Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 121 do 134 od 134

Tema: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

  1. #121
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku

    Posedujem dovoljno spoznaje da mogu nekoga da okarakterišem kao bambusa kad daje bambus odgovore na konkretna pitanja.
    .
    na pitanje "sta je za vas bog?"
    niko normalan ne moz da da konkretan odgovor
    poimanje boga je toliko subjektivno, da je nemogucnost konkretnog odgovora uslovljena vec samom tom cinjenicom
    svako od nas, kako tema i koncipira, ima, i moze da da svoje vidjenje boga
    dal je to za nekoga "ljubav", ovaj ebeni, kisoviti nevembarski dan, cinenjica da je od milion spermatozoida bas "njegov" oplodio jajnu celuju, te je bas "njega" bog doveo na ovaj svet, neverovatna kompleksnost koja odlikuje ziva bica te samim tim dovodi u sumnju stohasticko poreklo istog, to je stvar licnog dozivljala i nije tvoje da sudis koliko je to glupo, ili pametno
    pocinjes da ovakvim stavom licis na crkvene dogmatike koji se busaju vicuci:e, sad cu ja vama da kazem sta je i ko je bog, a vi sitni crvi do ljudi nemate druge do da slepo verujete u to sto vam kazem
    ne znam da li si primetio da napolju nije srednji vek, a da je vera bas takvim stavom izgubila na milione vernika

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    a vidim da ti i sise ''stradaju'' često u tom vag-inalnom grču
    ...naravno da je dobronameran
    sto se ovoga tice, mislila sam se pola sata, kao i za ovo gore, sta da odgovorim, ali iako sam uspela da smislim teskim mozganjem nesto sto ima smisla za ono gore, na ovakvu nesuvislu glupost, nijednu duhovitost nisam uspela da izvucem
    sori, drki

  2. #122
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    na pitanje "sta je za vas bog?"
    niko normalan ne moz da da konkretan odgovor
    poimanje boga je toliko subjektivno, da je nemogucnost konkretnog odgovora uslovljena vec samom tom cinjenicom
    svako od nas, kako tema i koncipira, ima, i moze da da svoje vidjenje boga
    dal je to za nekoga "ljubav", ovaj ebeni, kisoviti nevembarski dan, cinenjica da je od milion spermatozoida bas "njegov" oplodio jajnu celuju, te je bas "njega" bog doveo na ovaj svet, neverovatna kompleksnost koja odlikuje ziva bica te samim tim dovodi u sumnju stohasticko poreklo istog, to je stvar licnog dozivljala i nije tvoje da sudis koliko je to glupo, ili pametno
    pocinjes da ovakvim stavom licis na crkvene dogmatike koji se busaju vicuci:e, sad cu ja vama da kazem sta je i ko je bog, a vi sitni crvi do ljudi nemate druge do da slepo verujete u to sto vam kazem
    ne znam da li si primetio da napolju nije srednji vek, a da je vera bas takvim stavom izgubila na milione vernika


    sto se ovoga tice, mislila sam se pola sata, kao i za ovo gore, sta da odgovorim, ali iako sam uspela da smislim teskim mozganjem nesto sto ima smisla za ono gore, na ovakvu nesuvislu glupost, nijednu duhovitost nisam uspela da izvucem
    sori, drki
    njaške mv ...ovo je poenta cele teme...ne treba meni univerzalno objašnjenje šta je bog, već sam postavio temu da ljudi napišu lična/subjektivna viđenja pojma bog. Ostata ktvog komentara govori o tvojim predrasudama.
    a kakav si komentar očekivala na pomen svog vag-inalnog grča? na nesuvislu glupost sam odgovorio nesuvislom glupošću, ne znam šta si drugo očekivala.
    every year, every week, every day, every memory

  3. #123
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    njaške mv ...ovo je poenta cele teme...ne treba meni univerzalno objašnjenje šta je bog, već sam postavio temu da ljudi napišu lična/subjektivna viđenja pojma bog. Ostata ktvog komentara govori o tvojim predrasudama.
    a kakav si komentar očekivala na pomen svog vag-inalnog grča? na nesuvislu glupost sam odgovorio nesuvislom glupošću, ne znam šta si drugo očekivala.
    pa, ako si hteo da ti ljudi kazu sta je za njih bog, zasto serendas kad ti neko kaze da je bog za njega -ljubav?
    mozda taj neko misli da u ovom poganom svetu gde je tako lako posumnjati da bog postoji, samo postojanje ljubavi koje jos obitava u ponekom coveku, njeno ispoljavanje i spoljne manfestacije govore u prilog ideji boga?
    za tog nekog je bog-ljubav
    i gotovo
    sta si se sad ti nasao pametan da kazes kako je to ovakav, ili onakav odgovor, meren nekim intelektualnim parametrima, kada je jedino trazeno subjektivno vidjenje boga????
    brate mili, meni je bog to sto e od cetiri nukleotida napravljen citav ovaj raznovrsni svet
    i, sta sad?

  4. #124
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    pa, ako si hteo da ti ljudi kazu sta je za njih bog, zasto serendas kad ti neko kaze da je bog za njega -ljubav?
    mozda taj neko misli da u ovom poganom svetu gde je tako lako posumnjati da bog postoji, samo postojanje ljubavi koje jos obitava u ponekom coveku, njeno ispoljavanje i spoljne manfestacije govore u prilog ideji boga?
    za tog nekog je bog-ljubav
    i gotovo
    sta si se sad ti nasao pametan da kazes kako je to ovakav, ili onakav odgovor, meren nekim intelektualnim parametrima, kada je jedino trazeno subjektivno vidjenje boga????
    brate mili, meni je bog to sto e od cetiri nukleotida napravljen citav ovaj raznovrsni svet
    i, sta sad?
    pročitaj malo šta sam napisao o tome - bog je ljubav, ali bez predrasuda pročitaj(mislim pokušaj ). Nije ovo leksikon iz šestog osnovne, već lepo pitanje, a ako neko da takav odgovor, valjda mogu da izrazim svoje mišljenje o takvoj vrsti odgovora
    every year, every week, every day, every memory

  5. #125
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    pročitaj malo šta sam napisao o tome - bog je ljubav, ali bez predrasuda pročitaj(mislim pokušaj ). Nije ovo leksikon iz šestog osnovne, već lepo pitanje, a ako neko da takav odgovor, valjda mogu da izrazim svoje mišljenje o takvoj vrsti odgovora
    pa, sad, iskreno-izvini, al necu da citam
    prvo-zato sto me mrzi da citam 13 strana na temu licnog poimanja boga
    drugo-zato sto sam ja sasvim sigurna u svoje poimanje boga, do koga sam teskim putem dosla i ne zanimaju me narocito tudje impresije na tu temu, da me zanimaju (ko sto me jelte zanimaju na temu sisa), ja bi to vec pitala poodavno
    trece-mozes da izrazis svopje misljenje, kao sto mozemo i svi mi, ali ti to radis sa tako drkackim stavom (da, da, jasno mi je poreklo nika ), sa nipodastavanjem svih ostalih, tako visokoparno, da nemma zelju da se iskreno udubim u bilo sta sto pises, pa makar mnogo gubila time
    ja cu ovde da zavrsim svoj maleni elaborat na temu boga, drkadzije i uvazavanja tudjih misljenja, jel imam neka vaznija posla, izvini
    naime, upravo mi je poceo onaj deo dana kada lakiram nokte
    aj, pozdrav, drki

  6. #126
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    pa, sad, iskreno-izvini, al necu da citam
    prvo-zato sto me mrzi da citam 13 strana na temu licnog poimanja boga
    drugo-zato sto sam ja sasvim sigurna u svoje poimanje boga, do koga sam teskim putem dosla i ne zanimaju me narocito tudje impresije na tu temu, da me zanimaju (ko sto me jelte zanimaju na temu sisa), ja bi to vec pitala poodavno
    trece-mozes da izrazis svopje misljenje, kao sto mozemo i svi mi, ali ti to radis sa tako drkackim stavom (da, da, jasno mi je poreklo nika ), sa nipodastavanjem svih ostalih, tako visokoparno, da nemma zelju da se iskreno udubim u bilo sta sto pises, pa makar mnogo gubila time
    ja cu ovde da zavrsim svoj maleni elaborat na temu boga, drkadzije i uvazavanja tudjih misljenja, jel imam neka vaznija posla, izvini
    naime, upravo mi je poceo onaj deo dana kada lakiram nokte
    aj, pozdrav, drki
    nisam mislio na svih 13 strana, već na ono što sam napisao za 'bog je ljubav', jer da si to pročitala, bilo bi ti jasno koliko brljaviš u ovim redovima u svojoj nameri da nešto kažeš
    niko te ne tera da čitaš bilo šta , niti da se udubljuješ, al vidim da si pokušala pa nije uspelo, pa ko veliš, od aktivacije mreže neurona daleko je lakše izlagati je isprenjima laka za nokte
    aj mv pozz
    every year, every week, every day, every memory

  7. #127
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Pitam se kako bi ova teme izgledala, da je Bog kojim slučajem mržnja.

  8. #128
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Našli bi se neki bambusi koji bi rekli bog je mržnja?

  9. #129

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    al' je vama dosadno..
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  10. #130
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Mi smo gosti na ovoj planeti.I sad domaćin kaže-obavezno izuvanje.Nekom se to ne svidja,ne voli izuvanje pa kaže,onaj i nije baš neki domaćin ima neka glupa pravila,ne želim da ih poštujem.Čak idemo dotle da kažemo možda taj domaćin i ne postoji,možda smo mi gosti u kući koja nema domaćina,možda je dobio visok račun za komunalije i pobegao a nama ostavio da se brinemo o njegovoj kući.A onda se razgaćimo u njegovom domu i ne samo da mu hodamo obuveni po kući nego ulazimo u blatnjavim čizmama.Još ako gazda ima komšiju koji nas podržava u naporima da sabotiramo gazdu,eto pozorišta u kući.

  11. #131
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Pa ono jes... Ima vas i gostiju na ovoj planeti...

  12. #132
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    A ti si domaćin čoek?

  13. #133
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Ja sam urođenik.

  14. #134
    Registrovani Član
    Eleleth avatar
    Status : Eleleth je odsutan
    Registrovan : Nov 2010
    Pol:
    Poruke : 8

    Početno Re: Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog

    Pozdrav svima i znanim od prije da ne nabrajam ih ponaosob i pozdrav i neznanim.

    Što je bog za mene???

    Otac/Majka pasivo/aktivna sila koja se sastaje u jednome i iz kojeg nastaje prva manifestirana vatra ne kao zemaljska već druge vrste koja je Logos i preko kojeg se potencijal Majke/Oca kao aktiv i pasiv u Univerzum manifestira.
    Toliko za sada.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Slične teme

  1. Lečenje bez lekova
    Od kojica u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 06-10-2015, 09:53
  2. GMO-rešenje ili problem?
    Od Ometač u forumu Ekologija
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 25-05-2013, 12:24
  3. Kutak za učenje
    Od kojica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 22-11-2011, 21:56
  4. Shvatanje života
    Od kojica u forumu Filozofija
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 09:30
  5. Koja je definicija kulta?
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10-03-2010, 15:56

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •