Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 33 od 33

Tema: Pakost

  1. #21
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Pakost

    opisala si zle ljude, a za pakosnu si rekla da cini zlo samo sebi osim ako ne pravi smicalice drugima.

    do sada nisam srela pakosnu osobu koja iskljucivo sama sebi pakosti, uvek su to osobe koje napakoste drugima, zato se taj termin i koristi. time sto drugima pakosti, indirektno pakosti i sebi, jedino tako mogu da posmatram.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #22
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,536
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Pakost

    U jedno selo došao je stranac koji je želio da se tu nastani.
    Na putu je susreo starca i upitao ga kakvi su ljudi u selu.
    Starac mu je odgovorio pitanjem: “A kakvi su ljudi bili tamo gdje si do sada živio?”
    “Loši”, odgovori došljak.
    “Svi su bili pakosni i svađalice”.
    “Produži, stranče, dalje. I ovdje su takvi ljudi”, odgovori mu starac.

    Poslije izvjesnog vremena, u selu se pojavio drugi stranac.
    I on je želio da se tu nastani. I njemu je starac postavio isto pitanje, a došljak je odgovorio:
    “Dobri su bili ljudi, lijepo smo se slagali, ali ja sam odlučio da malo promijenim sredinu.”
    “I ovdje su dobri ljudi¨, odgovori starac. ¨Slobodno se ovde nastani, biće ti lijepo”.
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  3. #23
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Pakost

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    opisala si zle ljude, a za pakosnu si rekla da cini zlo samo sebi osim ako ne pravi smicalice drugima.

    do sada nisam srela pakosnu osobu koja iskljucivo sama sebi pakosti, uvek su to osobe koje napakoste drugima, zato se taj termin i koristi. time sto drugima pakosti, indirektno pakosti i sebi, jedino tako mogu da posmatram.
    nemoj ti meni crtati šta sam ja htela reći.
    jedno je biti pakostan, sasvim drugo učiniti nekome zlo. da li iz pakosti čini zlo manjim?
    jok, ali ni osobu u globalu zlom.
    da docrtam: ne čini je ni dobrom! jel i da boldujem?

  4. #24
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Pakost

    pakostan si iz osećaja nemoći, ne zato što to voliš da budeš.

  5. #25
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Pakost

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    U jedno selo došao je stranac koji je želio da se tu nastani.
    Na putu je susreo starca i upitao ga kakvi su ljudi u selu.
    Starac mu je odgovorio pitanjem: “A kakvi su ljudi bili tamo gdje si do sada živio?”
    “Loši”, odgovori došljak.
    “Svi su bili pakosni i svađalice”.
    “Produži, stranče, dalje. I ovdje su takvi ljudi”, odgovori mu starac.

    Poslije izvjesnog vremena, u selu se pojavio drugi stranac.
    I on je želio da se tu nastani. I njemu je starac postavio isto pitanje, a došljak je odgovorio:
    “Dobri su bili ljudi, lijepo smo se slagali, ali ja sam odlučio da malo promijenim sredinu.”
    “I ovdje su dobri ljudi¨, odgovori starac. ¨Slobodno se ovde nastani, biće ti lijepo”.
    Aaa... genijalno..

    Kakvi smo, tako nam je.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #26
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Pakost

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    možeš i da odgovoriš, slobodno...
    evo, meni se dešavalo da budem pakosna, pa da mi svašta padne na pamet. ponekad i uradim, ali to već spada u domen osvete. nije tema.
    a ti?

  7. #27
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Pakost

    ja nikad nisam pakosna, to se kosi sa mojom prirodom, uvek cinim drugima dobro, bez obzira kako se ophode prema meni i ne ocekujem da na isti nacin uzvrate.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  8. #28
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Pakost

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ja nikad nisam pakosna, to se kosi sa mojom prirodom, uvek cinim drugima dobro, bez obzira kako se ophode prema meni i ne ocekujem da na isti nacin uzvrate.
    sve je ok sem bolda.
    ovako bih postupala ako bih sebe smatrala budalom.
    a ni ti mi ne deluješ tako.

    niti sam imala nameru da ovim pitanjem proširim temu na: da li cilj ne bira sredstva? ne zavisi od cilja, nego od osobe koja određuje kriterijume kojima će da odredi i sprovede sredstva.
    što znači da je i pakost deo karaktera, prouzrokovana emocijom... negativnom. u trenutku.
    što je po meni sasvim ljudski, prirodno i normalno. ne treba je hraniti, kao ni ljubomoru, ali ona je nesvesno tu.
    ne mora ni da se ispolji. ali to ne znači da ne postoji.

  9. #29
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Pakost

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    zli ljudi neće nikada otvoreno ili javno pokazati tu zlu stranu, pakosna osoba se neće uzdržati, to je impuls... a impulsi nisu proizvodi promišljenosti ili proračunatosti.
    Slažem se sa tim da su zli ljudi veći kalkulanti. Pakosni ljudi su impulsivni. Ne mogu da izdrže, a da te ne bocnu za nešto ili da ti za nešto napakoste. Živim prilično u ušuškanom okruženju, gde nemam takvu okolinu koja te stalno nešto proziva, ''čačka'', pa se malo teže snalazim kada sam u društvu takvih odoba...

    Pakost se dešava uglavnom zbog osećaja nezadovoljstva zbog nekog tuđeh uspeha...i tada ne može da se iskotroliše, a da to ne pokaže...to je samo jedna vrsta pakosti...Takođe, nekada se nešto iz inata kontrira, da bi se izazvao negativan i loš osećaj druge strane...To su ljudi koji se hrane tuđom pozitivnom energijom..

    Mene zanima da li su pakost i zavist jedno te isto...?



    A ovo sam našla ...''plastičan primer pakosti''...

    ''Kada ti se povraća dok se vraćaš sa ekskurzije, a drug do tebe vadi "Rum-kasato" i počinje halapljivo da jede.''

    Izvor :Vukajlija. com

  10. #30
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,456
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Pakost

    Zloba i pakost često idu ruku pod ruku i u svojoj suštini su iste,razlikuju se tek u načinu pokretanja i trajanja,odnosno mogućnosti zadrške i oblika ispoljavanja.
    Zloba je neukrotiva i kao takva čest je pratilac ograničenih ljudi,za nju ne treba pamet.

  11. #31
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Pakost

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    Zloba je neukrotiva i kao takva čest je pratilac ograničenih ljudi,za nju ne treba pamet.

    Da, uz zlobu ne ide pamet. Srećom da je tako. Ima osoba koje ne mogu da miruju. Moraju uvek bar malo da te ''čačnu'', zbog boljeg osećaja. Mislim da je zloba sastvani deo neke ličnosti. Jednostavno, to je nečija karakterna crta ili grešim?
    Da li je zloba nešto sa čim se rodiš ili ''pozlobiš'' tokom vremena ?

  12. #32
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Pakost

    Ja sam zloca, uzivam u sebi kad neko ko se ogresio o mene i povredio me shvati da sam bio u pravu, tad dozvolim sebi malo likovanja ali ga nikad ne pokazujem.
    Grozno sam pakostan.

  13. #33
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,456
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Pakost

    mirni budite

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •