Stranica 18 od 23 PrviPrvi ... 81617181920 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 341 do 360 od 454

Tema: Najnovije vesti !

  1. #341
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najnovije vesti !

    znači, ima razlike između nezavisnog sindikata policije i nezavisnog policijskog sindikata?
    e, breee.....
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #342
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najnovije vesti !

    http://www.novinky.cz/zahranicni/evr....html?ref=boxE

    Bosanski srbi zapretili raspoadom drzave (Bosne)
    Sve sto kazem potpisujem

  3. #343
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Najnovije vesti !


    ako niste gledali jucerasnju emisiju "pescanik"evo pa procitajte

    Popović je rekao u emisiji "Peščanik" radija B92 da je i sam Koštunica znao za te dogovore i da ih je odobravao, iako ukazuje da za to nema pisanih tragova.

    Popović je ispričao i da je tek nakon pobune JSO Zoran Đinđić video da policija ne sluša Vladu, već ljude koji nisu u institucijama.

    Vladimir Beba Popović rekao je za emisiju "Peščanik" radija B92 da Đinđić formalno jeste imao izvršnu vlast, ali sam nije bio svestan kako je treba koristiti.

    Popović kaže da su sve ono, za šta su Zoran Đinđić i njegova Vlada svojevremeno optuživani, radili upravo oni koji su ih optuživali.

    "Imali ste jedan autoritet koji je pobedio Slobodana Miloševića u liku Vojislava Koštunice, koga je podržavalo toliko ljudi – 80 ili 85 procenata, čak, u jednom trenutku, kada su i oni koji su glasali za Miloševića počeli da glasaju za Koštunicu, jer videli su da u tome nema neke velike razlike i da je to otprilike to. Imali ste ljude koji tu nisu dozvoljavali da se bilo šta suprotstavlja, imali ste ove ljude koji su procenili i rekli: ‘pa mi tu možemo da opstanemo’ i tog trenutka, takvi počinju, pošto je ogroman ulog – njihova sloboda koja se sada više ne dovodi u pitanje, i to je ono što svi kažu ‘5. oktobra su molili da im glave ostanu na ramenima, 6. oktobra su molili da bude makar doživotna, a 1. februara su već gledali kako da im ostane imovina'. Dakle, oni su uspeli da opstanu", kaže Popović.

    "S druge strane, ima ovo što sam pomenuo da Zoran Đinđić praktično nije bio svestan šta je moć i šta je to kada postanete predsednik Vlade bilo koje zemlje sveta, a naročito Srbije. Da to podrazumeva da te se narod plaši i da imaš autoritet ako držiš policiju ili vojsku – znači imaš silu, imaš pravdu, tužioce, Ministarstvo – ove koji mogu da te oteraju u zatvor ili oslobode od krivičnog dela. Treće, da držiš pare. Zoran Đinđić nijedno od ta tri nije držao", naveo je on.

    "Ostavio je to drugima, finansije je prepustio G17 i drugom delu koalicije, on je hteo da bude čovek koji predstavlja Srbiju u svetu i njega je interesovala ta veza, ta ministarstva, ekonomska, Londonski klub, Pariski klub, predsednici država, da kao najzad, posle toliko godina, Srbiju predstavlja čovek koji tako izgleda, koji tako govori, i tako dalje", rekao je Vladimir Beba Popović.

    "Oni su to sve procenili i kada su shvatili da je to tako, rekli su: ‘Koštunice, hej, ovi se klate, nisu oni čvrsti, uzimaj ti moć, ministarstvo sila, kada to imaš u ruci, Srbija će te se plašiti’. Zoran to nije uzimao, on je tek 2002. godine shvatio, počeo da shvata prvi put, kada je izvršio one promene posle pobune Crvenih beretki, kada su dovedeni Milan Obradović i Boro Banjac na neka ključna mesta, tek je tada shvatio prvi put da tom policijom koja je važna i za koju on snosi odgovornost, tu su postavljeni neki drugi ljudi i da to nema nikakve veze s njim. Da oni ne slušaju Vladu, nego za njih postoje neki autoriteti koji nisu u institucijama države", kaže on.

    "Sve ono što je Vojislav Koštunica i njegova Vlada kasnije uradila, sve ono što od 2004. do danas gledamo da se dešava u Srbiji je optuživan Zoran Đinđić i njegova Vlada od ljudi koji su to radili od 2004. do 2011, znači on je optuživan za nešto sa čim nije imao veze, samo da bi ovi koji ga optužuju došli u situaciju da rade to isto – da pljačkaju Srbiju, da vladaju uredbama, da kradu budžet, da sarađuju sa kriminalcima, da štite Miloševićeve ljude, da zataškavaju zločine. Znači, sve ono za šta je Zoran optuživan i njegova Vlada – to su oni nastavili da rade", naveo je Popović.
    "Dogovor sa kabinetom Koštunice"

    Vladimir Popović je podsetio i na situaciju u kojoj se Zoran Đinđić našao početkom 2000. kada mu jenau stranačkim izborima protivkandidat bio Slobodan Vuksanović.

    On navodi da je Đinđić umalo izgubio te izbore, jer, kako kaže Popović, tada je čak želeo i da odustane od bavljenja politikom, smatrajući u jednom trenutku da je to gubljenje vremena.

    “Taj Vuksanović, da vas podsetim, odmah posle odlazi u stranku generala Perišića. Od svih ljudi, taj veliki demokratski potencijal Slobodan Vuksanović nalazi u čoveku koji je bio načelnik Generalštaba 6 ili 7 godina dok su se najveći zločini dešavali u Hrvatskoj i Bosni, gde je on bio komandant. Vuksanović odlazi kod njega, naravno nikome to u javnosti ne smeta niti se iko time bavi, da bi, na kraju, završio kao ministar kod Vojislava Koštunice, i završio kao privatni ministar pojedinih tajkuna koji su ga plaćali i za čije ime i u čiji je račun na tom mestu bio, da bi ga sklonili. Ali, nemojte da se iznenadite da za godinu, tri ili pet ponovo vidite da ga izvuku, jer je to način i metod njihovog rada”, navodi Popović.

    “Kada kažem njihovog, mislim na te ljude – ja ne mogu da ih nazovem vojskom, možda je zbog komunikacije i svega lakše da govorim da je to vojna služba, ali oni su mnogo šire nego vojna služba”, rekao je Vladimir Beba Popović.

    “Da li treba da ja objašnjavam sada nekome kakav je uticaj Vojske na pobunu Crvenih beretki, kakav je uticaj Vojske na Legiju i na tu jedinicu 2001. godine, kada oni, dakle Legija i ta banda koja se sprema da napravi pobunu – naravno, ne spremaju se da naprave pobunu tako što su sami to rešili, jednog dana su sedeli, prodali su 4 kila droge, ubili dvoje-troje ljudi i onda su seli po podne i rekli: ‘šta da uradimo, hajde da napravimo pobunu’? Naravno da su pobunu uradili uz dogovor sa Vojislavom Koštunicom”, tvrdi on.

    “Kada kažem Vojislavom Koštunicom, onda, da se razumemo, tu ne mislim lično na njega, mada je on sve to znao. Znači, ti koji pričaju ‘jesu možda ti oko njega bili takvi, jeste to Rade Bulatović, Tijanić, ta ekipa, Ljilja Nedeljković i tako dalje’; ne, on je sve znao, sve je odobravao, ne postoje ni za to pisani dokumenti, pisani tragovi da je on nešto oko toga radio, kao što se u njegovoj kancelariji veselilo 12. marta kada je Zoran Đinđić ubijen, pio se viski u sedištu DSS. Postoje ljudi koji o tome mogu da govore, on nije bio sam – bio je Rade Bulatović, bio je njegov šef, da li mu je tad bio šef ili nije, ne znam, Filip Golubović se zove, bio je Rade Bulatović, bio je Gradimir Nalić, bila je cela ta banda”, rekao je Popović.

    “Šta su oni to slavili i radovali se 12. marta? Šta su to oni uspeli, ljudi koji su u međuvremenu izgubili svu vlast, koji apsolutno nikakvu vlast nemaju?”, pita on.

    “Vraćam se na ovo da li je on znao – naravno da je znao, naravno da su ti ljudi napravili pobunu uz dogovor sa Koštunicom. Tu govorim o tome šta je to. To je kabinet i pre svega Ljiljana Nedeljković, alfa i omega svih zločina koji su se desili u periodu između oktobra 2001. godine, zločina, nezakonitosti, pljačke, do perioda dok nije sklonjena i dok nije poslana na rezervni položaj u NIN, što sam malopre rekao kao sa Vuksanovićem – iskoriste ljude, uzmu ljude, onda ih vrate”, naveo je on.


    “Ta žena, ta osoba je bila ključna, jer se preko nje sve prelamalo”, tvrdi Vladimir Beba Popović

  4. #344
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Odžić pogođen u glavu kamenicom

    Žena koja je pogodila Odžića

    Potpisivanje peticije počelo je teškim incidentom, kada je kamenicom zamotanom u belu kesu jedna žena pogodila u glavu predsednika Vojvođanske partije i funkcionera URS-a Aleksandra Odžića.

    Policija je privela ženu a Odžić, koji je zadobio posekotinu iznad oka, je odbio da bude prevezen u novosadski Urgentni centar. Vozilo hitne pomoći je došlo za nekoliko minuta, ali je Odžić rekao da je dobro i da mu "nije ništa". Krvarenje mu je maramicom zaustavio Tomislav Stantić iz vojvođanskog Odbora G17 plus, inače lekar po zanimanju.

    "Zaista ne znam kome je ovo i zašto trebalo. Nisam video ni odakle je došla kamenica, da li sa zgrade ili sa zemlje. Jedino što sam uočio je da je kamenica koja me pogodila bila umotana u belu najlon kesu", rekao je Odžić za Srnu.

    U neposrednoj blizini Odžića, u momentu kad je pogođen, stajali su Mlađan Dinkić, Maja Gojković, Verica Kalanović i drugi.



    dozlogrdilo narodu

  5. #345
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Događanje naroda u narodnoj kujni



    Jutros sam, posle dužeg vremena, uspeo da pročitam novine (da, prave novine, one od papira i mastila) već uz prvu jutarnju kafu i bolje da nisam! Čudnim spletom okolnosti, moj rođeni "Dnevnik" mi se tako rano našao u rukama i prvo što mi je upalo u oči bila je jučerašnja vest o pljački narodne kuhinje u Kikindi. I presede mi kafa i ode naizgled vedar dan u krasno spolovilo! (mnogo sam fin za sopstveno dobro, znam).

    Opljačkati narodnu kuhinju, ej bre! Pa kakav mozak neko treba da ima (ili hirurško odsustvo istog) da bi učinio tako nešto? Uzeti od usta jadnika koji nemaju šta da jedu?! U situaciji u kojoj se i te narodne kuhinje mogu izbrojati na prste i malo-malo pa se neka zatvori, ostane bez hrane, vode, volontera, čega god... Monstruozno! Mislim, ispljunula je ova naša planeta iz svoje utrobe svakakve degenerike tokom poslednja dva Milenijuma, i ubice i belosvetske prevarante, ali meni je ovo nekako dno dna. I, da izvine ovi naši novopečeni bogataši, što im je država omogućila da preko noći nelegalno stečeno legalizuju i da od bitangi postanu tajkuni; pa čak da sebi daju za pravo da se i na taj izraz vredjaju. Ali ja nekako nemam grižu savesti zbog zrnca razumevanja koje bih imao da neko pokrade njih. Čak i ne mora posle plen da deli ubogoj sirotinji raji, poput nekog modernog Robina Huda. Neka ga slobodno zadrži i uživa dok ga ne u'vate. A ćapiće ga vajni organi gonjenja kad-tad, bez greške, jer se tati i mami svih režima u Srbiji jednostavno ne krade i tačka!


    Međutim, krasti od sirotinje?! Sad još samo da ingeniozni lopov, poput legendarnog Super Hika, lepo plen pokloni nekom oligarhu, pa da vic bude potpun! A šta je ukradeno? "Dva velika aluminijumska poklopca za šerpe, satara, veliki nož, manjerka od 20 litara, četiri aluminijumske činije, devet litara ulja, 15 kila pasulja i manja količina paradajz pirea, aleve paprike, belog luka i začina". I pritom se lopov/i nisu ni mučili da razvaljuju čelične rešetke na vratima. Lepo ljudi probili rupu u gipsanom zidu?! Da,dobro ste čuli - GIPSANOM ZIDU. Eto koliko košta događanje naroda na mestu gde jede onaj ko bolje ne može...

    A da nesreća nikad ne dolazi sama, shvatio sam kada sam se nakon toga opet zeznuo pa pročitao viđenje svetle budućnosti pripadajućeg nam predsednika Borisa Tadića. ****ga, privukao me naslov "Standard će nam rasti od 2013.", imam valjda i ja pravo nečemu da se nadam? No, onda, u propratnom predsednikovom elaboratu novog obećanja dođe i ono čuveno "ali", koje u ovom slučaju glasi "ukoliko se stvore sve pretpostavke". Pa bravo, majstore! Hvala ti na objašnjenju ali to sam znao i bez tebe. Ne trebaju ti prevelike škole da pravilno postaviš pogodbeni veznik u rečenicu, niti da savladaš uzročno-posledične veze i ukapiraš da je "ako" uvek obavezan začin, da se podrazumeva i da, kako bi i nesuđeni vaterpolista ukapirao, nema pobede bez postignutog gola. Ali mi predsednika, ministre, narodne poslanike i ostalu bulumentu državne administracije ni ne plaćamo da nam kažu biće X ako prethodno bude Y, nego da zavrnu rukave i postaraju se da po svaku cenu bude Y, kako bi na kraju dobili i X! Ne znam, valjda je jednačina dovoljno jasna...
    Doduše, predsednik nam se požalio i da bi prosečna plata u Srbiji sada već sigurno dosegla 600 evra, samo da nam se nije desila prokleta SEK-a, ista ona za koju su on i njegovi mudraci svojevremeno tvrdili da će ovim krajevima proći tiho i ne okrznuvši nas. Opravdanje za sve... Ali opet, posle toga pročitam rečenicu "Tokom krize, platili smo strašnu cenu ali smo stvorili pretpostavke da se pokrene proizvodnja i, ako budemo disciplinovani i ne dajemo neostvariva obećanja, 2012. na 2013. možemo imati stvaran rast" i taman se ponadam da tu ipak ima nečeg, da je možda došlo vreme da dela zamene reči, a onda mi u oči upadne i sledeći predsednikov oksimoronski biser: "Kada neko kaže - sporo gradite puteve - to je s jedne strane tačno, a s druge i nije..." i otrežnjeno shvatim da tu ipak nema ni govora o ozbiljnosti, realnosti i, na kraju krajeva, disciplini koju je pominjao. Kažu da niko ne može da bude malo trudan, a opet, u Srbiji je izgleda i to moguće...

    Nažalost, ubrzo postaje jasno da predsednik pod neophodnim preduslovima za opštenarodni boljitak nije podrazumevao ništa dalekometnije od toga da na narednim izborima ponovo treba da im ukažemo poverenje i damo svoj glas, a oni će, navodno, ovaj put umeti i da ga opravdaju. Vizionarska politika, nema šta! A tako, naročito imajući u vidu da je državnih firmi sve manje, ni u snovima nećemo dosegnuti tih 600 evra mesečnog proseka, nego ćemo, bojim se, iz godine u godinu samo povećavati broj korisnika onih narodnih kuhinja sa početka priče. Naravno, dok ih neko ne opljačka...

    Alexa Grubeša

  6. #346
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Holandski parlament blokirao ratifikaciju sporazuma EU sa Srbijom

    Tanjug | 08. 06. 2011. - 13:52h | Foto: AFP |

    Holandski parlament odbacio je predlog predsednika Komiteta za spoljne poslove Henka Jana Ormela da otpočne proces ratifikacije Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju između Srbije i Evropske unije.




    - Nažalost, parlamentarna većina nije prihvatila ovaj predlog- rekao je Ormel nakon sednice parlamentarnog Komiteta za evropske poslove na kojem je ovaj predlog iznet.

    Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju do sada je ratifikovalo 18 od 27 parlamenata država članica EU.

    Holandija je nastavak evropskih integracija Srbije, pa samim tim i ratifikaciju S S P, uslovljavala punom saradnjom Srbije sa Haškim tribunalom, odnosno hapšenjem Ratka Mladića.

    Prosto ovo je za "bez komentara"

  7. #347
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Нису обавештени



    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  8. #348
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Holandski parlament blokirao ratifikaciju sporazuma EU sa Srbijom

    Tanjug | 08. 06. 2011. - 13:52h | Foto: AFP |

    Holandski parlament odbacio je predlog predsednika Komiteta za spoljne poslove Henka Jana Ormela da otpočne proces ratifikacije Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju između Srbije i Evropske unije.




    - Nažalost, parlamentarna većina nije prihvatila ovaj predlog- rekao je Ormel nakon sednice parlamentarnog Komiteta za evropske poslove na kojem je ovaj predlog iznet.

    Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju do sada je ratifikovalo 18 od 27 parlamenata država članica EU.

    Holandija je nastavak evropskih integracija Srbije, pa samim tim i ratifikaciju S S P, uslovljavala punom saradnjom Srbije sa Haškim tribunalom, odnosno hapšenjem Ratka Mladića.

    Prosto ovo je za "bez komentara"

    ismejah se
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  9. #349
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Сандокан омашио тему.
    Ово је за "веровали или не"
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  10. #350
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Ajde sad nisam ja kriv što ne znam koju temu di da stavim ..... evo kažu sad Bota i Miki Maus da ovo neje negativna vest

    Mslm dal uopšte neko zna koliko je ovo sitna stvar, i koliko suštinski ništa ne znači .... i njima bio problem i to da usvoje ......

  11. #351
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Priština/ Autor: S media
    Juli 20011




    TAČI IZDAO NAREDBU O OPŠTOJ MOBILIZACIJI ??!! .......

    Kosovski premijer Hаšim Tаči izdаo je nаredbu o opštoj mobilizаciji kosovskih bezbednosnih аgencijа. Tаči nаredio podizаnje borbene gotovosti nа nаjviši stepen priprаvnosti "u slučаju povrede držаvnog suverenitetа".





    Косовски премијер Хашим Тачи издао је наредбу о општој мобилизацији и наредио подизање борбене спремности на највиши ниво приправности и готовости како би, истакао је, косовске безбедносне агенције могле свим расположивим средствима да одговоре "у случају повреде државног суверенитета и територијалног интегритета Косова", јавља агенција Срна.

    Тачи је издао наредбу косовским безбедносним агенцијама, косовској полицијској служби, косовским безбедносним снагама и обавештајним службама, да наставе с применом одлуке власти у Приштини о спровођењу реципрочних мера забране увоза и извоза са Србијом и БиХ, јавља агенција Срна.

    На хитном састанку Савета за безбедност, који је Тачи сазвао, закључено је да су "сигурносне агенције Косова 25. јула деловале на бази Устава и закона Косова с циљем успостављања реда и закона на целој територији Косова".

    Тачи је, како јавља Срна, преузео улогу "главнокомандујућег" косовским безбедносним агенцијама, полицијом, косовским безбедносним снагама и обавештајном службом, и издао је наредбу о обједињавању и координацији активности свих споменутих служби.

    У наредби о обедињавању активности Тачи је наложио да косовске сигурносне агенције координирају акције с међународним механизмима на деблокади путева, како би се одмах успоставила слобода кретања за људе и робу.

    Косовски "премијер" је издао и налог свим државним институцијама, министарствима, јавним предузећима и установама да предузму све мере за помоћ угроженом становништву на северу Косова, посебно у достављању лекова и намирница, како би се спречила могућа хуманитарна катастрофа.

    Наложио је да се до тада отворе нови коридори снабдевања становништва на северу Косова, али је упозорио да агенције 'не смеју дозволити нарушавање суверенитета Косова и довођење у питање одлуке о успостављању мера реципроцитета' на царинским пунктовима.

    ***

    ”kosovski premijer” hаšim tаči, s'pravom nadenut - ZMIJA izdаo je nаredbu o opštoj mobilizаciji i nаredio podizаnje borbene spremnosti nа nаjviši nivo priprаvnosti i gotovosti kаko bi, istаkаo je, kosovske bezbednosne аgencije mogle svim rаspoloživim sredstvimа dа odgovore "u slučаju povrede držаvnog suverenitetа i teritorijаlnog integritetа Kosovа"?!

    Očekuje se dа „srpski prešednik” mrtvo puvаlo - boris tаdić zvаni GLISTA … takođe izdа nаredbu, da žаndаrmerija podаvi mаlinаre u kаcаmа punih mаlinа, dа nevlаdine orgаnizаcije dignu dreku o predstojećim srpskim zočinimа nаd nevinim аlbаncimа... а Smrduljа Kаndić ”ohrаbi” NATO člаnove iz nаšeg okolišа, dа okupirаju zločinаčku Srbiju i spreče monstuozni genocid u povoju.

  12. #352
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Sve je to tako kada se ne strelja na vreme
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  13. #353

  14. #354
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Najnovije vesti !

    15.09.2011
    Tanjug


    PROGNANI U „OLUJI" TRAŽE 10,4 MILIJARDE DOLARA

    AMERIČKI SUD PRIHVATIO SRPSKU TUŽBU ZA "OLUJU" .....

    Dobra vest - Federalni sud u Čikagu oglasio se nadležnima da vodi proces protiv američke vojne kompanije L-3 MPRI, koja je obučavala hrvatsku vojsku i omogućila joj nabavku oružja. U obrazloženju konstatovano da tužba ima i dubinu i ozbiljnost



    Ne bi ovako likovali da nije bilo američke pomoći... Proslava godišnjice "OLUJE" u Kninu


    Federalni sud u Čikagu oglasio se nadležnim i prihvatio tužbu Srba proteranih iz Krajine u akciji „Oluja", kojom od američke vojne kompanije L-3 MPRI traže odštetu od 10,4 milijarde dolara, odnosno po 25.000 za svaku od žrtava progona.

    Tužbu su podneli Srbi iz Čikaga, koji terete američku kompaniju za učešće u genocidu i progonu 200.000 Srba, s obzirom na to da su njeni stručnjaci obučavali hrvatske vojnike i omogućili Hrvatskoj nabavku oružja.

    VEZE U PENTAGONU .....

    Sud u Čikagu obrazložio je svoju odluku na 21 stranici, a potpisao ga je sudija Ruben Kastiljo. Sud je konstatovao da tužba ima i dubinu i ozbiljnost, a navedeno je i da L-3 MPRI ima svoje filijale i poslove u državi Ilinois i okolnim mestima i u mogućnosti su da redovno dolaze na suđenja.

    - Bivši američki oficiri su hrvatski komandni kadar podučavali u najnovijim trendovima u vođenju rata, a na raspolaganju su im bile i bespilotne letelice koje su mogle da izvide sve što se događa u Kninu i okolini. Hrvatska je procenila da unajmljivanjem 25 vrhunskih američkih oficira, među kojima i desetak generala, radi obuke, instruktaže i usmeravanja hrvatske vojske, istovremeno kupuje i veze u Pentagonu, u velikim američkim fabrikama oružja, veze i poznanstva u američkoj obaveštajnoj zajednici, ali i u strukturama NATO-a - navodi za Press detalje ovog ugovora vojni analitičar Miroslav Lazanski.

    Kako pojašnjava, hrvatske vojnike podučavali su američki generali i admirali, koji su penzionisani tri do četiri godine ranije, u najboljoj formi i sa svim mogućim vezama u Pentagonu, CIA, DIA, NSA, Stejt departmentu...

    - Tužba Srba iz SAD treba da dokaže da hrvatska vojska ne bi mogla u avgustu 1995. da izvede operaciju „Oluja" bez direktne američke podrške. Na tom putu im kao prepreka stoji zvanični stav Vašingtona da je „Oluja" bila legitimna operacija. Iako zločine protiv Srba tokom „Oluje" SAD ne poriču, i te kako poriču bilo kakvu umešanost Amerikanaca - ocenjuje naš sagovornik.

    Predsednik Koalicije udruženja izbeglica u Srbiji Miodrag Linta smatra da bi bilo izuzetno značajno da sud u Čikagu potvrdi da je reč o zločinačkom poduhvatu, čiji cilj nije bio uspostavljanje suvereniteta, već proterivanje Srba.

    - To bi bila velika moralna i materijalna satisfakcija za sve te ljude. Ukupna odšteta od 10,4 milijarde dolara nastala je kao zahtev da 200.000 žrtava dobije 25.000 dolara i da se isplati pet milijardi dolara kamate od pet odsto godišnje. Advokatima bi pripala trećina odštete - kaže Linta.


    MOGUĆA NAGODBA .......

    Svu potrebnu pomoć krajiškim Srbima koji su podigli tužbu pružio je dokumentaciono-informacioni centar „Veritas", čiji predsednik Savo Štrbac kaže da je sud ostavio strankama vreme za nagodbu do 27. septembra ove godine, kada će se održati prvo ročište.

    - Ukoliko ne bude dogovora, uslediće veliki spor. A ako dođe do nagodbe, što nije isključeno, to bi značilo isplatu manje odštete od tražene. Advokati smatraju da će uspeti ili u nagodbi ili u presudi. Kako su me obavestili, pred Federalnim sudom u Čikagu već se vodi jedan spor protiv L-3 MPRI, koji je u završnoj fazi i kompanija će ga verovatno izgubiti - kaže Štrbac.
    On pojašnjava da će od novca koji očekuju izbegli Srbi iz Krajine biti napravljen fond.

    - Mnogi će morati da dokažu koga su izgubili tokom rata, šta im je uništeno od nekretnina... i to dokazivanje neće biti nimalo lako. Ipak, u prvom planu ovde je, iako obeštećene nije zanemarivao, istina o ratu. A to bi onda uticalo na mnoge stvari u srpsko-hrvatskim odnosima - procenjuje Štrbac.

    TIM ADVOKATA ........

    Srpsku tužbu pred Federalnim sudom u Čikagu zastupa četvoročlani advokatski tim. U njemu su specijalisti za ovakve sporove Entoni D'Amato, Robert Pavič, Ivan Ostojić i Kevin Rodžers.

    SVE O... L-3 MPRI

    - Privatna kompanija, osnovana 1987. godine, sa sedištem u Aleksandriji, država Virdžinija.

    - Bavi se obukom vojnika i oficira, ali i političkih lidera.

    - Specijalizovana za poslove komandovanja, kontrole, komunikacija, obaveštajne delatnosti, izviđanja

    - Zapošljava penzionisane američke generale, admirale, obaveštajce, političare

    - Prvi čovek kompanije je penzionisani general Benc J. Kredok.

    - Sarađuje sa gotovo svim bitnim američkim institucijama, od Pentagona do Stejt departmenta

    - Posle Dejtonskog sporazuma sklopili ugovor vredan 140 miliona dolara o obuci pripadnika armije BiH

    - Slične ugovore kompanija je imala i sa Kuvajtom i Južnoafričkom Republikom

    ***

    Tako to rade oni Srbi TAMO ...a ovi OVDE ćute... i kada im se maloumni maneken redom svim zlikovcima izvinjava... što pobiše i poklaše na hiljade Srba. Onim Srbima Tamo... od srca želim da dobiju svoju istinu i pravdu a OVIM ovde .... neka se dobro uče na sličnim primerima, kako se treba boriti za svoju nacionalnu svest !

  15. #355
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,537
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Najnovije vesti !

    1. Генерал Немачке војске Алфред Вон Макенсен: (1912-1915) "Срби су најбољи војници балкана,опасан и ратоборан народ,храбри борци и поносни људи".
    2. Хитлер: (1937) "Србе не волим,али их ценим и поштујем јер су храбар народ".
    3. Турски султан Сулејман: (1495-1566) ''Hе дај Боже да се Срби сложе"
    4. Немачки цар Вилхем други у првом светском рату: "Дајте ми Српску војску и ја ћу победити овај рат!"
    5. Садам Хусени: "Дајте ми 1000000 Срба и освојићу свет"!
    6. Борис Тадић 2006: "Шта ће нам војска"?!
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  16. #356
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    1. Генерал Немачке војске Алфред Вон Макенсен: (1912-1915) "Срби су најбољи војници балкана,опасан и ратоборан народ,храбри борци и поносни људи".
    2. Хитлер: (1937) "Србе не волим,али их ценим и поштујем јер су храбар народ".
    3. Турски султан Сулејман: (1495-1566) ''Hе дај Боже да се Срби сложе"
    4. Немачки цар Вилхем други у првом светском рату: "Дајте ми Српску војску и ја ћу победити овај рат!"
    5. Садам Хусени: "Дајте ми 1000000 Срба и освојићу свет"!
    6. Борис Тадић 2006: "Шта ће нам војска"?!

    Već mi se bilo prispavalo te to zaboravih da dodam ali šefe, zbog ovog pod tačkom > 6 < imaš veliko od mene

  17. #357

    Početno Re: Najnovije vesti !

    povodom istupa konuzina nesh nazvrljah na nspm pa evo i ovde


    necu se obracati gdinu konuzinu koji je je kao deci crtao ne onim marinonetama vec nama srbima sta nam se desava u zemlji i cega jos nismo svesni. nije samo kosovo u pitanju, pre neki dan ste videli nadam se svi, da se u vojvodini uvodi na mala vrata hrvatstina u zvanicna dokumenta, o tzv sandzackom muftiji i licemerju o ugrozenosti gde se za uzvrat traze teritorije sto je inace poznat muslimanski specijaltet svi sve znate. kosovo je samo inicijalna kapisla ne da se zapali ono samo, sandzak, ili malo kasnije vojvodina, vec dragi srbi cela nasa srbija i da imamo irak ispred vrata…. uptravo ono sto milosevic kakav god da je bio nije nikako hteo da potpise pa je zbog toga i ubijen. izmedju svoje smrti i smrti naroda klika na vlasti bira smrt nacije rukovodjena ne poltronstvom vec strahom za sopstvenu glavu. ko zna kako izgleda okupacija zna, ko ne zna bolje da ne zna. zivoti, niciji, srpski ili bilo ciji drugi nece vredeti ni pisljiva boba
    kada nam istorijski neprijatelji budu odredjivali gde smemo da se krecemo, sta da radimo na sopstvenom tlu, kada nam budu upadali u stanove i kuce, likvidirali i otimali koga zele, izivljavali se na najbestijanije nacine bas kao u iraku sto su radili i rade, bicete svedoci ovoga sta je rekao gdin konuzin i mozda tek onda shvatiti sustinu njegove opomene ili vapaja jer ova prica je zavrsena onog dana kada je izbore dobio tadic sa parolom ako ja ne pobedim bice potop. on nije pobedio i zato nam sad sledi potop.

  18. #358
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najnovije vesti !

    "Izrael opasnost za Bliski Istok"

    Ankara -- Turski premijer Redžep Tajip Erdogan ocenio je da Izrael predstavlja "opasnost" za bliskoistočni region zato što poseduje atomsku bombu. "Izrael je opasnost za region zato što poseduje atomsku bombu", rekao je Erdogan tokom svoje posete Južnoj Africi. Erdogan je ponovo osudio Izrael za napad na humanitarni turski konvoj na njegovom putu za Gazu 2010. godine, kada je poginulo devet turskih aktivista, prenela je turska novinska agencija Anadolija. Nakon što je Izrael odbio da se izvini za taj napad, Turska je povukla svog ambasadora iz te zemlje i zamrzla sve vojne ugovore.


    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=547156


    Ovo sve govori Premijer zemlje koji najbrutalnije krši ljudska prava kurdske manjine, koja bez ustezanja upada na teritoriju susedne Države (Iraka) i tamo izvodi vojne operacije, koja je organizovala konvoj koji je trebao da udje u teritorijalne vode medjunarodno priznate Države bez njenog odobrenja, koja najdrskije priziva na oživljavanje otomanske Imperije, i time ugrožava suverenitet svih balkanskih Država.
    Sve i da Izrael poseduje nuklearno naoružanje, zbog čega bi ga upotrebio ... osim u slučaju napada iz "prijateljskog" okruženja ....
    Turska zemlja koja je izvršila stravičan zločin - genocid nad milion i više Jermena, i koji čak ne želi ni da prihvati, a kamo li izvini se nekome - da traži izvinjenje od nekoga, da nije žalošsno, bilo bi smešno!

  19. #359
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Izvor


    Dačiću i 500 evra za ukidanje gej parade


    Ministru policije Ivici Dačiću biće dodeljena Plaketa grada Jagodine za izuzetan doprinos u zaštiti svih građana Srbije, ali i zbog otkazivanja Parade ponosa, odlučili su danas odbornici jagodinske skupštine.


    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  20. #360
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Najnovije vesti !

    Egipat se suočio sa najtežim sukobima posle pada režima Hosnija Mubaraka. U sukobima snaga bezbednosti i Kopta ubijeno je najmanje 24 pravoslavaca, a više od 200 je lakše ili teže ranjeno ....

    http://www.novosti.rs/vesti/planeta....e-24-poginulih

Stranica 18 od 23 PrviPrvi ... 81617181920 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Najnovije vesti sa foruma
    Od kojica u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 10-03-2022, 14:08
  2. biologija - vesti
    Od причалица u forumu Biologija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 02-03-2017, 07:20
  3. Neobične vesti
    Od Sandokan u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 155
    Poslednja poruka: 09-11-2016, 22:20
  4. IT vesti
    Od Man u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03-06-2011, 11:04
  5. Najnovije vesti
    Od Mirka u forumu Književnost
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 20-06-2010, 08:06

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •