Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 134

Tema: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

  1. #21
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    pa ne treba verovati u biblijskog boga... vec u nesto sto je iznad naseg poimanja njega... definises ga kao silu koju ne razumes i na svome si. znas da postoji ne mozes joj nista, nemozes joj se odupreti ako resi da te usreci ili unisti.. znaci mozes samo da se nadas da joj neces zapasti za oko.... mada po tvom avataru... ne bi bio bas siguran dal ce indeferentno da te dozve il ce da padaju na teme....
    nista u zivotu ne prihvataj zdravo za gotovo, ali slusaj savete makar onih koji su nesto prosli. niko ne moze npr da ti docara firencu ili rim.... ali imaces kaku taku sliku pre no sto odes tamo... tako je i sa bogom.

  2. #22
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    Rekoh da se ne treba drzati ko pijan plota Starog Zaveta!
    da je Stari Zavet bio dobar, Bog ne bi uspostavio Novi sa covekom, zar ne? Novi Zavet u punoj meri pokazuje bezuslovnu ljubav.
    A to sto stari nije postigao efekat kod coveka nije bilo do Boga, nego do coveka.
    Bog daje coveku slobodu da cini kako hoce ali mu i stavlja do znanja da sloboda podrazumeva odgovornost za sopstvene postupke i u odnosu na to i odredjene konsekvence. Bog je milostiv i pravedan, a pravda nekad ne moze biti zadovoljena drugacije nego na nesto ostriji nacin. Ako bi Bog coveku uskratio slobodu i naterao coveka da ga pod prinudom voli, jer on je Bog i moze sve, kakva bi to ljubav bila?
    Obicno gomile sekti insistiraju na Starom Zavetu, valjda imaju dobre razloge za to....
    Btw "tumaciti" Bibliju mirise na pristup "naucnika" i protestanata, oni do u sitna crevca analiziraju i cesljaju tajne kodove i sta je ko u Bibliji rekao, mislio....
    ja bih samo citirala sv.Maksima Ispovednika da um koji pocinje da filosofira o bozanskim stvarima ne moze to ni poceti bez vere. Jer neke stvari i "tumacenja" ne zavise od nase razboritosti, pameti, nacitanosti, iskustva tj. od nas vec od toga da li Bog misli da smo mi sposobni da to primimo, razumemo ili ne, tj. od Boga. A on otvara oci onima koji zaista traze istinu.
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  3. #23
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    jos da dodam, ne postoji biblijski Bog, Bog je takav kakav je, a ljudi ga opisuju i dozivljavaju na razlicite nacine, ljudi su razliciti pa je razumljivo da i Bog pristupa razlicito raznim ljudima.
    Neko ga dozivljava kao neku vrstu dugokosog i sedog bradonje koji sedi na oblaku, a da svi znamo da on to nije. to su sve samo
    slike, ljudske predstave Boga, covek je sklon da sve opredmeti, materijalizuje, objasni, razume a opet svestan je svojih ogranicenja. i zato je vera jedini nacin da se proviri iza.
    i da, ne treba nikad nista prihvatati ni slepo ni zdravo za gotovo, coveku je Bog dao um da sve prouci, ispituje, da traga i treba to iskoristiti, no knjige bez iskustva ne znace nista kao sto ni vera nije vera ako se njom ne zivi.
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  4. #24
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    da je Stari Zavet bio dobar, Bog ne bi uspostavio Novi sa covekom, zar ne? Novi Zavet u punoj meri pokazuje bezuslovnu ljubav.
    Stari-Novi zavet....je jedna knjiga, jedan Bog...
    Tu njigu su pisali ljudi, nije Bog...i pre svega je istorijska, mislim na Stari zavet...

    ja bih samo citirala sv.Maksima Ispovednika da um koji pocinje da filosofira o bozanskim stvarima ne moze to ni poceti bez vere.
    Vera je jedno...religija nešto sasvim drugo...vera ne mora biti u Boga...

    A on otvara oci onima koji zaista traze istinu.
    Aha...a kako im otvara oči, i da li postoji Istina (apsolutna)?

    Ovako kako ti tumačiš Bibliju, tumače je i Jehovini svedoci, znači nije istina da se sekte pozivaju na Stari zavet...
    Vernici bi ga najradije spalili, izbrisali kao da nikada nije ni postojao...ali ne može tako.

  5. #25
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    .....ne postoji biblijski Bog
    Kako ne postoji?



  6. #26
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    [quote author=zvončica link=topic=341.msg5944#msg5944 date=1251057294]
    da je Stari Zavet bio dobar, Bog ne bi uspostavio Novi sa covekom, zar ne? Novi Zavet u punoj meri pokazuje bezuslovnu ljubav.
    Stari-Novi zavet....je jedna knjiga, jedan Bog...
    Tu njigu su pisali ljudi, nije Bog...i pre svega je istorijska, mislim na Stari zavet...

    ja bih samo citirala sv.Maksima Ispovednika da um koji pocinje da filosofira o bozanskim stvarima ne moze to ni poceti bez vere.
    Vera je jedno...religija nešto sasvim drugo...vera ne mora biti u Boga...

    A on otvara oci onima koji zaista traze istinu.
    Aha...a kako im otvara oči, i da li postoji Istina (apsolutna)?

    Ovako kako ti tumačiš Bibliju, tumače je i Jehovini svedoci, znači nije istina da se sekte pozivaju na Stari zavet...
    Vernici bi ga najradije spalili, izbrisali kao da nikada nije ni postojao...ali ne može tako.
    [/quote]

    Jevandjelje je glas Boga kroz usta njegovih ucenika, apostola.
    Ono jeste istoricno ali nikako nije obicna knjiga pripovedaka.
    u Starom Zavetu Bog govori kroz usta proroka.
    Istina nije sta, nego ko, istina je licnost, Bog je Istina.
    ne, naprotiv, ja ne tumacim Bibliju, subotari ili adventisti se i te kako pozivaju na Stari Zavet a Jehovini svedoci ne priznaju Hrista kao Boga vec samo kao coveka.
    Nemam nista protiv Starog Zaveta i mislim da sam sasvim jasno rekla sta imam o Starom Zavetu i ponovicu, savez izmedju coveka i Boga nije uspeo, ne zbog Boga vec zbog coveka
    i Bog je sklopio Novi Zavet sa covekom. Sve je tako jednostavno.
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  7. #27
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    [quote author=zvončica link=topic=341.msg5950#msg5950 date=1251057633]
    .....ne postoji biblijski Bog
    Kako ne postoji?



    [/quote]

    znas kako, sve mozemo izokrenuti naglavce, sve zavisi kakva nam je namera.


    Ja bih da s ovim zavrsim:
    Za te osobe koje vjeruju u Boga nijedan dokaz nije potreban, za te osobe koje ne vjeruju ni jedan dokaz nije moguć.
    Franz Werfel (1890-1945) austrijski pisac
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  8. #28
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    Slažem se...treba verovati bez pogovora i preispitivanja, lakše je...

    Filozofi govore mnogo lošega o sveštenicima, a i sveštenici govore mnogo lošeg o filozofima; no filozofi nikada nisu ubijali sveštenike, dok su, za razliku od njih, sveštenici ubili mnogo filozofa.
    Didro

    Opravdati Boga može samo to, da on ne postoji.
    Stendal

    ''Ako bog želi spriječiti zlo a ne može
    onda nije svemoguć.

    Ako može a ne želi
    onda je zao.

    Ako može i želi
    otkud zlo?

    Ako niti može niti želi
    čemu ga zvati bogom?''

    Epikur



  9. #29
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    Verbalni egzibicionizam i izokretanje onog sto sam rekla ne vodi nicemu, ja bih opet o dobrim i losim namerama. Ima istine u onome da svako vidi ono sto zeli da vidi. Dobar dobro a los - lose. Bog nije uzrocnik zla, no covek uzrokuje zlo u svetu, a zlo je proisteklo iz zelje da se bude veci od Boga, da se zauzme njegovo mesto. Tako se zlo prilepilo za ljude jer kad je moglo da privuce andjele zasto ne bi i slabe ljude? Bog j dao coveku slobodu da se opredeljuje, za dobro ili lose. Ako bi Bog na silu sprecavao coveka da cini lose ili dobro vrsio bi nasilje nad slobodom koju mu je dao.
    Ima dosta filozofa a tako i naucnika koji ne protivrece Bogu niti ga osporavaju.
    I uopste ne volim tu generalizaciju.
    Nigde ja nisam rekla da treba verovati bez pogovora i ispitivanja. Niti Werfelov citat icim ukazuje na to. On samo pokusava da kaze da je vera druga vrsta znanja, jer Bog se ne dokazuje nego pokazuje.
    ali opet kazem, ne zavisi sve samo od zdravog razuma kako ce se nesto shvatiti vec i od dobre ili lose namere
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  10. #30
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    Filozofiranje mi nikako ne ide od ruke, ali recimo da sam izvukla neku suštinu iz ovog tvog posta...

    Ima istine u onome da svako vidi ono sto zeli da vidi.Dobar dobro a los - lose.
    I...ko je kompetentan u ovom slučaju da kaže šta je dobro, a šta loše? Ti?


    I uopste ne volim tu generalizaciju.
    Izvini, ali je nisam ni u jednom trenutku generalizovala.

    Nigde ja nisam rekla da treba verovati bez pogovora i ispitivanja. Niti Werfelov citat icim ukazuje na to.
    Da li sam ja rekla da si ti tako nešto sugerisala? Ili citat?


    Dok ateista sumnja, ili negira postojanje Boga, analizira Njegovu ličnost...šta radi vernik?
    Analizira ateistu...i u svemu vidi zlu nameru.
    Ali, kao što rekoh, navikla sam...

  11. #31
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    uzgred svi veliki ateisticki umovi pred kraj zivota skontashe nesto drugo pa postadoshe pobozni.... kazu neki ma to zbog straha od smrti.....u umu velikog coveka nema apstraktnog straha a jos manje ovozemljskog koji moze toliko da im pomuti svest da iz korena promene svoja nacela........ a taki bese darwin.... preobratio se u smrtnom casu.

  12. #32
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    Darvin je umro duboko razocaran u svoju teoriju o postanku vrsta koja je, uzgred budi receno iskoriscena za potrebe odredjenog politickog establismenta u odredjenom istorijskom trenutku a zapravo nije bila nista drugo do samo jedna od teorija.
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  13. #33
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    Sam Bog kaze: trazite i naci cete, kucajte i otvorice vam se. Bog ocekuje od coveka da koristi sve svoje sposobnosti i traga a ne da slepo veruje, vera koja je slepa nije vera nego ludost ali covek ima ogranicenja i to je fakat. Covek u svom traganju stize do vrata koja ne moze otvoriti sam niti uci bez kucanja. Vrata otvara samo Bog.
    ljudsko mudrovanje cesto se stavlja iznad Bozje mudrosti i pokusava se samo umom, naucnim putem, ljudskom logikom zaviriti iza zavese koja se podize samo verom.
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  14. #34
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    [quote author=bleja link=topic=341.msg5977#msg5977 date=1251095315]
    Darvin je umro duboko razocaran u svoju teoriju o postanku vrsta koja je, uzgred budi receno iskoriscena za potrebe odredjenog politickog establismenta u odredjenom istorijskom trenutku a zapravo nije bila nista drugo do samo jedna od teorija.

    [/quote]
    nije njegova nego dedina mu erasmusova koju je samo malo lepse upakovao i stavio masnicu... nije establisment, nije ni politicki, vec mutirani iluminati koji se prefarbase u masone ... deda mu imao 33 stepen onaj najvisi a ni carls nije bio imun na to kao i mnogi svetski poznati likovi pre posle njega.....

  15. #35
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    [quote author=marlon link=topic=341.msg6026#msg6026 date=1251117548]
    [quote author=bleja link=topic=341.msg5977#msg5977 date=1251095315]
    Darvin je umro duboko razocaran u svoju teoriju o postanku vrsta koja je, uzgred budi receno iskoriscena za potrebe odredjenog politickog establismenta u odredjenom istorijskom trenutku a zapravo nije bila nista drugo do samo jedna od teorija.

    [/quote]
    nije njegova nego dedina mu erasmusova koju je samo malo lepse upakovao i stavio masnicu... nije establisment, nije ni politicki, vec mutirani iluminati koji se prefarbase u masone ... deda mu imao 33 stepen onaj najvisi a ni carls nije bio imun na to kao i mnogi svetski poznati likovi pre posle njega.....
    [/quote]

    pa zar masoni ne cine establisment i politiku, isto sra..
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  16. #36
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    cine ali su nesto vise od toga... to im hobi...

  17. #37
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    Од Бога нисам добио ништа што сам тражио али добио сам све што ми је требало....

  18. #38
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    Nije važno da li mi verujemo u Boga ili ne, važno je da On veruje u nas...

    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  19. #39
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    [quote author=Manijak link=topic=341.msg5108#msg5108 date=1250259517]
    кроз реци св.Серафима Саровског:

    Ја знам твоје невоље, твоје патње, твоје борбе и слабости твога живота. Ја знам твој кукавичлук, твоје грехе и упркос свему кажем ти дај ми срце твој.Љуби Mе такав какав јеси. Ако чекаш да постанеш анђео да би се предао љубави, онда Mе никада нећеш љубити.

    Ако си слаб у испуњавању својих дужности и у вежбању својих врлина, ако често падаш у оне грехе које не желиш више да чиниш, Ја ти допуштам дa мe волиш. Љуби Mе такав какав јеси.

    У сваком тренутку и у свакој ситуацији у којој се налазиш у одушевљењу, у верности или неверности, љуби Mе такав какав јеси.

    Ја хоћу љубав твога сиромашног срца. Ако чекаш да будеш савршен онд мe никада нећеш љубити. Зар Jа не бих могао из сваког зрна песка створити серафи, који зрачи чистотом, племенитошћу и љубављу. Зар Ја нисам свемогућ? И ако се Mени свиђа да занемарим ова изванредна бића и дам предност сиромашној љубави срца твог нисам ли Ја увек господар моје љубави? Дете моје, допусти да те волим, Ја хоћу срце твоје. Свакако, Ја ћу те временом преобразити, но данас, љуби Mе такав какав јеси.
    И, Ја желим да ти ово чиниш. Ја желим да видим како из дубине беде расте љубав. Ја љубим у теби такође и твоје слабости, Ја љубим љубављу сиромашних и бедних. Ја желим да из срца бедника чујем непрекидни зов „Исусе, ја те волим”. Ја једино желим песму твог срца, а не требам твоју мудрост и таланте, само је једно за мене важно, да видим како радиш са љубављу. Кад бих ти Ја њих дао, ти би тако слаб, њима хранио своје самољубље! Ја бих те могао одредити за велике ствари- али не, ти треба да будеш бескорисни слуга. Штавише, Ја ћу ти још одузети од онога мало што имаш, јер Ја сам те створио само за љубав.
    [/quote]
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  20. #40
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Kako doživljavate Boga?

    Rodjeni smo u religijski ludom vremenu. Uredu, mozda je i to uvek bilo isto, mozda su i nase babe, dede, ziveli u isto tako religijski ludom vremenu, ali da li bas ovoliko ludom. Danas smo u kontaktu sa svim mogucim religiskim pravcima, i teritorijalno udaljenim i vremenski udaljenim. Mada, hajde da prihvatim da je svako vreme na svoj nacin religijski ludo, ludo u smislu raznih pristupa, raznih "mogucnosti".
    I tako, od najranijeg detinjstva, covek trazi. Trazi razlog sto mu nema oco, neko sto mu nema majke, sto je majka nesretna, trazi razlog patnji, utehu. I kako se "zavrsilo" moje "trazenje"? Utehe na zemlji nema. Ovo je mesto gorko. Na zemlji u svakom trenutku ljudi umiru i pate. Svaki pokusaj nalazenja mira na zemlji u okviru neke organizovane grupe ljudi koji ce jedni drugima biti neka podrska ili ce jedan od njih biti onaj najpametniji koji zna sta i kako treba raditi i postupati da bi bilo fino, sve to ode u propast; koliko god se trudila ta grupa ili taj pojedinac, i koliko god iskreno zeleli ukinuti patnju.
    Bogu smo svi isti, kako god izgledali jedni drugima. I ne mozemo uciniti nista da bi mu bili blizi ili miliji nego sto jesmo. Sta god cinili ili ne cinili, jednako nas voli.
    Prica koja je na mene ostavila jak utisak, od nekog monaha, cini mi se Sv. Arsenije, ali ja lose pamtim imena, pa sam mozda i promasila, uglavnom monah koji je osnivac monastva u pravoslavlju, znaci prvi monah u pravoslavlju. Podvizavao se i podvizavao i posle dugog takvog isposnickog zivota, zapitao se, ima li na zemlji "vecih" od njega, u veri jacih, kako li bi se to reklo. I javi mu se andjeo u snu i uputi ga na obucara u nekom selu. I ode on do tog obucara da vidi sta taj radi. A taj, svakog jutra ustaje zahvalan sto se probudio, radi kao najnedostojniji sluga i ne nalazi da ima ikog na zemlji nedostojnijeg od njega . I vrati se sv. Arsenije u svoju pecinu, znajuci da je od svetosti daleko.
    A pravoslavlje "prihvatam", ne kao jedino ispravno, ne kao "savrseno", ne mogu o tom ni da mislim a kamoli da procenjujem. To je ona vera koja je odrzala duhovno nase dede, pradede,... I njene institucije su samo institucije, i tu ima svega cega ima u institucijama, i ljudi u njoj su samo ljudi i sa njima ce covek doziveti sve ono sto ce doziveti sa ljudima i van crkve; ali to nasa vera, i to vera koja uci ljubavi i prihvatanju.
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Lečenje bez lekova
    Od kojica u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 06-10-2015, 09:53
  2. GMO-rešenje ili problem?
    Od Ometač u forumu Ekologija
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 25-05-2013, 12:24
  3. Kutak za učenje
    Od kojica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 22-11-2011, 21:56
  4. Shvatanje života
    Od kojica u forumu Filozofija
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 09:30
  5. Koja je definicija kulta?
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10-03-2010, 15:56

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •