Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 35 od 35

Tema: Biblija i matematika

  1. #21
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Biblija i matematika

    glupa sam za ovak'e teme.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #22
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    E nemoj da ste cicije, aj dešifrujte nešto.
    Fibonačijevi brojevi korišćeni na tržištu akcija su
    0.382, 0.500, 0.618.
    Pri ovim vrednostima dolazi do privremenog povlačenja rasta ili pada vrednosti.
    Ako oćeš da dobiješ, treba da pratiš te vrednosti.
    Ako oćeš da izgubiš, isto treba da pratiš te vrednosti.

  3. #23
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Fibonačijevi brojevi korišćeni na tržištu akcija su
    0.382, 0.500, 0.618.
    Pri ovim vrednostima dolazi do privremenog povlačenja rasta ili pada vrednosti.
    Ako oćeš da dobiješ, treba da pratiš te vrednosti.
    Ako oćeš da izgubiš, isto treba da pratiš te vrednosti.
    ček', a ako neću ništa...šta će mi ti brojevi?
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #24
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ček', a ako neću ništa...šta će mi ti brojevi?
    Onda ćeš da znaš kako verovatno neće da se kreće devizno tržište, mada bi trebalo.

  5. #25
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Niz Fibonačijevih brojeva 1 1 2 3 5 8 13 21...
    koristi se za analizu kretanja vrednosti akcija.
    I niko nije postao bogat samo zato što poznaje Fibonačijev niz.

    Uostalom, kakve bi to tajne poruke mogao da pošalje usvojeni drvodeljin sin?
    Ali su postali bogati koristeći se drugim nizovima, za koje očigledno nisi čuo
    Priznaćeš da crkva ima pozamašno bogatstvo u svojim rukama
    Što se tiče tajnih poruka drvodeljinog sina, malo pre pomenuh vajne kritičare Biblije, koji umeju samo da kritikuju doslovnu opšteprihvaćenu interpretaciju Biblije...tako da možeš još mnogo mudrih pitanja postaviti u tom kontekstu, i do besvesti koristiti , ali to neće promeniti činjenicu da su kritičari doslovne interpretacije samo druga strana medalje na kojoj se nalaze konzumenti doslovne interpretacije. Masama je ostavljeno da se bakću sa doslovnim shvatanjem Biblije, bilo da ga podržavaju, kritikuju ili mu se podsmevaju
    every year, every week, every day, every memory

  6. #26
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Ali su postali bogati koristeći se drugim nizovima, za koje očigledno nisi čuo
    Postali su bogati zahvaljujući zdravom razumu, a ne nizovima brojeva.
    Priznaćeš da crkva ima pozamašno bogatstvo u svojim rukama
    Priznaću. Ima i mafija. Pa šta?
    Što se tiče tajnih poruka drvodeljinog sina, malo pre pomenuh vajne kritičare Biblije, koji umeju samo da kritikuju doslovnu opšteprihvaćenu interpretaciju Biblije...tako da možeš još mnogo mudrih pitanja postaviti u tom kontekstu, i do besvesti koristiti , ali to neće promeniti činjenicu da su kritičari doslovne interpretacije samo druga strana medalje na kojoj se nalaze konzumenti doslovne interpretacije. Masama je ostavljeno da se bakću sa doslovnim shvatanjem Biblije, bilo da ga podržavaju, kritikuju ili mu se podsmevaju
    To još uvek ne menja činjenicu da je drvodeljin sin živeo u osvit gvozdenog doba. I da su Egipćani uglavnom preslagivali kamenje.

  7. #27
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Onda ćeš da znaš kako verovatno neće da se kreće devizno tržište, mada bi trebalo.
    pare mi nisu baš toliko potrebne.
    da ne bih ovde bezveze pričala, neću više ovde da se javljam.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #28
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Postali su bogati zahvaljujući zdravom razumu, a ne nizovima brojeva.
    Drugim rečima, potvrđuješ da masa ne poseduje zdrav razum
    Sasvim je treća stvar tvoj doživljaj i spoznaja pojma broj Objektivno posmatrano, postoji ogromna razlika između pojma 'sedam' i simbola 7, ali kod tebe je, zahvaljujući nebranjenoj izloženosti školskom programu, odavnina zacementiran znak jednakosti između ta dva, i na tome se bazira tvoje shvatanje brojeva. Sva je verovatnoća da brojeve povezuješ isključivo sa matematikom, i da ih kroz nju poimaš, shvataš i doživljavaš. Iz tog razloga tvoja umna šema odbacuje bilo kakvo postojanje mogućnosti da su neki brojevi mistični/magični/sveti.

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Priznaću. Ima i mafija. Pa šta?
    Ne znam da l si mislio baš na pravu mafiju, italijansku, il si pod taj pojam sveo razne ''mafije'', u svakom slučaju koju god mafiju pokušao da poturiš kao neku paralelu, nijedna nema takvo bogatstvo i uticaj kao crkva...osim možda farmaceutske mafije

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    To još uvek ne menja činjenicu da je drvodeljin sin živeo u osvit gvozdenog doba. I da su Egipćani uglavnom preslagivali kamenje.
    Kod tebe je uz dejstvo školskog programa očigledan i uticaj ''ilustrovane istorije sveta'' i holivudske produkcije raznih priča programske istorije
    Činjenica da jedan delić mozaika tvog matriksa sadrži ''istinu'' da su egipćani preslagivali kamenje nikako ne znači da je to objektivna istina. To samo ukazuje na skučenost pogleda u čijoj osnovi leži ubeđenje da je znanje o egiptu preuzeto u petom osnovne sasvim dovoljno da se oformi slika koja će postati pomenuti delić pomenutog mozaika tvog pomenutog matriksa .
    every year, every week, every day, every memory

  9. #29
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Uostalom, kakve bi to tajne poruke mogao da pošalje usvojeni drvodeljin sin?
    evo ja ću da ti dešifrujem jednu

    Zato i vi budite gotovi; jer u koji čas ne mislite doći će Sin čovečiji.
    A o danu tom i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do Otac moj sam.
    Zaista vam kažem: ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.
    I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
    Ne razumeše, dakle, da im govoraše za Oca.
    Eto vam kazah unapred.
    Mnogi od njih govorahu: U njemu je đavo, i poludeo je; šta ga slušate?
    A onde seđahu neki od književnika i pomišljahu u srcima svojim:
    Šta ovaj tako huli na Boga? Ko može opraštati grehe osim jednog Boga?
    Postim dvaput u nedelji; dajem desetak od svega što imam.
    Ovo vam kazah dok sam s vama.
    Jer u pismu stoji da će anđelima svojim zapovediti za tebe da te sačuvaju.
    Mi smo budale Hrista radi, a vi ste mudri u Hristu; mi slabi, a vi jaki; vi slavni, a mi sramotni.
    A kad iziđoše, iđahu po selima propovedajući jevanđelje i isceljujući svuda.

    every year, every week, every day, every memory

  10. #30
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Drugim rečima, potvrđuješ da masa ne poseduje zdrav razum
    Naravno. Ako smo već kod brojeva, postoji prilično precizan odnos 85:10:5. Od sto ljudi, 5 može da zaradi brdo novca, 10 će uspeti da ostane na površini. 85 će izgubiti svoj novac. Ovo je nekakva više-manje konstanta. 5 ljudi od sto mogu postati dobri hirurzi, piloti, akrobati, violinisti. 10 od sto će se nekako snaći u tim pojedinačnim ulogama, a preostalih 85 će doživeti fijasko.
    Sasvim je treća stvar tvoj doživljaj i spoznaja pojma broj Objektivno posmatrano, postoji ogromna razlika između pojma 'sedam' i simbola 7, ali kod tebe je, zahvaljujući nebranjenoj izloženosti školskom programu, odavnina zacementiran znak jednakosti između ta dva, i na tome se bazira tvoje shvatanje brojeva. Sva je verovatnoća da brojeve povezuješ isključivo sa matematikom, i da ih kroz nju poimaš, shvataš i doživljavaš. Iz tog razloga tvoja umna šema odbacuje bilo kakvo postojanje mogućnosti da su neki brojevi mistični/magični/sveti.
    Jeste. Moja umna šema odbacuje da su neki brojevi mistični/magični/sveti.
    Ne znam da l si mislio baš na pravu mafiju, italijansku, il si pod taj pojam sveo razne ''mafije'', u svakom slučaju koju god mafiju pokušao da poturiš kao neku paralelu, nijedna nema takvo bogatstvo i uticaj kao crkva...osim možda farmaceutske mafije
    I ovo je normalno. Crkva je starija od svake mafije.
    Kod tebe je uz dejstvo školskog programa očigledan i uticaj ''ilustrovane istorije sveta'' i holivudske produkcije raznih priča programske istorije
    Činjenica da jedan delić mozaika tvog matriksa sadrži ''istinu'' da su egipćani preslagivali kamenje nikako ne znači da je to objektivna istina. To samo ukazuje na skučenost pogleda u čijoj osnovi leži ubeđenje da je znanje o egiptu preuzeto u petom osnovne sasvim dovoljno da se oformi slika koja će postati pomenuti delić pomenutog mozaika tvog pomenutog matriksa .
    Jeste. U petom razredu naučili su me da su Egipćani preslagivali kamenje. Naučili su me i da su neko kamenje sa mukom dubili da bi napravili sarkofage u koje su metali svoje mrtve vođe. Posle sam u holivudskim filmovima video piramide. I od onda se ništa nije ppromenilo. Egipćani su ostali oni koji gomilaju kamenje da sakriju leš. Da nije bilo tih gomila kamenja, o njima danas niko ništa ne bi znao. Bili bi mitski narod iz biblije koji je tlačio Jevreje.
    A, pardon. Egipćani su smislili i toalet paprir. Koristili su papirus da naprave rolne na kojima su beležili ko je i kada i koliko preslagivao kamenje za pokrivanje leša.

  11. #31
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    evo ja ću da ti dešifrujem jednu

    Zato i vi budite gotovi; jer u koji čas ne mislite doći će Sin čovečiji.
    A o danu tom i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do Otac moj sam.
    Zaista vam kažem: ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.
    I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
    Ne razumeše, dakle, da im govoraše za Oca.
    Eto vam kazah unapred.
    Mnogi od njih govorahu: U njemu je đavo, i poludeo je; šta ga slušate?
    A onde seđahu neki od književnika i pomišljahu u srcima svojim:
    Šta ovaj tako huli na Boga? Ko može opraštati grehe osim jednog Boga?
    Postim dvaput u nedelji; dajem desetak od svega što imam.
    Ovo vam kazah dok sam s vama.
    Jer u pismu stoji da će anđelima svojim zapovediti za tebe da te sačuvaju.
    Mi smo budale Hrista radi, a vi ste mudri u Hristu; mi slabi, a vi jaki; vi slavni, a mi sramotni.
    A kad iziđoše, iđahu po selima propovedajući jevanđelje i isceljujući svuda.

    Jaka stvar.
    Znali smo i bez ovoga da je Isus imao komplekse što je drvodeljin sin.

  12. #32
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Naravno. Ako smo već kod brojeva, postoji prilično precizan odnos 85:10:5. Od sto ljudi, 5 može da zaradi brdo novca, 10 će uspeti da ostane na površini. 85 će izgubiti svoj novac. Ovo je nekakva više-manje konstanta. 5 ljudi od sto mogu postati dobri hirurzi, piloti, akrobati, violinisti. 10 od sto će se nekako snaći u tim pojedinačnim ulogama, a preostalih 85 će doživeti fijasko.

    Jeste. Moja umna šema odbacuje da su neki brojevi mistični/magični/sveti.

    I ovo je normalno. Crkva je starija od svake mafije.

    Jeste. U petom razredu naučili su me da su Egipćani preslagivali kamenje. Naučili su me i da su neko kamenje sa mukom dubili da bi napravili sarkofage u koje su metali svoje mrtve vođe. Posle sam u holivudskim filmovima video piramide. I od onda se ništa nije ppromenilo. Egipćani su ostali oni koji gomilaju kamenje da sakriju leš. Da nije bilo tih gomila kamenja, o njima danas niko ništa ne bi znao. Bili bi mitski narod iz biblije koji je tlačio Jevreje.
    A, pardon. Egipćani su smislili i toalet paprir. Koristili su papirus da naprave rolne na kojima su beležili ko je i kada i koliko preslagivao kamenje za pokrivanje leša.
    Pa ako tako stvari stoje zazi, onda i nisi neki sagovornik za ove teme, obzirom da javno priznaješ koliko ti je skučeno znanje... na trenutke sam stekao utisak i da se dičiš time
    Što se tiče onih 5 od 100...ti misliš da su oni do bogatstva stigli uz pomoć zdravog razuma? Hoćeš reći da dete neobrazovanih i siromašnih roditelja ima iste šanse za uspeh i bogatstvo kao i dete obrazovanih i bogatih roditelja, samo zahvaljujući zdravom razumu? (siguran sam da ćeš sad negde izbunariti neki pojedinačni slučaj gde se odigrao takav filmski scenario )
    every year, every week, every day, every memory

  13. #33
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Jaka stvar.
    Znali smo i bez ovoga da je Isus imao komplekse što je drvodeljin sin.
    Zaista ne znam da li je jaka ili slaba stvar, poruka je namenjena tebi i nema veze sa Isusovim kompleksima
    every year, every week, every day, every memory

  14. #34
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Pa ako tako stvari stoje zazi, onda i nisi neki sagovornik za ove teme, obzirom da javno priznaješ koliko ti je skučeno znanje... na trenutke sam stekao utisak i da se dičiš time
    Dakle, stvarno nisam očekivao da ovo čujem od lica koje smatra da je gvozdeno doba bilo u paleolitiku. :raz_067:

    Što se tiče onih 5 od 100...ti misliš da su oni do bogatstva stigli uz pomoć zdravog razuma? Hoćeš reći da dete neobrazovanih i siromašnih roditelja ima iste šanse za uspeh i bogatstvo kao i dete obrazovanih i bogatih roditelja, samo zahvaljujući zdravom razumu? (siguran sam da ćeš sad negde izbunariti neki pojedinačni slučaj gde se odigrao takav filmski scenario )
    Nisam govorio o sticanju bogatstva. Rekao sam da 5% populacije može da bude uspešan berzanski agent (ili pilot ili hirurg ili...). Kako su to uglavnom osobe koje rade za procenat, obično stignu samo do priličnog blagostanja, ne obavezno do bogatstva. I da... Mnogi berzanski agenti imaju skromno poreklo. Što je sasvim normalno, jer je u pitanju posao. Pomalo ekskluzivan, ali ipak samo posao.

    Zatim, govorio sam o zdravom razumu. Zdrav razum ti kaže da ne možeš zaraditi na berzi igrajući se nekakvim nizovima brojeva koji će imati "magično" dejstvo. Baš zabole novčane tokove što si ti izbrojao slogove u Novom zavetu ili što je FIbonači prebrojavao generacije miševa.

    Što se pak, nevezano sa temom, tiče šansi dece siomašnih i neobrazovanih roditelja, mogu samo da kažem da je siromaštvo loša navika, a neobrazovanje razlog da se prihvatiš numerologije. Neka deca uspeju da nadvise takve roditelje, neka ne uspeju. I to odlučuje njihov dalji život.

  15. #35
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Biblija i matematika

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Zaista ne znam da li je jaka ili slaba stvar, poruka je namenjena tebi i nema veze sa Isusovim kompleksima
    Zapravo si obećao nekakvo dešifrovanje. Koje je izostalo, kao što sam i očekivao.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Zanimljiva matematika
    Od Man u forumu Matematika
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 14-10-2016, 19:36
  2. Matematika - zanimljivosti
    Od kojica u forumu Matematika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17-02-2014, 21:16
  3. Otkrivena najstarija ilustrovana Biblija
    Od Ometač u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19-09-2011, 13:48
  4. Matematika, godine i čokolada
    Od Пркос u forumu Svaštara
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11-02-2011, 20:18
  5. Hrišćanski post – šta Biblija kaže o tome?
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09-03-2010, 01:02

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •