Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 39 od 39

Tema: Bravar je bio bolji !

  1. #21
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    ne znam, ja sam rodjena nesto malo posle bravareve smrti. al' secam se da je i u to vreme bilo para, bilo lepo i bilo za sve. a secam se da smo mi, posle, u nizim razredima osnovne, pricali kako je bravar unistio srbiju, tj. pricali neki, culi od roditelja. e da i onda smo pricali o milosevicu i za koga je ciji roditelj glasao. neki su pricali da ce milosevic unistiti srbiju, i to su culi od roditelja i tako.....
    jos se nismo ni ispilili, a vec smo politiku vodili.:raz_067:
    a ja ovu danasnju himnu ne znam. znam samo da traze nekakvu pravdu od nekakvog boga, a boga nema, tako da nema ni pravde.

  2. #22
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    i onda se neki cude zasto kmecim za australijom...tamo deca, u nizim razredima osnovne skole, sigurno ne pricaju o politici, na velikom odmoru.

  3. #23
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od zLozi Vidi poruku
    i onda se neki cude zasto kmecim za australijom...tamo deca, u nizim razredima osnovne skole, sigurno ne pricaju o politici, na velikom odmoru.
    Ako moze ciko da te utesi, tamo su price take da bi oma pozelela da si u...Srbiji

  4. #24
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Ne znam... Meni je to bila uvek idiotska argumentacija. Al, u ono kritično vreme svaki kilavi politikant je imao baš taj argument (za to što Bravar navodno nije valjao Srbima). I nijedan drugi.
    Evo ja nikaki politikant nisam.. ni kilavi...
    al znam da je taj bravar pobio mnoogo srba.. što za vreme drugog sveckog, što kasnije..
    Na sremski front je poslao, nikog drugog do srbe.. na ukopane nemce jurišali su goloruki -svaki drugi je imao pušku, a od tih što su je imali svaki treći je znao da je koristi..
    Što ih nije poslao da spasavaju srbe iz slavonije ili like od ustaša?

    Pa onda znam da je Pirotski okrug upropastijo time što je svukao ovčare sa Stare planine
    i nagurao ih u fabrike.
    E to je manje značajno, al mene eto najviše pogađa.

  5. #25
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od zLozi Vidi poruku
    ne znam, ja sam rodjena nesto malo posle bravareve smrti. al' secam se da je i u to vreme bilo para, bilo lepo i bilo za sve. a secam se da smo mi, posle, u nizim razredima osnovne, pricali kako je bravar unistio srbiju, tj. pricali neki, culi od roditelja. e da i onda smo pricali o milosevicu i za koga je ciji roditelj glasao. neki su pricali da ce milosevic unistiti srbiju, i to su culi od roditelja i tako.....
    jos se nismo ni ispilili, a vec smo politiku vodili.:raz_067:
    a ja ovu danasnju himnu ne znam. znam samo da traze nekakvu pravdu od nekakvog boga, a boga nema, tako da nema ni pravde.
    Eto ti si malo kasnije rođena, a ja malo ranije.
    Pa se sećam markica za prašak za veš i kafu i redoooovaaaaaa...
    i vazda nekih restrikcija i stabilizacija...
    Taman se malo stabilizujemo, eto ti restrikcija struje.
    U sred Beograda pod svećom sam radila domaći.

  6. #26
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od zLozi Vidi poruku
    i onda se neki cude zasto kmecim za australijom...tamo deca, u nizim razredima osnovne skole, sigurno ne pricaju o politici, na velikom odmoru.
    pa kad nisu imali bravara...

    mi smo se na velikim odmorima svađali ko ga više voli..
    i ubeđivali jedni druge da ga volimo više nego tatu i mamu...:raz_067:

  7. #27
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Evo ja nikaki politikant nisam.. ni kilavi...
    al znam da je taj bravar pobio mnoogo srba.. što za vreme drugog sveckog, što kasnije..
    Na sremski front je poslao, nikog drugog do srbe.. na ukopane nemce jurišali su goloruki -svaki drugi je imao pušku, a od tih što su je imali svaki treći je znao da je koristi..
    Što ih nije poslao da spasavaju srbe iz slavonije ili like od ustaša?
    O, razumem. Ti nisi politikant. Ti si strateg.
    Razlog zašto je Bravar poslao Srbe na Sremski front jeste da je trebalo najuriti Švabe iz Srema i tako očuvati teritorijalni integritet zemlje. U suprotnom, Rusi bi preplavili Jugoslaviju i onda bismo imali probleme decenijama kasnije. Na primer, morali bismo da vozimo Moskviče.

    A razlog zašto nije umesto toga poslao Srbe u Slavoniju i Liku leži u tome da nije bio velikosrpski šovisnista. Pored toga, u Slavoniji i Lici već je bilo Srba koji su se borili protiv ustaša, Švaba, četnika i ostalih.

    Pa onda znam da je Pirotski okrug upropastijo time što je svukao ovčare sa Stare planine
    i nagurao ih u fabrike.
    E to je manje značajno, al mene eto najviše pogađa.
    Dok su Piroćanca navukli u fabriku, otkinuli mu uši, a dok su ga izvukli iz fabrike, izuli ga iz čarapa.
    Izuzev nekoliko poratnih godina, treba priznati da nigde u socijalističkom bloku seljaci nisu živeli tako dobro kao u bivšoj Jugoslaviji.

  8. #28
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od zLozi Vidi poruku
    a ja ovu danasnju himnu ne znam. znam samo da traze nekakvu pravdu od nekakvog boga, a boga nema, tako da nema ni pravde.
    :raz_067: :raz_067: :raz_067:

  9. #29
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    O, razumem. Ti nisi politikant. Ti si strateg.
    Razlog zašto je Bravar poslao Srbe na Sremski front jeste da je trebalo najuriti Švabe iz Srema i tako očuvati teritorijalni integritet zemlje. U suprotnom, Rusi bi preplavili Jugoslaviju i onda bismo imali probleme decenijama kasnije. Na primer, morali bismo da vozimo Moskviče.

    A razlog zašto nije umesto toga poslao Srbe u Slavoniju i Liku leži u tome da nije bio velikosrpski šovisnista. Pored toga, u Slavoniji i Lici već je bilo Srba koji su se borili protiv ustaša, Švaba, četnika i ostalih.
    Da saveznici nisu došli mogli smo taman svi do jednog da izginemo tamo i to je sve što bi postigli.
    E neću više... iznervirah se...

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Dok su Piroćanca navukli u fabriku, otkinuli mu uši, a dok su ga izvukli iz fabrike, izuli ga iz čarapa.
    Izuzev nekoliko poratnih godina, treba priznati da nigde u socijalističkom bloku seljaci nisu živeli tako dobro kao u bivšoj Jugoslaviji.
    Pa kad su ih izvukli iz fabrike na ulicu.

    ma ko me tero da pišem na politici...

  10. #30
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Eto ti si malo kasnije rođena, a ja malo ranije.
    Pa se sećam markica za prašak za veš i kafu i redoooovaaaaaa...
    i vazda nekih restrikcija i stabilizacija...
    Taman se malo stabilizujemo, eto ti restrikcija struje.
    U sred Beograda pod svećom sam radila domaći.

    e to, o nestasicama, je meni keva pricala. ali mi je pricala da je u vreme bravara obisla pola sveta. sta znam, ja gledam to tako. a sto se nestasica tice danas em sto malo-malo pa nesto fali, em sto ne mogu da obilazim svet kako mi je cef. a tek devedesetih......
    ma ovo je prokleta zemlja, ovde je uvek nesto falilo i nije bilo dobro ili je bilo ratova.

    a devedesetih nisam radila domaci pod svecom, kuce u mojoj ulici su bile povezane sa objektom koji je morao da ima struju i cim bi struja nestala oni bi ukljucili sebi agregat, a time i nama osvetlili kuce.

  11. #31
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    A i šta ti vredi ako svega ima i bez tačkica i bonova ako nemaš novca da kupiš ono šta ti treba...Išlo se tad u Italiju po kafu i u Mađarsku po puter i kobasice ... Bilo je više novca i postojala je srednja klasa. Sada je više nema...

  12. #32
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    I srednja klasa je stajala sa kupončićima u redu.

  13. #33
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od zLozi Vidi poruku
    e to, o nestasicama, je meni keva pricala. ali mi je pricala da je u vreme bravara obisla pola sveta. sta znam, ja gledam to tako. a sto se nestasica tice danas em sto malo-malo pa nesto fali, em sto ne mogu da obilazim svet kako mi je cef. a tek devedesetih......
    ma ovo je prokleta zemlja, ovde je uvek nesto falilo i nije bilo dobro ili je bilo ratova.

    a devedesetih nisam radila domaci pod svecom, kuce u mojoj ulici su bile povezane sa objektom koji je morao da ima struju i cim bi struja nestala oni bi ukljucili sebi agregat, a time i nama osvetlili kuce.
    Ma da.. keva pričala, baba pričala..
    Pa svima je period kada su bili mladi bio najlepši i najdraži i rado ga se sećaju.
    Posle se porazboljevaju pa im sve živo smeta.. i samo uzdišu...

    Nije ovo prokleta zemlja. Ovo je strateški jako dobar položaj. opet ja...
    a mi odavno nismo sila koja može da ga zadrži...

  14. #34
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    I srednja klasa je stajala sa kupončićima u redu.
    Jeste kojice ali je išla i na letovanja ,zimovanja šoping ture i vanredne turističke vikende u Beč,Prag,Rim... A napisah, imalo se više novca pa se ono što je falilo u našim prodavnicama i robnim kućama kupovalo napolju...Džaba tebi metro pred nosom i onolike đakonije ako nemaš novca da ih kupiš...

  15. #35
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ma da.. keva pričala, baba pričala..
    Pa svima je period kada su bili mladi bio najlepši i najdraži i rado ga se sećaju.
    Posle se porazboljevaju pa im sve živo smeta.. i samo uzdišu...

    Nije ovo prokleta zemlja. Ovo je strateški jako dobar položaj. opet ja...
    a mi odavno nismo sila koja može da ga zadrži...

    pa to, dzabe sve, ako nemamo i ne mozemo.

    i posle bravarove smrti, kao klinka, isla sam dva puta na letovanje. i plus uvek imala pra za jahanje, tj. moja keva i to sa jednom platom. i garderobu iz inostranstva i po celu kutiju kinder jaja i to redovno. o igrackama da ti ne pricam. ne znam sta nisam imala. a onda su dosle devedesete.....danas gledam kako deci u maxiju roditelji uzimaju iz ruku lizalicu ili zvaku, jer nije na spisku kupovine, jer ce to drugi put kada prime platu, kada bude bilo para, kada..... cujem komsiju kako kaze sinu da njemu ne treba nista, a dete mu trazilo nesto. a da sam razmazena nisam, opet su moji prohtevi skromni, mozda mi je jedini hir, potreba, zelja, strast, ne znam sta, to jahanje i nista vise.
    ma bolje da se malo maknem, bas sam besna i razocarana.

  16. #36
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Da saveznici nisu došli mogli smo taman svi do jednog da izginemo tamo i to je sve što bi postigli.
    E neću više... iznervirah se...

    Pa kad su ih izvukli iz fabrike na ulicu.

    ma ko me tero da pišem na politici...

  17. #37
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    O, razumem. Ti nisi politikant. Ti si strateg.
    Razlog zašto je Bravar poslao Srbe na Sremski front jeste da je trebalo najuriti Švabe iz Srema i tako očuvati teritorijalni integritet zemlje. U suprotnom, Rusi bi preplavili Jugoslaviju i onda bismo imali probleme decenijama kasnije. Na primer, morali bismo da vozimo Moskviče.

    A razlog zašto nije umesto toga poslao Srbe u Slavoniju i Liku leži u tome da nije bio velikosrpski šovisnista. Pored toga, u Slavoniji i Lici već je bilo Srba koji su se borili protiv ustaša, Švaba, četnika i ostalih.


    Dok su Piroćanca navukli u fabriku, otkinuli mu uši, a dok su ga izvukli iz fabrike, izuli ga iz čarapa.
    Izuzev nekoliko poratnih godina, treba priznati da nigde u socijalističkom bloku seljaci nisu živeli tako dobro kao u bivšoj Jugoslaviji.
    al je bilo srba u lici...ih samo toliko...a sad ih ima najviše baš tamo. da ne pričam o kolonizaciji vojvodine posle 2. sv. rata....pa nije čanak sigurno ponikao na vojvođanskom, nego na ličkom tlu....to može da bude samo ličko prezime. možda se, ako njegovi potomci budu dovoljno dugo živeli u vojvodini, jednog dana pokrste u čankov ili čankanski, ne znam...
    a to što kojica kaže da je poter'o seljake s juga srbije u fabriku, pa od njih napravio seljobere - to je tačno....ali, opet - nije niko mog'o da ih tera da sami nisu hteli takav hleb.
    ukratko, mislim da smo mi srbi jedan dovoljno glupav narod kad nama mogu da upravljaju takvi kao što je bio tito i ini.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #38
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Bravar je bio bolji !

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ...to može da bude sa da upravljaju takvi kao što je bio tito i ini.
    E,eeeeee ti "ini" nam krv popiše...

  19. #39
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bravar je bio bolji !


Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Želite li bolji SEKS?
    Od Cruz u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09-04-2012, 18:07

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •