Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 40

Tema: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

  1. #1
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    inspirisan izrekom naseg kolege G sa nocasnjeg ceta da ljudi daju savete u skladu sa svojim potrebama...

    sta je poverenje prema nekome drage koleginice i kolege? a, moze li neko da mi da definiciju? sta prihvatate od drugih a sta odbacujete, sta primate zdravo za gotovo, a sta merite stotinama arsina?

    kako se neiskusni bore sa sobom i poverenjem u drugog i njegovo vidjenje sveta i odnosa medju ljudima? da li padaju na slatkorecivost nekog treceg ili sami resavaju svoje probleme?

    mislite li da dela govore vise od reci ili reci imaju snagu dela? konacno milite li da smo mi na netu neki put bas zbog krize identiteta i trazimo sebe u nekom drugom kroz poruku, pricu, savet ili kritiku?

    konacno i na kraju da li je nekome moguce ista ubaciti u glavu u formi buve ako taj ne veruje makar malo u deo tog ubacivanja? da li smo mi svi kreteni i debili pitam vas? ja izgleda jesam cim otvaram ovako debilnu temu o tako prostoj stvari kao sto je poverenje spram nekog drugog.

  2. #2
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Имам поверење. Можда јер ми је тако лакше... Можда јер немам шта да кријем и баш ми је све свеједно.
    Можда јер живим по принципу – невин је док се не докаже да је крив.
    У суштини, замарајуће ми је да у неким површним односима какви су на нету замарам своје биће глупостима.
    Не читам између редова нити ме то занима.
    Људи који су склони лагаријама и манипулацији су ми прилично јадни.
    Живим по свом а могу да причам са свима.
    Тако некако.
    И тачно знам зашто сам на нету.
    Нисам заборавила ни како ни зашто сам дошла, као ни зашто сам још увек ту.

    Кад је неко слаткоречив, врло сам опрезна.
    Не верујем у речи, само у дела.
    А како су овде углавном само речи, ни у то се не удубљујем превише.

    Не верујем никоме и верујем свима.
    Тако некако.

    Наравно, друго су људи које сам упознала и са којима причам мало другачије него на нету.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  3. #3
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    pa pretpostavljam da pricamo o ljudima ne samo na netu no koji se znaju i privatno... malo je debilno da slusas nekog anonimusa i verujes mu svaku budalstinu koju napise
    barem ja ne bi nikad pa da je i sam karl jung

    logout sa teme... samo cu da citam i pomalo da je pratim

  4. #4
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Poverenje je institucija koja se gradi godinama, protkano je iskustvom i intuicijom.Olako prihvatanje zdravog za gotovo, dovodi do gotovo bizarnih situacija i preti krizom identiteta.Net ili forumi kao novo sredstvo komunikacije zapravo ni nakoji način nemogu da izgrade stvarno istinsko poverenje između dve jedinke.Naravno tu eliminišem faktor predhodnog poznavanja osobe sa kojom komuniciraš.
    I Ti i ja smo sasvim zreli ljudi i nema šanse da ne razmislimo o stavovima jednog od nas.Dakle, opet iskustvo.
    Čak i u konfliktnim situacijama u kojima smo se nalazili neverujem da je išta uspelo da poremetii uzajamno poverenje.Tu pre svega mislim na određene društveno političke, pa ako hoćeš i životne stavove.
    No, mali je broj ljudi koji se istinski poznaje.S toga grade lažnu sliku poverenja.Višak slobodnog vremena, obična ljudska znatiželja i slično dovode do kvazi poverenja. koje je naravno sasvim veštačko.
    Čudna vremena, tempo života koji nam je nametnut, mladost i još ko zna koliko faktora utiču na osobe.Slatkorečivost je lepak za dušu.Mnogi slatkorečivost koriste kao moćno oružje u komunikaciji.
    Ne bih prihvatio krizu identiteta kao faktor koji bitno utiče na IT komunikacije.Kriza identiteta je pre svega psihološki problem koji se ni na jedan način nemože sakriti.Ne, net je samo savremeno sredstvo komunikacije i kao što sam to poodavno napisao forum je samo igračka za nas odrasle i tako stvar treba posmatrati.

  5. #5
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    pa pretpostavljam da pricamo o ljudima ne samo na netu no koji se znaju i privatno... malo je debilno da slusas nekog anonimusa i verujes mu svaku budalstinu koju napise
    barem ja ne bi nikad pa da je sam karl jung
    Па и од свих тих људи које сам упознала постоји само неколицина са којима се дружим.
    А што се осталог тиче – равнодушна сам.

    Само, да разлучимо да ли се овде прича о поверењу или веровању у нечији суд.
    Јер, мени могу блиски људи који су потпуно другачији од мене и који раде ствари које ја никад не бих.
    То ипак није разлог да се не дружимо и поштујемо.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  6. #6
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Definitivno o poverenju.
    Postoji li mogućnost da na određenu dilemu koju imaš moj sud ili savet prihvatiš i tako postupiš?

  7. #7
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Citiraj Prvobitno napisano od lider Vidi poruku
    Definitivno o poverenju.
    Postoji li mogućnost da na određenu dilemu koju imaš moj sud ili savet prihvatiš i tako postupiš?
    Када је реч о озбиљним, животним стварима, не.
    Али то нема везе са тобом нити са било ким на овом свету.
    Све важне одлуке сам доносила сама и никад никоме нисам ни причала док није "све готово".
    Не желим да било ко има утицај на моје одлуке и сама сам одговорна за све што ми се дешава.
    И мислим да не треба другима наметати ту обавезу, да саветују и да могу да утичу на нечији живот. Бар ја не желим такву одговорност ни према коме (осим према свом детету, наравно), па тако ни другима.
    Пре свега, мислим да то раде људи који су склони да кривицу пребацују на другог, и да увек имају изговор.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  8. #8
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Davati savete je nezahvalno. Davanjem saveta o nečemu ili nekome se preuzima odgovornost u vezi sa temom na koju se savet da. Tu vrstu odgovornosti nisam spreman preuzimati na sebe niti opterećivati druge takvom odgovornošću kad sam ja u pitanju. Mogu nekome pomoći da reši neki akutni problem ili sprečiti nastajanje problema kao i sukoba nekim malim savetom (uplivom u nečiji život). Više od toga ne. Ljude koji olako daju savete ne cenim previše kao ni one koji su spremni te savete bez zadrške prihvatiti. Razmenu iskustava ne smatram savetovanjem to je razgovor ravnopravnih učesnika u istom. Svako nosi sam svoj krst pa i teret odluka.

  9. #9
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    ljudi daju savete u skladu sa svojim potrebama... G jel' tako?

    zamisli da te pita neka devojka da li da pobaci ili ne? a ti joj kazes pobaci a ona rikne na ginekoloskom stolu ili kazes nemoj a ona ostane nesretna ceo zivot jer je otac deteta uvatio tutanj... kakva je tvoja potreba a ona te moli za savet ko prijatelja jer je pogubljena?

    evo ti primer.... pitam te kobajagi za situaciju od pre godinu dana sa mojim frendom liderom sta da radim sa njim koji mi javno sa foruma preti, kaze da ce da me ubije, porucuje da dolazi za 5 minuta sa ekipom kostolomaca, zove me na mob da je ispred kuce i da sidjem na ulicu jer ako ne sidjem osvrtacu se do kraja zivota za sobom? a?

    sta bi mi ti rekao i posavetovao me? da zovnem muriju oma i da ga prijavim, da izadjem sa utokom i sve ih postreljam ko gowna, da se ko ***** sakrijem i drhtim i svaki put kad izadjem na ulicu i ko debil pazim da mi neko ne pravi sacekusu... a?

    kakva bi bila tvoja potreba a da bude za moje dobro? ili pak da bude samo za tvoje? ili opet mozda ste ti i lider prijatelji pa ja pitam pogresnog za savet? znaci milion varijanti... ili bi ti uradio isto sto i ja izasao napolje i resio da im se nahebes svega i osakatis ih maksimalno al' da ih ne robijas. jel to dobar savet ili ne?

    jedno resenje je da mozes pozvati lidera telefonom kazes mu da se mane corava posla i da ne pravi budalu od sebe znaci da ga smiris jel' tako? u cijem interesu bi to bilo? tvom? jok, jel ti nemas nista sa tim vec bi bilo znaci samo u mom i liderovom jer bi izbegli sukob i nezeljene posledice po obojicu. tako radi mudar covek. ali ti to ne bi nikad uradio jer te zabole za nas sukob gde ti nisi njegov predmet. u pravu sam ili nisam?

    sad cu vam reci nesto vezano za forume... ako je neko psiholoski analizirao ovaj svet ja sam... celih ****nih 5 godina sam drkao ovde sa svakom budalom i debilom samo radi toga da bi shvatio i razumeo sta je to u ovom vl svetu sto nagoni ljude da lazu ko psi, da se prikrivaju, da budu nenormalno ekstrovertni, da budu bolesni patolozi, da imaju po 200 lica-nikova sa kojima se igraju drugima lececi svoje bolesne komplekse... i znate do ceg sam dosao? ni do cega, jer svako od nas je onakav kakav je u realu, znaci bas takav je i ovde. ovde samo ispliva vrh onog najboljeg i vrh onog najgoreg... kad kazem svakog mislim bas na svakog. mrznja, dobrota, humanost, licemerje, laz, demagogija, ulizivanje, mizantropija, patologija, nadahnutost, kreativnost i naravno opsednutost kako samim sobom tako i drugima.

    ako neko ne moze da izadje na kraj sa sobom i svojim problemima sta radi u realu no zove u pomoc, vice, moli, ne javno da se dere, nego onako izmedju redova... ako je covek savetodavac potrudi se koliko moze da mu pomogne ali ne u skladu sa svojim potrebama jer pomoci nekome ko je u gownima nije koristoljublje vec covekoljublje i ne radi se iz svojih sebicnih licnih interesa. ko to ne razume, ne zasluzuje ni pomoc. kolega G, reci cu jednu konstantu a ta je da ljudi rade svasta, ali veruj da ima ljudi koji gaze po sopstvenom grobu i zivotu neki put dajuci savete koji se kose sa njihovim elemntarnim potrebama opstanka kako duhovnog tako i neki put fizickog. zasto to rade ti prosudi sam. cela prica oko ovoga nije nimalo licna kao sto mislis vec sam fasciniram tom jednom asocijacijom iz 2006 ako se ne varam sa krstarice a imam memoriju ko slon, gde je na identican dijalog odgovor jednog korisnika bio bas kao tvoj kome se u slicnoj situaciji obratila jedna zena.

    nismo mi u pitanju ti ili ja mozda neko treci ili peti vec net kao takav, jer net je zlo kakvo ne postoji i koje je u stanju da unisti mnogima zivot. ne jednom se to pokazalo, vi ste svi svedoci koliko je porodica i brakova raskantano samo zbog ****nog neta i boravka na njemu i mesanja vl-a i rl-a, koliko je frustracija kod nekih poprimilo patogene karakteristike od visenja na njemu, koliko je zena a i muskraca pogazilo svoje osnovne principe kojih su se drzali celog zivota dolazeci ovde... znaci net kao net, je samo povod, generator za nesto sto u nama nije u redu a to je upravo ta nasa stalna igra sa samim sobom i nasom podsvescu o kojoj sam i otvorio temu na krstarici koja se zove dominacija a koju ni tamo niko nije shvatio na pravi nacin bas kao sto niko ni ovo sto sam sad napisao nece nikad.

  10. #10
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Из мог искуства, знам да ће свако урадити по свом и како мисли да је за њега најбоље.
    Разлика је само у томе да ли ће за своју одлуку окривити другог или сам сносити последице.
    Основа сваке личности се поставља негде до шесте године живота.
    Остало је надоградња у складу с тим.
    Људи се у основи не мењају.
    Може нам се учинити да се мењају, али све је то само привремено.
    До краја остају оно што јесу од раног детињства.
    И кад мислимо да смо утицали на нечију одлуку, заправо нисмо.
    Јер, људи који иду около и траже савете (а нарочито на нету где у неку руку знају да се људима ебе за њих),
    у ствари траже потврду за оно што су негде у дубини душе већ одлучили.

    Друго је кад неког стигне нека изненадна страшна несрећа па траже утеху и начин да се изборе са тим.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  11. #11
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    ljudi se menjaju kvini nisi ni svesna toga....
    al sto je najlepse menjaju se nabolje u najvecem broju slucajeva.
    ja sam najegzaktniji primer toga

  12. #12
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Кажем у основи Марлоне.
    То што ти називаш мењањем, ја називам надоградњом личности.
    Али опет сматрам да је она у складу са самим бићем.
    А понешто дође и с годинама, када се прилике и могућности мењају.
    То се зове принудно прихватање.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  13. #13
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    pa o nadgradnji i govorim
    sta ces mi reci da si znala sta je porodjaj sa 10 godina ili kako je odgajati dete ili kako da se nosis sa problemima u braku samo iz prica drugih... iskustva nas oplemenjuju da budemo bolji i svestraniji...svako iskustvo, lose najvise...

  14. #14
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    ljudi se menjaju kvini nisi ni svesna toga....
    al sto je najlepse menjaju se nabolje u najvecem broju slucajeva.
    ja sam najegzaktniji primer toga
    Jbg. menja se i moj fikus.

  15. #15
    Registrovani Član
    Pile avatar
    Status : Pile je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Poruke : 99

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    ljudi daju savete u skladu sa svojim potrebama... G jel' tako?

    zamisli da te pita neka devojka da li da pobaci ili ne? a ti joj kazes pobaci a ona rikne na ginekoloskom stolu ili kazes nemoj a ona ostane nesretna ceo zivot jer je otac deteta uvatio tutanj... kakva je tvoja potreba a ona te moli za savet ko prijatelja jer je pogubljena?
    wow u kom svetu ti zivis

  16. #16
    Registrovani Član
    Pile avatar
    Status : Pile je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Poruke : 99

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Davati savete je nezahvalno. Davanjem saveta o nečemu ili nekome se preuzima odgovornost u vezi sa temom na koju se savet da. Tu vrstu odgovornosti nisam spreman preuzimati na sebe niti opterećivati druge takvom odgovornošću kad sam ja u pitanju. Mogu nekome pomoći da reši neki akutni problem ili sprečiti nastajanje problema kao i sukoba nekim malim savetom (uplivom u nečiji život). Više od toga ne. Ljude koji olako daju savete ne cenim previše kao ni one koji su spremni te savete bez zadrške prihvatiti. Razmenu iskustava ne smatram savetovanjem to je razgovor ravnopravnih učesnika u istom. Svako nosi sam svoj krst pa i teret odluka.
    G srce moje slatko svaka ti je kao u Njegosa

  17. #17
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Citiraj Prvobitno napisano od Pile Vidi poruku
    wow u kom svetu ti zivis


    ja sam mrtav, zar nisi znao/la?

  18. #18
    Registrovani Član
    Pile avatar
    Status : Pile je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Poruke : 99

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku


    ja sam mrtav, zar nisi znao/la?
    pokojni Toza ?

  19. #19
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Citiraj Prvobitno napisano od Pile Vidi poruku
    pokojni Toza ?
    jes bas taj ima kavanche na tasu...
    dodji tamo da ti objasnim malko shire zasto sam umro

  20. #20
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: inspirisan cetom... sta je savetodavno poverenje?

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    pa o nadgradnji i govorim
    sta ces mi reci da si znala sta je porodjaj sa 10 godina ili kako je odgajati dete ili kako da se nosis sa problemima u braku samo iz prica drugih... iskustva nas oplemenjuju da budemo bolji i svestraniji...svako iskustvo, lose najvise...
    Не, не кажем то, већ да се рецимо већ тад могло назрети како ћу то радим.
    ТЈ, како ћу васпитавати своје дете.
    Да ли сам нежна, осећајна, зла, дрска, груба, јака или слаба, пожртвована...
    Да ли сам мрачне или веселе нарави.
    И у складу с тим се развија моја личност.
    А обашка то што људи у неким годинама достигну пуну зрелост, формирани су до краја, прошли сито и решето, и сад у неком тренутку појави се ситуација кад не знају како да реагују. Наравно да знају и наравно да ће урадити како мисле да треба, само кад прође тренутна блокада.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Preterano poverenje ?
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 31-03-2012, 04:25
  2. Poverenje - novi standardi
    Od kojica u forumu Kutak za studente i školarce
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19-12-2011, 10:26
  3. Poverenje...
    Od Пркос u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11-11-2010, 07:56

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •