Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 60

Tema: ekskurzije

  1. #41
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Ti se šališ a mi ovde nemamo takvih problema jer se procedura ispoštuje u celosti a odluke o ekskurzijama donose do 10.09. za proleće...
    hoću samo da ti kažem koliko je to proizvoljno.
    nemam nameru da se smejem....nego samo od muke.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #42
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: ekskurzije

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Па неће нико.
    Ја прва нећу да идем на те састанке.
    Кад чујем извештај, само осетим олакшање што нисам морала да будем тамо.
    Ионако ЈЕ све како каже директорка.
    Бар код нас.
    Ovde nije tako... Direktor je izuzetno korektan i vaspitan čovek i u svemu se savetuje sa nama... Nikad ne donosi odluke bez konsultacija sa savetom roditelja. Skoro smo donosili odluku na štetu profesora i ispoštovana je ... Tiče se dnevne ažurnosti elektronskog dnevnika... Mislim da smo mi u provinciji zainteresovaniji za društveno korisne (neprofitabilne aktivnosti).

  3. #43
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Ovde nije tako... Direktor je izuzetno korektan i vaspitan čovek i u svemu se savetuje sa nama... Nikad ne donosi odluke bez konsultacija sa savetom roditelja. Skoro smo donosili odluku na štetu profesora i ispoštovana je ... Tiče se dnevne ažurnosti elektronskog dnevnika... Mislim da smo mi u provinciji zainteresovaniji za društveno korisne (neprofitabilne aktivnosti).
    to je tačno. imam koleginicu u n. banovcima u o.š., a njen muž je moj kolega sa kojim baš sarađujem dobro i u toku sam šta se dešava kod nje na poslu...mnogo se više vodi računa o deci u školi tamo, nego u beogradu.
    ne znam zašto je tako.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #44
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: ekskurzije

    To je tako zbog manje koncentracije stomatologa u školskom savetu.

  5. #45
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    To je tako zbog manje koncentracije stomatologa u školskom savetu.
    e, zazi, svaka ti se dala zbog ovog komentara
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #46
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: ekskurzije

    valjda zbog mentalnog profila...

  7. #47
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    valjda zbog mentalnog profila...
    ti si moj idol sram me bilo
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #48
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    PUTOVANJE SREDNJOŠKOLACA U INOSTRANSTVO POSTALO POGUBNO ZA KUĆNI BUDŽET, A TEK KAD SE NEŠTO DOGODI TRAŽE SE ODGOVORNI

    ''Novosti'' 08.10.2011.

    ŠTA ulazi u cene ekskurzija, koje su za većinu srpskih porodica paprene, niko tačno ne zna. Roditelji ne dobijaju troškovnik, niti fiskalni račun za putovanje. Istina je da odluku o putovanju donose saveti roditelja, ali je pitanje da li oni mogu da odlučuju u ime svih ili je to samo da bi se ispoštovala zakonska procedura.

    Od cena ekskurzija prosečnom građaninu Srbije se zavrti u glavi. Tako za sedmodnevno putovanje u severnu Italiju treba izdvojiti blizu 500 evra, što su nečije dve mesečne plate. Tome treba dodati i džeparac za decu, koji nije manji od 200-300 evra. U cenu su uračunati prevoz, smeštaj, ulaznice za posetu kulturno-istorijskim spomenicama, dnevnice nastavnika koje se kreću od 25 do 30 evra po učeniku.

    - Cena aranžmana zavisi od toga da li će deca biti smeštena u hotelu u centru grada, da li će imati polupansion, šta žele da posete - objašnjava Mirko Milovanović iz agencije "Viva travel". - Probleme imaju oni koji angažuju agencije koje nemaju iskustva. Jer, nemaju svi hoteli grejanje, neki imaju posebne sobe za ekskurzije i đacima "podvaljuju" sa skromnijom ishranom.

    Prema rečima Dragane Soćanin, predsednika Udruženja roditelja, ne mogu predstavnici koji se nalaze u savetu odlučivati u ime svih roditelja. Kako ističe, oni se uglavnom dovode pred svršen čin, kako bi se ispoštovala procedura.

    - Cene ekskurzija su vrlo visoke i mnogi roditelji ulaze u kredite kako bi priuštili putovanje svojoj deci, jer se u školi nalaze pod svojevrsnim vršnjačkim pritiskom da se ne izdvajaju - navodi Soćaninova. - Zbog tih stvari u drugi plan se stavlja bezbednost dece. Svake godine se nešto loše desi. Postavlja se pitanje šta smo mi naučili iz tih grešaka i tragičnih događaja. Tek kada se nešto desi traži se odgovornost, a takve događaje treba sprečiti.

    Soćaninova ističe da bi, možda, trebalo promeniti proceduru odlučivanja, pa makar ona trajala i duže. Ceo postupak treba da bude transparentan i akcenat stavljen na bezbednost dece.

    - Ako školski sistem nije sposoban da decu vrati živu i zdravu sa ekskurzija, neka ih ukine, pa kada to budu mogli, neka ih ponovo uvedu - poručuje Dragana Soćanin.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #49
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    postovala sam ovo iznad, jer mi ne izalzi iz glave tragedija u budimpešti.
    sva sreća, naše ćerke si završile sa tim ekskurzijama bez nekih problema (osim što su stariju totalno pokrali u barseloni), ali nekako je to pregurala.
    ali, ovo - to je strašno. uopšte mi nije jasno kako ne mogu da premere da nikakav novac koji zarade za tih par dana nije vredan ovog užasa?
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #50
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: ekskurzije

    kad je moj sin trebao da ide na ekskurziju jedva smo prikupili profesore i privoleli ih,nisu hteli ni pod tackom razno..i ti koji su pristali trazili su da ide iz svakog odeljenja po jedan roditelj,jedino tako..deca su se malo bunila,ali je bilo ili to ili nema ekskurzije,pa su prihvatili.sve se dobro zavrsilo,samo su posle roditelji koji su isli pevali drugu pesmu nego pre odlaska...shvatili su da neko sa 17 god.nije bas samo -dete-...

  11. #51
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: ekskurzije

    Moja starija je isla u Italiju, vratili su se bolesni i izgladneli. Sav dzeparac su davali na hranu, jer su im servirali neke bajate splacine, spavali u losim hotelima, katastrofa, a kostalo je toliko da smo ladno nas cetvoro mogli kolima otici na par dana tamo.
    Kod mladje je problem resen elegantno, tj. razredna ga je resila tako. Zacepili su cenu, narod nema pare, i od 26 ucenika, samo su 3 ucenice otisle sa razrednom u Spaniju. 3 ucenika na maturskoj ekskurziji !!! To su inace bile 3 ljubimice od razredne, tako da su se njih 4 bas lepo provele. I dalje ne razumem kako je to razredna izvela, zar ne treba neki procenat dece u svakom odeljenju da se izjasni da putuje, da bi se ekskurzija odrzala? Ili su uspeli da nakupe neki minimum na nivou cele skole?

  12. #52
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    e, ne znam...znam samo da naša mlađa nije ni htela da ide na matursku exurziju - bili su prošle nedelje ne znam ni ja gde...nisam pitala.
    kad je trebalo da se počne sa uplaćivanjem pre par meseci, ona je rekla ''nemoj, mama, to je bacanje para. ako mi se bude negde išlo, ići ću s nekim, a ne sa celom školom!''
    mene je začudilo, ali mi je gloopo da insistiram na nečemu o čemu je već donela odluku.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #53
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    ima li kraja exurzijama?
    evo, sad starija kaže da organizuju na faxu exurziju u rumuniju - da obiđu drakulin dvorac za 160 evra valjda će sutra ovo drvo ispred zgrade da osvane sa malo para, pa da naberem....da se nađe
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #54
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/323...ode-cela-plata

    dakle, đaci turističke škole ne mogu da putuju zbog besparice roditelja užas.
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #55
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: ekskurzije

    Мрзим екскурзије, нарочито за ниже разреде
    што су деца млађа, то ме екскурзије више нервирају
    прескупе су и деца се неретко враћају болесна

  16. #56
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    ma, ekskurzije su postale besmislene. one se svode na dotiranje profesora, a deca nemaju uglavnom pojma ni gde su bila ni šta su radila.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #57
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: ekskurzije

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    šta da vam kažem?
    otplaćujem, poslednjim trzajima, matursku exurziju starije ćerke.
    sve mi ide na nerve - nepoštovanje unapred dogovorenog ritma otplaćivanja rata, ucenjivanje da se tempo ubrza, visok džeparac...destinacija...ama baš sve mi smeta.
    vama?
    mene najviše nerviraju, kad su rekeativne nastave u pitanju----visoka cena
    smatram da su cene nerealne, visoke suplaćamo dnevnice učiteljima, ko da oni ne primaju platu

  18. #58
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: ekskurzije

    ja sam za ukidanje ekskurzija

  19. #59
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: ekskurzije

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    PUTOVANJE SREDNJOŠKOLACA U INOSTRANSTVO POSTALO POGUBNO ZA KUĆNI BUDŽET, A TEK KAD SE NEŠTO DOGODI TRAŽE SE ODGOVORNI

    ''Novosti'' 08.10.2011.

    ŠTA ulazi u cene ekskurzija, koje su za većinu srpskih porodica paprene, niko tačno ne zna. Roditelji ne dobijaju troškovnik, niti fiskalni račun za putovanje. Istina je da odluku o putovanju donose saveti roditelja, ali je pitanje da li oni mogu da odlučuju u ime svih ili je to samo da bi se ispoštovala zakonska procedura.

    Od cena ekskurzija prosečnom građaninu Srbije se zavrti u glavi. Tako za sedmodnevno putovanje u severnu Italiju treba izdvojiti blizu 500 evra, što su nečije dve mesečne plate. Tome treba dodati i džeparac za decu, koji nije manji od 200-300 evra. U cenu su uračunati prevoz, smeštaj, ulaznice za posetu kulturno-istorijskim spomenicama, dnevnice nastavnika koje se kreću od 25 do 30 evra po učeniku.

    - Cena aranžmana zavisi od toga da li će deca biti smeštena u hotelu u centru grada, da li će imati polupansion, šta žele da posete - objašnjava Mirko Milovanović iz agencije "Viva travel". - Probleme imaju oni koji angažuju agencije koje nemaju iskustva. Jer, nemaju svi hoteli grejanje, neki imaju posebne sobe za ekskurzije i đacima "podvaljuju" sa skromnijom ishranom.

    Prema rečima Dragane Soćanin, predsednika Udruženja roditelja, ne mogu predstavnici koji se nalaze u savetu odlučivati u ime svih roditelja. Kako ističe, oni se uglavnom dovode pred svršen čin, kako bi se ispoštovala procedura.

    - Cene ekskurzija su vrlo visoke i mnogi roditelji ulaze u kredite kako bi priuštili putovanje svojoj deci, jer se u školi nalaze pod svojevrsnim vršnjačkim pritiskom da se ne izdvajaju - navodi Soćaninova. - Zbog tih stvari u drugi plan se stavlja bezbednost dece. Svake godine se nešto loše desi. Postavlja se pitanje šta smo mi naučili iz tih grešaka i tragičnih događaja. Tek kada se nešto desi traži se odgovornost, a takve događaje treba sprečiti.

    Soćaninova ističe da bi, možda, trebalo promeniti proceduru odlučivanja, pa makar ona trajala i duže. Ceo postupak treba da bude transparentan i akcenat stavljen na bezbednost dece.

    - Ako školski sistem nije sposoban da decu vrati živu i zdravu sa ekskurzija, neka ih ukine, pa kada to budu mogli, neka ih ponovo uvedu - poručuje Dragana Soćanin.
    to svi znaju a ipak šalju decu

  20. #60
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: ekskurzije

    Citiraj Prvobitno napisano od Vidana Vidi poruku
    to svi znaju a ipak šalju decu
    pa jeste, zato što je sistem ucena da se dete pusti na exurziju neviđeno razrađen
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •