Stranica 15 od 25 PrviPrvi ... 51314151617 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 281 do 300 od 494

Tema: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

  1. #281
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Trijumf Novaka Đokovića u Melburnu posle neverovatnog finala i gladijatorskog duela sa Rafaelom Nadalom zadao je još jedan zadatak novinarima širom planete - da nađu prave reči za opisivanje borbe koja je trajala skoro šest sati - 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5), 7:5.

    Španski "As" uz fotografiju razočaranog Nadala svoj izveštaj otvara naslovom "Jedan šampion, dva heroja". "Marka" se takođe slaže da je Nadal heroj, ali uz najboljeg tenisera sveta stoji epitet - nadljudski!


    Madridski "El mundo" u naslovu ističe da je Novak bio "neosvojiva planina" a izveštaj počinje konstatacijom da "Đoković ostaje kralj i na početku 2012."

    "Srbin je naterao Nadala da udje u teniske knjige moderne ere, od 1968, koji je izgubio tri uzastopna Gran-slem finala, sva tri protiv "reketa iz Beograda". Poslednji poraz je najbolniji jer je došao posle agonije koja je trajala 5 sati i 53 minuta u najdužem lfinalu, za 39 minuta dužem od polufinala Nadal - Verdasko iz 2009. Đoković je pobedio iako je između petka i nedelje na terenu proveo 10 sati i 47 minuta i imao dan odmora manje", navodi "El mundo."
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #282
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    "Eurosport" piše da je Đoković slavio u epskom meču u Melburnu.

    "Ovo će se pamtiti kao jedno od najvećih finala u tenisu. Nijedan igrač nije želeo da poklekne suočavajući se sa baražnom paljbom i mecima koji su stizali sa osnovne linije", piše "Eurosport".

    Dodaje se da je "Novakova moć da konačno utiša Nadalove pokušaje dokaz zašto je on bez pogovora broj jedan tenisa".

    "Nije čudo što su njih dvojica morali da sednu tokom ceremonije dodela pehara", piše "Eurosport".

    "Skaj" navodi da je Srbin pobedio Nadala u najdužem finalu u istoriji grend slemova uz naslov "Kralj Đoković suvereno vlada".

    Komentator britanske kuće "BBC" i nekadašnji najbolji teniser Ostrva Džon Lojd je meč nazvao neverovatnim.

    "Pričali smo o Novakovoj veličini tokom prošle godine, ali ovo je najvažniji duel u njegovoj karijeri. Dobiće ogromno poštovanje svih ostalih igrača zbog toga što je sa Nadalom mogao da se bori do ovakve iscrpljenosti. Mislim da ni sam ne veruje šta je uspeo", piše Lojd.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #283
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC





    где си пошла с крмељиве очи

  4. #284
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  5. #285
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  6. #286
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  7. #287
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  8. #288
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Rod je uspeo da uzme sva četiri grend slema u godini, što govori da je to dostižan cilj, rekao je Novak posle osvajanja Australijan opena šetajući po Melburnu sa novim peharom.



    PROŠLE godine slavio je Novak Đoković titulu u Melburnu uz ćirilicu i trubače, sa celim orkestrom u svlačionici, dok je ovog puta, posle šest sati borbe na terenu i trijumfa nad Nadalom, pobedničku himnu izveo u solo tački. Uzeo je električnu gitaru u ruke i prašio čuveni hit rok grupe AC-DC "Hajvej tu hel", pevajući poznate stihove u društvu članova stručnog tima i najbližih prijatelja.

    Udar adrenalina doveo je do toga da Nole tek ode na odmor oko pet ujutro i sklopi oči na svega par sati u šampionskoj noći. Posle toga je morao da ispunjava obaveze prema organizatoru Australijen opena i slika se sa "Norman Bruks" pobedničkim peharom, u "Karlton gardensu", jednom od parkova u centru grada.

    - Uh, čoveče, baš sam umoran - bile su prve reči Novaka, kada su ga mnogi zamolili da im ponovo otpeva nešto od AC-DC. - Nemam više snage da slavim, ni da pevam. Radije bih otišao u krevet.


    U prvim trenucima nakon što se probudio telo ga je podsetilo na sve ono što je prošao u duelu sa Špancem.

    - Osećam bol svuda u telu. Adrenalin je još tu, a i dalje sam veoma uzbuđen zbog svega što sam doživeo ovde u protekle dve nedelje, a posebno onog u finalnoj noći. Pun sam radosti, ali i dalje nisam skroz svestan šta se sve dešava oko mene.

    http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...tignem-Lejvera
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #289
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Pilić smatra da je Đoković u velikom finalu, odbranom titule protiv Nadala, pokazao da je klasa za sebe i da u ovom trenutku nema pravu konkurenciju.
    - Novak je pokazao da je fizički, psihički i tehnički broj jedan na svetu. Pobediti Nadala posle skoro šest sati igre, i to posle onakvog petog seta, za to je trebalo imati izuzetno jaku psihu. Španac je u završnici dobio krila, ali je Đoković ipak uspeo da se vrati. Novak je, po meni, mnogo talentovaniji u odnosu na Nadala. Rafa je igrač koji se bori kao zver i koji je fizički izuzetno jak, ali, i pored svega toga, on zavisi isključivo od Đokovića. A kada zavisiš od nekoga, jasno je da je taj bolji igrač od tebe. Nadal može dobiti Đokovića, ali samo kada Đoković ima loš dan - kaže Pilić.
    On ističe da je razlog Novakove dominacije veoma jednostavan.
    - Novak je bolji iz prostog razloga što on u svojoj igri ima dve strane i njegove lopte su mnogo duže u odnosu na Rafine. Španac ima nešto kraće udarce sa spinom, koji Novaku dozvoljavaju da pravi tempo. Đokovićeva igra ima veću težinu i nije slučajno što je Rafa sedam puta zaredom izgubio od Novaka. Koliko god se borio, on u svakom poenu oseća težinu Novakove lopte. Nadal je sjajan u defanzivi, ali to je ujedno i jedino što može da radi protiv Đokovića. Od deset poena Nadal se u osam brani jer Novakovi udarci imaju daleko veću prodornost i dužinu - zaključio je Pilić.

    http://www.pressonline.rs/sr/sport/t...ju%C4%87i.html
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #290
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak Đoković proglašen je za najboljeg sportistu sveta u 2011. godini, a u Vestminsteru u Londonu na svečanosti koja je upriličena za tradicionalnu dodelu nagrada - srpskom teniseru pripao je trofej Laureus.



    Novak je iza sebe ostavio ostatak nominovane konkurencije, u kojoj su bili fudbaler Barselone Lionel Mesija, sprinter Jusein Bolt, košarkaš Dalasa i nemačke reprezentacije Dirk Novicki, vozač Formule 1 Sebastijan Fetela i biciklista Kadel Evans.


    Ova nagrada, koja se još naziva i "sportskim oskarom", dodeljuje se od 2000. godine, a uručuje je fondacija Laureus, koja je u 2011. izdvojila oko 40 miliona evra za pomoć mladim sportistima u 91 državi.

    http://sport.blic.rs/Tenis/209818/No...portista-sveta
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #291
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    Novak Đoković proglašen je za najboljeg sportistu sveta u 2011. godini, a u Vestminsteru u Londonu na svečanosti koja je upriličena za tradicionalnu dodelu nagrada - srpskom teniseru pripao je trofej Laureus.



    Novak je iza sebe ostavio ostatak nominovane konkurencije, u kojoj su bili fudbaler Barselone Lionel Mesija, sprinter Jusein Bolt, košarkaš Dalasa i nemačke reprezentacije Dirk Novicki, vozač Formule 1 Sebastijan Fetela i biciklista Kadel Evans.


    Ova nagrada, koja se još naziva i "sportskim oskarom", dodeljuje se od 2000. godine, a uručuje je fondacija Laureus, koja je u 2011. izdvojila oko 40 miliona evra za pomoć mladim sportistima u 91 državi.

    http://sport.blic.rs/Tenis/209818/No...portista-sveta
    e bas mi je drago, zasluzio je svaku pohvalu
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  12. #292
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Teniser Novak Đoković dobiće Zlatnu Karađorđevu zvezdu prvog stepena za izuzetne zasluge u predstavljanju Republike Srbije, a odlikovanje će mu dodeliti predsednik Srbije Boris Tadić, piše beogradska štampa.
    U kabinetu predsednika Srbije, Tanjugu je potvrđeno pisanje štampe da će Đoković dobiti Zlatnu Karađorđevu zvezdu prvog stepena.
    Kako je rečeno u kabinetu, imena dobitnika odlikovanja i medalja povodom Dana državnosti Srbije biće zvanično saopštena danas.
    Zlatna Karađorđeva zvezda prvog stepena je najviše priznanje Srbije i dodeljuje se prvi put od kako je pobovo uvedeno 2010. godine.

    http://www.politika.rs/rubrike/Drust...tepena.lt.html
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #293
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Zasluzio je! Najbolji ambasador nase zemlje do sada!



    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  14. #294
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    srce naše veliko novače, svaku sreću ti želimo
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #295
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Najbolji teniser sveta Novak Đoković dobio je luksuzni privatni avion kojim će moći da putuje na turnire širom sveta.



    Đoković je postao ambasador kompanije "Bombardier", trećeg najvećeg proizvođača aviona na svetu i više neće morati da čeka u redu na redovnim letovima.



    Filijala čuvenog "bombardera" iz Kanade ustupiće srpskom teniseru model "lirdžet 45", koji će mu biti na usluzi kad god bude želeo. Reč je o letelici srednje veličine, koja košta 11,5 miliona dolara i ima mesta za osam do 10 putnika.



    "Putovanje ovim letelicama pomaže mi da nađem ravnotežu između intenzivnog rasporeda putovanja, obaveza igranja na ATP turu i pojavljivanja u javnosti između toga. Fan sam 'Lirdžeta' dugi niz godina i imaju fantastične avione", rekao je Đoković, koji u drugom kolu mastersa u Indijan Velsu igra protiv kvalifikanta Andreja Golubjeva iz Kazahstana.

    http://sport.blic.rs/Tenis/211316/Djokovic-dobio-privatni-avion
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #296
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković prvi Srbin u emisiji "60 minuta" na CBS

    Najbolji teniser sveta Novak Đoković prvi je Srbin koji će gostovati u čuvenoj emisiji "60 minuta" na američkoj televiziji CBS.



    Emisija je snimana krajem prošle godine i predstavlja dokumentarac o Đokoviću i njegovom životu.

    Ekipa CBS-a pratila je srpskog tenisera na mnogim delovima sveta, a kadrovi emisije snimani su na sportskom centru "Milan Gale Muškatirović", kod Novakovog dede Vlade na Banjici, kao i prvog trenera Jelene Genčić.

    Reč je o jednoj od najcenjenijih emisija u svetu, koja se emituje od 1968. godine i godišnje ugosti samo jednog aktivnog sportistu.

    Đoković je govorio o detinjstvu, prvim danima druženja sa reketom, ratu u bivšoj Jugoslaviji, bombardovanju 1999. godine i kako su takve okolnosti uticale da danas bude najbolji na svetu.

    "Bombardovanje je bilo zastrašujuće iskustvo za dečaka koji sanja da postane teniski šampion. Dva i po meseca budili smo se svake noći između dva i tri ujutru zbog uzbuna. Pokušavam da se sećam tog vremena po nekim pozitivnim dešavanjima. Dobra strana je bila, recimo, ta što smo manje išli u školu, a više smo se družili sa reketom", ispričao je Đoković u emisiji.

    On je dodao da je upravo tada dobio novi motiv, jer se kod njega i njegove porodici "probudila glad za uspehom".

    "Mi, kao Srbi, morali smo težim putem da dolazimo do uspeha, zbog prošlosti i istorije kakvu smo imali. Morali smo dublje da kopamo od ostalih", istakao je Đoković.

    Jedan od dečačkih snova koji je ostvario bilo je osvajanje Vimbldona.

    "Kada je meč završen, pojeo sam komadić te čuvene trave i tada su mi kroz glavu prošle slike iz detinjstva, svega onoga što sam prošao. Uspomene na prvi teniski teren na kojem sam počinjao, dane u Beogradu... Bilo je prelepo", ispričao je Đoković.

    Emisija "60 minuta" biće prikazana u noći između subote i nedelje, u isto vreme kada Đoković igra prvi meč na turniru masters serije u Majamiju od 1 sat ujutru protiv Kipranina Markosa Bagdatisa.



    Izvor: Blic Online
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  17. #297
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković: Ja sam dokaz da ništa nije nemoguće

    Intervju sa najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem, koji je emitovan u izuzetno cenjenoj emisiji "60 minuta" na televiziji Si-Bi-Es (CBS) izazvao je veliku pažnju i mnogobrojne pozitivne komentare u Americi.

    Đoković je prvi Srbin koji je gostovao u emisiji "60 minuta", a u razgovoru sa autorom Bobom Sajmonom pričao je o odrastanju, njegovom odnosu sa prvim trenerom Jelenom Genčić, važnosti osvajanja titule na Vimbldonu i uloge heroja i uzora mladima u Srbiji.


    Amerikanci posebno ističu Đokovićev prijatan osmeh i pozitivan pogled, čak i kada je govorio o nekim od najtežih trenutaka u njegovom životu kao što su treninzi tokom NATO bombardovanja.


    "Ja sam primer da ništa nije nemoguće. Kada sam imao sedam ili osam godina i govorio da želim da budem najbolji teniser sveta, većina ljudi se smejala jer su mislili da nemam ni jedan odsto šanse, a ja sam ipak to uradio", rekao je srpski teniser u emisiji.

    Autor emisije ističe da je on primer kako se većina velikih sportista formirala u ranom uzrastu, a da su do vrha došli zahvaljući izuzetnoj veri i velikom radu na trenizima.


    "Jedino dobro tokom bombardovanja bilo je to što se manje išlo u školu, a više se igrao tenis. Bio sam gladan uspeha", rekao je Đoković.


    Kao ostvarenje svog sna on je naveo osvajanje Vimbldona prošle godine.


    "Osećao sam se kao u raju, jer sam baš na Vimbldonu uspeo da ostvarim dva sna, da osvojim turnir i postanem svetski broj jedan", kaže Đoković.


    Srpski teniser je kao poseban trenutak u svojoj karijeri naglasio osvajanje Dejvis kupa sa reprezentacijom Srbije, jer je "poseban osećaj podariti trofej svom narodu".


    Koliko je taj uspeh veliki najbolje govori podatak da teniseri kao što su Ivan Lendl i Mats Vilander nikada nisu osvojili Dejvis kup.


    U emisiji se podseća da Đoković u Srbiji uživa status nacionalnog heroja. Za razliku od drugih sportista koji su odgovorni samo za svoju karijeru, Đoković je svestan da je najbolji ambasador svoje zemlje.


    Kao veoma važan faktor na putu do vrha, Novak je istakao veru u sopstvene mogućnosti.


    "Samopouzdanje je u jednom trenutku možda i presudno. Kada sam gubio od Nadala i Federera shvatio sam da moram da više verujem u sebe i da nemam strah od pobede. Imao sam previše poštovanja prema njima, ali kada sam taj pritisak savladao, uspeo sam da ih nadmašim", rekao je Đoković i izrazio nadu da će u narednih nekoliko godina dominirati svetskim tenisom.


    Emisija je snimana krajem prošle godine, ekipa CBS-a pratila je srpskog tenisera na mnogim delovima sveta, a kadrovi emisije snimani su na sportskom centru "Milan Gale Muškatirović", kod Novakovog dede Vlade na Banjici i prvog trenera Jelene Genčić.


    "60 minuta" je jedna od najcenjenijih emisija u svetu, koja se emituje od 1968. godine i godišnje ugosti samo jednog aktivnog sportistu.

    http://sport.blic.rs/Tenis/212116/Dj...-nije-nemoguce
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  18. #298
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak Đoković večeras juriša na novu titulu u Majamiju. U finalu najjačeg masters turnira sezone, takozvanog „petog grend-slema”, sa druge strane mreže stajaće Škot Endi Marej, četvrti reket sveta, čvrsto rešen da sa novim trenerom Lendlom razbije dominaciju velike trojice. U konačno prijatnom za nas terminu, od 19 časova, naslućuje se izuzetan meč.
    Ko je najbolji teniser današnjice videli smo, ne žaleći dve neprospavane noći, u prvim setovim Đokovićevih mečeva sa Davidom Fererom i Huanom Monakom. I mada su strani mediji više pažnje posvećivali drugom, odlučujućem setu – kada je Đoković u oba meča gubio servis pri vođstvu 5:4 – nova strategija prvog reketa sveta pokazala se kao efikasna i svima dala na znanje koliko još aduta nosi u džepu.

    U polufinalnom sudaru sa Monakom, Srbin je doslovce ponovio recept za Ferera. Nikome od njegovih potencijalnih rivala, pa ni Mareju, nije bilo lako da gleda ono što je snašlo Monaka: zastrašujući početak, bez predaha ili zastajkivanja na servisu, potpuno usredsređena pažnja i vrhunska promena udaraca koji klize santimetar gore ili dole po linijama.
    Ko je pomislio da Novak ne može da ponovi savršeni prvi set iz četvrtfinala, ponovo je bio zatečen, bez daha. Protiv Monaka je „blic krig” imao još jednu važnu dimenziju – potpuno je zanemela temperamentna argetinska publika koja je svog ljubimca nosila protiv Rodika i Fiša, zasenivši tada brojnije domaće navijače u Ki Biskejnu.
    Novak je ovim jurišima jasno dao na znanje da sve može kad hoće i kako hoće. Ne samo da je ponovio onih 6:1 protiv Ferera, nego i popravio na 6:0, a vreme od pola sata još skratio, mada ga servis nije približno slušao kao protiv Španca.
    Ono drugo lice Đokovića sa kojim je mukotrpno dovršavao oba meča – protiv Monaka još duže i teže – ne treba nikoga da zbunjuje ni zabrinjava. I u jeku veličanstvene prošlogodišnje forme imao je Novak česte setove odmora, kada je delovao bezvoljno. Nekad je počinjao oprezno, a nekada zastajao u drugom setu, kad bi u prvom bio potpuno nadmoćan.

    A, sada su motivacija i forma najboljeg tenisera sveta tempirani na period od kraja maja do početka avgusta, kada su na programu Rolan Garos, Vimbldon i Olimpijske igre. Sve pre i posle toga daleko je manjeg značaja.
    Realno je pitanje šta najboljeg na svetu može da motiviše posle ponižavajuće nadmoći i 6:0, ukoliko nema „instikt ubice” ili neizmirene račune sa rivalom. U mečevima sa petim na svetu Fererom, i 21. Monakom, takvih motiva nije bilo, a posle savršenog prvog seta ništa više nije moglo da zadovolji ili razbudi daleko boljeg na terenu.
    Zanimljivo je da je u oba meča Novak ispuštao pobedu na svoj servis, a zatim bivao ubedljivo bolji u taj-brejku. To je verovatno bio period novog naleta adrenalina, za 7:1 protiv Ferera i 7:3 u meču sa Monakom. Na drugoj strani mreže, tada je rivalima konačno pucao sistem, načet poniženjima iz prvog seta.
    Bez obzira primeni li Đoković i protiv Mareja strategiju početnog juriša – svestan rizika i nerviranja doživljenih u završnici mečeva –novi pristup mu je pomogao da dođe do finala bez ijednog izgubljenog seta. Mada Majami nije u grend-slem kategoriji, Đokovićev uspeh već sada može da se meri činjenicama da je u eri najjače konkurencije u novijoj istoriji tenisa Federer pao protiv Rodika, Del Potro lako izgubio od Ferera, Marej jedva prošao Tipsarevića, a Nadal predao polufinalni meč zbog nove povrede kolena. Među modernim gladijatorima tenisa, Novakova igra i strategija do finala delovali su najzdravije.

    Retko se događa da finalista preskoči dva meča zbog predaje rivala, a na Marejovom putu to su bila dva veoma važna stepenika, Miloš Raonić i Rafael Nadal. Nije sada bitno da li će to pomoći ili odmoći Škotu, čiji su mečevi sa srpskim vršnjakom uvek uzbudljivi. Marej je kazao da je sa Ivanom Lendlom spremio iznenađenja za Đokovića, Nadala i Federera, i da mu je žao što u polufinalu nije imao prilike da ih primeni. Videćemo to, verovatno, večeras, kao i sva moguća iznenađenja koja Novak još može da priredi.
    M. Kovačević

    http://www.politika.rs/rubrike/sport...onakom.lt.html



    где си пошла с крмељиве очи

  19. #299
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  20. #300
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak među najuticajnijima na svetu

    IZVOR. B92 | NK

    Novak Đoković nalazi se među kandidatima za listu najuticajnijih ljudi na svetu u izboru magazina Tajm.

    U glasanju učestvuju svi posetioci interenet stranice tog lista, a među kandidatima su poznati političari, glumci, pevači, reditelji, novinari...
    Glasanje se završava u petak, a rezultati će biti objavljeni 17. aprila.
    „Đoković je istorijsku 2011. završio kao prvi teniser sveta sa zaradom od 12.6 miliona dolara, tri Gren slem titule (Otvoreno prvenstvo Australije, Vimbldon i Otvoreno prvenstvo SAD) i savršenim skorom od 6-0 protiv Rafaela Nadala u finalima. Nakon što je pobedio Nadal u teniskom klasiku u finalu Australijen Opena početkom ove godine, najveći zabavljač među teniserima je na četvrtinu puta da postane prvi igrač od Rod Lejvera koji je u istom trenutku vlasnik sve čtiri Gren slem titule“, piše Tajm.

    Među kandiadtima su i pevačice Adel i Lana del Rej, državna sekretarka SAD Hilari Klinton, glumci Džordž Kluni i Rajan Gosling, voditeljka Opra Vinfri... Kompletnu listu možete pogledati ovde, a za Novaka Đokovića glasati ovde.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Stranica 15 od 25 PrviPrvi ... 51314151617 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Najbolji u 2014.
    Od DaDole u forumu DVD & DivX
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 16-01-2015, 12:32
  2. Najbolji rok bend je?
    Od gedza u forumu Muzika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15-12-2012, 01:54
  3. Najbolji savet...
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 27-08-2012, 16:06
  4. Uzmeš Đokoviću, platiš radnike...
    Od kojica u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25-03-2012, 20:19
  5. Najbolji Srpski vladar
    Od Пркос u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12-07-2010, 20:09

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •