Stranica 5 od 25 PrviPrvi ... 3456715 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 81 do 100 od 494

Tema: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

  1. #81
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Nole: Lepo je biti deo velikog trija, ali ja bih da budem najbolji

    D. Nikolić | 01. 02. 2011. - 08:37h |

    Nakon što je u finalu Australijan opena savladao Endija Mareja ne izgubivši ni set, Novak Đoković je posle svoje druge Grend slem titule u karijeri pojasnio da mu prija poređenje sa dvojicom do sada neprikosnovenih, Rafaelom Nadalom i Rodžerom Federerom, ali i da ima veće planove.
    "Moj cilj je da budem broj jedan na svetskoj rang listi i radim sve što je u mojoj moći da to i dostignem. Ako ljudi žele da me proglašavaju delom "velikog trija", sa Federerom i Nadalom, to je stvarno sjajna stvar. Imam ogromno poštovanje prema njima dvojici. Oni su pravi primeri kako šampioni treba da se ponašaju i na terenu ali i van njega", rekao je Đoković posle neprospavane noći u Melburnu.

    Naš najbolji teniser je sa sunarodnicima koji žive u gradu u kome se i održava prvi Grend slem u sezoni organizovao žurku povodom ponavljanja uspeha iz 2008. kada je takođe osvojio Australijan open, a prema njegovim rečima na zabavu su uspeli da dozovu i direktora turnira i predstavnike sponzora, koji su se fino proveli uz srpsku muziku i naše slavljeničke običaje.
    Noletovo zadovoljstvo uspehom u Melburnu je bilo veće saznanjem da je drugoplasiranom na ATP listi Rodžeru Federeru posle osvajanja trofeja prišao na samo 85 bodova.
    Kao jednu od prekretnica u karijeri Đoković naglašava trenutak kada se posvetio radu sa Marjanom Vajdom. Odabir Toda Martina za konsultanta u stručnom štabu 2009. godine nije doneo željene rezultate, pa je prošle sezone Nole rešio da nastavi saradnju samo sa svojim dugogodišnjim strategom, Vajdom. Rezultati su počeli da stižu u nizu, počev od finala US Opena 2010. u kome je poražen od Nadala.

    "Nešto je 'kvrcnulo' u mojoj glavi od tada. Veoma sam emotivan čovek, ne samo na terenu već i van njega. To je ono što ja u suštini i jesam. Volim da pokazujem emocije. Iako smo svi različiti, priznajem da stvari koje su se dešavale van terena nisu baš išle u moju korist. To se odrazilo na moju igru, odrazilo se i na moju profesionalnu karijeru. Ali, kada sam u sopstvenoj glavi raščistio sa nekim stvarima, sve je krenulo kako treba", rekao je novi-stari šampion Australijan opena.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #82
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak će u Americi biti prvi do Nadala

    S.Vrakela | 02. 02. 2011. - 00:02h |

    Tek što se završio prvi grend slem turnir u sezoni Australijan open, Novak Đoković nije se pošteno ni obradovao a ni odmorio od dvonedeljnog napora, a već je vreme za putešestvije po drugom kontinentu.
    Prema unapred sastavljenom kalendaru, Novak bi već 7. februara trebalo da se nađe u Roterdamu, gde počinje turnir iz kategorije ATP 500, a na kome će se naći velika imena belog sporta, poput Robina Soderlinga, Endija Mareja, Žoa Vilfreda Conge.
    Međutim, organizatori turnira u najvećoj evropskoj luci i te kako imaju razloga za zabrinutost po pitanju dolaska prve postave. Naime, finalista Melburna Endi Marej već je najavio ostavljanje reketa na neko vreme kako bi se, pre svega, psihološki oporavio od još jednog, kako engleska javnost kaže, neuspeha u finalu grend slema. Slična stvar mogla bi se desiti i sa srpskim teniserom jer je u prethodne dve nedelje bio izložen nadljudskim psihofizičkim naporima. Surovi teniski kalendar, koji u proseku traje 11 meseci, ne priznaje umor, ali ako je neko zaslužio odmor, onda je to svakako Novak Đoković. Podsećanja radi, Novak je jedan od retkih igrača iz vrha ATP liste čija je pauza između dve sezone trajala samo tri nedelje, s obzirom na to da dok se većina igrača odmarala krajem 2010. godine, Đoković je predvodio Srbiju do trofeja Dejvis kupa.

    Ipak, ono što se sa sigurnošću može reći po pitanju daljih planova jeste da će Nole sigurno biti u Dubaiju 21. februara, kada počinje još jedan turnir iz kategorije ATP 500.

    - Zaista se radujem ponovnom dolasku u Dubai. Tamo sam proveo deset dana pripremajući se za Melburn i zaista sam uživao u klimi, ali i u uslovima za trening koji su vrhunski. Dubai je izvanredan grad u kome se mnogo toga može uraditi i videti, a sam turnir je meni jedan od omiljenih, pa s velikim nestrpljenjem iščekujem početak odbrane titule - izjavio je Đoković.

    Svoje oduševljenje potvrđenim dolaskom Novaka izrazio je i direktor turnira Kolm Meklaflin.

    - Dolazak Đokovića, koji je u izvrsnoj formi potvrđenoj u Australiji, prava je poslastica za naše navijače. Imamo sjajnu postavu igrača i ceo grad se raduje što će biti domaćin pravog teniskog spektakla - rekao je Meklaflin.

    Dubai zaista zauzima posebno mesto u karijeri Novaka Đokovića jer je upravo tu prvi put u karijeri odbranio šampionski pehar.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #83
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković: Hoću titulu na travi

    D. Nikolić | 03. 02. 2011. - 13:16h |

    Novak Đoković je najavio učešće na turniru u Kvinsu, gde je 2008. izgubio u finalu od Nadala sa 7:6, 7:5 iako je imao brejk prednosti u oba seta. Biće to prilika da, spremajući se za Vimbldon, po prvi put u karijeri osvoji titulu na travnatoj podlozi.
    Nole u svojoj riznici ima 18 ATP trofeja i jedan primerak čuvene "salatare" Dejvis kupa. Sve te uspehe ostvario je što na brzoj podlozi, što na šljaci, pa i ne čudi što priželjkuje trijumf i na podlozi na kojoj se igra slavni Vimbldon.

    "Nadmetanje u Kvinsu je jedno od nalepših tokom sezone. Rafa i ja smo na njemu odigrali neverovatan meč pre skoro tri godine i taj nastup mi je najbliže što sam ikada bio tituli osvojenoj na travnatom terenu. Vimbldon jeste najvažnije takmičenje za mene, ali želim da budem dobar i u Kvinsu i na Vimbldonu ove godine", rekao je Nole o turniru koji počinje 6. juna.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #84
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković povredio rame, ništa od novog duela sa Marejem

    D. Nikolić | 04. 02. 2011. - 15:02h |

    Šampion Australijan opena Novak Đoković povukao se sa turnira u Roterdamu zbog povrede.
    Kako je saopštio direktor turnira Ričard Krajiček, najbolji teniser Srbije pozvao ga je i saopštio mu da zbog povrede ramena nije mogao da trenira ove nedelje, "a kamoli da bude spreman za mečeve visokog inteziteta".
    Krajiček je dodao da će Đokovića na mestu prvog nosioca zameniti aktuelni šampion turnira u Roterdamu, Robin Soderling.
    Pored njega, na turniru bi trebalo da učestvuje i vice-šampion Australijan opena, Endi Marej.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #85
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC



    где си пошла с крмељиве очи

  6. #86
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković stiže do Nadala u Majamiju

    Z. Kecman | 01. 03. 2011. - 10:09h | Foto: Reuters |''Blic''

    Korake od sedam milja pravi Novak Đoković na startu sezone. Fizički, sada će morati da se preseli sa azijskog na američki kontinent, sa kraćim zadržavanjem u Srbiji, a u figurativnom smislu, ti su koraci načinjeni ka ostvarenju sna, prvom mestu na ATP listi.
    Teniski karavan se uskoro pomera na novu destinaciju. Indijan Vels u Kalifornijskoj pustinji biće mesto odigravanja prvog takmičenja ATP Serije 1000 u ovoj sezoni. Novak Đoković je osvojio titulu na ovom turniru 2008. godine, a prošle sezone stigao je tamo do četvrtog kola. Na martovskoj američkoj turneji je u 2010. osvojio ukupno 100 poena (90 za Indijan Vels i 10 za Majami), tako da ima izvanrednu šansu da novom serijom pobeda načini novi korak ka vrhu liste.
    Nastavak bitke za drugu poziciju sa Rodžerom Federerom nastavlja se upravo na dva naredna Mastersa. Da bi prestigao Švajcarca, koji takođe ne brani mnogo poena na dva turnira (svega 135), Đoković će najverovatnije morati da ga još jednom pobedi ili da u ukupnom učinku ima bolji skor poena od Švajcarca.
    Trenutna razlika između njih dvojice je minimalna, svega 85 poena. Ukoliko Novak recimo osvoji titulu u Indijan Velsu, a Federer izgubi u finalu od njega, Novak bi 21. marta ponovo postao drugi teniser sveta.
    Za sada, srpski teniser ne želi da se bavi kalkulacijama. Radije se drži reketa, nego digitrona.

    "Sve što želim jeste da razmišljam o prvom narednom turniru. Proteklih godina možda sam i previše pričao o svojim ciljevima, sada želim samo da konstantno budem dobar i da zadržim ovako visok nivo igre", kaže Đoković.

    Mastersi u Indijan Velsu i Majamiju označiće i kraj prvog tromsečja u 2011. U kojem je Novak, barem do sada, ubedljivo najbolji teniser.

    "Želim da sačuvam formu, ali pre svega da ostanem zdrav i da vodim maksimalno računa o svojoj kondiciji. U protekla dva meseca je sve odlično funkcionisalo i to mi je bilo najvažnije. Znam da sa ovakvom igrom imam dobre izglede da ostanem među tri najbolja", skroman je Đoković.

    Teniski stručnjak Daren Kejhil izneo je nedavno zanimljiv podatak koji se tiče Novakovog servisa. On je jasno primetio da je Đoković tokom 2010. imao veći broj dvostrukih servis grešaka nego as udaraca!

    "Značajno je popravio servis. Samopouzdanje koje dobija odatle primetno je u svakom aspektu njegove igre, što nije bio slučaj do pre samo godinu dana", kaže Kejhil.

    Da je sada sve kako treba, priznaje i sam Đoković.

    "Milion puta su me pitali u poslednjih 12 meseci šta sam to menjao u servisu? Nisam svesno želeo da menjam, jednostavno se dogodilo. Imao sam problem sa ramenom, počeo sam da pravim nezgodan pokret pri servisu, značajno drugačiji od onog iz 2008. i 2009. Ali sve je to, srećom, iza mene. Sada mi se servis vraća na stari nivo i mnogo sam radio da dođe do toga. Verovao sam da će se to desiti i desilo se", poručio je Đoković.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #87
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković: Nisam mogao da zamislim bolji početak godine

    I.Đukić | 15. 03. 2011. - 22:47h | ''Blic''

    Novak Đoković i dalje ne zna za poraz u 2011. godini - pobedom nad Letoncem Ernestsom Gulbisom (6:0, 6:1) srpski teniser je upisao i 14. pobedu i najavio pohod ka trećoj tituli u godini.
    "Ja samo pokušavam da igram najbolje što mogu. Nisam mogao da zamislim bolji start u godini od ovog. Poslednja tri meseca su kao iz snova. Samo gledam da pobeđujem. Gulbis ima vrlo jak udarac i servis ali je danas napravio previše neiznuđenih grešaka i olakšao mi je posao", rekao je Đoković koji će u osmini finala igrati protiv još jednog srpskog predstavnika, Viktora Troickog.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #88
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Gaske: Naravno da je Novak favorit, on je neverovatan i na treninzima

    B. O. | 17. 03. 2011. - 14:26h |''Blic''

    Rišar Gaske je rastužio domaću publiku pobedom nad Endijem Rodikom u osmini finala Indijan Velsa (6:3, 7:6), a sada ga očekuje mnogo teži zadatak od čuvenog Rodikovog servisa i podrške američkih navijača - duel sa zahuktalim Novakom Đokovićem.
    Nekada sedmi igrač sveta je prvi put ostvario plasman u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu i rekao je da u duel ulazi kao autsajder i potpuno rasterećeno.

    "Igrao sam sa Novakom pre nedelju dana na treningu. Bio je neverovatan čak i tamo. On je svakako veliki favorit na ovom meču. Međutim, ja sam uveren da mogu da odigram veliku partiju. Mislim da mogu da odigram dobro protiv Đokovića na velikoj sceni. Samouveren sam, tako da nemam šta da izgubim. Mislim da je to najbolja pozicija za ovako veliki susret", rekao je Gaske.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #89
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    E bas mu hvala sto je bio samouveren a ipak unapred znao da je porazen. Ode Nole u polufinale.
    Sve sto kazem potpisujem

  10. #90
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Malo me iznervirao ..... al mLogo je jak ....

  11. #91
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Malo me iznervirao ..... al mLogo je jak ....
    e, vi muškarci ste neverovatni - odmah osuđujete i nervirate se...pa mora dečko ponekad da izgubi koncentraciju...važan je krajnji rezultat
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #92
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    e, vi muškarci ste neverovatni - odmah osuđujete i nervirate se...pa mora dečko ponekad da izgubi koncentraciju...važan je krajnji rezultat
    Sta mi muskarci? Ja se nisam nervirao. Nisam ni gledao mec. Veceras cu mozda da se sekiram ako budem gledao ponovo mec protiv Federera. A ne bih da gledam. Uvek imam tremu kao da idem na ispit a nisam spremen.
    Sve sto kazem potpisujem

  13. #93
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Ubio gaaaaa i to treci put zaredom! :trci: :trci: :trci: :trci:
    Sve sto kazem potpisujem

  14. #94
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Od danas je Nole svetski No2 :trci: :trci:
    Sve sto kazem potpisujem

  15. #95
    Registrovani Član
    vojvođanka avatar
    Status : vojvođanka je odsutan
    Registrovan : Sep 2009
    Pol:
    Lokacija : Vojvodina
    Poruke : 76

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    I ko je mene napadao kad sam rekla da je decko najbolji?

    Gledala mec i odusevila se igrom. Federer je igaro dobro, ali mu je Nole nasao caku, procitao je njegovu igru i do kraja godine bice on i No1
    Mudar čovek ne kaže sve što misli, ali misli sve što kaže....

  16. #96
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    e, vi muškarci ste neverovatni - odmah osuđujete i nervirate se...pa mora dečko ponekad da izgubi koncentraciju...važan je krajnji rezultat
    Pa dobro malo kritike ... .... jače od mene, a i nerFiram se bre .....
    To što je Fedexa, koji uopšte ne igra loše počo da tuče ko dobar dan me tera da mu samo skinem kapu ...... ovo večeras je test nad testovima ..... ako dobije i Rafu ..... onda je stvarno samo nebo granica ....

  17. #97
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Pa dobro malo kritike ... .... jače od mene, a i nerFiram se bre .....
    To što je Fedexa, koji uopšte ne igra loše počo da tuče ko dobar dan me tera da mu samo skinem kapu ...... ovo večeras je test nad testovima ..... ako dobije i Rafu ..... onda je stvarno samo nebo granica ....
    ne mogu ni da verujem da će da dobije nadala, na žalost. da li si gledao kako je nadal juče igrao sa del potrom?
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #98
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ne mogu ni da verujem da će da dobije nadala, na žalost. da li si gledao kako je nadal juče igrao sa del potrom?
    Malo početak dok ga je mučio Argentinac ...... ali ako Nole bude igrao kao onda u Madridu, a sada mislim da je još bolji, a pre svega mi se čini da je u glavi mLogo jači .... sve je moguće .... mada ovaj kad krene da vraća sve .... dodje čoveku da se samoubije

  19. #99
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    to ti kažem - nadal je juče vraćao baš teške lopte.
    mislim, daj Bože da novak bude bolji od njega danas i da je danas dan kada će da pobedi i nadala...juče federer, danas nadal - da li ti to izgleda realno?
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #100
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Kralj sezone osvojio i treci turnir za redom. Pali su svi kao snoplje posle kose.
    Sve sto kazem potpisujem

Stranica 5 od 25 PrviPrvi ... 3456715 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Najbolji u 2014.
    Od DaDole u forumu DVD & DivX
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 16-01-2015, 12:32
  2. Najbolji rok bend je?
    Od gedza u forumu Muzika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15-12-2012, 01:54
  3. Najbolji savet...
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 27-08-2012, 16:06
  4. Uzmeš Đokoviću, platiš radnike...
    Od kojica u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25-03-2012, 20:19
  5. Najbolji Srpski vladar
    Od Пркос u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12-07-2010, 20:09

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •