Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 87

Tema: deca i razvod

  1. #41
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Како то ради?
    pa pocelo je tako sto ih je uzimao jednom u desetak dana i to na par sati,pa im je onda pricao svasta o meni,non stop im objasnjavajuci kako sam ja kriva za to sto ga deca ne vidjaju itd,pa je bila situacija sa morem,nije hteo da da pristanak da izadjemo iz zemlje,niti je hteo dap usti deu sa njegovim roditeljima..da sad ne zalazim u banalne detalje,ali to su njegovi nacini da se bori sa tim sto sam otisla..
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  2. #42
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    pa pocelo je tako sto ih je uzimao jednom u desetak dana i to na par sati,pa im je onda pricao svasta o meni,non stop im objasnjavajuci kako sam ja kriva za to sto ga deca ne vidjaju itd,pa je bila situacija sa morem,nije hteo da da pristanak da izadjemo iz zemlje,niti je hteo dap usti deu sa njegovim roditeljima..da sad ne zalazim u banalne detalje,ali to su njegovi nacini da se bori sa tim sto sam otisla..
    Мени је лако да кажем – немој да се нервираш, јер ни сама нисам могла да се не нервирам кад су неке сличне ситуације биле у питању.
    Али све дође на своје и то пре него што се надаш.
    Деца су много паметнија и много више виде и схватају него што ми мислимо.
    Они сигурно одлично виде да то све што он прича није тако али их боли што уопште прича такве ствари...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  3. #43
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Мени је лако да кажем – немој да се нервираш, јер ни сама нисам могла да се не нервирам кад су неке сличне ситуације биле у питању.
    Али све дође на своје и то пре него што се надаш.
    Деца су много паметнија и много више виде и схватају него што ми мислимо.
    Они сигурно одлично виде да то све што он прича није тако али их боли што уопште прича такве ствари...
    pa znas kako,moja cerka je jako,jako zrela..sa sedam god kolko je napunila,ima rezone deteta od mnogo vise godina..da li znas da ona jadna,stalno brine o tome da nekog ne povredi,da li sam to ja,da li je to njen otac,brat ili baka sa kojoms ad zivi,tj moja mama. A sa njom upravo,najvise prica o tim stvarima i insistira da to ostane izmedju njih dve kako ja ne bih bila povredjena. Na primer,skoro je pricala sa bakom u vezi tatine devojke i toga da ona shvata da tata ne ume da bude sam i da mu je neko potreban itd,ali je molila baku da ne prica pred NIkolom (brat) o tome jer on to jako tesko podnosi. Ono sto hocu da kazem,jeste da me fascinira njen senzibilitet...
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  4. #44
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: deca i razvod

    Добро је да са неким прича. Важно је да она не сазна да теби бака све исприча да не изгуби поверење у њу.
    Мој син исто стално брине да не повреди неког, знам како то изгледа.
    Колико сам поносна што је такав, толико ме нервира јер често иде на своју штету.

    Бандит и Којица су ти дали добар савет.
    Ти мораш пред децом да будеш јака и весела.
    А повремено да убациш понеку лепу примедбу, да време које проводиш са њима буде лепо испланирано и квалитетно, да будеш искрена и увек расположена за разговор.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  5. #45
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Добро је да са неким прича. Важно је да она не сазна да теби бака све исприча да не изгуби поверење у њу.
    Мој син исто стално брине да не повреди неког, знам како то изгледа.
    Колико сам поносна што је такав, толико ме нервира јер често иде на своју штету.

    Бандит и Којица су ти дали добар савет.
    Ти мораш пред децом да будеш јака и весела.
    А повремено да убациш понеку лепу примедбу, да време које проводиш са њима буде лепо испланирано и квалитетно, да будеш искрена и увек расположена за разговор.

    to i radim ) i bogme,krenula sam put razvoda,i to da zVrsim )) pa ce slavimo :D
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  6. #46
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    to i radim ) i bogme,krenula sam put razvoda,i to da zVrsim )) pa ce slavimo :D
    Јој, ја просто не знам шта да кажем на ово.
    Мислим, да се разведем па да славим.
    Али потпуно разумем.
    И јесте тако.
    А да ми је неко то рекао пре 10 година ја бих се крстила.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  7. #47
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Јој, ја просто не знам шта да кажем на ово.
    Мислим, да се разведем па да славим.
    Али потпуно разумем.
    И јесте тако.
    А да ми је неко то рекао пре 10 година ја бих се крстила.
    da,ja kad sam ukcuala i procitala,shvatila sam kako zvuci..tuzno no dobro,i to je zivot..sve u rok sluzbe
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  8. #48
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: deca i razvod

    pa, ako je razvod rešenje problema i ako će to da učini tebi šansu za novi početak - treba da se raduješ.
    ali, posveti se deci....missim, što više rastu, sve je suptilniji način na koji si im potrebna, znaš...nije isto kad imaju 5 i15 godina...
    tako je kad taj tvoj bivši muž ne ume da razdvoji ljubav i roditeljstvo.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #49
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa, ako je razvod rešenje problema i ako će to da učini tebi šansu za novi početak - treba da se raduješ.
    ali, posveti se deci....missim, što više rastu, sve je suptilniji način na koji si im potrebna, znaš...nije isto kad imaju 5 i15 godina...
    tako je kad taj tvoj bivši muž ne ume da razdvoji ljubav i roditeljstvo.
    ma ja sam druga osoba,od kad sam otisla od njega..ne primecujem ja to,toliko koliko to vide ljudi oko mene,pa cak i moja deca..skoro mi je Vera rekla da je jako srecna sto vise nisam tuzna i nervozna i da sam jako lepa kad se smejem..to mi je bas onako,puklo u glavu..i jos jednom sam shvatila koliko je to bio dobar potez i cini mi se da i ona,koliko god joj bilo tesko i koliko god da joj otac neodostaje,primecuje moju promenu.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  10. #50
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    ma ja sam druga osoba,od kad sam otisla od njega..ne primecujem ja to,toliko koliko to vide ljudi oko mene,pa cak i moja deca..skoro mi je Vera rekla da je jako srecna sto vise nisam tuzna i nervozna i da sam jako lepa kad se smejem..to mi je bas onako,puklo u glavu..i jos jednom sam shvatila koliko je to bio dobar potez i cini mi se da i ona,koliko god joj bilo tesko i koliko god da joj otac neodostaje,primecuje moju promenu.
    promenu na bolje to je najvažnije.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #51
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: deca i razvod

    Evo ja da ispričam jednu pričicu...moja sestra je u pitanju...

    Ona i muz su se razveli...iznenada...to je bio,necu da kazem savrsen brak,ali tu je negde,koji je trajao godinama...lepo su se slagali,situirani,deca sve super,i on samo jednog dana ode na posao i ne dodje kuci 10 dana.Javio se 2-3 puta,rekao da je ok i to je to.Ona je bila,to jest svi smo bili, u soku.Nikome nije jasno sta se desava.Kada se vratio prvo sto je uradio,istukao je.Iz razloga sto mu je dosadjivala na mobilni tokom tih 10 dana,jer se brinula gde je.Inače,veoma miran stalozen čovek,koji nikada nije ni povisio ton,a kamo li fizički nasrtao na nju.
    Ona ga uz pomoc policije istera iz stana, (zive u inostranstvu)...on se ozenio nakon 5 dana...

    To se sve izdesavalo pre 3 godina.Od tada zenio se bar jedno 10 puta.Iako su se razveli, on maltene svakodnevno zove tu moju sestru,da se pomire.Za decu uopste ne pita...

    E sad to meni nikako ne ide u glavu...dobro, ako nesto nije bilo u redu u njihovom odnosu...ali zasto za decu ne pita?...on koji je bio diivan otac.
    Imaju cerke od 9 i 5 godina...sud mu je odredio da ih uzima 2-3 puta nedeljno...AKO dodje,onda uzme samo stariju...a ova mladja ostane onako uplakana,i pita mamu zasto nju tata ne voli...a i ova starija je par puta ispričala mami,kako ih on ostavi kod svoje mame,njihove bake,ode sa "novom devojkom" negde...nema ga do kasno u noc,tako da praktično i ne bude s njom....
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  12. #52
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od Aknesaj Vidi poruku
    Evo ja da ispričam jednu pričicu...moja sestra je u pitanju...

    Ona i muz su se razveli...iznenada...to je bio,necu da kazem savrsen brak,ali tu je negde,koji je trajao godinama...lepo su se slagali,situirani,deca sve super,i on samo jednog dana ode na posao i ne dodje kuci 10 dana.Javio se 2-3 puta,rekao da je ok i to je to.Ona je bila,to jest svi smo bili, u soku.Nikome nije jasno sta se desava.Kada se vratio prvo sto je uradio,istukao je.Iz razloga sto mu je dosadjivala na mobilni tokom tih 10 dana,jer se brinula gde je.Inače,veoma miran stalozen čovek,koji nikada nije ni povisio ton,a kamo li fizički nasrtao na nju.
    Ona ga uz pomoc policije istera iz stana, (zive u inostranstvu)...on se ozenio nakon 5 dana...

    To se sve izdesavalo pre 3 godina.Od tada zenio se bar jedno 10 puta.Iako su se razveli, on maltene svakodnevno zove tu moju sestru,da se pomire.Za decu uopste ne pita...

    E sad to meni nikako ne ide u glavu...dobro, ako nesto nije bilo u redu u njihovom odnosu...ali zasto za decu ne pita?...on koji je bio diivan otac.
    Imaju cerke od 9 i 5 godina...sud mu je odredio da ih uzima 2-3 puta nedeljno...AKO dodje,onda uzme samo stariju...a ova mladja ostane onako uplakana,i pita mamu zasto nju tata ne voli...a i ova starija je par puta ispričala mami,kako ih on ostavi kod svoje mame,njihove bake,ode sa "novom devojkom" negde...nema ga do kasno u noc,tako da praktično i ne bude s njom....
    strašno
    ja bih naručila uštrojavanje takvog tipa.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #53
    Registrovani Član
    Klu avatar
    Status : Klu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 292

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    Kako se borite sa decjim bolom zbog razvoda? Da li ponekad osetite krivicu sto ste to uradili,iako ste znali da je ipak,tako bolje nego trpeti sve ono sto ste trpeli u tom braku? Moja cerka je pocela da pokazuje "simptome" tek kad je krenula u skolu,dakle nekih 7 meseci od kad smo otisli. Cak je u skoli uciteljica primetila da je jako zatvorena i uplasena. Sto sam primetila i ja u kuci. Tesko se uklapa u drustvo,povucena je,nema samopouzdaja,iako joj skola za sad,odlicno ide. Upravo u skolu i bezi,jedva ceka da se zavrsi raspust i da krene opet,ne voli vikende itd..Cesto se rasplace,jako je osetljiva..Da li to moze biti samo prolazna faza ili moze ostaviti neke posledice? Da li ici kod psihologa? Pritom,da napomenem,njen otac i ja nemamo nikakvu komunikaciju,on ne zeli nista da se dogova i razgovara sa mnom i to je veliki problem..
    nema tu borbe...ako već dođe do toga, najbolje je ne sputavati dete u izgrađivanju odnosa sa ocem...

    ...ta priča može da ostavi trajne emotivne posedice po nju, al ne mora...najviše zavisi od tebe i njega...

  14. #54
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    strašno
    ja bih naručila uštrojavanje takvog tipa.
    Jeste pričo...zalosno je sve to...
    A sto je najgore,ta starija je skapirala da moze da radi sta hoce kad ode kod njega,jer niko ne vodi racuna o njoj.Pogotovo sto joj je mama stroga,i tamo dete kad ode kao pustena s lanca.Valjda nece biti nekih problema kada bude starija...nadam se da nece biti prekasno,kada ukapira da je mama bila stroga za njeno dobro.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  15. #55
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od Aknesaj Vidi poruku
    Evo ja da ispričam jednu pričicu...moja sestra je u pitanju...

    Ona i muz su se razveli...iznenada...to je bio,necu da kazem savrsen brak,ali tu je negde,koji je trajao godinama...lepo su se slagali,situirani,deca sve super,i on samo jednog dana ode na posao i ne dodje kuci 10 dana.Javio se 2-3 puta,rekao da je ok i to je to.Ona je bila,to jest svi smo bili, u soku.Nikome nije jasno sta se desava.Kada se vratio prvo sto je uradio,istukao je.Iz razloga sto mu je dosadjivala na mobilni tokom tih 10 dana,jer se brinula gde je.Inače,veoma miran stalozen čovek,koji nikada nije ni povisio ton,a kamo li fizički nasrtao na nju.
    Ona ga uz pomoc policije istera iz stana, (zive u inostranstvu)...on se ozenio nakon 5 dana...

    To se sve izdesavalo pre 3 godina.Od tada zenio se bar jedno 10 puta.Iako su se razveli, on maltene svakodnevno zove tu moju sestru,da se pomire.Za decu uopste ne pita...

    E sad to meni nikako ne ide u glavu...dobro, ako nesto nije bilo u redu u njihovom odnosu...ali zasto za decu ne pita?...on koji je bio diivan otac.
    Imaju cerke od 9 i 5 godina...sud mu je odredio da ih uzima 2-3 puta nedeljno...AKO dodje,onda uzme samo stariju...a ova mladja ostane onako uplakana,i pita mamu zasto nju tata ne voli...a i ova starija je par puta ispričala mami,kako ih on ostavi kod svoje mame,njihove bake,ode sa "novom devojkom" negde...nema ga do kasno u noc,tako da praktično i ne bude s njom....
    ovo je strasno , nemam reci

  16. #56
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: deca i razvod

    Не би смела да му дозволи да тако раздваја децу.
    Ја бих то уредно пријавила суду и не бих му дозволила да виђа само једно дете тако.
    То је велика траума за млађу.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  17. #57
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Не би смела да му дозволи да тако раздваја децу.
    Ја бих то уредно пријавила суду и не бих му дозволила да виђа само једно дете тако.
    То је велика траума за млађу.

    Ej Kvin,pa zive u Svajcarskoj,uredjena zemlja...mislis da nije prijavljivala?
    Ima neke veze valjda,ko ce ga znati...
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  18. #58
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: deca i razvod

    trauma je i za stariju, samo što to još ne zna
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #59
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od Aknesaj Vidi poruku
    Ej Kvin,pa zive u Svajcarskoj,uredjena zemlja...mislis da nije prijavljivala?
    Ima neke veze valjda,ko ce ga znati...
    Па ја мислила уређена земља, па нема протекције...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  20. #60
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: deca i razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Па ја мислила уређена земља, па нема протекције...

    I ja sam
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Razvod braka
    Od zLozi u forumu Natalna karta
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 05-06-2020, 20:01
  2. Deca!
    Od Man u forumu You Tube
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24-06-2013, 13:48
  3. Kućni ljubimci i deca...
    Od kojica u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30-01-2012, 11:39
  4. Novembarska deca ili...
    Od kojica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 14-11-2011, 22:48
  5. Razvod
    Od QueenOfClubs u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 13-11-2011, 13:00

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •