Stranica 15 od 23 PrviPrvi ... 51314151617 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 281 do 300 od 454

Tema: Najnovije vesti !

  1. #281
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    nije tačno...ne bih mogla sebe da zamislim uz tomu nikolića ili velju ilića...mislim da bih pre gomno pojela.
    Ti nisi političar(ka) pa imaš slab koalicioni potencijal. Politika je umetnost mogućeg i to smo već videli na delu kad su DS i SPS napravile koaliciju sa desničarom iz Jagodine i bivšim (crvenim) penzionerom Krkobabićem, autonomašem Čankom LSV i četnikom-monarhistom Vukom Draškovićem SPO. ekspertima iz G-17 + Jeaaaa koja kombinacija. Zato valjda i evro divlja a država puca po šavovima. Celi delovi od skoro 14% vrše secesiju a ostali razmišljaju da begaju...Vlast u Srbiji

  2. #282
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Ti nisi političar(ka) pa imaš slab koalicioni potencijal. Politika je umetnost mogućeg i to smo već videli na delu kad su DS i SPS napravile koaliciju sa desničarom iz Jagodine, bivšim (crvenim) penzionerom Krkobabićem, autonomašem Čankom LSV i četnikom-monarhistom Vukom Draškovićem SPO. ekspertima iz G-17 + Jeaaaa koja kombinacija. Zato valjda i evro divlja a država puca po šavovima. Celi delovi od skoro 14% vrše secesiju a ostali razmišljaju da begaju...Vlast u Srbiji
    pih, njihov potencijal je nikakav.
    kad bih se ja bavila politikom....pa to se ne bi znalo gde bi mi bio kraj....zato - neću, neka se politikom bavi neko ko nema od čega drugog leba da jede
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #283
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pih, njihov potencijal je nikakav.
    kad bih se ja bavila politikom....pa to se ne bi znalo gde bi mi bio kraj....zato - neću, neka se politikom bavi neko ko nema od čega drugog leba da jede
    Ovi gore su uglavnom i krivi što mnogo ljudi nema leba da jede, ili za leba možda i ima a za ostalo...A oni kupuju stanove od preko 300 000 evra

  4. #284
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Ovi gore su uglavnom i krivi što mnogo ljudi nema leba da jede, ili za leba možda i ima a za ostalo...A oni kupuju stanove od preko 300 000 evra
    dinkić, a? pa što njega ne stavi u vesti?
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #285
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    dinkić, a? pa što njega ne stavi u vesti?
    Stavila ga je koleginica Prkos. Ja bi ga stavio iza rešetaka ali se mene ne pita...

  6. #286
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Stavila ga je koleginica Prkos. Ja bi ga stavio iza rešetaka ali se mene ne pita...
    e, nisam videla...ni kučeta ni mačeta, a ima pare za stan od 375000 evra...ebi ga.....
    know how.
    bar da mu je žena neka lepa...ne bih žalila.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #287
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Re: Najnovije vesti !

    "Beograd -- U Zavodu za izradu novčanica u Topčideru počela je izrada idejnog rešenja novčanice od dve hiljade dinara, piše Politika.

    Na novoj banknoti biće lik Milutina Milankovića, našeg poznatog naučnika, a njeno puštanje u opticaj može se očekivati tokom iduće godine.

    Kada će to tačno biti, to precizno nije juče mogao da potvrdi ni generalni direktor Zavoda za izradu novčanica Ljubiša Vuletić.

    Vuletić kaže da mnogo toga ne zavisi od njih kao „proizvođača”, već i naručioca posla – Sektora za poslove trezora NBS, a potom i od odluke guvernera NBS – da pismenim putem odobri štampanje nove novčanice.

    Dvohiljadarka je trenutno još u fazi idejnog rešenja. Stručnjaci ZIN-a pripremiće dve do tri verzije. Odluku o tome koji će od predloga biti usvojen donosi lično guverner."




    Vapim za odgovorom zbog čega će da naprave dvohiljadarku?
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  8. #288
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    a ja pročitala da će da bude na novčanici milutin milutinović.....
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #289
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    18. 11. 2010. 11:18h | Tanjug Izvor Online vesti http://www.vesti-online.com/Vesti/Hr...e-ti-si-bandit
    Tači: Krasnići, žena ti je četnik! Krasnići: Hašime, ti si bandit!

    Pripadnik bivše Oslobodilačke vojske Kosova iz SAD, Florin Krasnići, podneo je tužbu protiv odlazećeg kosovskog premijera Hašima Tačija zbog klevete i uvrede.
    Krasnići, koji se pred parlamentarne izbore na Kosovu pridružio pokretu "Samoopredeljenje", u sredu je bio u Opštinskom sudu u Prištini zbog tužbe protiv Tačija, čija je Demokratska partija Kosova nedavno saopštila da je Krasnićijeva supruga "četnik".


    Tači nazvao Krasnićijevu ženu "četnikom", pa ga sad čega tužba za klevetu

    Sve što je rečeno u saopštenju DPK za javnost je kleveta, počev od tvrdnji da je moja žena četnik, u vezi moje fabrike vode u Radonjiću, da sam povezan sa preduzećem 'Lamkos', da sam uzimao tuđe žene. Sve ovo protiv mene, iz niskih pobuda, čine Hašim Tači i njegova banda", rekao je Krasnići, a prenosi prištinska štampa.



    Saopštenje DPK je usledilo nakon što se Krasnići odlučio da uđe u izbornu trku u pokretu koji vodi Aljbin Kurti, iznoseći nezadovoljstvo učinkom Tačijeve vlade. Krsnići je tokom sukoba na Kosovu 1998. i 1999. godine važio sa "američkog glasnika" kosovskih Albanaca, sakupljajući novac i oružje za potrebe OVK.



    Komentarišući podnošenje tužbe, Tači je rekao da je to smešan i tendenciozan potez.



    "To je jednostavno smešna i tendenciozna optužba sa izbornim karakterom", rekao je Tači.

    Moj komentar : Samo se vi častite bagro !

  10. #290
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    pa, časte se i naši....ništa novo na ovom podneblju.
    mislim, jeste da su mi mrski ovi likovi, ali se baš ne radujem njihovoj svađi....jer, kad bude trebalo, uvek će biti složni protiv srba.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #291
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    INTERVJU: Dragomir Marković, generalni direktor EPS
    Do 2013. godine cena struje mora biti veća za 60 odsto

    Z. Luković - B. Stamenković | 22. 11. 2010. - 11:47h |Izvor : Blic http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/218...ca-za-60-odsto

    Održavanje socijalnog mira niskom cenom struje, potpuno je pogrešna politika. U ovom trenutku samo 35.000 domaćinstava prima socijalnu pomoć i ima umanjene račune za struju, iako je u Srbiji mnogo više siromašnih. Mi možemo, ako imamo ekonomsku cenu struje, da deset puta povećamo broj onih kojima se umanjuju računi, kaže u razgovoru za „Blic“ Dragomir Marković, generalni direktor Elektroprivrede Srbije.



    Na primer, dodaje, da to bude 350.000 domaćinstava ili, milion ljudi. - Ali novac za te beneficije možemo da obezbedimo samo ako budemo imali ekonomsku cenu struje. Ali, postoji problem. Država nije identifikovala tih 350.000 ljudi. To nije posao EPS-a. Mi ne znamo, niti je to naša nadležnost, da proveravamo socijalno stanje kupaca struje. Ekonomska cena će omogućiti i socijalu i razvoj, -ocena je Markovića.


    Pa ko vas ne razume: Vlada, Ministarstvo, predsednik?
    – Svi pobrojani. Postoji ta predrasuda da se tako dobro čuva socijalni mir. I to je tako godinama. Korekcija cene struje nije politički popularan potez, pa kada mediji krenu s naslovima o strujnim udarima, čak i ako je korekcija 10 odsto, političari se uplaše, pa se predomisle, odustanu od obećanja da se promeni cena struje. Mi smo, zbog cene struje, u očima medija satanizovani. Znate li šta su mediji prvo preneli posle zemljotresa u Kraljevu? Javljali su da u Kraljevu nema struje. Taman posla da je otkazala automatska zaštita, da je bilo struje, pa tada bi bilo požara.

    Država je vaš stopostotni vlasnik, šta ona čini?
    – Svi su upoznati s problemima. Ja im jasno kažem da se ne slažem sa stavom da cena struje ne treba da se koriguje. Nama trebaju socijalne karte. Ali, to je priča koja traje 15 godina. Ni do danas nisu počeli da ih prave. Država ne zna ko su tih 350.000 domaćinstava. Znate, EPS je inertan sistem, ali je država mnogo inertniji. Na tim problemima neko mora mnogo da radi. Ne jedno ministarstvo, nego njih više.


    Hoćete li onda u januaru opet tražiti poskupljenje struje?
    – Mi smo u stalnom zahtevu za poskupljenjem. Tražićemo poskupljenje dok god ne dostignemo taj ekonomski nivo.


    Koliko vam građani i privreda duguju za struju?
    – Oko 70 milijardi dinara, a EPS duguje drugima mnogo manje, možda 10 milijardi dinara, ali ćemo do februara to da vratimo.


    Koliki je procenat naplate?
    – U poslednjih mesec dana 94 odsto. Najbolje naše platiše su siromašni građani koji umereno troše. Najveći dužnik je RTB Bor, pa Železnica, zatim komunalna preduzeća. Ali, prvih 15 najboljih platiša su strane kompanije. Jedina domaća koje se tu progurala je Aerodrom “Nikola Tesla”. Naš kupac, u proseku, plati fakturu za 210 dana, a EPS svojim partnerima izmiri obaveze, u proseku, za 38 dana.


    Hoće li biti nestašice struje za nekoliko godina?
    – Ne mora za nekoliko godina, biće manjak već za jednu godinu. Prvo će dostići milijardu kilovat-sati godišnje, da bi rastao iz godine u godinu, do četiri-pet milijardi kilovat-sati do 2015. godine. Ali, taj nivo uvoza struje neće biti moguć iz tehničkih razloga, ne samo zato što nećemo imati 200 ili 300 miliona evra za godišnji uvoz struje. To će biti problem koji neće moći da se reši. Zato i kažemo da to moramo da sprečimo proizvodnjom iz domaćih kapaciteta, postojećih i novih. Potrebno je da se godišnje ulaže 600-700 miliona evra. Toliko slične kompanije investiraju u razvoj. Toliko se nekada i u elektroprivredi Srbije ulagalo, kada je izgrađeno ovo što imamo danas. Sa nedovoljnim investicijama dovodimo u pitanje sigurnost snabdevanja u srednjoročnom periodu.

    Koliko vi investirate?
    – Oko 200-300 miliona, znači pola od potreba.

    Kolika vama cena struje zapravo treba da biste mogli da investirate dovoljno?
    – Država je potpisala da će do 2013. godine otvoriti tržište struje. Da se regionalno tržište ne zaustavi na granicama Srbije. Zbog ovih cena već nas zovu crnom rupom u regionu. Otvaranje tržišta nije moguće bez dovođenja domaćih cena struje na približan nivo cena kilovat-sata u okolnim zemljama. Ne poredimo se sa Zapadom niti tražimo te cene. Merimo se s Makedonijom, Albanijom, Crnom Gorom, Bugarskom… A prosečna cena kilovat-sata u regionu u ovom trenutku je 60 odsto iznad cene koju ima EPS. Zato moramo da do 2013. podignemo cenu struje za 60 odsto. To je čist procenat povećanja, na to idu inflacija, kurs.


    Šta će se desiti ako do 2013. ne podignemo cenu struje za 60 odsto, kako ste objašnjavali?
    – To će biti ozbiljna kočnica pridruživanju Eu. Energetika je osnova politike svih zemalja u svetu. I oni veoma pomno prate šta se kod nas dešava u ovom sektoru. Dolaze, pričaju sa nama, ukazuju da je to naš veliki problem. Ne EPS-a, već države.


    Nije trenutak za privatizaciju
    EPS i privatizacija?
    – Ne gledamo negativno na privatizaciju. Međutim, u ovom trenutku je privatizacija glupost zato što je EPS na vrlo niskom nivou, nerealno mu je niska vrednost. Opet zbog cenovne politike. Privatizacija, kada bude bila, da, ali integralnog EPS-a. Ne rasprodaja parče po parče, da se, na primer, odvoje distribucije, pa se proda tržište. Takvom prodajom izgubila bi se velika vrednost. Privatizacija da, ali kroz dokapitalizaciju, gde bi novac umesto u budžet bio usmeren u nove investicije– zaključuje Marković.


    Do 2015. investicije od devet milijardi evra
    Planovi za ulaganja?
    Može se reći da smo do sada već uložili onoliko novca koliko je potrebno za Koridor 10 ili da smo investirali u vrednosti 15 mostova na Savi i Dunavu. Plan je da se trećina novca obezbedi iz sopstvenih sredstava, iz prihoda EPS-a, trećina iz kreditnih aranžmana i trećina od strateških partnerstava. U martu 2009. objavili smo tender za izbor strateških partnera za tri velika projekta: izgradnju bloka 3 u TE Nikola Tesla B, drugi je izgradnja TE Kolubara B i treći je izgradnja nove, moderne TE-TO Novi Sad, na postojećoj lokaciji. Tražimo partnere za formiranje tri nezavisna proizvođača električne energije gde bi strani partner bio većinski, a EPS manjinski vlasnik.

    Moj komentar : Kad imaš platu nekoliko stotina hiljada dinara onda je priča o eknomskoj ceni struje zaista smislena priča...

  12. #292
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Parlament sutra o rebalansu ovogodišnjeg budžeta
    Beta | 22. 11. 2010. - 08:30h | Foto: Beta | Izvor : Blic http://www.blic.rs/Vesti/Politika/21...isnjeg-budzeta

    Skupština Srbije razmatraće sutra predloženi rebalans ovogodišnjeg budžeta koji predviđa uvećanje deficita za 13 milijardi dinara.



    Pre rasprave o rebalansu budžeta za 2010. godinu, parlament u utorak treba da glasa o 36 tačaka dnevnog reda, među kojima su Predlog zakona o Prostornom planu Srbije, kao i Predlog zakona o zaduživanju Srbije kod nekoliko komercijalnih banaka za pokrivanje budžetskog deficita.



    Pored rebalansa budžeta, poslanici na novoj sednici treba da razmotre još 12 tačaka dnevnog reda među kojima su izmene zakona o bankama, o stečaju i likvidaciji banaka i društava za osiguranje i o osiguranju depozita.



    Poslanici treba da razmotre i izmene Zakona o Agenciji za osiguranje depozita i izmene Zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma.


    Na dnevnom redu je Predlog zakona o davanju garancije Srbije u korist Export Development Canada po zaduženju RTB Bor - Grupe rudarsko-topioničarskog basena Bor d.o.o. u restrukturiranju.

    Parlament će razmatrati i potvrđivanje Ugovora o zajmu za most Zemun - Borč a sa kineskom Export-Import bankom, kao i ugovora o garanciji sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj za obilaznicu oko Beograda i za Železnicu Srbije, projekat Koridor 10.

    Moj komentar : Biće ovo dugaaaaaaa i mučna rasprava čiji će rezultat nadam se biti tekst iz dole postavljene pesme...


  13. #293
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Mogu samo da kazem da nije problem niska cena struje vec dugovi drzave prema EPS-u.Da drzava redovno izmiruje svoje obaveze i da ne duguje po nekoliko godina i subvencije za ugrozene gradjane bi bile moguce u vecoj meri....i jos nesto kupovina socijalnog mira je pokazatelj nesposobnosti vlade,bahatosti koja je ocigledna upravo kroz zloupotrebe ovako velikih institucija kao sto je EPS.Jednostavno Drzava gigante pretvara u nistavilo i dovodi do propasti...
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  14. #294
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    čuh da pc ''ušće'' nije platilo struju od kad je počeo da radi....ni ostale komunalne usluge...., dakle to su milionski iznosi u evrima....
    a čik neka neko od nas ne izmiruje obaveze - odmah se nakače da seckaju kablove....
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #295
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    čuh da pc ''ušće'' nije platilo struju od kad je počeo da radi....ni ostale komunalne usluge...., dakle to su milionski iznosi u evrima....
    a čik neka neko od nas ne izmiruje obaveze - odmah se nakače da seckaju kablove....
    Sve je to podvučeno "žutim"pa tako može...Još neko vreme.

  16. #296
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Tužilac još “meri“ Cecu
    . B. | 22. novembar 2010. 20:17 > 23:26 | Komentara: 11
    Neizvesno pokretanje optužnice protiv Svetlane Ražnatović zbog prodaje fudbalera Obilića. Nacrt dokumenta koji tereti pevačicu gotov, ali Više tužilaštvo razmatra spise

    OPTUŽNICA protiv Svetlane Ražnatović mogla bi uskoro da bude podignuta u Višem tužilaštvu i prosleđena nadležnom sudu. Prema nezvaničnim informacijama, još pre dva meseca nadležni u tužilaštvu su napravili njen nacrt, tačnije na papir su stavili sve ono što bi trebalo da se nađe u konačnoj verziji ovog akta. Međutim, do sada ona nije podignuta, jer se, kako nam je rečeno, još radi na ovom predmetu.


    - Istraga protiv Svetlane Ražnatović je dugo trajala i kad je tužilaštvo poslednji put tražilo proširenje, rečeno je da je to poslednji korak koji će zahtevati - rekao je u ponedeljak za „Novosti“ Tomo Zorić, portparol Republičkog tužilaštva. - Spisi predmeta se i dalje nalaze u Višem tužilaštvu i još se razmatraju. Kad tužilaštvo bude razmotrilo sve što je potrebno, doneće odluku. To znači da će, ukoliko na osnovu dosadašnje istrage postoje dokazi, tužilaštvo protiv Ražnatovićeve podići optužnicu, u suprotnom će se odustati od daljeg gonjenja.


    SEDAM GODINA ISTRAGE
    ZA nešto više od sedam godina koliko je trajala istraga, tužilaštvo je dva puta tražilo proširenje istrage i pet puta njenu dopunu. Saslušano je tridesetak svedoka. Po hapšenju, Ražnatovićeva je u pritvoru Centralnog zatvora provela četiri meseca.


    Maratonski postupak protiv popularne pevačice otpočeo je u martu 2003. godine, kad je uhapšena tokom akcije „Sablja“. U početku je bila osumnjičena da je pružila sklonište beguncima iz „zemunskog klana“, ali su ubrzo te optužbe pale u vodu. Istraga je ubrzo prebačena na zloupotrebu službenog položaja dok je bila na čelu Obilića, kao i za nezakonito držanje oružja, i to 11 pištolja, koji su pronađeni u njenoj vili u Ulici Ljutice Bogdana. Tužilaštvo je za pomaganje u zloupotrebi položaja osumnjičilo Ražnatovićkinu sestru Lidiju Ocokoljić.

    Sve navodne zloupotrebe vezane su za transfere 15 igrača fudbalera Obilića. Tužilaštvo u zahtevu za sprovođenje istrage tvrdi da je Ražnatovićeva malverzacijama protivpravno stekla 22,5 miliona maraka i 480.000 američkih dolara i to u periodu od 1998. do marta 2003. godine. Za većinu fudbalera čiji su trasferi sporni u poslovnim knjigama prikazano je da su otišli bez obeštećenja klubu, dok je za ostatak prikazano da su prodati za mnogo manje novca nego što je bila njihova stvarna cena.

    Tako je obeštećenje za Nikolu Lazetića, koji je prešao u turski Fenerbahče bilo šest miliona maraka, ali su samo dva završila na računu Obilića. Od prodaje Dragana Šarca, bečkoj Austriji, Ražnatovićeva je, navodno, prisvojila 900.000 maraka, a sto hiljada manje od prodaje Miroslava Savića grčkom Arisu. Odlaskom Ivana Vukomanovića u francuski Bordo, tvrdi se da je inkasirala 3,3 miliona maraka. Pored ovih, sporni su transferi fudbalera Nebojše Jelenkovića i Marjana Živkovića u bugarski Liteks, za koje je utvrđena uplata od 255.645 evra. Pod znakom pitanja je i odlazak Milana Obradovića u moskovsku Lokomotivu, koji je koštao oko tri miliona maraka.

    Novac od transfera, kako se tvrdi završavao je na privatnim računima Svetlanine sestre Lidije. Ona ih je, kako se navodi, otvorila u Rajfajzen banci u Segedinu i Popularbanci na Kipru. Lidija je, kako se dalje navodi, pare podizala i predavala ih sestri.

    Tokom vođenja istrage u Viši sud je stigla obimna dokumentacija iz inostranstva vezana za sporne transfere. Potrebni papiri stigli su iz Rusije, Bugarske, Turske, Austrije, Francuske, a poslednji, u decembru prošle godine iz Grčke. Pored toga prikupljena je i dokumentacija iz Fudbalskog saveza Srbije i Beograda, kao i originalni ugovori koje su potpisivali igrači prilikom prelaska iz Obilića u inostrane klubove.

    Sredinom februara tužilaštvo je zatražilo da se analizira već obavljeno knjigovodstveno veštačenje dokumentacije koja je stigla iz inostranstva. Smatrali su da je analiza neophodna da bi se pribavilo stručno mišljenje o svemu što je prikupljeno o transferima fudbalera. Konačno, pet meseci kasnije, predmet je treći put vraćen u tužilaštvo na odluku o podizanju optužnice.


    Moj komentar
    Sve rasomonijade se nastavljaju -sto manje raja ima hleba da jede sto vise okupacije uma ...neki recept koji se nikada ne menja...
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  17. #297
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Tomislav Nikolić: Izručio bih Ratka Mladića

    M. Maleš | 24. 11. 2010.

    Svedok sam da je ekstraprofit naplaćen 2001. godine i da su takozvani Miloševićevi tajkuni platili koliko je tražila tadašnja vlast. Licemerno je od Borisa Tadića da ih sada upozorava na to kako su stekli tu imovinu. Ili on možda hoće da kaže da je nekome dozvoljeno da ne plati ekstraprofit, a nije zbog toga otišao u zatvor - kaže u intervjuu za „Blic” Tomislav Nikolić, lider Srpske napredne stranke.


    Nikolić: U našoj vladi biće ozbiljni ljudi, stručnjaci
    Komentarišući poruku Milana Beka upućenu predsedniku Srbije Borisu Tadiću da najpre bogati ljudi iz DS treba da daju deo kapitala državi, a tek onda tajkuni, Nikolić ocenjuje da je „Beko mislio na bogate ljude iz Tadićevog okruženja koji imaju direktne ugovore sa javnim preduzećima”.

    - Milan Beko je moj prijatelj. Godinu dana ga nisam čuo i video jer neću da mu stajem na muku. Znam da sve to prate i prisluškuju i da bi tog dana krenuli potpuno da ga unište.

    (...)

    Zašto se u sporazumu vaše koalicije ne navodi kao princip saradnja sa Hagom kada tvrdite da ste za evropske integracije?
    - Zašto da potenciram da je saradnja sa Haškim trubunalom osnovni uslov za ulazak Srbije u EU? Valjda je to bar jasno. Naravno, u meri u kojoj je to moguće. Najpre, treba da se omogući da se ti ljudi tamo brane, a ne da ih predstavimo kao unapred osuđene. Zatim, ako Tadić ne može da uhapsi Mladića, pa valjda meni niko neće reći – „moraš!” Znam da bi Tadić drage volje uhapsio Mladića. To bi mu bio odlučujući adut da EU potpuno stane na njegovu stranu i više ni ne pominje SNS.

    Da li biste vi drage volje uhapsili Ratka Mladića?
    - Ne bih to učinio drage volje, ali bih morao da ispunim obavezu.

    :raz_114: e, neka vala....ti si, tomo, oduvek svoje obaveze ispunjav'o...:raz_114:
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #298
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Potpisan sporazum o bratimljenju Beograda i Ljubljane

    Tanjug | 24. 11. 2010.

    Gradonačelnici Beograda i Ljubljane Dragan Đilas i Zoran Janković potpisali su danas u prestonici Slovenije sporazum o bratimljenju dva glavna grada, saopšteno je iz Gradske uprave glavnog grada Srbije.


    Dragan Đilas i Zoran Janković danas u Ljubljani
    Sporazum je nastavak unapređenja dobrih odnosa dva glavna grada, a prvi čovek Ljubljane tom prilikom predao je i pismo podrške kandidaturi Beograda za evropsku prestonicu kulture 2020. godine.

    Gradonačelnici Beograda i Ljubljane ponovili su da između dva glavna grada nema otvorenih pitanja i da će posle ovog sporazuma saradnja biti još čvršća, pre svega, u oblasti ekonomije i kulture. U prvoj sferi to bi praktično značilo da će još više slovenačkih firmi ulagati kapital u Srbiju, a jedna od njih, "SCT", već učestvuje u izgradnji najvećeg infrastrukturnog projekta u Beogradu - mosta na Adi Ciganliji.

    Podrška kandidaturi Beograda za evropsku prestonicu kulture 2020. godine veoma je bitna, a kako je naglasio Đilas, do tada bi Srbija trebalo da postane članica Evropske unije i da je vroma važno znati ko je na putu ka Evropi podržava, što Slovenija svakako čini.

    Pošto je Slovenija članica EU, od nje Srbija ima i te kako šta da nauči, pa će razmena iskustva iz vremena pridruživanja ove zemlje Uniji Beogradu biti od velike koristi, navodi se u saopštenju.

    Sporazumom o bratimljenju gradonačelnici Beograda i Ljubljane saglasili su se da će se oba grada zalagati za dalje jačanje prijateljstva, unapređujući međusobnu saradnju u svim oblastima koje su od obostrane koristi i u nadležnosti oba grada, a koje su od interesa za građane.

    Glavni gradovi će razmenjivati informacije i iskustva, podsticati stručnu saradnju u različitim oblastima delovanja i nadležnosti gradova, pre svega, u oblastima upravljanja gradom i javnim službama, urbanom planiranju i održivom razvoju grada, problematici životne sredine, saobraćaju, preradi otpada i zaštiti prirode.

    Gradovi će podsticati stručnu saradnju i u oblasti obrazovanja, kulture i sporta, saradnje omladinskih i nevladinih organizacija i evropskih pitanja, a u oblastima u kojima postoji naglašeni interes za saradnju, periodično će potpisivati dogovore o saradnji i svake godine medjusobno usaglašavati programe, navodi se u saopštenju.

    U nastavku posete Đilas će sa ambasadorom Srbije u Ljubljani Predragom Filipovim posetiti slovenački parlament, gde će razgovarati sa predsednikom Pavelom Gantarom.

    e, sad su ga kod mene zapečatili za sva vremena
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #299
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    Potpisan sporazum o bratimljenju Beograda i Ljubljane


    e, sad su ga kod mene zapečatili za sva vremena
    Bravo, bravo Žuti zabijaju ekser po ekser u ...:raz_067:

  20. #300
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Bravo, bravo Žuti zabijaju ekser po ekser u ...:raz_067:
    zabijaju exere u gomna, što se mene tiče.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 15 od 23 PrviPrvi ... 51314151617 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Najnovije vesti sa foruma
    Od kojica u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 10-03-2022, 14:08
  2. biologija - vesti
    Od причалица u forumu Biologija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 02-03-2017, 07:20
  3. Neobične vesti
    Od Sandokan u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 155
    Poslednja poruka: 09-11-2016, 22:20
  4. IT vesti
    Od Man u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03-06-2011, 11:04
  5. Najnovije vesti
    Od Mirka u forumu Književnost
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 20-06-2010, 08:06

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •