Stranica 14 od 23 PrviPrvi ... 41213141516 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 261 do 280 od 454

Tema: Najnovije vesti !

  1. #261
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Zaboravljate da se incident desio na auto putu, čovek je pretrčavao na neosvetljenom delu. Mada i da je osvetljen ništa ne bi drugačije bilo, taj deo je ograđen i ima prelaz udaljen ni 100 m.
    Sasvim je pogrešno bilo što su mu odredili zadržavanje... nije on nikog ubio, neko se tu samoubio...
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  2. #262
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Evo citata...

    "Čume, osumnjičen za teško delo ugrožavanje bezbednosti javnog saobraćaja",

    " Buha je vozio 130 kilometara na čas, pedeset više od ograničenja brzine."

    Meni je ovo sasvim dovoljno za negodovanje. posebno što se radi o čoveku koji je u programu zaštite svedoka a tako se komotno ponaša da čak posećuje i trke konjima u susednim državama . Zar nije pomenuti viđan i u RH koliko se sećam u Sinju...

  3. #263
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    mene nervira što - da sam ja ovo uradila (ne d'o Bog!) što je čume uradio - to niko ne bi tumačio kako sa man to tumači, nego bi rekli glupa plavuša nagazila papučicu, a možda je bila i drogirana...
    niko tada ne bi rekao - e, poginuli je ciljao nekoga ko vozi velikom brzinom da bi sigurno bio ubijen. jednostavno, čekao je sapasioca u vidu čumeta....i, uspeo je.
    p.s. to nije incident, nego je to ubistvo. nehotimično, doduše, ali....imajući u vidu ko je to nehotimično izvršio, ne bih mu više dala da slobodno šeta.
    ali, ko mene šta pita...?
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #264
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Istaržujemo
    Za godinu dana standard prepolovljen


    Suzana Bojadić - Branko Janačković | 07. 11. 2010. - 00:02h | Foto: Beta |Izvor : BLIC

    Kada smo pre dve godine uzeli kredit za automobil „hjundai getz”, plaćali smo ratu 11.000 dinara, a sada su zbog rasta evra obeveze gotovo duplirane i iznose 19.000 dinara. Sa ovakvim kretanjem kursa očekujem da do kraja godine pređe 20.000, što je u dinarima uvećanje za 25 odsto u ovoj godini.



    Kada bi sada trebalo da odlučimo da li da uzmemo kredit vezan za evro, dobro bismo razmislili da li nam je takva avantura potrebna - kažu supružnici Dragan i Marija Ilić iz Niša. Njihov kućni budžet iznosi 100.000 dinara, ali kažu da jedva sastavljaju kraj s krajem. Zbog rasta cena hrane, komunalija, goriva, garderobe, tvrde da je njihov standard ove godine skoro upola niži nego lani.



    Marija je zaposlena u firmi koja se bavi elektronskim izdavaštvom, a Dragan radi u službi za poslove gradonačelnika grada Niša. Sa dvoje dece, Nikolom (8) i Anom (2), Ilići žive u svojoj kući u centru Niša. Najveći deo kućnog budžeta potroše na hranu i komunalne troškove, a najteže im pada stalni rast evra koji direktno utiče na pad standarda.


    - Da evro ne raste ovoliko brzo, mogli bi da štedimo ili investiramo, ali ovako je to teško ostvarivo. Samo od početka godine evro je porastao za 10 odsto, a nema firme u Srbiji koja je toliko mogla da poveća proizvodnju - priča Dragan. On ocenjuje da su im obavezni mesečni izdaci u oktobru za oko 30 odsto veći u odnosu na početak ove godine jer su od tada, osim evra, poskupele skoro sve namirnice kao i većina komunalnih troškova.


    -Za hranu, uglavnom idemo jednom nedeljno u megamarket. U januaru nas je takva sedmična kupovina koštala do 4.000 dinara, a sada ide i do 5.000 i 6.000 dinara. Ako dodamo i troškove pijace i sitne dnevne kupovine mesečni izdatak za hranu prelazi 30.000 dinara. Čini nam se da je početkom godine hrana bila jeftinija bar 20 odsto - kažu Ilići.


    -Sve je poskupelo. Imamo malu decu i mnogo trošimo sve vrste mlečnih proizvoda, a tu nas podjednako pogađa i poskupljenje i nestašica. Najviše je poskupelo povrće. Paradajz je sredinom avgusta koštao 100 dinara. Prošle godine u ovo vreme krompir smo plaćali 20, a danas je 40 dinara kilogram. U odnosu na početak godine, poskupela je i garderoba. Za topliju garderobu (cipele/čizmice, jakna, pantalone, duks…) za dvoje dece potrebno je oko 30.000 dinara - dodaje Marija. .


    U Nišu je poskupela i voda pa im je i mesečni izdatak povećan sa 800 na 1.200 dinara, a i struja je skuplja za 11 odsto. Greju se na čvrsto gorivo i struju. U zimskom periodu, zbog struje, troškovi prelaze 15.000 dinara. Kažu da fiksni telefon nikada nisu manje koristili, a više plaćali.


    Na skali troškova značajna stavka je i gorivo (koje je u ovoj godini poskupelo 10 odsto) za šta izdvajaju 7.000 dinara. Mesečni troškovi vrtića i dnevnog boravka u školi su oko 7.000 dinara. Na ove troškove treba dodati ekskurziju i školu u prirodi što je još oko 200 evra. Leče se u državnim ustanovama, a kako su mala deca često bolešljiva primećuju da se malo lekova za decu prepisuje na recept i da mnogo toga treba dodatno kupiti.


    -Štedimo na svemu po malo, ali se zbog toga nismo odrekli ni jedne navike. Garderobu kupujemo isključivo na sezonskim rasprodajama. Pazimo i da ne plaćamo nepotrebne takse i kamate prema bankama - dodaju Ilići.



    Zbog kursa građani izgubili 77 milijardi


    Nekoliko je razloga za sve veće siromaštvo, od rasta nezaposlenosti, preko kašnjenjenja u isplati zarada, pa sve do inflacije, slabljenja dinara i regionalne nerazvijenosti. Ovim rečima Ljubodrag Savić, profesor na Ekonomskom fakultetu, obrazlaže svakodnevni pad standarda, procenjujući da je život za godinu dana poskupeo za bar 50 odsto.


    Na početku krize, stopa nezaposlenosti bila je 14 odsto, danas je 20 procenata. Rastao je i broj neklikvidnih preduzeća, pa danas tek 17 odsto privrednih subjekata daje plate svakog prvog u mesecu. Isto toliko firmi kasni sa isplatama duže od 90 dana. Samo po osnovu deviznog kursa građani su za godinu dana osiromašili za oko 15 odsto. Evro koji je u novembru prošle godine vredeo 93 dinara, danas je 107 dinara, a do kraja godine mogao bi da vredi i više, procenjuju poznavaoci.


    - Pad dinara prvenstveno povećava obaveze dužnika čiji su krediti u evrima – kaže prof Savić.


    Prema računici „Blica” za samo godinu dana zaduženi građani su po osnovu kursnih razlika izgubili 75 milijardi dinara, na ukupan dug od 495 milijardi. Najveći udar pretrpeli su građani sa stambenim kreditima koji čine više od ukupnog duga fizičkih lica prema bankama.

    Moj komentar : Dakle orobljeni smo a da nismo ni beknuli. A što je najgore vlast ne pokazuje ni trunku stida ili makar sažaljenja ili bar malo samokritike za stanje u koje je uvela državu i stanovništvo. Dame i gospodo iz vlasti razmislite o katastrofi koju ste napravili i zauzmite startni položaj za ostavke dok još imate i kancelarije i stolove gde možete da napišete te ostavke da ih ne bi pisali ispod onih platana u Bulevaru koje ste plaćali po 800 evra Belgijancima ... O bem te živote kad i balvane moraju da uvoze.

  5. #265
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    dakle, čitala sam ovaj članak jutros i hvatila da nisam jedina koja misli da su joj probušeni džepovi...missim, znam do u dinar koliko novca unesem u kuću i do u dinar gde taj novac ode i opet mi nije jasno kako uopšte žive ljudi sa manje novca....
    vidim na ulicama potpuno nove automobile, ogromna kolica koja se vuku puna sa pijace, dobru garderobu i pune restorane i kafiće....gde su ljudi koji sve to ne mogu? sede u kući je srču klot pasulj nedeljama sa pola vekne polubelog?
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #266
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Zagreb: Uhapšen zbog zločina nad vojnicima JNA

    Beta | 08. novembar 2010. 21:09 Izvor : Večernje Novosti

    Bivši predsednik kriznog štaba i predsednik izvršnog veća Skupštine opštine Bjelovar Jure Šimić uhapšen je danas zbog sumnje da je izvršio ratni zločin.



    ZAGREB- Bivši predsednik kriznog štaba i predsednik izvršnog veća Skupštine opštine Bjelovar Jure Šimić uhapšen je danas nakon što je državno tužilaštvo u Bjelovaru protiv njega podnelo istražni zahtev zbog sumnje da je počinio ratni zločin protiv zarobljenika 1991. godine.

    U istražnom zahtevu tužilaštva navodi se da postoji osnovana sumnja da je on kao predsednik Regionalnog kriznog štaba za Bilogorsko-podravski region, 29. septembra 1991. u Bjelovaru, posle ulaska hrvatskih vojno-policijskih snaga u kasarnu "Božidar Adžija" na Vojnoviću naredio likvidaciju trojice pripadnika bivše JNA.

    Trojica ubijenih su izdvojena iz grupe od oko 60 oficira i 150 redovnih vojnika JNA, a ubili su ih za sada nepoznati počinioci. Tužilaštvo nije navelo identitet ubijenih, već samo njihove inicijale K. R, V. M. i J. D.

    Hrvatski mediji javljaju da Županijski sud u Bjelovaru do srede treba da odluči o pokretanju istrage i predlogu za određenje pritvora.

    Moj komentar:

    Sećam se odvratne slike kako dvojica oficira JNA verovatno hrvatske nacionalnosti sede na klupi sa ženama a jedan drži dete na nozi i ljulja ga...Na samo par metara dalje je ležalo telo pokojnog pukovnika Rajka Kovačevića. I sve je to snimala HRT (Tadašnja HTV)i prikazala u udarnom terminu na TV, a nakon upada u kasarnu Božidar Adžija. Godinama do danas se pitam kako je moguće bilo biti tako indolentan na smrt čoveka koji ti je bio pretpostavljeni do pre neki sat ili desetinu minuta... Mislim da se nikada neću pomiriti sa time da ljudi mogu biti takve zveri...

  7. #267
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Tadić: Neka skandiraju

    08. novembar 2010. 13:20 > 20:35 |Izvor :Večernje Novosti

    Predsednik Srbije ocenio da je skandiranje deo navijačkog folklora i kulture i da ne želi drugačiji tretman nego što su imali drugi predsednici



    SKANDIRANJE navijača ne znači da je nekome ugrožen život. To je deo navijačkog folklora i na to se moramo privići.

    Ovako je predsednik Srbije Boris Tadić doživeo prozivanje navijača Rada, koji su na fudbalskom meču sa Smederevom uzvikivali: "Spasi Srbiju i ubij se, Borise", zbog čega je na dva minuta prekinuta utakmica.

    - Skandiranje je deo navijačke kulture. Neću da imam drugačiji tretman nego predsednici pre mene. Neka navijači skandiraju, a državni organi rade svoj posao. Ako uvide da tu postoji zakonski problem, to je stvar institucija.

    Predsednik je dodao i da "on nikoga nije pozivao na samoubistvo, ni kada se to dešavalo u prošlosti, jer smatra da to ne treba raditi".

    - Uvek ću štititi političke oponente, kao što sam to činio kada su se pojavljivale informacije da je nekome život ugrožen.

    On je rekao i da je izveštaj Evropske komisije o napretku Srbije ka EU, koji će u utorak biti predstavljen u Briselu, pozitivan i da će "Srbija preporuke slediti, ne zato što je sklona da podleže pritiscima, već zato što postoji svest da se moraju menjati stvari koje ne funkcionišu dobro."

    - Standard ljudi u EU je viši zato što su oni efikasnije organizovali svoje države. Srbija bi, ukoliko bi postojala bolja rešenja od onih koja su primenjena u EU, možda išla drugim putem, ali u ovom trenutku nema boljeg puta.

    Tadić će, kako je rekao, izneti svoj stav o izlasku Srba na parlamentarne izbore na Kosovu, zakazane za 12. decembar, posle sednice Vlade.

    - Vlada će doneti svoj stav, a nakon toga ću se ja oglasiti. Hajde da idemo redom.

    Moj komentar : Budi ti srećan dok skandiraju... Gadno je ako zaćute...

  8. #268
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    e, a što artemije osniva svoju crkvu...? missim, poludeo svet načisto.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #269
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Vladika odbio poslušnost SPC uoči jesenjeg Sabora
    Artemije osniva svoju crkvu


    Milan Laketić | 11. 11. 2010. - 22:00h izmena vesti 00:15h | Foto: Beta |Izvor : BLIC

    Penzionisani vladika raško-prizrenski Artemije Radosavljević i grupa bivših monaha manastira Crna reka obavestili su Sinod Srpske pravoslavne crkve da će ukoliko im se ne vrati Raško-prizrenska eparhija, osnovati novu „istinsku Svetosavsku crkvu”.


    Penzionisani vladika Artemije: Ne prihvatam nekanonske odluke Sinoda

    Uoči drugog redovnog zasedanja Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve, koje će se održati 17. novembra u manastiru Svetog Arhangela Mihaila u Rakovici, penzionsiani episkop Artemije pismeno je otkazao poslušnost Svetom arhijerejskom saoboru SPC. Povod za ovo pismo, koje je Artemije, kako kaže, napisao u „egzilu u manastiru Šišatovac” Svetom sinodu je „privremena zabrana svih sveštenodejstava” uvedena od Sinoda.


    - Čast Nam je obavestiti Vas da se sa istom odlukom, kao nekanonskom, ne slažemo, da je ne primamo, i da joj se ne možemo povinovati - piše Artemije u prvom licu množine, što za odbegle monahe i bivše klirike iz manastira Crna reka, koji su se privremeno okućili na imanju „grešnog Milije kraj Čačka”, predstavlja najavu da „nisu usamljeni i da će uz podršku nekih arhijereja, ako im se ne vrati Raško-prizrenska i Kosovsko-metohijska eparhija, osnovati novu istinsku Svetosavsku crkvu!”

    Moj komentar :

    Mene ovo ne iznenađuje iz čistog razloga što je to karakteristično za našu naciju...Čim nešto ili neko nije po našoj volji mi odmah pristupamo prostoj deobi ... Tako valjda funkcionišu proste ćelije... Nakon nekog vremena se javi kompleks malih razlika i eto razloga za žestok sukob. Tako se Hrišćanstvo deli već nešto više od 2000 godina.(kroz veće ili manje raskole i podele) Dotle oni kojima je sabornost na prvom mestu profitiraju i prosperiraju..

  10. #270
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Najnovije vesti !

    "Istinske crkve" osnivaju međedi, da ne kažem ziloti.
    Meni je interesantno da vidim da su crnorečki međedi evoluirali. Počeli su da koriste alate. U ovom slučaju lopatu.

  11. #271
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku

    Moj komentar :

    Mene ovo ne iznenađuje iz čistog razloga što je to karakteristično za našu naciju...Čim nešto ili neko nije po našoj volji mi odmah pristupamo prostoj deobi ... Tako valjda funkcionišu proste ćelije... Nakon nekog vremena se javi kompleks malih razlika i eto razloga za žestok sukob. Tako se Hrišćanstvo deli već nešto više od 2000 godina.(kroz veće ili manje raskole i podele) Dotle oni kojima je sabornost na prvom mestu profitiraju i prosperiraju..
    ma, meni nije jasno kako neko uopšte može da misili i da se toliko pogordi da misli da može da osnuje crkvu? to je strašno, naročito za čoveka koji je duhovnik tolikim dušama....
    i sad će svi ti ljudi da misle kao artemije.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #272
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Neće. Vernici ne misle po definiciji i po biblijskim i crkvenim preporukama.

  13. #273
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Zamenik predsednika naprednjaka
    Vučić: Tadić je frustriran zbog SNS


    Fonet | 12. 11. 2010. - 15:40h izmena vesti 00:08h | Foto: Beta |Izvor : Blic http://www.blic.rs/Vesti/Politika/21...riran-zbog-SNS

    Zamenik predsednika Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić danas je, povodom intervjua Večernjim novostima predsednika Srbije Borisa Tadića, ocenio da je "šef države pokazao da je predsednik samo Demokratske stranke, a ne Srbije".



    On je dodao da "frustracija i mržnja koju Tadić pokazuje prema SNS prevazilaze pristojno ponašanje prema političkim suparnicima".



    Povodom posete Tadića Vukovaru, Vučić je rekao da se SNS "izvinjava što ne misli kao Tadić, jer su za nas Bljesak i Oluja bili zločini za koje je predsednik Josipović morao da se izvini".



    Prema njegovim rečima, lider SNS Tomislav Nikolić je u četvrtak u Kraljevo odneo veću pomoć nego što je Vlada uputila tom gradu.

    "Premijer Cvetković je otišao tamo čim je saznao da ide Nikolić i nije odneo ništa", rekao je Vučić.



    On je najavio i da će spremiti "demokratske i civilizovane akcije protiv Tadića" i zapitao ko će da vraća ogroman novac pozajmljen za most na Adi i kada će predsednik Srbije da "otvori neku ozbiljniju fabriku, kako bi se ljudi
    zaposlili".



    Portparol Demokratske stranke Jelena Trivan istakla je da današnji nastup funkcionera SNS Aleksandra Vučića "svedoči koliko ta stranka nije istinski odmakla od ideologije i ponašanja Srpske radikalne stranke iz koje je potekla".


    "Sve to govori o ideološkim lutanjima te stranke, nepostojanju nikakvog sistema vrednosti za koje se zalažu i frustraciji kada ih bilo ko od političara na sve to podseti", rekla je Trivanova.

    Moj komentar :

    Divno je to kad neko ko nije dosledan spočitava nedoslednost. Počelo je ukopavanje i bacanje bombi jedni na druge što bi značilo približavanje izbora...Možda već budu raspisani npr. kad se bude raspravljalo o budžetu. A naravno da ni ove godine završni račun neće biti baš...

  14. #274
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Predsednik Hrvatske
    Josipović: Ova generacija političara mora da reši otvorena pitanja sa Srbijom
    Beta | 14. 11. 2010. - 00:27h | Foto: AFP |Izvor : Blic http://www.blic.rs/Vesti/Politika/21...nja-sa-Srbijom

    Predsednik Hrvatske Ivo Josipović izjavio je da sadašnja generacija političara ne sme da ostavi narednoj otvorena pitanja koja još uvek opterećuju odnose između Hrvatske i Srbije.



    "Naše dve zemlje imaju više otvorenih pitanja: granice, problem nestalih, povraćaj otetog kulturnog blaga, sukcesiju, povratak izbeglica, različita imovinska pitanja... Neka od tih pitanja nisu laka. Ali, ova generacija političara ne sme ih ostaviti narednoj. Naša je dužnost da ih rešimo", rekao je Josipović u intervjuu za
    današnji novosadski "Dnevnik".
    On je najavio da će predstojeća poseta predsednika Srbije Borisa Tadića Hrvatskoj biti okrenuta traženju novih puteva saradnje, posebno na području ekonomije.


    Prema njegovim rečima, pitanje obostranog povlacenja tužbi pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu je problem koji treba da reše vlade dvaju zemalja.


    "Ali, nema dileme da te tužbe opterećuju odnose dve zemlje na ne posebno produktivan način. Do neke mere obe su zemlje sada taoci tih tužbi koje su relikt vremena nekih drugačijih odnosa Hrvatske i Srbije i nekih drugačijih političkih protagonista u Hrvatskoj i Srbiji", ukazao je Josipović.


    Ocenio je da su tužbe nepotrebne ukoliko bi Srbija i Hrvatska došle do dogovora kojima bi se otklonili razlozi za postojanje tužbi. Josipović je rekao da podržava sve akcije koje vode funkcionalnoj saradnji zemalja u regionu.

    Na pitanje da li bi podržao i osnivanje regionalne fudbalske lige
    , predsednik Hrvatske je odgovorio potvrdno.
    "Što se tiče fudbala, to bi trebalo ostaviti fudbalskim savezima: ako oni misle da im treba zajednička liga, neću se protiviti. Načelno, nema prepreke. Uostalom, u nekim sportovima, poput košarke, već se igraju regionalne lige", naveo je Josipović.

    Moj komentar :

    Nemam ništa protiv rešavanja spornih pitanja u narednih nekoliko godina osim ako to nije zadatak EU koji je postavljen Hrvatskoj kao uslov za prijem i ako se te aktivnosti ne budu kao i do sada sprovodile na štetu Srba i interesa Republike Srbije. Ivek, Ivek...

  15. #275
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    meni je basara oduvek bio genijalan!

    Sveti volovi

    TUŽIŠ LI DOBRICU I VOJU, DERI KOŽU NA ŠILJAK

    Tužilo Čitluk sahibiju, a u Čitluku nastao pravi haos. Što će reći da je krajnje vreme da se menja ustav. U jednom od nastupa pravničkog amaterizma, baš na ovim stranicama, ukazao sam na nužnost da se najviši pravni akt usaglasi sa nedodirljivošću i osionom sujetom nekih ovdašnjih velikana. Pa sam, u tom smislu, predložio poseban član koji bi Ćosiću, Koštunici i još nekim dilberima podario status svetih krava. To jest - volova. Član može da glasi: „Ovi su nacionalni radenici iznad zakona. Tačka.“

    Portparol DSS-a je munjevito reagovao saopštenjem koje bi - pod uslovom da ovde jednom zacari razum - moglo poslužiti kao antologijski primer političkog besmisla. V čjom djela? Majka i sestra Zorana Đinđića, site čekanja da Jego Sijatelstvo Zoranov Naslednik sam potegne to pitanje, angažovale advokata Srđu Popovića da utuži Palikuću i još nekoliko piromana. Popović osumnjičenog Koštunicu Vojislava tereti da je umesto da guši pobunu Crvenih beretki - što je kao prezident SRJ bio u obavezi da čini - istu pravdao, a verovatno i potpomagao. Iz rečene radnje je, razložno obrazlaže Popović, proizašao sled događaja koji je doveo do ubistva Zorana Đinđića.

    Imajući valjda još toliko obraza da ne nasrnu na Đinđićevu majku i sestru, Palikućini mudžahedini halk su užareno biblijsko ugljevlje, uvezeno iz Sodome i Gomore, sasuli na advokatovu glavu. Onaj DSS-ovski picopevac je najpre - o, pravna državo - „odbacio tužbu“, a onda optužio Popovića za „pokolj nad Srbima“ i za još neke dssovske trice i kučine. Da sam ja, recimo, posle one Vukadinovićeve patetične tužbe izjavio da su njegovi advokati „bedni plaćenici koji za prljavi dssovski honorar izmišljaju koještarije“, e tu bi se digla i kuka i motika i advokatska i srčana komora. I to s pravom. To se, načelno, ne radi.

    Ali tužiš li Dobricu i Voju, deri kožu na šiljak. Ne može, čoveče, radi se o bezgrešnim ljudima, nacionalnim radenicima koji nedremano bdiju nad nacionalnim interesima i nacionalnim identitetom, pa sad, ako pri tom naprave poneki državni udar i ako poneko ostane bez glave, šta da se radi: veliki ciljevi zahtevaju velike žrtve. Konačno, šta je to u odnosu na onih 200.000 života koje je Pekmeščić velikodušno deponovao na srpski istorijski konto. Ovakva je stvar, ljudi: onaj moj vuk, polulud od holesterola, privezan sa četiri sindžira, već seiri u ćošku. Očekuje ogroman zalogaj. Mislim na sudbinu pomenute tužbe. Šta mi da očekujemo? Živi bili pa videli. Stvar je ozbiljnija nego što izgleda.

    Svetislav Basara
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #276
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Tomislav Nikolić, Velimir Ilić i Bogoljub Karić u koaliciji
    Marija Maleš | 16. 11. 2010. - 13:58h | Izvor : BLIC http://www.blic.rs/Vesti/Politika/21...ic-u-koaliciji

    Predsednici SNS, NS i Pokreta socijalista Tomislav Nikolić, Velimir Ilić i Aleksandar Vulin kao i član glavnog odbora Pokreta Snaga Srbije Milanka Karić potpisali su juče sporazum o saradnji i dogovorili principe na kojima će formirati buduću Vladu.



    Ovo su temelji i zidovi nove koalicije, ali ne stavljamo još krov jer očekujemo da će nam se pridružiti one stranke kojima su opšti interesi važniji od stranačkih - rekao je lider SNS Tomislav Nikolić.



    On je odbacio mogućnost da SNS formira koaliciju sa DS.


    - Nećemo sa DS jer smo konkurencija, a što se tiče SNS ne dolazi u obzir ni G17 plus - naveo je lider naprednjaka i pozvao manjinske stranke da im se priključe. Lider NS Velimir Ilić je rekao da je DSS takođe dobrodošao u koaliciju.

    Moj komentar :

    Toma je procenio da svako razmišljanje o koaliciji sa žutima znači političko samoubistvo za svaku stranku i formirao koaliciju desnog centra. Vulin ima mladu stranku i bitno je da uskoči u poslaničku klupu makar on(dobra procena) ... A tu je i kinta od Karića batooooo...

  17. #277
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    mogu samo da kažem da pasuju jedni uz druge.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #278
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    mogu samo da kažem da pasuju jedni uz druge.
    U Srbiji svi pristaju jedni uz druge bez ikakve greške...Politička kompatibilnost ne postoji, a bezkarakternost nazivaju koalicionim kapacitetom. Naravno prednjači DS...

  19. #279
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    U Srbiji svi pristaju jedni uz druge bez ikakve greške...Politička kompatibilnost ne postoji, a bezkarakternost nazivaju koalicionim kapacitetom. Naravno prednjači DS...
    nije tačno...ne bih mogla sebe da zamislim uz tomu nikolića ili velju ilića...mislim da bih pre gomno pojela.
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #280
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Ministar ekonomije obradovao građane Srbije
    Dinkić kupio stan od 353.500 evra

    Kreditna injekcija od 150.000 evra: Mlađan Dinkić, radosni zajmoprimac
    Photo: Stock
    Mlađan Dinkić, vodeća poštenjačina Srbije, potpredsednik Vlade, ministar ekonomije i regionalnog razvoja, predsednik finansijskog kartela G17+, šef svih skijališta i poreskih uprava u državi, a od nedavno i predsednik stranke Ujedinjeni regioni Srbije – poklonio je građanima države Srbije malo veselja nakon što je u svojeručno potpisanom dopisu koji je poslao redakcijama prijateljskih medija, detaljno opisao kako je ovih dana kupio stan


    Naša kućica, naša terasica: Bračni par Dinkić, kreditni mučenici
    Photo: Stock
    Oduševljeno stanovništvo, presrećno zbog činjenice da se Mlađan Dinkić skrasio na novom ognjištu površine 150 kvadrata, imalo je šta da nauči iz ministrovog dirljivog pisma čije rečenice slute na strašna lična odricanja pod šifrom: krv, znoj, garaža i kredit. Evo tih mučeničkih stihova u prozi:

    Poštovani, kao nosilac javne funkcije, ovim putem želim da vas obavestim o promenama u mojoj imovinskoj karti. O tome ću svakako informisati i nadležnu Agenciju, na način i u rokovima predviđenim zakonom. Imajući u vidu da sam bio jedan od inicijatora za donošenje zakona o obavezi evidnecije i objavljivanja imovinskih karti državnih funkcionera, želim da vam lično saopštim informacije koje se tiču promena mog imovinskog stanja. Od 1992. sam vlasnik dvosobnog stana površine 73m na Novom Beogradu u kome smo supruga i ja živeli 18 godina, kao i garaže od 16m u istoj zgradi.

    Naša kućica, naša terasica: Bračni par Dinkić, kreditni mučenici

    Kupoprodajnim ugovorom zaključenim 15.11.2010, te nekretnine smo prodali za ukupan iznos od 144.000 evra, tj. stan za 129.000 i garažu za 15.000 evra. Od sredstava dobijenih prodajom našeg stana, uz stambeni kredit koji sam podigao zajedno sa suprugom u iznosu od 150.000 evra i doplatom ostatka sredstava iz postojeće ušteđevine i prihoda od osam izvršnih sudskih presuda u ukupnom iznosu od oko 42.000 evra, koje su donete zbog kleveta kojima sam bio izložen u jednom dnevnom listu, supruga i ja smo za 353.500 evra kupili novoizgrađeni trosoban stan na Novom Beogradu, grejne površine 110m, sa otvorenom terasom od 40m i garažnim mestom. Preseljenje u novi stan Uveren da ćete nakon prijema ove informacije sa njom postupati u skladu sa principima profesionalne etike očekujemo do kraja godine., a u cilju objektivnog uzveštavanja javnosti o imovinskom stanju nosilaca javnih funkcija, srdačno vas pozdravljam, Mlađan Dinkić.

    Za list „Press“ Dinkić objašnjava da su on i supruga stambeni kredit podigli u banci Intesa, da je rok otplate 20 godina, a mesečna rata nešto manja od 1.000 evra. Dinkić kaže da će moći da servisira kredit, pošto su ukupni mesečni prihodi njega i njegove supruge oko 2.000 evra. Ministar ekonomije otkriva i da će u novom stanu imati i svoj lični muzički studio: „U novom domu imaću i posebnu muzičku sobu sa zvučnom izolacijom kako ne bih smetao komšijama. To je mesto o kome sam odavno maštao, posebna soba u kojoj ću moći da slušam i pravim muziku. U toj sobi će biti moje tri gitare, klavijatura, kompjuter i pijanino, koji sam do sada držao kod prijatelja, jer u starom stanu nisam imao mesta. Godinama planiramo da kupimo veći stan koji bih imao jednu sobu više, u koju bih smestio sve od muzike što imam. U starom stanu sve mi je bilo u dnevnoj sobi... Muziku sam mogao da slušam samo kad sam sam u stanu.. Sada imam kutak u kom ću moći da se bavim onim što najviše volim...“.

    Mlađan Dinkić koji najviše od svega voli da priča o svom poštenju („Živim samo od svoje plate“, zajecao je pre neki dan), zaboravio je da kaže da je 42.000 evra dobio ne od „jednog dnevnog lista“ nego, konkretno, od „Kurira“, nakon što je G17+ inicirao donošenje skandaloznog Zakona o informisanju, čime je Mlađanu omogućeno da naplati osam sudskih presuda! To što je Ustavni sud docnije ukinuo Zakon o informisanju jer su mnoge njegove uredbe bile neustavne – nije mnogo potreslo poštenjačinu Mlađana: najvažnije je da su pare legle na njegov račun, ko još da razmišlja o posledicama; da vlasnik „Kurira“ još čami u zatvoru, bez presude, ili da „Kurir“ iz hobija uređuju članovi Vlade Srbije, ili da više niko ne pominje Zakon o informisanju koji je imao samo jednu svrhu – da Dinkić uzme 42.000 evra i osveti se svom nekadašnjem saradniku Raji Rodiću, vlasniku „Kurira“.

    Isti taj Dinkić koji se skromno nada da će mediji sa informacijama oko njegovog novog stana postupati „u skladu sa principima profesionalne etike“, svojevremeno nikakvo pismo nije upućivao javnosti kad je preko noći prodao Nacionalnu štedionicu svojim prijateljima-tajkunima, koji su prihodovali desetine miliona evra čim su Štedionicu preprodali Grcima; nikakvo pismo nije pisao kad je sam, ne konsultujući nikoga, devizne rezerve zemlje stavio u sumnjivu rusku banku; nikakvo pismo nije pisao kad je u zemlju dovodio inostrane biznismene kojima država Srbija, po njegovom nalogu, isplaćuje silne pare za svako radno mesto, uz obavezni besplatni dodatak – da ne plaćaju nikakav porez, da ne plaćaju komunalije, da ne plaćaju zemljište, kao što je to slučaj sa čuvenim „Fijatom“ ili legendarnom fabrikom „Jura“. Nigde Dinkićevog pisma da nam kaže koliko je on tu dobar.

    Stari, mali, nikakav stan: Dinkići na bivšem ognjištu od 73 kvadrata
    Photo: Stock
    Ova jevtina, primitivna, tipična G17+ demagogija – vidite koliko sam ja pošten, sve sam vam napisao, na vama je samo da mi verujete – slika je i prilika države u kojoj Mlađan Dinkić uglavnom raspolaže svim našim parama. Sad kad se skrasio i konačno našao mesta za tri gitare i pijanino i kompjuter – sasvim je moguće da Dinkić izađe pred građane i potvrdi da je kriza za koju je pre dve godine tvrdio da je „srpska šansa“, nepovratno prošla. Vreme je za nekretnine i nove sudske presude: jer, šta ako se ispostavi da je 150 kvadrata malo za Dinkićeve muzičke investicije? Neko će u medijima najebati za novih 42.000 evra! Svako ognjište košta. Pitajte Mlađana, sve će vam objasniti.


    Tako je!!!Ovce treba sisati!!!Svetska ekonomska kriza-ma ko kazeE ajd sad narode navali pa one akcije sto ti Dinkic dao-kupuj-sta cekas?
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


Stranica 14 od 23 PrviPrvi ... 41213141516 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Najnovije vesti sa foruma
    Od kojica u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 10-03-2022, 14:08
  2. biologija - vesti
    Od причалица u forumu Biologija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 02-03-2017, 07:20
  3. Neobične vesti
    Od Sandokan u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 155
    Poslednja poruka: 09-11-2016, 22:20
  4. IT vesti
    Od Man u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03-06-2011, 11:04
  5. Najnovije vesti
    Od Mirka u forumu Književnost
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 20-06-2010, 08:06

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •