Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 61 do 68 od 68

Tema: Isus i obrezanje

  1. #61
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Čudno...
    Ne sećam se da sam s tobom koncipirao ikakve kojice

  2. #62
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Čudno...
    Ne sećam se da sam s tobom koncipirao ikakve kojice
    nemoj da me zbunjuješ....
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #63
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Nećem više. Odo da spavam, moram rano da zuzimam mesto na redu za tehnički pregled.

  4. #64
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od divilac Vidi poruku
    ...Znači,...nemoj mi pripisivati ono što nisam rekao, nego pokušaj shvatiti šta sam i šta želim reći. Ako hoćeš,.....ako ne,...opet dobro, iako nije dobro,...


    "Imate decu"... nisam ni skontala lično, već kao opomenu... što ne menja značenje.

    Znači, nisam rekao da si satanista. Problema ima puno svugde, i gde god da su, treba ih rešavati. Znaj, našem, i tvom Bogu, u koga mi verujemo, a ti ne, nije potrebna odbrana i dokazivanje njegovog postojanja.
    Ja sam to rekla, nije prvi put da me neko tako okarakteriše... pokušavam da ti "naslikam" kako izgleda izlet u krajnost.
    Za veru nije potreban dokaz, vera sama po sebi nije ništa štetno... ali tvrditi da bog postoji, vođen pričom iz S.Z. itekako zahteva dokazivanje, jer argumenata za loše postupke i kreacije ima koliko hoćeš. Religija je loša... i nema veze sa verom iz srca.
    Religija je kalkulacija.


    Našim savezom sa Bogom, kroz krv Isusa Hrista, Prihvatanjem Boga Izraela i za našeg Boga, mi sad, budući Duhovni Izrael imamo ljubav k našem Bogu i potrebu svima o njemu govoriti i istinu iznositi. Ne osuđujemo mi nikoga kada istinu govorimo, mi samo upozoravamo na nesagledive posledice koje slede ako se ovaj narod ne promeni i ne prihvati Boga, na taj način što će promeniti svoj način ponašanja i u svojstvu Hristove nauke, u ljubavi prema bližnjem svom nastavi živeti u čekanju iskupitelja ovog sveta.
    Eto, "nesagledive posledice"... što bi značilo da će nevernici goreti u paklu?
    Nije li licemerno dati čoveku slobodan izbor, a uskratiti mu korišćenje?
    Ljubavi i svega ostalog što se pripisuje bogu, kao tvorcu ima i bez njega, i bez izučavanja biblije, moralni kodexi se izgrađuju kroz vaspitanje, društvo, karakter. Ne možeš bogu pripisati autorska prava za sva pozitivna osećanja. Ako već to radiš, pripiši mu i za loša.


    Mislim da je ovde najveći problem u negiranju i neprihvatanju boga kao osobe koje može da pogreši. A uverili smo se da može.

    Zašto pričam da je ovo opasno što sebe nazvala Đavolovom nevestom?

    Divilac, ako ne verujem u boga, ne verujem ni u đavola.


    Zato, što ni jedan čovek ne može imati dva gospodara,...ti se izjašnjavaš da si ,,đavolova,...tako piše,...i nisi ni svesna koliko si otvorila time svoje srce njemu,...Svako onaj ko se Hristu ne preda u zaštitu, direktno je podložan uticaju đavola, koji je trenutni vladar na ovoj zemlji. Budi sigurna, da neće biti čoveka koji ne bude pod Hristovom zaštitom, koji će se moći odupreti uticaju đavola. Svi koji ne budu Hristovi, pripašće đavolu. Znači, poslednja su vremena, u Jovanovom otkrivenju, jasno su opisana kako će izgledati,...Hrist je takođe rekao da će se ona po znacima prepoznati. Znaci su se ispunili,...ostalo je još nešto malo vremena do njegovog drugog dolaska. Dolazi po svoj narod da ga odvede u nove stanove gde će večno živeti sa njim.
    Ja nemam gospodara... srce otvaram onome koji to zasluži, ne po vokaciji.
    Džaba mi pričaš o proročanstvimai otkrovenjima... daj mi primer jednog koje se ispunilo, pa ću možda i da razmotrim.

    Da li ja tebe ovde osuđujem, pričajući ti ovu istinu? Ja nikog ne osuđujem, Bog je taj koji sudi, .....mi, njegov narod ispunjavamo samo svoje poslanje na ovoj zemlji da govorimo istinu i prenosimo radosnu vest o drugom Hristovom dolasku, po svoj narod, svoju crkvu, sa kojom ima savez u srcima njihovim zapisan. To se zove Jevanđelje. Eto, to je to.

    Ti si zabrinut za mene? Bar sam ja to tako shvatila... ali nema potrebe. Niti sam nemoralna, niti zla, niti kriminalac... grešila jesam, ali sam valjda nešto i naučila. Jedini mi je greh što ne verujem u boga? Ali to nije moj izbor.

    Eto, mi, ovako nesavršeni i grešni, u ovo verujemo i imamo živog Boga, koji se dokazao i dokazuje u našim životima svakodnevno.

    Nedovoljan, jedan.
    Gde je kada pedofili siluju decu, kada majke ubijaju bebe, kada se nesreće i katastrofe događaju oko nas, gde je kada ti je potreban? Nema ga.
    Ako ga i ima i ovako je kako kažeš, neka se stidi.

    On postoji nezavisno od tvog i mog verovanja, on je uzrok svemu što postoji, jer je On to sve stvorio. Dokazi tome postoje na svakom koraku,.... samo zavisno od nivoa svoje svesti i sposobnosti shvatanja, tražiš mesta gde se ti dokazi nalaze. Naš Bog nije Bog nametljiv, ništa ni meni ni tebi nije naredio. Sve nam je slobodno i dozvoljeno, ali nije sve na dobro.
    Daj mi jedan dokaz Kreacije, molim te. Možda si u pravu, ipak se radi o nivou svesti... što je tebi logično, meni nije... i obrnuto. Meni je potrebno mnogo više od reči dabih poverovala... ti imaš u glavi priču, koja iako ničim nije potkovana, navodi te da veruješ... jer tako treba, tako moraš. Reci ako grešim.

    Znači, opet kažem, veća logika za razumnog čoveka ne postoji!

    Grešiš.
    Ja bih rekla da u bajke ne veruju razumni ljudi.

    Za onog ko to nije, onog ko Boga ne prihvata, on je nerazuman i mnoge istine od njega su skrivene i on putuje u propast, jer kod njega dolazi do otvrdnuća srca i postaje podložan grehu služeći jedinog gospodara, đavola, i ne znajući to.
    Sada osuđuješ, i pretpostavljaš.
    Kako možeš za nekoga ko ne veruje da kažeš da je nerazuman, grešan, zločinac u najavi?
    O čemu pričamo, bre? Pa ti sam sebe demantuješ.

    Znači, mnogi se neće zvati satanistima, ali će tom gospodaru služiti, jer neimajući Hristovu zaštitu, neće mu se moći odupreti, biće i nehotice njegovi. Ovo nisam ja rekao, ovo je rekla Božja reč, koja je svakom dostupna. Ja ovim rečima samo upućujem na nju da neko ne bi čitajući me nešto pogrešno razumeo. Čitajući Božju reč, verom i srcem, ne možete pogrešiti i sve će vam se razjasniti i sve ćete shvatiti, kako vaša vera bude jačala,....

    Bolu me prsti više...
    Jel ti veruješ svemu što pročitaš?
    Prihvataš autoritet bez pogovora?
    Nemaš sopstveni stav i mišljenje?
    Plašiš se šta će biti sa tobom ako ne slediš njegovu reč?


    Znači, nevesto, to je taj ,,besmisao,,.... nađi mi jednu jedinu stvar u svemu ovome što je nelogično ili loše za čovečanstvo koje ide ka svom neizbežnom kraju,...Jedino pravo rešenje svega može dati Bog, a to će i uraditi, uskoro, vrlo uskoro, sudeći po svim znacima koji se svakodnevno obistinjuju na očigled svih nas.
    Besmisleno je ovo o čemu ti pričaš.
    Sve je nelogično, secirala sam ti post... a za čovečanstvo je loše sve što vodi jednoumlju.
    Kojim znacima?

    I, sad, molim te, poštedi me uvreda i napada o fanatizmu i neznam ti ja više i čemu,...niti ikog vređam, niti ikog mrzim, nikome zlo ne činim, psihički sam zdrav, pridržavam se i ovozemaljskih moralnih normi i postojećih zakona,...znači, ne možeš mi ništa od toga pripisati da bi mogla vređati,...Nepotrebno je,....Ja sam ti rekao Istinu u koju ja verujem, sa najboljom namerom,....da li ćeš je ti prihvatiti ili ne, tvoja je lična stvar,...pod ničijom prisilom nisi,...imaš slobodnu volju da sama odlučuješ o svojim postupcima,...i to ćeš i učiniti!!!

    Ok... ali osuđuješ, unosiš nemir nebuloznim tvrdnjama... nije potrebno ni činiti zlo, ponekad je previše i misliti.
    Nemam nameru da te vređam, ako sam ateista, ne znači da nisam normalna.
    I ne trpaj mi reči u usta, ne osećam potrebu da se branim na ovakvo sugerisanje negativnosti mog karaktera, ili karaktera ateiste, kako god.
    Naravno, imam slobodnu volju.
    I da vidim ko mi je može uskratiti, ili ograničiti.

    Ne sprečavam te da izneseš svoje mišljenje, kao ja svoje,....ako hoćeš i da me posavetuješ, što je, verujem, više nego dovoljan razloga da oboje ovde ostanemo na ovom forumu i podnosimo se,...


    Savet.... veruj srcem, nikada mozgom... inače se svade na kalkulaciju. A mesta u raju nisu numerisana, ne brigaj.

  5. #65
    Registrovani Član
    divilac avatar
    Status : divilac je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : izbačen iz njenog srca
    Poruke : 79

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Srećom!!!!
    Ti nisi kriterijum za ništa!!! Bog postoji nezavisno od tvog verovanja ili neverovanja, isto kao i ,,tvoj,, đavo, čija si nevesta,...
    Tebi je jedina jača strana demagogija, i tu sve završava,....
    Pokušao sam ti pomoći, odbila si,.....sve ostalo ti od volje,....
    Ti nisi ništa shvatila od ovog što sam napisao, da li namerno ili slučajno,...ne znam,....ti nisi svesna provalije u koju srljaš!!!
    Isus kuca na naša srca nekoliko puta,....ko mu otvori vrata svog srca, postaje sa njim besmrtan u večnosti,....
    Ko ne,.....o tome ne bih ni da pričam,...
    I, vidi,...mislim dsa ova naša priča nema smisla,....ti si odabrala svoj put širok, i idi njime,...Molim te, ja idem svojim uskim,...
    Napiši još šta imaš pa da završimo,....Ti si oko sebe izgradila opdbrambeni zid mržnje,...ti nisi osetila šta je ljubav, i da može neko da te voli iako mu fizički nisi bliska,...Nisi upoznala Hrista,....Ti si odabrala drugog gospodara,....
    brzo ću ja,.....samo se malo strpite

  6. #66
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Jel ovo tema na kojoj se bavimo Nevestinom ličnošću?

    Ako nemate više ništa da kažete na temu, da zaključavam?
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #67
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od divilac Vidi poruku
    Srećom!!!!
    Ti nisi kriterijum za ništa!!! Bog postoji nezavisno od tvog verovanja ili neverovanja, isto kao i ,,tvoj,, đavo, čija si nevesta,...
    Tebi je jedina jača strana demagogija, i tu sve završava,....
    Pokušao sam ti pomoći, odbila si,.....sve ostalo ti od volje,....
    Ti nisi ništa shvatila od ovog što sam napisao, da li namerno ili slučajno,...ne znam,....ti nisi svesna provalije u koju srljaš!!!
    Isus kuca na naša srca nekoliko puta,....ko mu otvori vrata svog srca, postaje sa njim besmrtan u večnosti,....
    Ko ne,.....o tome ne bih ni da pričam,...
    I, vidi,...mislim dsa ova naša priča nema smisla,....ti si odabrala svoj put širok, i idi njime,...Molim te, ja idem svojim uskim,...
    Napiši još šta imaš pa da završimo,....Ti si oko sebe izgradila opdbrambeni zid mržnje,...ti nisi osetila šta je ljubav, i da može neko da te voli iako mu fizički nisi bliska,...Nisi upoznala Hrista,....Ti si odabrala drugog gospodara,....
    Slučaj... čoveče.
    Ja nikada nikoga u životu nisam mrzela, iako su neki to zaslužili. Vrlo dobro znam šta je ljubav, znam da neko može da voli i bez telesne bliskosti... ali što se toga tiče, možemo da elaboriramo o prirodi takvog odnosa i koliko je ne/kompletan... a nije tema.
    Ne, ja nemam gospodara, ali vidim da ga ti imaš... i žao mi je, o tebi sam oduvek imala lepo mišljenje, mislim da si dobar čovek. Samo mi nije jasno odakle ti pravo da me vređaš... da li sam tebi lično nešto nažao uradila pa sam zaslužila ovakvu, najblaže rečeno, kritiku?
    I odakle ti uopšte to da meni treba pomoć? Upravo si me nazvao satanistom, iako si sinoć demantovao... zapitaj se šta ti u stvari zastupaš i odakle ovolika gorčina?
    Jača strana mi je možda iskustvo, ne demagogija... nisi ni svestan koliko grešiš u vezi mene... imala sam nik i glupa kokoš... da li stvarno misliš da bih sebe ozbiljno tako zvala, ili je ipak šala u pitanju?
    pošto vidim kuda ovo ide, molim te da se zaustaviš... moj život je samo moja, lična stvar i ne dozvoljavam da mi soli pamet neko ko me ne poznaje.

  8. #68
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Jel ovo tema na kojoj se bavimo Nevestinom ličnošću?

    Ako nemate više ništa da kažete na temu, da zaključavam?
    a ti bas volis da zakljucavas

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Slične teme

  1. Dokazi da je Isus postojao...
    Od kojica u forumu Religija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25-10-2011, 19:05
  2. Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?
    Od mona u forumu Religija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 23-10-2011, 23:08
  3. Ko je Isus Hristos?
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10-02-2010, 11:52

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •