Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Ако изнајмљујете стан, не потписујте уговор ни за живу главу.

  1. #1
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Ако изнајмљујете стан, не потписујте уговор ни за живу главу.

    Iznajmili, pa „oteli" kuću

    Gordana Miletić iznajmila je svoju kuću porodici Radulović na godinu dana, nakon čega su oni jednostavno odbili da se isele i promenili brave. Da ironija bude veća, pošto je potpisala ugovor s njima morala je da ih tuži, a u suprotnom bi ih opština iselila po hitnom postupku!



    Gordana Miletić je pre dve godine izdala svoju kuću u Višnjičkoj banji i otputovala u Australiju, nakon čega joj se život pretvorio u pravu noćnu moru! Porodica Radulović koja se uselila u njen dom nema nameru da ga napusti, a osim neplaćenih kirija napravila joj je i dugove za račune od oko 300.000 dinara!Naime, Gordana je potpisala Ugovor o zakupu sa porodicom Radulović, u maju 2008. godine, prema kojem su oni bili u obavezi da se isele do jula 2009.
    Uništili sve u kući
    Da ironija bude veća, da ugovor nije potpisan opština bi mogla da ih iseli po hitnom postupku, a ovako proces prinudnog iseljenja mora da ide preko suda, što traje daleko duže. Gordana je podstanare tužila nadležnom sudu u julu prošle godine, a kraj procesa još nije na vidiku.
    Advokat Andreja Zečević objasnio nam je da je, s obzirom na to što je potpisan Ugovor o zakupu, neophodno na sudu dokazati da nisu ispoštovani uslovi koji su ugovorom određeni.
    - Neophodno je pokrenuti tužbu, a moguće je pokrenuti i postupak privremene mere, jedino je bitno da se tom privremenom merom ne iscrpi tužbeni zahtev. Ako se privremena mera usvoji, ona se odmah i sprovodi u delo. Prilikom pokretanja tužbe, proces jednostavno mora da traje duže - kaže Zečević.
    Podstanari tvrde da ugovori štite vlasnike
    U Priručniku Udruženja podstanara „Velegrad" stoji da se stanodavci mogu obezbediti od prevara upravo putem Ugovora o stanovanju. Pored toga savetuju da treba iskoristiti prisustvo agenta, ili da odu kod advokata, ili u Udruženje, pa da sačine ugovor u kome će tačno navesti svoja i prava i obaveze podstanara. Na taj način imaće dokaz o zakupnom odnosu na svom stanu. U Priručniku takođe piše da pored ugovora postoje i druge garancije da se vlasnici osiguraju od prevara kao što su depozit, akceptirana menica i mnoge druge.



    Inače, Gordana Miletić je Beograđanka koja živi i radi u Sidneju, a kuća koju je odlučila da iznajmi je njeno porodično nasleđe. Kuća je izdata u maju 2008. godine, preko agencije „Kapital", i dogovor je bio da krajnji rok iseljenja bude za godinu dana, jer je u planu prodaja.Porodica Radulović tada je potpisala ugovor, pristala na sve uslove i uselila se u kuću. Prema ugovoru, kuću je trebalo da napuste jula 2009. godine, ali oni još žive u njoj.
    Zbog posla kojim se bavi, Gordana je tek početkom juna prošle godine došla u Beograd. Tada je poslednji put bila u svojoj kući i razgovarala sa porodicom Radulović. Oni su joj rekli da dođe za nedelju dana i da će do tada spremiti sav novac koji su dužni za zakupninu i da će se dogovoriti o iseljenju.
    - Nakon toga, u julu sam došla sa kupcem za kuću, i ni sanjala nisam da oni neće hteti da se isele! Od tog trenutka počinju moji problemi - priča za Press Gordana, i dodaje da joj do danas nisu doneli novac, a čak su i promenili sve brave i potpuno uništili sve što je imala u kući.
    Radulovići odbili razgovor
    - Prva dva meseca kiriju su plaćali po dogovoru i na vreme, a posle toga uplate su bile neredovne i kasnile su. Od februara 2010. godine zakupninu uopšte nisu plaćali. Tek posle našeg razgovora u junu rešila sam da proverim sve račune. Vodu, struju i infostan nisu plaćali 18 meseci i moj trošak do danas je oko 300.000 dinara. Telefon je isključen zbog neplaćanja i tu sam već i izgubila liniju, a vodu i struju sam nekako uspela da isključim. Međutim, primorana sam da plaćam infostan jer se ventili nalaze u kući, a kada je ekipa „Beogradskih elektrana" pokušala da isključi grejanje pretili su im psima - priča ogorčena Gordana.
    Prvo ročište u nadležnom sudu zakazano je za decembar prošle godine. Sudija tada nije doneo presudu o privremenoj meri, tačnije iseljenju, niti je dat vremenski rok kada će to učiniti. Porodica Radulović se nije ni pojavila u sudu, a njihov advokat je tvrdio da oni redovno plaćaju račune i da će dokaz o tome naknadno priložiti.

    Radulovići joj zagorčali život...
    Gordana Miletić sa ugovorom o zakupu



    - Ja već dvadeset godina živim na Zapadu i ovakve stvari su mi prosto neshvatljive. Nije mi jasno zašto moram da dokazujem vlasništvo i da na sudu tražim ono što je moje. Samo želim da se oni isele iz moje kuće, da je prodam i vratim se u Sidnej, i da završim sa ovom agonijom - kaže Gordana.Advokat Gordane Miletić je podneo žalbu na odluku suda, ali predmet još nije stigao u Viši sud.
    Porodica Radulović odbila je da govori za Press


    Извор: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/b...ku%C4%87u.html
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ако изнајмљујете стан, не потписујте уговор ни за живу главу.

    Pravna država.
    Večnost je čista sadašnjost.

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22-05-2014, 17:14
  2. СТОП хулиганству !
    Od G u forumu Sport
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29-10-2011, 16:03
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27-10-2011, 12:07
  4. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 20-09-2011, 18:10
  5. Писма о мухамеданству
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18-01-2010, 13:19

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •