Stranica 8 od 25 PrviPrvi ... 67891018 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 141 do 160 od 494

Tema: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

  1. #141
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  2. #142
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Vreme je da se promeni naslov teme!
    Najbolji srpski sportista svih vremena
    Sve sto kazem potpisujem

  3. #143
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    NOLE, SREĆAN TI 24. ROĐENDAN!

    Kurir za 24. rođendan poželeo srpskom teniseru da kroz dve nedelje osvoji Rolan Garos, a onda i zvanično postane prvi igrač na ATP listi


    Nole gasi 24 svećice!
    Srpski teniser Novak Đoković danas puni 24 godine sa željom da napokon postane prvi igrač sveta na ATP listi. Prva prilika za to je Rolan Garos, koji danas počinje u Parizu, a svi očekuju da Nole posle drugog grend slema u sezoni prestigne nedodirljivog Rafu Nadala.

    Đoković se prisetio svog 12. rođendana, koji je slavio u vreme kad su bombe NATO gađale gradove po Srbiji. Njegova majka je za tu priliku spremila tortu kako bi obradovala sina.
    - Moja majka Dijana je specifična. Ona je vodila računa o četiri muškarca, što nije bilo nimalo lako, a pogotovo ne u teškom periodu za moju zemlju. Napravila mi je tortu za 12. rođendan i počela da peva pesmu „Srećan rođendan“, ali su u tom trenutku avioni NATO nadletali Beograd i sve u stanu je počelo da se trese - otkrio je Đoković, a potom dodao:

    - Tada smo živeli u stanu od 60 kvadrata i svaki dan smo razmišljali o bombama koje padaju. Majka mi je govorila da se ništa ne sekiram i da uvek moram da razmišljam pozitivno, jer će to sigurno da prođe. I dalje pamtim njene reči, koje su mi mnogo pomogle u životu.

    Trenutno najbolji igrač planete osvrnuo se i na same početka svoje karijere, na vreme kad je o njemu počela da vodi računa Jelena Genčić, a kasnije i Nikola Pilić.

    - Sve je krenulo kad sam imao četiri godine na Kopaoniku, gde su moji roditelji imali kafić. Jelena Genčić videla je u meni potencijal da napravim nešto u tenisu i s njom sam na terenu provodio po nekoliko sati. Posle toga otišao sam u Tenisku akademiju Nikole Pilića i njemu takođe dugujem veliku zahvalnost za sve što je uradio za mene. Rano sam morao da se osamostalim. Već sa 12 godina počeo sam da živim bez roditelja, što nije bilo lako - zaključio je Đoković.

    Najpoznatiji Srbin na svetu


    Magazin Vog za Novaka piše da je on „najpoznatiji Srbin na svetu“, da je „tako seksi“ i na terenu i uživo, da čak i rodni Beograd sme da poseti samo na brzinu, kako ga zemljaci ne bi „rastrgli“, ali i da je „prešao dalek put od nezrelog klinca koji bi ponekad zasijao na terenu, a češće se šalio“. Novinar magazina Vog dodaje da je „Nole u izvrsnoj formi, žestok, brz, snažan i u napadu i u odbrani“, da je njegov engleski odličan i da govori još četiri jezika, ali da u pisanju (pošto je Nole sam morao da napiše reč ili dve za magazin) nije vešt.

    Nisam nepobediv, Rafa je u prednosti!


    Novak Đoković pred početak Rolan Garosa ističe da nije nepobediv i ulogu favorita na drugom grend slemu daje svom velikom rivalu Rafi Nadalu.
    - Nisam nepobediv, niko nije, iako imam neverovatan niz, koji se nastavlja. U prethodnih nekoliko nedelja rekao sam da pokušavam da ne razmišljam o tome kada će se završiti, jer bi to značilo da pomišljam na poraz. Ipak, i pored toga smatram da je Rafa u prednosti u odnosu na druge, ali to mora da se dokaže na terenu - rekao je Nole.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  4. #144
    стока са трибине јужне
    Mr.OneTwo avatar
    Status : Mr.OneTwo je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : na raskršću zdravog razuma i ludila
    Poruke : 438

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od supermen*prvi Vidi poruku
    Vreme je da se promeni naslov teme!
    Najbolji srpski sportista svih vremena
    naravno da nije najbolji srpski sportista svih vremena.
    nije ni u prvih 10.
    vole te lopovi!

  5. #145
    Registrovani Član
    Zak avatar
    Status : Zak je odsutan
    Registrovan : Sep 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 584

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC


  6. #146
    Registrovani Član
    Zak avatar
    Status : Zak je odsutan
    Registrovan : Sep 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 584

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC


  7. #147
    Registrovani Član
    Zak avatar
    Status : Zak je odsutan
    Registrovan : Sep 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 584

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC


  8. #148
    Registrovani Član
    Zak avatar
    Status : Zak je odsutan
    Registrovan : Sep 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 584

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC


  9. #149
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak Djoković se po mom skromnom mišljenju sa pola gasa plasirao u 3 kolo Rolan Garosa, i pored toga što mu je Hanesku predao meč pri Novakovom vodjstvu od 2:0 u setovima i 3:2 za Haneskua u 3-em setu, utisak je bio da je bilo dovoljno da Novak samo malo pojača gas i da lomi svaku bitnu situaciju ..... Hanesku nije imao NI JEDNU brejk šansu, a u prelomnim trenutcima Novak mu je uzimao servis .....
    3 kolo je već druga priča, i suviše rano za susret sa jednim od sigurno 10-ak najboljih tenisera danas Huan Martin Del Potrom ... Nole se nije ni zagrejao, a plašim se da bi mogao da ima ozbiljnog protivnika, posebno ako je ovaj posle povrede u top formi .....

  10. #150
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    3 kolo je već druga priča, isuviše rano za susret sa jednim od sigurno 10-ak najboljih tenisera danas Huan Martin Del Potrom ... Nole se nije ni zagrejao, a plašim se da bi mogao da ima ozbiljnog protivnika, posebno ako je ovaj posle povrede u top formi .....
    e, toga se i ja plašim...mislim da se del potro uželeo pobeda.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #151
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od Mr.OneTwo Vidi poruku
    naravno da nije najbolji srpski sportista svih vremena.
    nije ni u prvih 10.
    Navedi mi samo jednog za koga smatras da je ispred Novaka? Po kojim kriterijumima ocenjujes prvu desetoricu gde Novaka ne ubrajas?
    Sve sto kazem potpisujem

  12. #152
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    e, toga se i ja plašim...mislim da se del potro uželeo pobeda.
    Realno, ali zaista realno gledajuci Del Potro nema sanse ni 30% I tu sam preterao. Po meni najveca sreca koju mu je loz mogao dati je to sto je Mareja dodelio Nadalu a njemu Federera. Noletu jedno ne odgovara Marejova igra. Taj stize sve sto mu se posalje. Nadala i Federera ima procitane ko bukvar. Ta dvojica mu vise nisu konkurenti. Cak i Del Potru dajem vece sanse nego ovoj dvojici.
    Sve sto kazem potpisujem

  13. #153
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od supermen*prvi Vidi poruku
    Realno, ali zaista realno gledajuci Del Potro nema sanse ni 30% I tu sam preterao. Po meni najveca sreca koju mu je loz mogao dati je to sto je Mareja dodelio Nadalu a njemu Federera. Noletu jedno ne odgovara Marejova igra. Taj stize sve sto mu se posalje. Nadala i Federera ima procitane ko bukvar. Ta dvojica mu vise nisu konkurenti. Cak i Del Potru dajem vece sanse nego ovoj dvojici.
    slažem se , ali treba imati u vidu zamor posle 39. pobeda. niko nije igrao ovoliko dugo u nizu od novakovih protivnika....zato kažem, del potro ne može da bude potcenjen nikako. kad je bio u formi, bio je 4-5- na svetu....a veoma je mlad, kao i novak.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #154
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  15. #155
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    где си пошла с крмељиве очи

  16. #156
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC


    Novak sa Gaskeom u osmini finala, poklekao i Del Potro!


    I.Đukić / M. Grujić | 28. 05. 2011. - 16:14h | Foto: Reuters, AP | ''Blic''

    Novak Đoković je upisao i 40. uzastopnu pobedu! Srpski teniser se plasirao u osminu finala Rolan Garosa gde će se sastati sa Rišarom Gaskeom nakon što je savladao Huana Martina del Potra u meču koji je trajao dva dana jer je u petak prekinut zbog mraka - 6:3, 3:6, 6:4, 6:2.



    Novak je odlično otvorio meč igrajući na svom servisu gotovo bez izgubljenog poena. Kod rezultata 2:1, srpski igrač napravio je brejk i on ga je inspirisao da u još jačem ritmu tera Argentinca na greške.
    Del Potro se mučio sa bekhendima a i kao da se nije dovoljno zagrejao u prvom setu, što je pomoglo Novaku da posle 45 minuta povede sa 1:0 (6:3).
    Argentinac je imao samo 46 odsto ubačenog prvog servisa, a podatak da je tada bilo 9-0 za Novaka u bekhend vinerima dovoljno je oslikavao dešavanja na terenu.

    Međutim, u drugom setu se Argentinac probudio. Kao da su se dogovorili da zamene uloge, Del Potro je u četvrtom gemu kao Đoković u prvom setu načinio brejk uz vidni popravak servisa.
    Đoković je u sledećem gemu imao dve prilike za brejk ali ih nije iskoristio dok je Del Potro, nošen velikom podrškom publike, stigao i do 5:2.
    Srpski teniser uspeo je da smanji na 5:3, pa čak i da dođe do 15:40 u narednom gemu, ali je Del Potro odigrao tri najbolja servisa u meču (dva asa i servis viner) za prednost, na kraju i za set - 6:3.
    Tada se požalio sudiji na slabu vidljivost, što je za organizatore značilo da igrače pošalju u svlačionicu, a publiku kući.

    Meč je odložen u trenutku kada je Del Potro bio u naletu, ali jasno je i da je Novaku više odgovaralo da igra duži meč sa Argentincem koji se dugo oporavljao od povrede zgloba šake, pa oba tenisera nisu imali za čime da žale kada su napustili teren.
    Ipak, pauza je očigledno više prijala Đokoviću.
    Novak i Del Potro su došli na red da izađu na teren stadiona Suzan Lenglen nakon dva odigrana meča i u uvodnim gemovima trećeg seta obojica su delovali sigurno. Argentinac je bio taj koji je prvi napao, imao i dvostruku brejk šansu, ali je Novak pokazao zašto je ove sezone nepobediv. Dve fantastične maratonske razmene udaraca je rešio u svoju korist i došao do izjednačenja, a taj nalet iskoristio i da osvoji gem kojim je poveo sa 3:2.
    Kao i mnogo puta ove sezone, Đoković je izvlačeći se iz problema zadao protivnapad. Srpski teniser je izborio "đus", a zatim je i iskoristio prvu brejk loptu da povede sa 4:2 i brejk prednosti zadrži do kraja seta - 6:3.
    Del Potra je u četvrtom setu prestao i servis da služi što je Đoković iskoristio da povede sa 2:1. Drugi teniser sveta se tu nije zadržao jer je seriju uzastopnih gemova produžio do 4:1, ali ga je prednost od dva brejka malo opustila što je Argentinac iskoristio da izbriše jedan brejk.
    Ipak, Novak je bez problema uzvratio i sigurno odservirao poslednji gem na meču čije je zvanično trajanje bilo dva sata i 56 minuta - 6:2!
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #157
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    slažem se , ali treba imati u vidu zamor posle 39. pobeda. niko nije igrao ovoliko dugo u nizu od novakovih protivnika....zato kažem, del potro ne može da bude potcenjen nikako. kad je bio u formi, bio je 4-5- na svetu....a veoma je mlad, kao i novak.
    Kakav crni zamor? On jednostavno ne sme da prekine nedelju dana da ne igra. Sad mu je krenulo i podigao je samopouzdnje u nebeske visine. Mora da ostane u kontinuitetu. Govorim i iz licnog (amaterskog) iskustva. Kada nisam igrao stoni tenis samo nedelju dana posle nisam mogao da udjem u stos najmanje jos nedelju. Nista nije polazilo za rukom. Mozda je kod njih kojima je tenis profesija nesto drugacije ali ipak mislim da umor ovde ne igra nikakvu ulogu. Priznao bih psihicki umor ali njega treba da vodi zelja za obaranjem svih rekorda koji stoje ispred njega. Ne treba jos mnogo. Samo da osvoji RG.
    Sve sto kazem potpisujem

  18. #158
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Ispostavilo se da Del Potro još uvek nije ni blizu forme kao onda kada je bio u stanju da u finalu Gren slema pobedi Fedexa kad je ovaj bio na vrhuncu forme. Nole je broj grešaka smanjio u odnosu na prethodni dan i uspeo da u ne baš lepoj igri ostvari još jednu rutinsku pobedu. Imam utisak da je Noletov kostur značajno teži od Nadalovog .... posebno što od svih najboljih Fedex najlakše prolazi kroz turnir ...... mada i ovo sa Gaskeom danas može da bude čupavo.... Napred Nole...

  19. #159
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od supermen*prvi Vidi poruku
    Samo da osvoji RG.
    samo
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #160
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Fonjini odustao, Đoković na korak od prvog mesta ATP liste!

    Fabio Fonjini ipak neće igrati u četvrtfinalu protiv Novaka Đokovića, jer se povukao sa turnira zbog povrede butnog mišića koju je zaradio u maratonskom meču sa Albertom Montanjesom.

    Najbolji srpski teniser se tako direktno plasirao u polufinale drugog grend slema sezone gde će potpuno svež, posle tri dana odmora, dočekati Rodžera Federera, Davida Ferera ili Gaela Monfisa.



    Novak bi pobedom u tom duelu ostvario dečački san i krunisao neverovatnu sezonu penjanjem na sam vrh - na prvo mesto ATP liste! U tome ne bi mogao da ga spreči trenutno prvi reket sveta Rafael Nadal, čak ni da osvoji turnir u Parizu.

    "Imam problem sa levom nogom i moram da se povučem. Doktor mi je rekao da bi bilo opasno kada bih izašao na teren. Ovo je moj najbolji turnir u karijeri, ali je ovo jedino ispravno rešenje", rekao je Fonjini na konferenciji za novinare.

    Iako u ovom trenutku Novakova serija bar na kratko pada u drugi plan, zvaničnici su brzo saopštili da se Fonjinijevo odustajanje ne računa kao pobeda. Đoković tako u polufinale ulazi sa 41 trijumfom u nizu, što znači da mu je potrebno da pobedi i u finalu kako bi oborio rekord Džona Mekinroa i njegovih 42:0 na startu sezone.

    Ako Novak trijumfuje na Rolan Garosu onda bi ispred njega na listi najvećih teniskih serija u istoriji ostao samo Giljermo Viljas (46), čiji bi rekord bio srušen ako Đoković pobedi u prva dva meča na prvom sledećem turniru.


    E bzvz moraće nezagrejan na Fedexa

Stranica 8 od 25 PrviPrvi ... 67891018 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Najbolji u 2014.
    Od DaDole u forumu DVD & DivX
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 16-01-2015, 12:32
  2. Najbolji rok bend je?
    Od gedza u forumu Muzika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15-12-2012, 01:54
  3. Najbolji savet...
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 27-08-2012, 16:06
  4. Uzmeš Đokoviću, platiš radnike...
    Od kojica u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25-03-2012, 20:19
  5. Najbolji Srpski vladar
    Od Пркос u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12-07-2010, 20:09

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •