Stranica 21 od 25 PrviPrvi ... 111920212223 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 401 do 420 od 494

Tema: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

  1. #401
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    где си пошла с крмељиве очи

  2. #402
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    где си пошла с крмељиве очи

  3. #403
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    Drugi teniser sveta Novak Đoković donirao je 500.000 dolara osvojenih na turniru u Rimu za pomoć ugroženim sunarodnicima u Srbiji usled katastrofalnih poplava.



    Reč je o celokupnom iznosu nagrade koja mu je preostala posle odbijenih poreza, a Novak je odlučio da preko svoje fondacije taj novac uloži u obnovu porušenih škola i vrtića u poplavama pogođenim podrućjima.


    Takođe, Novakova fondacija je preko svojih pej-pal računa u protekla tri dana uspela da prikupi još 100.000 dolara koji će biti uplaćeni u iste svrhe. To nije konačna cifra, jer ona raste iz dana u dan kako stižu nove uplate.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #404
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    Gest Novaka Đokovića, koji je novčanu nagradu kao pobednik turnira u Rimu odlučio da uplati u humanitarne svrhe kao pomoć za stradale u poplavama u BiH i Srbiji, izazvala je veliku pažnju.



    Reči nije štedeo ni selektor fudbalske reprezentacije BiH i nekadašnji reprezentativac SFRJ Safet Sušić, isto poznat kao čovek velikog srca.

    - Novak je još jednom pokazao da nije samo veliki sportista, već i da je veliki čovek, ljudska gromada. Nisam iznenađen, jer od pre znam o kakvom se sportisti, čoveku i humanisti radi, ali oni koji ga ne poznaju dirnuti su u srce. Cela BiH priča o ovom potezu koji mogu da povuku samo veliki ljudi ogromnog srca. Novak je čovek koji treba da bude uzor mnogima - rekao je Sušić.

    Proslavljeni fudbaler kaže da Đoković ima dosta navijača u BiH.




    - U Sarajevu ima jedan klub gde ja rekreativno igram tenis i u tom klubu postoje samo slike Novaka. Nema tu slika Nadala, Federera, Mareja ili nekih drugih tenisera, već ima mesta samo za Đokovića. Kad igra važne mečeve, Novak tu ima dosta svojih navijača. Mogu samo da zamislim kakva je atmosfera tu vladala kad je Đoković posle pobede poslao poruku celom svetu o tragediji koja je zadesila naše dve zemlje. Novak je i pre Rima imao svoje navijače ovde, ali ovim potezom je kupio Bosnu i sada će cela država da navija za jednog od najvećih tenisera u istoriji ovog sporta.


    I svi u reprezentaciji BiH, koja se priprema za Mundijal, dirnuti su potezom Đokovića.


    - Navijaćemo za Novaka i u Parizu i u Londonu i na svim turnirima. Želim mu od srca da se što pre vrati na prvo mesto, jer po svemu zaslužuje da bude ispred svih i hvala mu za sve od srca - jasan je Sušić.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #405
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ



    srećan rođendan, novače
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #406
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    где си пошла с крмељиве очи

  7. #407
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    где си пошла с крмељиве очи

  8. #408
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ


  9. #409
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    Ljekar iz Tuzle uputio otvoreno pismo Novaku Đokoviću

    Adnan Burina, ugledni neurolog iz Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla, uputio je “otvoreno pismo” Novaku Đokoviću povodom njegove odluke da nagradu osvojenu na turniru u Rimu (oko 500.000 dolara) donira stradalnicima u poplavama u Srbiji, BiH i Hrvatskoj.

    Dragi Novak,

    kroz istoriju, kataklizme i katastrofe su se dešavale. Nestajali su kontinenti, nestajali su narodi… Nažalost, na ovim prostorima nam se nedavno desila nova. Nezapamćene poplave u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Hrvatskoj odnijele su mnoge živote, odnijele teško stečene kuće i domove, a donijele bol i tugu.

    Kao što uvijek biva, prvo su si komšije počele međusobno pomagati. Svijet je u početku “na kašičicu” dobivao informacije, a onda si ti taj svijet uzburkao. Iz elektronskih i pisanih medija slao si iskrenu podršku svima kojima je ona trebala. I ne samo to, kroz odricanje novčane nagrade za “osvojeni Rim” u korist poplavljenih, samo si dodatno pokazao ko si ti zaista. Poslije tebe, počeli su neki sportaši da se slično ponašaju, ali način kako si ti sam to uradio je da se ne zaboravi.

    Možda su mi smetala uzdignuta tvoja tri prsta nakon tvojih pobjeda, jer su me podsjećala na uzdignuta tri prsta nekih drugih, bradatih, prljavih koji su slavili silovanja i ubijanja tu oko mene. Međutim, tri prsta su tvoje naslijeđe i tvoj simbol, a zbog svog stava, ničim natjeranog, i bez zadnje namjere iskazanog na najhumaniji način dostojan čovjeka, potrudiću se da te bilo gdje gledam uživo i tamo, zajedno s tobom, nakon tvoje pobjede, i sam podignem tri prsta tebi u čast.

    Bravo, Novak Đoković!

  10. #410
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    Bravo
    Rasprodate sve ulaznice za današnji meč Džumhura i Đokovića

    Damir Džumhur i Novak Đoković od 15.30 sati danas će u Parizuigrati revijalni meč, a sav prihod od novca prikupljenog prodajom ulaznica bit će uplaćen u fondove za pomoć stradalim u poplavama.


    Damir Džumhur i Novak Đokovićod15.30 sati danas će uParizuigrati revijalni meč, a sav prihod od novca prikupljenog prodajom ulaznica bit će uplaćen u fondove za pomoć stradalim u poplavama.
    Sve ulaznice za ovaj susret već su rasprodate.U ovom spektaklu humanitarnog predznaka učestvovat će još nekoliko ponajboljih teniserki i tenisera današnjice poput Rogera Federera i Serene Williams.

  11. #411
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ



    Kiša je dva puta prekidala duel Novaka Đokovića i Žoaa Souse, dok je srpski teniser na kraju vrlo lako slavio, Ipak, osim pobede, Nole je zaradio i novog druga, ni više, ni manje, nego skupljača lopti.

    Simpatičan situacija desila se krajem drugog seta kada je kiša po drugi put prekinula igru. Dečak koji skuplja lopte držao je kišobran iznad Novakove glave, ali ga je drugi reket sveta pozvao da sedne pored njega i ponudio ga vodom.


    Nole i skupljač su nazdravili, a predstavnik Srbije je, kako bi olakšao posao momku, uzeo kišobran i dao njemu da drži reket, a nakon toga je tražio i aplauz za momka koji se pomalo zacrveneo... Originalan potez, nema priče.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #412
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ



    noletova jelena
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #413
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ





    где си пошла с крмељиве очи

  14. #414
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    где си пошла с крмељиве очи

  15. #415
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    где си пошла с крмељиве очи

  16. #416
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ



    где си пошла с крмељиве очи

  17. #417
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ



    где си пошла с крмељиве очи

  18. #418
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

    Победник вимблдонског турнира осећао да је то морало да се деси, као да му је био предодређен тако тежак изазов и тежак задатак да би имао нов почетак



    За мање од 20 часова Новак Ђоковић је освојио Вимблдон, био на шампионској вечери у Краљевској опери и вратио се на легендарни стадион да још једном подели импресије са седмом силом.

    И да утисак о перфектном професионалцу који на терену плени невероватним талентом и фанатичном борбеношћу, а ван њега изузетном харизмом и интелигенцијом, буде још већи – све то је поднео са смешком.

    – Не осваја се Вимблдон сваког дана.


    Да ли то значи да почињете нову доминацију?
    – Потрудићу се да тако буде, а искрено се надам да ће ми ово послужити као ветар у леђа за предстојећи период у сезони, а и у каријери. Осећам као да је ово морало да се деси, као да ми је бог предодредио овако тежак изазов и тежак задатак, да најважнији турнир освојим на најтежи начин како бих имао нови почетак за нове победе.

    И Ненад Зимоњић је освојио Вимблдон, у миксу, само неколико часова после Вас?
    – Сјајно, имамо дуплу круну. Били смо заједно на вечери, загрлили се и честитали један другоме. Пре два дана смо били у свлачионици и причали да је и мени и њему драго што заједно проживљавамо историјске тренутке за српски тенис. Он је присуствовао многим мојим финалима, као и ја његовим, и доста се пута десило да истовремено освојимо исте турнире. Надам се да ће тако још бити.

    Други пут истовремено освајате Вимблдон и број 1. Да ли је то судбинска повезаност.
    – Јесте, али надам се да нећу и догодине морати да се борим на Вимблдону за број 1. Надам се да ћу остати први на свету. Заслужио сам да будем на том месту.

    Четврту годину освајате бар један грен слем трофеј, колико је битан тај континуитет?
    – Изузетно. Грен слемови су најпрестижнији турнири које имамо, и свако се припрема и покушава да их одигра најбоље што може.

    Колико је важна ова титула с обзиром на присуство Бориса Бекера као Вашег тренера?
    – Много ми је помогло што је он један од најбољих тенисера на трави свих времена. Он зна како се ментално играју овако важни турнири.Доминирао је на Вимблдону, победио три пута, разуме кретање на трави, какав план игре треба имати.
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #419
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ


    наставак:

    Шта Вам је рекао?

    – Неколико ствари ми је казао пре финала, а најважнији су психолошка чврстина и веровање у себе. Он верује у моју игру, знао је да имам квалитет да освојим Вимблдон. Да морам да останем чврст без обзира кроз шта прођем у финалу.

    Колико су били битни његови савети?
    – Имамо различит тип игре, он сервис-волеј, ја са основне линије. У великим мечевима желите да будете ментално спремни и да играте оно што најбоље знате. Било је много критичних момената, зато је имати Бекера у ложи са осталим члановима мог тима било од велике помоћи.

    Титула, па одмах свадба. Да ли сте нервозни или уживате у свему што вам се догађа?
    – Различити притисак су финале Вимблдона и венчање. Нисам под стресом, веома сам узбуђен и радостан због свега што долази. Свадба, трудноћа, беба, бићемо родитељи до краја године. Веома узбудљива времена која једва чекамо.

    Колико је требало времена да сарадња са Бекером почне да функционише?
    – Желео сам да освојим Аустралију, али није увек то могуће. Не можете да очекујете да све одмах буде идеално. Покушали смо да проведемо што је више времена заједно, ван терена и на њему, причајући о емоцијама у мечевима, мојој игри. Бекер је много допринео са психолошке стране, јер има огромно искуство. На почетку сарадње, због разлике у карактеру и рутини, требало је времена да све проради. Последњих месеци све је дошло на своје место. Вајда је допринео много.

    Словак је био на неким турнирима паралелно са Бекером?
    – Није било планирано да буде у Риму, али сам веровао да ће тај турнир бити прекретница у раду са Бекером. Вајда је пристао да буде ту и освојио сам пехар. Тада сам почео да се осећам много ближе Бекеру. Схватио сам шта жели да ми пренесе. Од тада је све било много боље.

    Вимблдон је донео и велики напредак неким младим играчима. Колико су Димитров, Раонић, Кирјос опасни?
    – Нешто се мења у тенису, долази нова генерација. Већ показују одличан тенис, Кирјос је победио Надала, Димитров Марија. Знали смо да ће то бити тешки мечеви, али сам био изненађен да су победили. Напредују и психолошки јачају. Колико далеко могу и да ли могу да освоје највеће титуле, то је још увек дуг пут. Заиста не могу да предвидим ко ће бити следећи велики шампион. Ту је и Раонић, изузетан сервер, а има их још. Надал и Федерер су дуго били доминантни, прикључили смо се Мари и ја, а сада долази млада генерација.

    Шта ви доносите спорту?
    – Тешко ми је то рећи, тенис је моја страст, мој живот, нешто што сам увек желео да радим. Моја судбина. То није мој посао, нити моја обавеза, него љубав. Нешто у чему уживам. Има дана када ми се не тренира, али свако има такве дане. Инспирација је најважнија када имам рекет у рукама. Све поштујем у тенису, све моје ривале, у сваки меч улазим максимално да победим, никога не потцењујем.

    Друго финале заредом у Вимблдону, а Ваш противник има већу подршку публике?
    – Прошле године против Марија нисам ни могао да очекујем да буде другачије. Ове године је тако било и против Федерера који је највољенији тенисер на свету и он то заслужује због свега што је постигао и што јесте. За мене је то потпуно нормално, то сам и очекивао. Да бих дошао на његово место, морам много да урадим у наредним годинама. Осећам да људи поштују и мене, све више ме воле, свуда. Знам да то морам да зарадим, не само победама, него и представљајући тенис и себе као особу. То људи желе да виде, људску страну а не само победе. Потребне су године за то.

    Како сте се осећали после три узастопна пораза у највећим финалима?
    – Почео сам да сумњам у себе, нарочито после Ролан Гароса јер сам имао шансу против Надала. Добро сам почео, али ми је после пала концентрација и нисам успео да се вратим. Зато сам у меч са Федерером ушао психолошки спремнији него икада. Изгубио сам пет од последњих шест финала и нисам хтео још један пораз.

    Бред Гилберт, познати тренер, подсетио је да сте после четвртог сета отишли у тоалет, као Енди Мари на Ју-Ес опену када је после открио да је причао са собом у огледалу. Да ли сте и Ви то урадили?
    – Не, гледао сам у шољу, а не у огледало, – у свом стилу је одговорио Ђоковић.– Било ми је потребно време да се опет усредсредим, да заборавим четврти сет и пропуштене прилике. Осећао сам позитивна охрабрења, рекао сам себи да и поред различитих емоција, увек постоје сумње у себе. Велико је разочарање било после четвртог сета, разни демони са којима сам морао да се изборим и победим их. Успео сам да имам јаче убеђење него сумње и зато сам освојио трофеј.

    Новака Ђоковића сада чека свадба, па медени месец а онда припреме за америчку турнеју. Нема сумње да ће на Флашинг Медоуз доћи као највећи фаворит.
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #420
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ



    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 21 od 25 PrviPrvi ... 111920212223 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Najbolji u 2014.
    Od DaDole u forumu DVD & DivX
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 16-01-2015, 12:32
  2. Najbolji rok bend je?
    Od gedza u forumu Muzika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15-12-2012, 01:54
  3. Najbolji savet...
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 27-08-2012, 16:06
  4. Uzmeš Đokoviću, platiš radnike...
    Od kojica u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25-03-2012, 20:19
  5. Najbolji Srpski vladar
    Od Пркос u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12-07-2010, 20:09

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •