Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 116

Tema: Alkoholizam

  1. #21
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ovako....kažu da je tanka granica između umerenog konzumiranja alkohola i alkoholizma.
    zavisnik je onaj kome konzumacija utiče na svakodnevni život - zanemaruje obaveze, spoljašnji izgled, porodicu, neefikasan je na poslu, ima nagle promene raspoloženja...i još koješta. najgore je što živimo u društvu gde se alkoholisanje smatra pozitivnim činom, naročito među klincima, mada ni matori nisu mnogo boli (''ala smo se olešili sinoć....!'')....
    što se neki roditelji trude da što pre utrpaju rakiju muškom potomku u usta, ili dojiljama savetuju da piju pivo zbog boljeg mleka naravno da mora da postoji želja za izlečenjem....
    tako je kod svake bolesti, pa onog pomenutog gripa...i običan grip hoću da lečim jer hoću da budem zdrava.
    kod alkohola je to mnogo teže, jer se ne vidi odmah težina redovne konzumacije.
    :raz_032:

    i belo vino za zubiće...
    Moji su svega toga bili pošteđeni.

  2. #22
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Razgovor i ljubav nikako ucene i pretnje. Kod zavisnika bilo koje vrste ucena potiče agresiju ili samodestrukciju...
    sasvim gresis G..pazi, radila sam sa takvim ljudima...to ti je kao kad se kaze da je najbolji lek za histeriju- lupiti samar!
    Znam da vam ovo zvuci grozno..ali nesto radikalno mora da se presece u ovom slucaju. Pusti ti te price o razgovoru i ljubavi..alkos ce reci da je super i slaze se i tako je..do sledeceg ozderavanja.
    Razgovor i ljubav je nesto sto treba da postoji u bazi..ali to nece urgentno resiti problem, a to je kako navesti alkosa da prihvati lecenje.


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  3. #23
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od affrodiita Vidi poruku
    ....kaže li zašto opet počne?
    ....znate li vi šta može da ga navede da posle neke pauze opet potraži čašu?
    ....verujem da je strašno...sa mnogo toga sam se susrela i sukobila u životu, sa ovim nisam
    ali znam da je teško
    Pa.. nije baš raspoložen da priča na tu temu...
    A šta može da ga navede, to je tek beskonačan spisak.
    Bilo kakav radostan događaj.. bilo kakav veći problem..
    Samo je pitanje da li će da poklekne ili ne.

  4. #24
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    bude mu gore, jer je jetra već stradala ili srce...alkohol jako štetno utiče na sve organe. ne postoji deo tela koji nije pogođen konzumacijom.
    I svaki put nakon prestanka, pije još više. To tako ide...

    Citiraj Prvobitno napisano od sani Vidi poruku
    Da li postoji nesto cime mozete da ga ucenite kako bi otisao na lecenje?
    Ne. On je finansijski potpuno nezavistan.
    Emotivne ucene ne prolaze, jer u toj fazi alkohol mu je važniji od svih nas.

  5. #25
    Registrovani Član
    affrodiita avatar
    Status : affrodiita je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Lokacija : tu i tamo
    Poruke : 270

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Pa.. nije baš raspoložen da priča na tu temu...
    A šta može da ga navede, to je tek beskonačan spisak.
    Bilo kakav radostan događaj.. bilo kakav veći problem..
    Samo je pitanje da li će da poklekne ili ne.
    ....stvarno ne znam, šta bi ti rekla...a, da li bi pomoglo da iz kući izbacite sav alkohol...prosto da ga
    nema u njegovoj bilizini...
    osmeh je jedina kriva linija koju ne treba ispravljati

  6. #26
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    I svaki put nakon prestanka, pije još više. To tako ide...


    Ne. On je finansijski potpuno nezavistan.
    Emotivne ucene ne prolaze, jer u toj fazi alkohol mu je važniji od svih nas.
    Uh..tesko bas.
    A da odes u Paunovu za savet?


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  7. #27
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od affrodiita Vidi poruku
    ....stvarno ne znam, šta bi ti rekla...a, da li bi pomoglo da iz kući izbacite sav alkohol...prosto da ga
    nema u njegovoj bilizini...
    pa to dita ne vredi..otici ce u kafanu ili ce kupiti flajku pa sesti i popiti.


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  8. #28
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od affrodiita Vidi poruku
    ....stvarno ne znam, šta bi ti rekla...a, da li bi pomoglo da iz kući izbacite sav alkohol...prosto da ga
    nema u njegovoj bilizini...
    pa da ga navedemo da izvrši krivično delo i primoraju na lečenje...
    al da se pri tom molimo jehovi da nas ne utepa načisto...

    Citiraj Prvobitno napisano od sani Vidi poruku
    Uh..tesko bas.
    A da odes u Paunovu za savet?
    moraću..

  9. #29
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od sani Vidi poruku
    sasvim gresis G..pazi, radila sam sa takvim ljudima...to ti je kao kad se kaze da je najbolji lek za histeriju- lupiti samar!
    Znam da vam ovo zvuci grozno..ali nesto radikalno mora da se presece u ovom slucaju. Pusti ti te price o razgovoru i ljubavi..alkos ce reci da je super i slaze se i tako je..do sledeceg ozderavanja.
    Razgovor i ljubav je nesto sto treba da postoji u bazi..ali to nece urgentno resiti problem, a to je kako navesti alkosa da prihvati lecenje.
    Čudi me da ti kao osoba od struke propagiraš sistem lečenja Markiza De Sada... Ko ti je rekao da se napad histerije suzbija fizičkim nasiljem nad bolesnikom??? Ajde probaj da udariš bolesnika pa ćeš popiti krivičnu prijavu kao vrata ! Postupak ti neću objašnjavati jer sam siguran da ga znaš kao stručno lice ... Napisah da postoji mera obaveznog lečenja koja može biti izrečena i od strane nadležnog suda a na zahtev centra za socijalni rad kome se porodica obraća ako subjekat odbija lečenje...

    I sam termin"alkos"??? Aman...

  10. #30
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Alkoholizam

    I jos nesto da dodam..Porodicna terapija kod alkoholicara ima izuzetan uspeh, za razliku od tabletomana , politoksikomana, narkomana, kockara..gde je broj zalecenih minoran, na zalost.


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  11. #31
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Čudi me da ti kao osoba od struke propagiraš sistem lečenja Markiza De Sada... Ko ti je rekao da se napad histerije suzbija fizičkim nasiljem nad bolesnikom??? Ajde probaj da udariš bolesnika pa ćeš popiti krivičnu prijavu kao vrata ! Postupak ti neću objašnjavati jer sam siguran da ga znaš kao stručno lice ... Napisah da postoji mera obaveznog lečenja koja može biti izrečena od strane suda a na na zahtev centra za socijalni rad kome se porodica obraća ako subjekat odbija lečenje...
    Jesje G istina. I nema prijave.
    Meneme utepaše načisto posle porođaja sa drugim detetom. :raz_067:
    Nije smešno...:raz_067:

  12. #32
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od sani Vidi poruku
    I jos nesto da dodam..Porodicna terapija kod alkoholicara ima izuzetan uspeh, za razliku od tabletomana , politoksikomana, narkomana, kockara..gde je broj zalecenih minoran, na zalost.

    jeste...samo je pitanje koliko konkretni slučaj uopšte mari za porodicu.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #33
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Jesje G istina. I nema prijave.
    Meneme utepaše načisto posle porođaja sa drugim detetom. :raz_067:
    Nije smešno...:raz_067:
    nije valjda?
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #34
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Čudi me da ti kao osoba od struke propagiraš sistem lečenja Markiza De Sada... Ko ti je rekao da se napad histerije suzbija fizičkim nasiljem nad bolesnikom??? Ajde probaj da udariš bolesnika pa ćeš popiti krivičnu prijavu kao vrata ! Postupak ti neću objašnjavati jer sam siguran da ga znaš kao stručno lice ... Napisah da postoji mera obaveznog lečenja koja može biti izrečena i od strane nadležnog suda a na na zahtev centra za socijalni rad kome se porodica obraća ako subjekat odbija lečenje...
    Ti mene uopste ne kapiras.
    Mani se ti suda i obaveznih mera lecenja ( dakle sud tu moze da bude radikalan..a porodica ne moze).
    Govorimo o alkoholicaru koji nije napravio krivicno delo..ko ce ga naterati da se leci?
    Centar za socijalni rad nema veze sa ovom pricom.
    I ti govoris kao laik, kao neko ko se nikada nije susreo sa problemom.
    Ja ti govorim kao covek od struke i koje su preporuke autoriteta iz oblasti psihijatrije.
    Pa ti to nazovi kako god hoces, ja znam da je cilj tih preporuka krajnje human.
    Mislis li da je humanije gledati alkosa kako propada ? Ili ne daj boze dete narkomana? Sve sam imala u svom okruzenju na zalost .


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  15. #35
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Alkoholizam

    i, kako naterati alkoholičara da se leči?
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #36
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od sani Vidi poruku
    Ti mene uopste ne kapiras.
    Mani se ti suda i obaveznih mera lecenja ( dakle sud tu moze da bude radikalan..a porodica ne moze).
    Govorimo o alkoholicaru koji nije napravio krivicno delo..ko ce ga naterati da se leci?
    Centar za socijalni rad nema veze sa ovom pricom.
    I ti govoris kao laik, kao neko ko se nikada nije susreo sa problemom.
    Ja ti govorim kao covek od struke i koje su preporuke autoriteta iz oblasti psihijatrije.
    Pa ti to nazovi kako god hoces, ja znam da je cilj tih preporuka krajnje human.
    Mislis li da je humanije gledati alkosa kako propada ? Ili ne daj boze dete narkomana? Sve sam imala u svom okruzenju na zalost .
    2.put pominješ termin "alkos" a to osoba iz struke ne radi. Druga stvar otkud znaš koja je moja struka??? Možda je moja struka vrlo dobro obučena i osposobljena za rad sa osobama koje su hronični alkoholičari? Ne znam na osnovu kojih pokazatelja ceniš da sam "laik"?

  17. #37
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Jesje G istina. I nema prijave.
    Meneme utepaše načisto posle porođaja sa drugim detetom. :raz_067:
    Nije smešno...:raz_067:


    pa G je izvrnuo moje reci..nekad je neophodan "shok prekid", o tome sam govorila..ne daj boze da sam ikada udarila bolesnika, to mi ne dozvoljava ni licna ni profesionalna etika...al da sam lupila moju rodjenu sestru u nastupu njene histerije-jesam! I delovalo je.
    I nista joj ne fali


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  18. #38
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    2.put pominješ termin "alkos" a to osoba iz struke ne radi. Druga stvar otkud znaš koja je moja struka??? Možda je moja struka vrlo dobro obučena i osposobljena za rad sa osobama koje su hronični alkoholičari? Ne znam na osnovu kojih pokazatelja ceniš da sam "laik"?
    Po onome sto pises..verujem da si dobro upoznat sa krivicnim zakonikom, ali mi ne govorimo o alkoholicirama u tom kontekstu.
    "alkos" kazem zato sto smo na forumu a ne na strucnoj tribini i posmatram ovo kao razgovor gde smo se skupili uz kafu i izmedju ostalog pricamo i ovoj temi. Ne mislim da kad kazem "alkos" da je to nesto pogrdno. Mislim da mi nije nedozvoljeno u ovom razgovoru da upotrebim i moju omiljenu rec "ebt"
    Pozivala sam se na struku samo u okviru argumentacija. U celoj prici moja struka je nebitna.


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  19. #39
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Alkoholizam

    i, kako naterati alkoholičara da se leči?
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #40
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Alkoholizam

    Citiraj Prvobitno napisano od sani Vidi poruku
    Po onome sto pises..verujem da si dobro upoznat sa krivicnim zakonikom, ali mi ne govorimo o alkoholicirama u tom kontekstu.
    "alkos" kazem zato sto smo na forumu a ne na strucnoj tribini i posmatram ovo kao razgovor gde smo se skupili uz kafu i izmedju ostalog pricamo i ovoj temi. Ne mislim da kad kazem "alkos" da je to nesto pogrdno. Mislim da mi nije nedozvoljeno u ovom razgovoru da upotrebim i moju omiljenu rec "ebt"
    Pozivala sam se na struku samo u okviru argumentacija. U celoj prici moja struka je nebitna.
    Pored toga što si primetila da sam pravno dobro potkovan ne samo po pitanju krivičnog nego i drugih zakona, pravnih normi i postupaka evo da sve svedemo i na humani aspekt...
    Jedna koleginica je već napisala da je njen otac alkoholičar a sad malo ja... Jedna meni bliska osoba sad pokojna je bila alkoholičar. Moj pokojni stric također i veliki broj mojih poznanika i kolega bilo da su u penziji ili još uvek profesionalno aktivni su postali hronični alkoholičari...Reč "alkos" nije primerena jer se radi o bolesti...Još jednom ponavljam da služba za socijalni rad nije zanemarljiv faktor u potencijalnom lečenju... Nije neophodno da hronični alkoholičar napravi prekršaj ili KD da bi centar pokrenuo postupak. I samodestrukcija je dovoljan razlog za pojačene mere nadzora pa i upućivanje na lečenje od ove zavisnosti...

    "Alkoholizam: je dugotrajna prekomerna potrošnja alkoholnih pića i klinički sindromi izazvani tom prekomernom potrošnjom."

    "Patološko pijano stanje: Nekad se u akutnom pijanstvu nealkoholičara, povremeno i kod alkoholičara, javlja poseban oblik teškog pijanog stanja koje karakteriše suženje ili potpuni poremećaj svesti, nemir, uzbuđenje, agresija, itd., nakon čega ostaje potpuna ili delimična amnezija."

    "Akutna alkoholna intoksikacija: To je posledica jednokratne upotrebe veće količine alkoholnih pića. Može nastupiti kod svakog pojedinca, alkoholičara ili nealkoholičara."

    Za dijagnozu alkoholizma postoje različiti kriterijumi. Ukoliko dotična osoba ispuni određeni broj kriterijuma, smatra se zavisnom. Da bi se neko stanje označilo alkoholizmom, trebalo bi da ispunjava bar jedan od četiri kriterijuma:

    -psihičku i fizičku zavisnost
    -progresiju somatskih, psihijatrijskih i neuroloških komplikacija
    -gubitak kontrole nad pićem
    -nemogućnost apstinencije.

    E sad razmislite koliko ovakvih osoba poznajete ... Jeste li voljni da priznate sebi da su alkoholičari?

    I evo setih se da po nekim statističkim podacima svaka šesta odrasla osoba u Srbiji alkoholičar. Također,svedoci smo da je alkoholizam izuzetno prisutan i među maloletnicima...

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •