Stranica 11 od 25 PrviPrvi ... 91011121321 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 201 do 220 od 494

Tema: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

  1. #201
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Najbolji svetski teniser plasirao savladao je Čeha Radeka Štepaneka sa 6:3, 6:3. Ovo je Đokovićeva 55. pobeda u 2011. godini, čime je postao teniser sa najboljim početkom sezone u istoriji belog sporta. Srbin je zabeležio 55. pobedu u 2011. godini, pa je prestigao Amerikanca Džona Mekenroa, koji je do sada među profesionalnim teniserima sa 54 pobede imao najbolji start sezone.

    где си пошла с крмељиве очи

  2. #202
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    Najbolji svetski teniser plasirao savladao je Čeha Radeka Štepaneka sa 6:3, 6:3. Ovo je Đokovićeva 55. pobeda u 2011. godini, čime je postao teniser sa najboljim početkom sezone u istoriji belog sporta. Srbin je zabeležio 55. pobedu u 2011. godini, pa je prestigao Amerikanca Džona Mekenroa, koji je do sada među profesionalnim teniserima sa 54 pobede imao najbolji start sezone.

    Radka Šćepanka

    Prezime mu potice od imena Šćepan pa bi se Šćepanek kod nas prevelo kao Šćepančić
    Sve sto kazem potpisujem

  3. #203
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC



    boužeeee :raz_114:
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #204
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku


    boužeeee :raz_114:
    Marija se strasno naljutila na Noleta zbog ovoga. Procitao sam danas ovde u Ceskoj.
    Sve sto kazem potpisujem

  5. #205
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak se javno izvinio fanovima zbog predaje u finalu

    B. O. | 22. 08. 2011. - 00:48h ''Blic''

    Najbolji teniser sveta Novak Đoković je uputio javno izvinjenje svim svojim fanovima zbog toga što je morao da preda meč Endiju Mareju pri rezultatu 4:6, 0:3 u finalu Sinsinatija.



    "Dragi moji prijatelji i fanovi, nažalost nisam uspeo da završim meč i zbog toga sam želeo da se svima izvinim što niste odgledali meč kakav priliči finalu dvojice top igrača", napisao je Novak na "Tviteru".
    Srpski teniser je ipak poručio da ga umor i povreda neće sprečiti da da sve od sebe na US openu.

    "Takođe bih zeleo da se zahvalim svima na razumevanju i podršci. Čestitam i Andiju na sjajnoj nedelji i zasluženoj tituli. Ovih nekoliko dana ću pokušati da oporavim rame i spremim se za US Open. Vidimo se uskoro i hvala vam puno na podrsci!", poručio je Novak.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #206
    Registrovani Član
    Tandem avatar
    Status : Tandem je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Poruke : 11

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    ...steta sto bas sad...ali nadam se da ce se stici odmoriti do USO-a...

  7. #207
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC



    где си пошла с крмељиве очи

  8. #208
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Federer: Bilo je pravo uživanje gledati Novaka

    | 29. 08. 2011. - 13:07h | ''Blic''

    Nekada prvi teniser sveta Rodžer Federer izneo je očekivanja pred start poslednjeg Grend slema u ovoj sezoni i rekao da smatra da je Novak Đoković verovatno najveći favorit za osvajanje ovogodišnje titule u Njujorku.



    „Mislim da je Novakova serija, najblaže rečeno, impresivna. Napravio je neverovatnu seriju, nakon prošlogodišnjeg poraza ovde u finalu, kada je imao dobre šanse da savlada Rafu. Ali njegov povratak posle toga pokazuje da je donosio prave odluke, što ga je učinilo još jačim i dovelo do neverovatne serije", rekao je Federer.

    Legendarni Švajcarac ne voli mnogo da troši slobodno vreme na gledanje tenisa, ali je priznao da bio oduševljen dok je gledao 20-ak Novakovih mečeva ove godine.

    "Bilo je pravo uživanje gledati ga, iako sam verovatno odgledao najviše 15 mečeva od 50 i više koliko je odigrao, pa mi je teško da procenim koliko je zapravo dobar. Ipak rekordi dovoljno govore. On i dalje igra sjajno i definitivno je jedan od favorita ovde, možda i najveći", ocenio je Federer dosadašnji učinak trenutno najboljeg tenisera sveta i njegove dalje mogućnosti.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #209
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković imenovan za ambasadora UNICEF-a

    Agencije | 29. 08. 2011. - 23:13h |

    Prvorangirani teniser sveta Srbin Novak Đoković imenovan je za nacionalnog ambasadora UNICEF-a.
    Partnerstvo će Đokoviću omogućiti da se bori za prava deteta i da se posveti radu na obrazovanju dece u ranom detinjstvu.
    Srpski teniski as trenutno je u Njujorku, gde će učestvovati na Otvorenom prvenstvu SAD i pokušati da osvoji treću ovogodišnju gren slem titulu.

    "Počastvovan sam što ću kao nacionalni ambasador UNICEF-a moći da pomognem da se poveća svest o važnosti obrazovanja dece u ranom uzrastu“, rekao je Đoković na ceremoniji proglašenja u Njujorku.

    "Radujem se što ću raditi sa UNICEF-om i doprineti da se unapredi život male dece u Srbiji, posebno one koja nemaju mogućnosti da uče i razvijaju se do svojih punih potencijala.“

    Zamenica izvršnog direktora UNICEF-a Rima Salah izjavila je da se Đoković "prirodno uklapa u UNICEF".

    "On se sa istom strašću i entuzijazmom brine za dobrobit dece kao što se bori za svaki poen na terenu“, rekla je Salah.

    Kao nacionalni ambašador UNICEF-a Đoković će posebnu pažnju posvetiti radu na obrazovanju u ranom detinjstvu, a značaj ulaganja u obrazovanje male dece je već dobro poznat.

    Postoje brojni dokazi da dobro postavljene osnove u ranom detinjstvu daju bolje rezultate u životu svakog pojedinačnog deteta, posebno one dece koja dolaze iz lošijeg socijalnog i ekonomskog miljea, i da su značajne i za društvo u celini.

    U Srbiji manje od polovine dece do pet godina života pohađa neki oblik predškolskog obrazovanja, dok je tek svako deseto dete iz ugroženih grupa obuhvaćeno ovim vidom obrazovanja. Zbog toga je uključivanje svakog deteta u programe koji podstiču rani razvoj prepoznat kao ključni prioritet u Srbiji.

    Na svečanosti imenovanja za ambasadora Đoković je rekao da kroz rad sa UNICEF-om želi "da pomogne deci u Srbiji da ostvare svoje snove".

    "Želim da im pomognem da upoznaju svoja prava i da znaju da im ta prava moraju biti zaštićena. Želim da veruju da ništa nije nemoguće“, naglasio je najbolji teniser sveta.

    Đoković je počeo da igra tenis kao četvorogodišnjak, a proboj na svetsku scenu je ostvario sa 16. godina. Od tada je osvojio tri gren slem turnira (2008. i 2011.godine Austalijen Open i 2011. Vimbldon), postavši prvi teniser iz Srbije koji je osvojio gren slem i najmlađi igrač koji je igrao u polufinalima sva četiri gren slem turnira uzastopno.

    Na njegovoj listi trofeja nalazi se i trijumf sa reprezentacijom Srbije u Dejvis kupu 2010. godine.

    Ambasadori UNICEF-a su poznate i poštovane ličnosti koje promovišu dečija prava i podstiču podršku za rad UNICEF- a i partnerskih organizacija.

    Tokom 50 godina, koliko slavne ličnosti učestvuju u radu UNICEF-a, znatno su doprineli da se promene državne politike u korist dece, da pitanja dece i dečijih prava postanu vidljiva širom sveta, i da se prikupe finansijska sredstva za programe koje podržava UNICEF.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #210
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Marej kum na venčanju Noleta i Jelene?
    Tanjug | 02. 09. 2011. - 22:22h | Foto: FoNet |

    BEOGRAD - Endi Marej će biti kum na venčanju Novaka Đokovića i Jelene Ristić na Kosovu u oktobru, preneo je danas sajt Eurosport.



    Srbin i Škotlanđanin, prvi i četvrti teniser sveta, vršnjaci su i žestoki rivali na terenu, ali su i veliki prijatelji, posto se znaju još od dečačkih dana.
    Okrenuti su jedan prema drugom još otkako su igrali na juniorskim turnirima kao dvanaestogodišnjaci, a treniraju zajedno i druže se kad god im se ukaže prilika.

    "Stvarnost je da niko od nas tenisera ne može da bude veliki prijatelj dok se borimo da pravimo istoriju. Ali jednog dana, kada budemo u penziji, radovaću se da sednem sa njima i njihovim porodicama, da popijemo pivo i prisetimo se šta smo prošli", rekao je Đoković, a preneo Eurosport.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #211
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  12. #212
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  13. #213
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Sve pare na Noleta!
    N. Ma. | 05. septembar 2011. 18:14 | ''Novosti''

    Federer ima samo teoretske i matematičke šanse da savlada Srbina u očekivanom susretu u polufinalu, navodi „Bet end vin“



    SVAKO ko želi da lako zaradi lepu svotu novca, treba da ode pravo u kladionicu i uplati sve što ima na to da će u finalu Otvorenog prvenstva Amerike igrati Novak Đoković i Rafael Nadal.

    Tako barem tvrdi čuveni „Bet end vin“, koji Špancu daje nešto veće šanse da stigne do same završnice Flešing medouza nego Britancu Endiju Mareju, koji je njihov drugi pik. Kvota da će Rafa napasti Novaka u borbi za pehar je 2,50, dok uz Škota stoji 3,55.

    Ipak, ako se još i lome koplja oko pomenute dvojice, ono što je „sasvim sigurno“, to je Đokovićev plasman u finale. Naime, Rodžer Federer ima samo teoretske i matematičke šanse da savlada Srbina u očekivanom susretu u polufinalu, navodi „Bet end vin“.

    Novak je osvajač titule i prema mišljenju ostalih kladionica širom sveta, poput ugledne britanske kuće „Vilijam Hil“ (4/5 kvota na Srbina, 4/1 na Nadala i 9/2 na Mareja).

    U konkurenciji dama, pak, sve pare treba dati na Amerikanku Serenu Vilijams, koja večeras igra protiv naše Ane Ivanović (kvota 30,00 da će Srpkinja stići do finala, pre meča četvrtog kola, a Amerikanke 1,29).
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #214
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković - Federer (6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5): Magični Novak u finalu!



    Neverovatno! Novak Đoković je odigrao još jedan nezaboravan meč. Napravio je neverovatan prekret i savladao je Rodžera Federera sa 3:2! BRAVO!
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #215
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  16. #216
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  17. #217
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    U Njujorku se masovno prodaju vec kupljene karte za musko finale.

    Iako je stadion rasprodat jos proletos, ocekuje se da gledaliste nece biti puno.
    Sve sto kazem potpisujem

  18. #218
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak: Pašće i Nadal, osvajam Njujork!
    N. MANDRAPA | 11. septembar 2011. 21:02 |''Novosti''

    Svestan sam da imam sve što je potrebno da dobijem Rafaela, a to sam pokazao nekoliko puta tokom ove sezone – istakao je naš teniser pre finale US Opena (ponedeljak 22,00)



    ORGANIZATORI Otvorenog prvenstva Amerike uveliko razmišljaju kako najbolje da ugraviraju slova „ić“ na pehar namenjen večnim šampionima Ju-Es opena. Novak Đoković, apsolutni vladar planete, teniser sa skorom od 63 pobede i 2 poraza u 2011. i igrač koji polako, ali sigurno, korača ka epitetu najboljeg u istoriji belog sporta, već je viđen na tronu Njujorka. Ima tu jedno „samo“, a to je silno motivisani Rafael Nadal, koji se sigurno neće predati u borbi za pehar, željan da se barem delimično iskupi za pet packi u finalima ove sezone od magičnog momka sa beogradske Banjice.

    Ipak, utisak je da može Apač da se nada, želi i sanja odbranu grend slem titule, i reprizu finala iz 2010. kada je trijumfovao nad Noletom 3:1, ali mu je to ovog puta, čini se, uzaludno, jer nema igru i psihologiju da izbegne novi poraz od Đokovića. Toliko mu je, naime, Novak uterao strah u kosti, i skroz poremetio njegovo samopouzdanje da Majorčanin ne izlazi na teren kao što je nekada činio.

    Sada ima daleko više sumnje u sopstvene kvalitete, a i u prvih 10 meseci u godini isprobao je gotovo sve što je imao u teniskom repertoaru kada se sastajao sa našim asom, ali mu je sve bilo uzaludno.

    Zato u ponedeljak uveče od 22 časa, cela planeta, izuzimajući fanove Španca, očekuje novo slavlje nesalomivog i novi istorijski sportski spektakl na „Artur Ešu“ (direktan prenos na TV Prva i Eurosportu).

    - Nadal je branilac titule, i veliki je igrač. Ne mogu da kažem da sam favorit u tom meču, jer nikada ne znate šta može da se desi. U samoj završnici turnira sve je veoma nepredvidivo. Očekujem neizvesnu borbu za titulu, i još jedan susret gde će o pobedniku odlučivati nijanse i sitni detalji. Rafa će biti maksimalno motivisan da me dobije i svakako da ima kvalitet da osvoji turnir - istakao je Novak, koji je do sada sa Špancem imao 28 okršaja, gde gubi 16:12.

    Ipak, taj se bilans posle svakog turnira smanjuje u korist Srbina. Pritom, na betonu Nole vodi 9:5, što je podloga koja mu najviše odgovara i gde je nepobediv.

    Kako planirate da pobedite Nadala?

    - Samo ću igrati svoju igru. Svestan sam da imam sve što je potrebno da ga dobijem. Dokazao sam to više puta ove godine, na tri različite podloge, pa smatram da i sada imam veliku šansu. Moraću da izađem na teren sa verom da mogu da pobedim. Ali, Rafa je igrač koji je osvojio deset grend slemova do sada u karijeri i tek mu je 25 godina. Prošle godine je, tokom Ju-Es opena, a posebno u finalu, servirao najbolje što sam ikada video. Taj element će i ovog puta da bude veoma važan, a ja ću se potruditi i da moja serva ne zaostaje. Ali, biće teško, to je sigurno.

    Da li očekujete podršku publike u finalu?

    - Voleo bih da me bodre, ali ne znam za koga će navijati. Radujem se tom finalu i izaći ću na teren kako bih dao svoj maksimum. Siguran sam da će tribine biti krcate i da će doći svih 23.000 gledalaca, pa će i atmosfera biti odlična.

    Hoće li i protiv Nadala biti poteza poput onih forhend vinera na meč loptu Federera iz polufinala?

    - Da, prosto volim da radim te stvari - zatvorim oči i udarim iz sve snage. To donosi rezultat, izgleda. Šalu na stranu, uspeo sam da ubacim te forhende koji su me vratili u meč. Dobio sam i energiju od publike i izborio se. Trebalo mi je da ostanem pozitivan jer nisam želeo da se ponovi Rolan Garos. Tako da su ta dva poslednja gema bila neverovatna. Bila je ovo, samim tim, jedna od mojih najvećih pobeda u 2011. - zaključuje Đoković.

    Meč za titulu šampiona Otvorenog prvenstva Amerike biće treći pokušaj Novaka da dođe do krune Njujorka. Prethodno je bio zaustavljen 2007. i 2010. Vreme je da mu se osmehne treća sreća.
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #219
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    "Da li ste ozbiljni? Mislim, bio je neizvestan meč, trebalo je ja da pobedim ovde. Rolan Garos je takođe bio neizvestan i on je mogao da pobedi tamo. Ovo je samo jedan od onih mečeva, sve sam namestio savršeno, ali nisam mogao da ih dovršim", objasnio je Federer.

    Djoković je jednu meč loptu spasio rizičnim forhend riternom, kada je pogodio samu liniju. Za razliku od novinara, Federer nije bio impresioniran tim udarcem i nije se složio sa ocenom da je u pitanju samopouzdanje.

    "Samopouzdanje? Da li se šalite. Molim vas... Neki igrači odrastaju igrajući tako. Kada sam bio u juniorima sećam se da svi kad gube 5:2 počnu da tako 'šamaraju' udarce. To sve ulazi iz nekog razloga, jer su tako igrali kad su gubili dok su odrastali. Ja nikad nisam tako igrao. Ja verujem da se vredan rad isplati...Tako da je meni jako teško da razumem kako neko može da odigra taj udarac na meč poenu. Ali, možda on to radi već 20 godina i to je za njega normalno. Morate njega da pitate", rekao je Federer.

    Bem ti suMce koji je ovo paćenik ..... on veruje u vredan rad i sad će nekoga da ubedi da je svaka linija koju "obriše" plod vrednog rada, a svaka koju pogodi neki njegov protivnik čista sreća, koja je uz to plod toga što 20-es godina gubiš pa šamaraš bzvz .... stvarno nemam reči ....

  20. #220
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC




    ma može samo da mu pljune pod prozor
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 11 od 25 PrviPrvi ... 91011121321 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Najbolji u 2014.
    Od DaDole u forumu DVD & DivX
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 16-01-2015, 12:32
  2. Najbolji rok bend je?
    Od gedza u forumu Muzika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15-12-2012, 01:54
  3. Najbolji savet...
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 27-08-2012, 16:06
  4. Uzmeš Đokoviću, platiš radnike...
    Od kojica u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25-03-2012, 20:19
  5. Najbolji Srpski vladar
    Od Пркос u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12-07-2010, 20:09

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •