Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 49 od 49

Tema: Sigurnost

  1. #41
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Sigurnost

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Neke žene traže sigurnost neke vladara. Neke oslonac a neke sigurno utočište. I što šta još žene traže ali to šta su spremne dati ne znaju ni one same vrlo često. One koje znaju šta žele dati se zovu zrelim osobama. E sad, samo po sebi davanje ne znači i da će davanje biti uzvraćeno ili bar uzvraćeno u punom kapacitetu i na način na koji to žena želi ili očekuje.

    Ta tačka o kojoj pišeš ne postoji. Ili postoji u kafanskim pričama muškaraca na niskom razvojnom stupnju. Meni je i samo pitanje o tome nezrelo. O ravnodušnosti nema govora u generalizovanom obliku ili nekom opštem stavu jednog pola u odnosu na drugi. U svakom vremenu su pojedinci ili pojedinke u većoj ili manjoj meri privrženi ili otuđeni i nema neke posebne veze sa m-ž odnosima. Ekonomska kriza i teška materijalna situacija kao i tempo života i teški radni uslovi uslovljavaju opštu otuđenost i tu nema dvojbe.

    Na kraju sam pojam "Sigurnost" je prilično relativan i ono što je jednoj osobi sigurnost npr 100 evra u novčaniku. Nekoj drugoj je alarm na malu svotu novca i signal za paniku. Tako je i u svakoj vrsti međuljudskih odnosa...

    Na kraju ova tema mi je više za Psihologiju nego za LJ i S. Moje skromno mišljenje
    Recimo, znam sta zelim, znam i sta i koliko dajem, znaci nije meri-seci, vec celokupno, naravno vremenom.
    E sad, ta tacka...zakljucak je da se to desava kod osoba koje su nesigurne ili nemaju samopouzdanja pa tim psiho igricama pokusavaju da poljuljaju drugu stranu.
    Sa druge strane, koliko god pokusavala u nekim situacijama prema drugim muskarcima biti fer i imati iskren i otvoren odnos, vecina i kapira da sam takva, npr, i prihvata to, jednostavno u nekom momentu se negde nesto zabaguje, pa ispadne kako god da ispadne. Tj ne ispada nikako, jer nisam sujetna i ne umem da se inatim, ne izigravam ludilo da bih nesto postigla, vec stvari stavljam na cisto!
    To je po meni zrelo ponasanje. Naravno, u pocetku ima toga necega, tih nekih igrica u granicama normale, prosto muvanje, ali kada vremenom stvari pocnu da se kristalisu i kada se odnos normalizuje...

  2. #42
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Sigurnost

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Нечији поступци ти све кажу, речи су небитне.
    Моје искуство је да су најнепоузданији они који много причају и величају...
    А с ове тачке гледишта – никако се не постаје сигуран.
    Једноставно, не размишљаш о томе, то оптерећује обоје.
    Da ako znas sta zelis i znas sta ta druga strana zeli, ako ne cuti i pusta te da mislis i nagadjas i ako se ponasa kao neko ko je normalan u vezi, prosto pustis da stvari idu svojim tokom, bez nekog postavljanja granica!
    E onda mozes da ne razmisljas, zar ne?

  3. #43
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sigurnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Say. Vidi poruku
    Da ako znas sta zelis i znas sta ta druga strana zeli, ako ne cuti i pusta te da mislis i nagadjas i ako se ponasa kao neko ko je normalan u vezi, prosto pustis da stvari idu svojim tokom, bez nekog postavljanja granica!
    E onda mozes da ne razmisljas, zar ne?
    Ијао бре.
    За све је потребно време и стрпљење.
    Неки људи се теже отварају, неки лакше.
    У сваком случају, ти сама не треба да будеш са особом која ти не прија, коју не осећаш...
    Зашто да себе оптерећујеш таквим мислима? Не бива на силу...
    Полако, појавиће се тај неко који ће ти одговарати и са којим се нећеш питати.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  4. #44
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Sigurnost

    Ma sad se i ne pitam, opusteno
    Sad imam drugi problem
    Ne znam da li da otvorim jos jednu temu, mada nije problem, nisam bas toliko mala da ne znam da stvari kazem i postavim jasno!
    Vreme kazes...pa jesam nestrpljiva, ali stvari nisu uvek tako glatke,ne bitno je to otvaranje, ni emotivno ni bilo kako drugacije, vec ponasanje, normalnost neka

  5. #45
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,536
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Sigurnost

    A da čujemo i taj drugi problem

    p,s. jedva čekam da čujem neki problem a da znam odgovor...
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  6. #46
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Sigurnost

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Есам ти рекла да те обожавам?
    Jao.. vidi rekla si mi, a ja nisam videla... izvini...


    Citiraj Prvobitno napisano od Say. Vidi poruku
    Slazem se, ne treba traziti u drugom
    E sad, ja pitam i mislim na emotivnu sigurnost, ne na finansijsku i onu licnu, u sebe!
    Sa druge strane, bezveze mi je to nepokazivanje emocija, mislim...na koji nacin dajes nekome do znanja da si tu uz njega, kao podrska, kao ljubavnik/ljubavnica, ne bitno koji segmet, ako ne pokazivanjem? Vremenom, prerasta u poverenje, a poverenje u sigurnost.
    Mada se slazem, ne postoji nijedna garancija, ni za sta u zivotu!
    Drugo pitanje, kako se postaje siguran u partnera? Kada? Sa te emotivne strane?
    Kada se postaje siguran u sebe? Eto.. valjda tada možeš biti siguran u druge..

    Zapravo, čitav taj trip o traženju sigurnosti u nečemu što po svojoj prirodi nije
    i ne može biti sigurno je blesav.
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #47
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Sigurnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Say. Vidi poruku
    Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
    Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo , stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
    Sta ona daje za uzvrat?
    I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
    Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?
    pa, vidis, uzasno je tesko defnisati sta cini taj osecaj sigurnosti, zato se i zove "osecaj" a ne nesto drugo
    ja sam ga imala samo sa jednim muskarcem, i za njega sam se najvecim delom i udala bas zbog tog osecaja
    i to nije bio samo osecaj da me voli, podrzava, zeli, razume i da je tu za mene, vec i sigurnost da je on MOJ muskarac, ako me razumes
    a, zenama treba staviti do znanja da im je stalo do njih, samo su uobicajni nacini tog "stavljanja" uglavnom pogresni, u tome je problem

  8. #48
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: Sigurnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Say. Vidi poruku
    Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
    Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo , stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
    Sta ona daje za uzvrat?
    I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
    Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?
    Ja mogu da kazem da imam sve i lepo mi je

    Po ponasanju m vidim da je zadovoljan znaci dobro dajem sve

  9. #49
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Sigurnost

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    pa, vidis, uzasno je tesko defnisati sta cini taj osecaj sigurnosti, zato se i zove "osecaj" a ne nesto drugo
    ja sam ga imala samo sa jednim muskarcem, i za njega sam se najvecim delom i udala bas zbog tog osecaja
    i to nije bio samo osecaj da me voli, podrzava, zeli, razume i da je tu za mene, vec i sigurnost da je on MOJ muskarac, ako me razumes
    a, zenama treba staviti do znanja da im je stalo do njih, samo su uobicajni nacini tog "stavljanja" uglavnom pogresni, u tome je problem
    slazem se
    izgleda da si najbolje razumela temu

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •