da se snađeš... a oni tako žive sa sve osmehom...
    Naučila sam i da moj otac ne vrednuje sebe kao čoveka, već kao novčanicu. Jer
    je silno pukao što nema novca, a meni je taj period bio super, jer je više vremena
    provodio kod kuće.

    i nervirate me... neću više ni reč da kažem na ovu temu...
    Ajde Kojo ne zahebavaj Udri brigu na veselje.

  16. #36
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Oskudacija

    moj otac je sebe vrednovao kao čoveka, a ne kao nekoga ko dobro zarađuje....tako da važi isto i za mene.
    a čovek će uvek da bude čovek (i obratno)....ipak, treba imati na umu onu od dostojevskog ''sirotinja nije porok, ali beda već jeste''. meni je to dovoljno.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #37
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Oskudacija

    a šta je obratno...

    E moj tata je tri put veća faca od tvog tate. I da ga je negde sreo mogao je da ga prebije
    sa jednom rukom za leđima vezanom.

    i čovek nije uvek čovek.. to me tata naučio.. i naučio me kako da ih razlikujem...
    i još me naučio da nikada ne budem gmizavac i da uvek stojim iza onoga što kažem
    i.. i.. mogu ja vako do sutra...
    Večnost je čista sadašnjost.

  18. #38
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Oskudacija

    Beeeeeeeeeeeeeeeeeeee ! Šta se duriš ajde na čat

  19. #39
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Oskudacija

    Citiraj Prvobitno napisano od Y Vidi poruku
    Mene iskreno zabole za materijalno... spremna sam da ostavim sve, okrenem leđa i odem.
    Samo ti okreni ledja...za ostalo ćemo lako

  20. #40
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Oskudacija

    Mene je tata naučio kakav skot moram da budem... na svom primeru, tj. njegovom.

Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •