Sedim ja tako noćas pored kante, čačkam nos, i pade mi nešto na pamet!!
'Ebem li ga, valjda mi se vijuge razdrmaju kad drmam sinuse, kroz no.....


Školski primer

Školski primer (paradoksalno) je svaki onaj primer koji se NE uči u školi. Hajdemo redom...

Matematika

Svako malo dete uči u školi da je naprimer 2+2=4 ili recimo da je 5+5=10. Međutim, čik probajte da uplatite račun za struju ili infostan ili ručate u restoranu ili se vozite taksijem... Videćete da je 230+120=890 ili da je 20% popusta (popusta!) od 300 jednako 340... O platama nećemo ni da diskutujemo jer poznate matematičke formule, te teorije i aksiomi nemaju poznata rešenja za taj fenomen... Ipak, sve su to školski primeri, uključujući i onaj da prosečan srbski stanovnik plaća dažbine više nego što zarađuje i nekako preživljava, mada svako malo dete uči da je manje manje od više (ali o tome u podnaslovu biologija).

Biologija

Svako malo dete uči da kada nema hrane, nema ni života. Međutim, svaki srbski stanovnik nekako preživljava bez obzira na spoljne ekološke faktore koji su lišeni svake hrane, jer ista, tj. hrana podleže neobičnim zakonima školskih primera iz matematike. Dakle, školski primer preživljavanja svakog srbskog stanovnika jeste bez hrane (mada je bilo primera i bez struje, vode, ljubavi okolnih zemalja i normalnog televizijskog programa).

Moralna nastava

Svako malo dete uči da su poštenje, istinoljubivost i normalno rasuđivanje poželjne osobine. Školski primer političara isključuje sve navedene osobine, osim četvrte.

Tehničko obrazovanje

Svako malo dete uči da ono što se napravi svojim, odnosno vlastitim rukama je mnogo dobro i pruža satisfakciju, radost i druge poletne osobine. Školski primer rada u Srbiji kazuje da je najbolji rad onaj koji se dešava nekom drugom.

Muzička kultura

Svako malo dete uči da postoji kvalitetna muzika, te ona koja to nije. Školski primer tipične srbske kvalitetne muzike je ona koju peva Aca Lukas, iako je naučno dokazano da zaustavlja rast biljaka, te nekih primata, živine i onih pasmina pasa kojima se obavezno seku uši.

Zaključak

Zapravo, u svakom predmetu bi se moglo naći ono što svako malo dete uči, a školski primer iz svakodnevnoga života se veoma razlikuje. Naravno, postavićete logično pitanje: zašto i čemu sve to (zalud!) učenje?

Odgovor je naravno: eeeee...