Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Dzangrizave babe

  1. #1
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Dzangrizave babe

    Meni se cini da su babe dosadnije, zadrtije......
    Vecito se one nesto svadjaju po prevozu, kukaju, gundjaju...uh nepodnosljivo...
    Nekako kao da su dede u vecini slucajeva normalniji, ne znam zasto...gledaju ljudi svoja posla i ne diraju nikog...
    Evo skoro mene u posti pustili preko reda jer sam bila sa malom bebom i sve bi bilo u redu da se nije pobunila jedna matora babuskara..."a sto vi preko reda,mogli smo i mi tako da dodjemo sa bebom e sad cemo svi da dodjemo sa bebom" i tako bi ona gundjala dva dana...matori fosil...nenormalni...
    Mislim boli me uvo za nju i onako ce da rikne jos malo, (cinjenica, nije da joj zelim), nego sam se ja glupo osecala, tako kad me izlapela budala napadne..... a nije ona jedina ima takvih kolko hoces...umesto da pozive jos malo u miru oni uzivaju da kinje neduzne ljude, verovatno nezadovoljni svojim starackim zivotom...
    Nekima izgleda klimaks traje dvadeset. tridesetgodina i ne prestaje ... ma sve bi ja to u ludaru...
    Ne znam zasto su babe takve, dzangrizave, nisu sve ali nekako kao da su vise od muskaraca...da li mi se samo cini ili ...Sta vi mislite?
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  2. #2
    стока са трибине јужне
    Mr.OneTwo avatar
    Status : Mr.OneTwo je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : na raskršću zdravog razuma i ludila
    Poruke : 438

    Početno Re: Dzangrizave babe

    haha pa ljudi pozajmljuju decu da ne bi cekali po redovima. nesto neverovatno, video to 2 puta u zivotu. tako da ja ne propustam nikoga. gori sam od dzangrizavih baba jer mogu i hocu dudarim dubijem. : )
    a penzionerima bi trebalo zabraniti prevoz za vreme spica i odlazak do banke/poste kada su najvece guzve.
    vole te lopovi!

  3. #3
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Dzangrizave babe

    Ja ne znam gde oni toliko idu, pun prevoz penzionera po ceo dan, nije mi jasno....
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  4. #4
    Registrovani Član
    Slowpoke Rodriguez avatar
    Status : Slowpoke Rodriguez je odsutan
    Registrovan : Sep 2009
    Pol:
    Lokacija : Pozarevac
    Poruke : 817

    Početno Re: Dzangrizave babe

    Aaaaaaaaaaaaa... sto ja imam komsiku, odmah iznad radnje zivi, po komsiluka mirise na zaprsku i naravno citav dan visi na balkonu al kojim slucajem ako joj se nesvidi samo kako neko izugleda nahebo je... krenuvsi od ljudi koji mi dolaze u radnju do toga kako parkiram auto ispred iste... minumu 3 x dnevno je neko otera u tri lepe ja inace nem snage vise...

  5. #5
    стока са трибине јужне
    Mr.OneTwo avatar
    Status : Mr.OneTwo je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : na raskršću zdravog razuma i ludila
    Poruke : 438

    Početno Re: Dzangrizave babe

    ja imam jednu teoriju. oni ne placaju prevoz, voze se dzabe (mnogo ti hvala fosilcino krkobabicu) i kada ne znaju sta ce od sebe - pravac bas/trola/tramvaj da malo nerviraju posten svet koji zuri negde i ima sta da radi u zivotu. moje resenje je naplata karata za vreme spica.
    vole te lopovi!

  6. #6
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Dzangrizave babe

    di je baba tijana
    Ciji potpis?

  7. #7
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Dzangrizave babe

    Narodna književnost nam potvrđuje da je taj opaki soj postojao oduvek i da mu je uvek teško bilo doći glave.
    Poznata je krilata baba koja je bila brža čak i od onog koji je mogao da pobegne od svoje senke. Tu je i nezaboravna baba koja je imala u bašti finu kolekciju glava nabijenih na kolac, pa baba koja je otela labud đevojku od carevopg sina...

    Pitanje je čemu ova mitska bića duguju svoju dugovečnost? Zna se da je jedini način da ih se rešiš da se sagore ili da se udare buzdovanom međ plećke.

    Pa eto, ako to nekoga interesuje, babe se hrane dedama i to im daje natprirodne moći. Ovo je ujedno i objašnjenje kako to da su sve babe udovice.

  8. #8
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Dzangrizave babe

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Narodna književnost nam potvrđuje da je taj opaki soj postojao oduvek i da mu je uvek teško bilo doći glave.
    Poznata je krilata baba koja je bila brža čak i od onog koji je mogao da pobegne od svoje senke. Tu je i nezaboravna baba koja je imala u bašti finu kolekciju glava nabijenih na kolac, pa baba koja je otela labud đevojku od carevopg sina...

    Pitanje je čemu ova mitska bića duguju svoju dugovečnost? Zna se da je jedini način da ih se rešiš da se sagore ili da se udare buzdovanom međ plećke.

    Pa eto, ako to nekoga interesuje, babe se hrane dedama i to im daje natprirodne moći. Ovo je ujedno i objašnjenje kako to da su sve babe udovice.

    ja cu od sada da ustajem u autobusima bez sve shale svacim se te krilate babe hrane ...mada toliko sam mladolika da mi i tete ...tete od oko 45 kazu dete tako da mi nezgodno da ne ustanem :treeep:
    Ciji potpis?

  9. #9
    Registrovani Član
    kojote avatar
    Status : kojote je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mesto nenormalne lepote
    Poruke : 276

    Početno Re: Dzangrizave babe

    Ženski pisci kad ostare i zbabošu se, postaju strašno džangrizavi i umeju obično da kažu da je nekada, u "njihovo vreme", bilo više čitalaca nego pisaca. U to ne verujem. Zbabosani, džangrizavi pisci su skloni svakakvim preterivanjima; oni kad malo više popiju, tvrde i da su se, nekada, reč i mišljenje pisca uvažavali. E, kada tako nešto mogu da tvrde, onda im nije teško ni da tvrde kako je nekada imalo mnogo čitalaca. Ali ko je lud da njima, džangrizavim babama veruje? Uostalom, neka ih je i imalo, i neka nisu izumrli, i neka ih i ova priča ima, baš me briga. Na vreme kažem: ne insistiram na tome da moje rečenice o džangrizavim babama, imaju smisla. Da se zna. A kao što mi smisao nije nimalo bitan, tako mi ni kvalitet napisanog nimalo nije bitan. Ali za kvalitet se valjda podrazumeva. Kvalitet nikome, već vekovima, nije bitan, što bi meni sada bio? Već vekovima nikome ništa nije bitno. Misliti o kvalitetu ne da je zastarelo i prevaziđeno, misliti o kvalitetu je smešno. U to sam siguran.

    Od aprila huljadu petsto pedeset i treće, kada su u Parizu ubili Rablea, sve je bez kvaliteta i bez smisla. Lažu da je Rable umro. Lažu i da je Markiz de Sad umro decembra hiljadu osamsto četrnaeste u Šerantonskoj ludnici. Njega su ubili, jer je on bio u stanju da oživi smisao. Zato ni na čemu ne insistiram, naročito kada su džangrizave babe u pitanju, pa ni na smislu. Ni na kvalitetu ne insistiram, ni na skladu, ni na lepoti. Dok pišem ništa ne ulepšavam, ne doterujem. Bio bi mi to nepotreban trud. Čisto gubljenje vremena, kao praviti od babe devojku. Ako onaj ko čita misli drugačije, neka ga puši. Meni je važno da ima dosta kakvih-takvih rečenica koje sadrže odvratnu sintagmu "džangrizava baba", i da sve ovo na kraju liči na kratku priču. Pod kratkom pričom podrazumevam pisanije koje obično završi u zbirci. Kraći romani nisu nikakve knjige. Kratki romani su kratki romani. Kada se kaže "pisac kratkih priča", to zvuči ozbiljnije, ne previše ozbiljno, ali ozbiljnije nego kad se kaže "pisac kraćih romana". Pisac kraćih romana je obično neki mlatiku'rac. Kažem "obično", a mislim "uvek". Kraći roman može svako da napiše. Ono, teoretski gledano, i priču može svako da napiše, ali za priču je potrebno uložiti mnogo veći fizički napor nego za romanče. Individua koja sedne da piše kratku priču, pre svega mora da poseduje veliku izdržljivost. Toliko toga treba da izdrži, toliko toga da se odrekne. To može samo raspaljeni mazohista.

    Istina, sve je više džangrizavih baba-pisaca i mazohista na našem govornom području, ali daleko od toga da ih ima onoliko koliko ima onih koji mlatikurče romančiće i priče. Zato ću ovoga puta napisati priču veliku poput većine romana u srpskoj savremenoj književnosti. Džinovskim pasusima priče neću da dajem nazive, da neko neuk ne bi pomislio da je romančić.

    To mi se dogodilo s prošlom pričom. Jedna baba me zaustavila na ulici i rekla mi: "Dete, pregledala sam tvoje priče, nije ti loš onaj romančić Braća Karabatkovi." "Jedi govna", rekao sam džangrizavoj babi. Naopako da od ovoga što ću da napišem, neko pomisli da je zbirka pesama u prozi. To bi tek bilo belo, belo bez imalo crvenog. (Crvena zvezda na nebu sja, Crvenu Zvezdu volim i ja!) Pesme iritiraju ljude više nego bilo šta drugo. Više čak i od džangrizavih baba.
    Žena je raj za okice, pakao za dušicu, i čistilište za džepČić.

  10. #10
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Dzangrizave babe

    babe su opasne.
    u ''gorskom vijencu'' je istragu potutrica neka babetina počela....pa vi sad vidite.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #11
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Dzangrizave babe

    Citiraj Prvobitno napisano od andjelica Vidi poruku
    Meni se cini da su babe dosadnije, zadrtije......
    Vecito se one nesto svadjaju po prevozu, kukaju, gundjaju...uh nepodnosljivo...
    Nekako kao da su dede u vecini slucajeva normalniji, ne znam zasto...gledaju ljudi svoja posla i ne diraju nikog...
    Evo skoro mene u posti pustili preko reda jer sam bila sa malom bebom i sve bi bilo u redu da se nije pobunila jedna matora babuskara..."a sto vi preko reda,mogli smo i mi tako da dodjemo sa bebom e sad cemo svi da dodjemo sa bebom" i tako bi ona gundjala dva dana...matori fosil...nenormalni...
    Mislim boli me uvo za nju i onako ce da rikne jos malo, (cinjenica, nije da joj zelim), nego sam se ja glupo osecala, tako kad me izlapela budala napadne..... a nije ona jedina ima takvih kolko hoces...umesto da pozive jos malo u miru oni uzivaju da kinje neduzne ljude, verovatno nezadovoljni svojim starackim zivotom...
    Nekima izgleda klimaks traje dvadeset. tridesetgodina i ne prestaje ... ma sve bi ja to u ludaru...
    Ne znam zasto su babe takve, dzangrizave, nisu sve ali nekako kao da su vise od muskaraca...da li mi se samo cini ili ...Sta vi mislite?
    :raz_114:

    Mislimo da si se baš nanervirala.

    Pa ne znam.. eto ja znam par nekih primera, de babe sede kod kuće i gledaju soja posla
    dok dede oko zgrade vode abrove i psuju tuđu decu..
    Valjda nema to veze s tim dal je u pitanju muško ili žensko. Presudne su navike.
    Ako se na vreme ne otarasimo loših navika u starosti će nas proždrati.

  12. #12
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Dzangrizave babe

    Citiraj Prvobitno napisano od projica Vidi poruku
    Ako se na vreme ne otarasimo loših navika u starosti će nas proždrati.
    ako starost doživimo....svakako se nadam da tada neću biti džangrizava...mada - ko zna....trudiću se.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #13
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Dzangrizave babe

    Ja necu nikad ostarim, znaci, ne mogu da imam taj problem. A ima tu nesto andjelice, nisi ti samo mladje posmatrala, take su one uvek bile, muski nisu (mozda , kad se budu emancipovali, ako se odluce kad vide kako je...vama )

  14. #14
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Dzangrizave babe

    ma kako nisu.. a oni slini predsednici kutjnih saveta...

  15. #15
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Dzangrizave babe

    jao, naš predsednik kućnog saveta je super tip - lep i sposoban. neverovatna stvar, majke mi.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #16
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Dzangrizave babe

    To je izuzetak..

  17. #17
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Dzangrizave babe

    jeste. u zgradi gde živi moja majka se i ne zna ko je predsednik skupštine stanara....zna se samo da neko ćapa pare sa računa...a pošto su u tom ulazu sve neki bakutaner koji nešto serendaju non-stop, nikako da se slože ko je najviše sumnjiv.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #18
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Dzangrizave babe

    Код нас је председник једна баба.
    Не може се рећи да је џангризава, нег нешто много горе.
    Много ми се замерила а ја сам благајник.
    Тако да никаквог договора не може ни бити.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  19. #19
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Dzangrizave babe

    ne bih ja bila blagajnik u ulazu ni za šta na svetu...
    jedva izdržavam što sam kod kuće glavni džimrija za pare.
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #20
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Dzangrizave babe

    u gadnu babu rasteš
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •