Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 63

Tema: Samokontrola

  1. #21
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Da neće da obrišu, odgovorio bih ti da su porivi invarijantni, pa dakle ne zavise od okoline.
    slažem se.....i koji će mi samokontrola kad su porivi nepogrešivi?
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #22
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    To se zove da si u skladu sa okolinom i samom sobom, pa ti samokontrola i ne treba. Inače bi očas osetila otpor.
    (Tako bi ja reko da ovdi ne brišu)
    pa ne brišu i nemoj da si dosadan....kao da ti je sada svaka reč zlatna, pa ti krivo što se nešto zagubi. samokontroliši se.
    inače, osećam ja otpor okoline, ali me zabole za otpor.....na kraju uspadne da sam bila u prevu, pre ili kasnije.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #23
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Jes. Ti mi znaš šta ne brišu

    Nije važan otpor okoline. Važan je unutrašnji otpor. Jerbo je deo mehanizma.
    a taj otpor...pa jes malo zaebat....ali, lako s njim izađem na kraj.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #24
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ja nemam samokontrolu, nikakvu....i ne želim da je imam.
    da li je to samokontrola - što sam je svesno ukinula i ponašam se kako mi se hoće?
    ne, to se zove samopovlađivanje i hodanje linijom manjeg otpora
    every year, every week, every day, every memory

  5. #25
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Da neće da obrišu, odgovorio bih ti da su porivi invarijantni, pa dakle ne zavise od okoline.
    aj kaži jedan poriv koji ne potiče kao posledica nekog spoljašnjeg utiska
    every year, every week, every day, every memory

  6. #26
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Samokontrola

    nemam nikakvu samokontrolu
    ni iznutra, ni spolja
    imam samo ponekad inat koji moze da lici na to..na primer, sebi zacrtam da nesto bas necu da uradim, ili kazem, ili da mislim na to, i onda se toga drzim iz sve snage, dok mi ne iscrpi svu energiju
    i mnogo zavidim onim ljudima koji su kul i sve, koji mogu tako da se samokontrolisu i da ukljuce on/off po potrebi

  7. #27
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Da neće da obrišu, odgovorio bih ti da su porivi invarijantni, pa dakle ne zavise od okoline.

    Zamolicu za konstruktivan dijalog bez provkacija..brisu se samo spamovi ...
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  8. #28
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Samokontrola je za mehanizme, automate i biorobote , ja biram samodisciplinu
    jes kadzijo, prava uzvisenost je da budes nadmocan nad svojim JA! Nije bitna okolina, ni njihovo misljenje, bitno je da sve ono sto covek radi je u skladu sa svojom sopstvenom savescu!
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  9. #29
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Samokontrola

    Nemam je ič.

  10. #30
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od Lilu Vidi poruku
    jes kadzijo, prava uzvisenost je da budes nadmocan nad svojim JA! Nije bitna okolina, ni njihovo misljenje, bitno je da sve ono sto covek radi je u skladu sa svojom sopstvenom savescu!
    Zato si ti jedna divna osoba.

    (Ovo neće da mi obrišu )

  11. #31
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Samokontrola

    jao bre zazi, pa nase prirodno stanje je savrsenstvo! treba gospodariti samim sobom, voditi trajnu brigu o umu, telu i dusi da bi dosli do onog najviseg u nama... znas koliko mene zanima sta vi svi mislite o meni? i to da li ja spemujem smajlicima, i to sto ponavljam da sam jedna divna osoba, ja to zaista mislim o sebi, trudim se da nikoga ne povredim na forumu osim ako ta osoba nije mene povredila a i tada se napravim da nisam videla... umem ja da se svadjam, da se raspravljam, da otvaram teme o korisnicima koji su mi antipaticni, o moderatorima koji me nerviraju, ali necu... ne zelim sebe da trujem stvarima koje su mi nebitne... a stvarno su mnooogo nebitne... kao sto je nebitno da li je tebi prkos obrisala post ili nije... mnogo malo je bitno, mame mi...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  12. #32
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Samokontrola

    Bitno je... tek toliko da se zna koliko se ne/ceni tuđe mišljenje. Koliko se od nas očekuje i šta se očekuje... ako se očekuje da se odreknemo dela sebe (pa bila to i sujeta), ne vidim šta će od nas ostati.
    Zazi je čovek čiji postovi, bar 99% sadrže humor... onaj ko ne razume je po mom mišljenju operisan od kreativnosti... a sankcionisati ga, pa nije toliko ni stvar sujete... koliko toga da svako od nas ulaže deo sebe u sve ovo, ali se ne priznaje svakome. Otvorio je jednu kritičku temu i već Zazi ne može da se priklagodi... pa nije baš tako. To da li i koliko nekome od nas smeta politika foruma na kome provodimo vreme je samo naš problem... uvek možemo da odemo. Niko nas ne tera da budemo ovde i kontrolišemo svaku emociju... ali isto tako se pitam šte se dobija od sterilne diskusije?
    I zašto se uvek loše osećam kada se ovakve stvari dešavaju... valjda zato što znam da je recimo Zazi u pravu, neka je, mogu da ne komentarišm, mogu da podržim.... ali ne mogu a da se ne zapitam zašto se jednom ne stavi tačka na ovakve stvari. Razjasni se, ako ima šta i kraj priče... ako mislite da nema, to znači da ipak nismo svi jednaki. I da nikada nećemo imati sbvi isti tretman.
    Meni ne smeta, u principu ne očekujem ništa više nego što dajem... ali mi jako smeta što postoje ljudi koji su zaista doprineli, ličnim trudom ovom forumu, ne toliko opstanku, što je izgleda primarni cilj, već kvalitetu... a ne priznaje im se, jer nisu divne osobe.

  13. #33
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Samokontrola

    Ja o sebi mislim da sam ... komplikovana osoba. Bar osoba dovoljno komplikovana da sastavi post koji nije samo odgovor na pitanj tipa "reč koja se završava na SKI".
    I komplikovanu osobu u meni krajnje nervira kada divna osoba čiji je jedini doprinos forumu odgovor na pitanja tipa "reč koja se završava na SKI" obriše moj post. (Naravno, izuzev u slučaju kada misli da može da me vređa pa se vidi da ima otrovnu jezičinu od tri metra).

    Naravno, tebi i ne treba da bude važno. Kao kad je Čerčil na izjavu lekara "vaša noga me ne zabrinjava" odgovorio "ni mene ne bi zabrinjavala vaša, da ste je slomili"

  14. #34
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Samokontrola

    Al ja sam neprilagođena, ič samokontrole nemam, lajava i sujetna, mislim da sve najbolje znam, provociram glupe da me izvređaju, problematična sam i povodljiva... tako da možete slobodno da se pravite da ništa nisam rekla.

  15. #35
    Registrovani Član
    Sale avatar
    Status : Sale je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 486

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    nemam nikakvu samokontrolu
    ni iznutra, ni spolja
    imam samo ponekad inat koji moze da lici na to..na primer, sebi zacrtam da nesto bas necu da uradim, ili kazem, ili da mislim na to, i onda se toga drzim iz sve snage, dok mi ne iscrpi svu energiju
    tačno.
    oću reć tačno je to da nemaš nikaku samokontrolu ako je inat nešto najsličnije tome.

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    i mnogo zavidim onim ljudima koji su kul i sve, koji mogu tako da se samokontrolisu i da ukljuce on/off po potrebi
    pa faja

  16. #36
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Samokontrola

    Čovek je socijalno biće,što znači da je po prirodi stvari upućen na okolinu.
    Ambivalencija duševnih dešavanja,ili *života duše* znači da su svi afekti ,kao i sve što se dešava u kosmosu - bipolarni.
    Čovek vrlo rano nauči što je dozvoljeno ,a što zabranjeno,što je pristojno,a što nepristojno,ali čovek kao biće koje *voli da se igra*, zabranjene želje ili nepoželjne predstave o sebi ili svetu oko sebe,potisne iz svesti u podsvest.Ovo potiskivanje ,medjutim, nije trajno rešenje,jer se potisnute želje ili potrebe nikada ne mogu do kraja ukloniti.
    Potisnute u podsvest,one ne miruju, nego se bez obzira na čovekov otpor ,ili možda baš zbog njega,*uzburkaju* i povremeno ,ipak dolaze do izražaja,najčešće kao *omaške* u govoru ....ili čitanju,ili pisanju,...pojavljuju se dakle različitim oblicima .Frojd je svojevremeno tvrdio da je simbolika izražena u snu,posledica upravo ovih potisnutih želja i namera. Istovremeno,on se bavio i istraživanjem razloga ,zašto čovek (neki),zaboravlja samo odredjene predstave(o sebi i svetu oko sebe)dok druge ne zaboravlja,ne može da se seti gde je ostavio samo odredjene predmete,dok za druge uvek zna gde su,ili *pogreši* u izgovaranju samo odredjenih reči,dok su druge izgovorene reči uvek na svom mestu.Zaključak je bio da se to ne dešava slučajno,već su greške izazvane dinamikom u podsvesti potisnutih afekata.Čovek mnoge reči ili iskrivljuje ili pogrešno izgovara vrlo često,tvrdeći da je bilo nehotice (u nekim slučajevima ,istinski i ne postoji svest o tome),ali su te *omaške*, toliko prozirne da se lako može utvrditi,šta je dotični u stvari hteo da kaže,posebno ako mu se umesto jedne reči ,omakne i druga.Kratko rečeno,sa manje ili više prozirnom *zabunom* otkriva svoje podsvesne namere ili tendencije.
    Svest o postojanju *nesvesnih* potreba za greškom ,i uticanje na njeno ispoljavanje,a da se pri tom ne potiskuje i *lageruje* ,kojim potiskivanjem će se ponovo vratiti u proces uznemirenja koje navodi na grešku,je samokontrola,ili samodisciplinovanje.

    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  17. #37
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Samokontrola

    Samokontrola i samodisciplinovanje su dve različite pojave i imaju različite manifestacije.
    every year, every week, every day, every memory

  18. #38
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Samokontrola

    Usko stručnu elaboraciju u razgraničavanju pojmova nije mi potrebno pojašnjavati.
    Na osnovu pročitanih postova i ispoljenih potreba za imenom onog što znači kontrolu zabranjenog
    ,napisano i jedno i drugo.
    Samodisciplina je sposobnost ostvarenja cilja.Za svako ostvarenje cilja,neophodan sastojak je volja.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  19. #39
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Samokontrola

    Samodisciplina može biti svašta, ali nikako "sposobnost ostvarivanja cilja".

  20. #40
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Samokontrola

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    Bitno je... tek toliko da se zna koliko se ne/ceni tuđe mišljenje. Koliko se od nas očekuje i šta se očekuje... ako se očekuje da se odreknemo dela sebe (pa bila to i sujeta), ne vidim šta će od nas ostati.
    Zazi je čovek čiji postovi, bar 99% sadrže humor... onaj ko ne razume je po mom mišljenju operisan od kreativnosti... a sankcionisati ga, pa nije toliko ni stvar sujete... koliko toga da svako od nas ulaže deo sebe u sve ovo, ali se ne priznaje svakome. Otvorio je jednu kritičku temu i već Zazi ne može da se priklagodi... pa nije baš tako. To da li i koliko nekome od nas smeta politika foruma na kome provodimo vreme je samo naš problem... uvek možemo da odemo. Niko nas ne tera da budemo ovde i kontrolišemo svaku emociju... ali isto tako se pitam šte se dobija od sterilne diskusije?
    I zašto se uvek loše osećam kada se ovakve stvari dešavaju... valjda zato što znam da je recimo Zazi u pravu, neka je, mogu da ne komentarišm, mogu da podržim.... ali ne mogu a da se ne zapitam zašto se jednom ne stavi tačka na ovakve stvari. Razjasni se, ako ima šta i kraj priče... ako mislite da nema, to znači da ipak nismo svi jednaki. I da nikada nećemo imati sbvi isti tretman.
    Meni ne smeta, u principu ne očekujem ništa više nego što dajem... ali mi jako smeta što postoje ljudi koji su zaista doprineli, ličnim trudom ovom forumu, ne toliko opstanku, što je izgleda primarni cilj, već kvalitetu... a ne priznaje im se, jer nisu divne osobe.
    A kakve stvari? Svi moderatori su upozoreni da ne diraju zazija i da on moze sve, ali i to sve je pod znakom navoda, Zazi moze sve do trenutka da smenjuje moderatore... to moze samo Man i niko vise, nije Prkos ucinila toliko zlo sto je obrisala par postova Zaziju da bi je sad lincovali javno...
    Ma ne samo Zazi, svi mozete sve. Ne mozes da kazes Jeco da na ovom forumu neko nije bio fer, svaka zelja koja je bila u Manovoj moci vam je uslisena, sta sad vise ne valja?
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •