Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Tužba

  1. #1

    Exclamation Tužba

    Mogu li ja da tužim nekog nastavnika/nastavnicu zbog diskriminisanja na osnovu boje kose, stila oblačenja i stavova?
    I pod kojim stavom zakona i koje su verovatnoće da ću dobiti odštetu?
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  2. #2
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Tužba

    Citiraj Prvobitno napisano od Marko Vidi poruku
    Mogu li ja da tužim nekog nastavnika/nastavnicu zbog diskriminisanja na osnovu boje kose, stila oblačenja i stavova?
    I pod kojim stavom zakona i koje su verovatnoće da ću dobiti odštetu?
    Uvek možeš tužiti Marko. Ali bi pre toga trebalo da se posavetuješ sa tatom i advokatom(pravnim zastupnikom) Član zakona je tebi kao oštećenom manje bitan ako se obratiš Javnom tužiocu koji bi potencijalne optužene eventualno gonio po službenoj dužnosti ukoliko pronađe pravni osnov. Imaš i Ombudsmana kome se možeš obratiti a obzirom da se radi o povredi tvojih prava u okviru škole trebao bi školskom pedagogu i psihihogu gde bi pomenuti dali svoje mišljenje o celom događaju...To je jedino svrsishodno i pametno...Ostalo bi bilo previše...

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Tužba

    Ja mislim da su takve tužbe danas moderne jako i da bi izašo i na tv i u novine i postao jako popularan. :raz_067:
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Tužba

    Diskriminacija se odnosi na stvari za koje nisi odgovoran. Recimo rasu ili pol.
    Škola ima veća prava da propisuje način ponašanja i odevanja i sl. zato što je vaspitna ustanova, tako da bih rekao da su ti šanse sasvim slabašne.
    A što se tiče odštete - mož se ubrišeš.

    U moje vreme si bio u opasnosti da ti makazama otfikare parče kose ako ti kažu da se ošišaš, a ti baš nećeš. A to da si neošišan značilo je i da imaš "tarzanku" - običnu frizuru koja se na vratu završavala crtom podrezane kose, a ne postepenim prelazom do vrata

  5. #5

    Početno Re: Tužba

    A da li ja imam pravo da nosim plavo-zelenu kosu, dredove, npr, razan nakit, majice sa raznim slikama itd?
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  6. #6
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Tužba

    Ti bi da nerviraš profesore?

  7. #7
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Tužba

    Citiraj Prvobitno napisano od Marko Vidi poruku
    A da li ja imam pravo da nosim plavo-zelenu kosu, dredove, npr, razan nakit, majice sa raznim slikama itd?
    imaš to pravo, al uz svako pravo idu i obaveze ...npr obaveza da shvatiš da ti možda u školi zbog propisa neće dozvoliti da dođeš ovako ili onako obučen i sređen, potom obaveza da se navikneš na ispoljavanja drugih ljudi u vezi sa tvojim izgledom (mišljenjem/stavom/principom)...
    every year, every week, every day, every memory

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •