Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 41

Tema: Trajna šminka

  1. #21
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Trajna šminka

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ide ovako.. ''jao draga kako mi je žao što nisi vako lepa ko ja, pa si morala tako nešto
    sebi da napraviš.. poradi malo na duovnim kvalitetima ipak nije sve u lepoti..''
    hajde da probam

    ...šta da ti radim kad ne pronalaziš dovoljno lepote u sebi i bez tog glupiranja sa depilacijama ,
    farbanjima i trajnim rešenjima koja ne mogu da te naprave lepšom nego što bi sama mogla ....
    samo kad bi bila manje zla

    ...jel može tako
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  2. #22
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Trajna šminka

    Ne može. Dobila bi ostav, pošto nisi bila pažljiva i čitala šta pišem.

    Evo ovo je trajna šminka obrva:



    Gde su obrve uklonjene, a blačice nacrtane.
    Mada može da izgleda i vako, kad nije u pitanju reklama:



    A ja govorim o farbanju obrva.

    Ja sam prirodno riđ čovek, pa se ne rugam ženama koje se polomiše da kosu
    nafarbaju tako da bude vaka ko moja. Što li sad vama smeta što ja hoću da
    imam malo tamnije obrve?
    Poslednje uređivanje od Man : 09-01-2012 at 23:02
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #23
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Trajna šminka

    meni ne smeta, kojice...samo želim da budeš zadovoljna....bojim se da za 1000 kinti to nećeš biti.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #24
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Trajna šminka

    Pa koliko bi pobogu trebalo da košta farbanje obrva? Koliko je farbanje kose?
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #25
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Trajna šminka

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ne može. Dobila bi ostav, pošto nisi bila pažljiva i čitala šta pišem.

    Evo ovo je trajna šminka obrva:

     


    Gde su obrve uklonjene, a blačice nacrtane.
    Mada može da izgleda i vako, kad nije u pitanju reklama:



    A ja govorim o farbanju obrva.

    Ja sam prirodno riđ čovek, pa se ne rugam ženama koje se polomiše da kosu
    nafarbaju tako da bude vaka ko moja. Što li sad vama smeta što ja hoću da
    imam malo tamnije obrve?
    sad bez zezanja ,
    znam da si ridja i znam kakav si fenotip ,kakav je tip kože kod ridjih osoba,
    ali ja sam valjda okrenuta prirodnoj lepoti (ne i onoj koju ljudi
    smatraju lepotom) ,i mislim da svaki čovek ima nešto što ga čini jedinstvenim ,
    nisam pristalica bilo kakvih menjanja onog što je priroda dala ,jer je ona
    najbolji majstor dekorater...svakome da sve onako kako se najbolje uklapa u njegov izgled.
    Ne smeta mi što ti želiš malo tamnije obrve ,ali razmisli kako se to uklapa u svetao ten tvoje kože ,i ukupan izgled....ponekad detalj promeni lični opis ,a da čovek toga nije ni svestan pre nego se desi....
    Šalim se kojice ,tvoja stvar ,tvoj izbor ....meni su svi ljudi lepi ,a žene posebno ,
    lepota istinski dolazi iznutra .
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  6. #26
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Trajna šminka

    Pa što onda farbaš kosu?
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #27
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Trajna šminka

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Pa koliko bi pobogu trebalo da košta farbanje obrva? Koliko je farbanje kose?
    nemam pojma ... ali nije trajno farbanje, znaš.
    farbanje je oko 1000 dinara bez feniranja....trajnije varijanta sa umecima i to...nije ispod 80 evra.
    e, sad za obrve stvarno ne znam....bilo bi dobro da proveriš nekog klijenta koji je koristio uslugu kod ljudi kod kojih želiš da središ obrvice.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #28
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Trajna šminka

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    nemam pojma ... ali nije trajno farbanje, znaš.
    farbanje je oko 1000 dinara bez feniranja....trajnije varijanta sa umecima i to...nije ispod 80 evra.
    e, sad za obrve stvarno ne znam....bilo bi dobro da proveriš nekog klijenta koji je koristio uslugu kod ljudi kod kojih želiš da središ obrvice.
    Pa eto, onda je to pljačka živa. Isto košta farbanje nolike kosurdače i malenih obrvica..

    Ne Pričo, trajna šminka obrva je ono što sam gore napisala pored onih slika.
    Trajna farba obrva i trepavica je obično farbanje. Trajnije od bojenja maskarom
    i olovkom za obrve, pa se zato zove trajno.
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #29
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Trajna šminka

    Conture make up će vas u trenu pomladiti za 10 godina!

    CONTURE MAKE UP je tehnika finog pigmentiranja dvaju površinskih slojeva kože. Trajnost ovih tretmana je od 3-5 godina, pa zato za ovu tehniku kažemo da je dugotrajni ili permanentni make-up.

    Pigmentirati se mogu:
    obrve, oči i usne.

    OBRVE
    Ovom tehnikom crtaju se dlačice koje nedostaju, a poslijedice su agresivnog čupanja, nedostatka dlakavosti (alopecija), karcinoma ili terapije zračenjem, opekotina i ožiljaka...
    Boju, oblik i intezitet novih obrva odabiremo zajedno. Nakon što se složimo oko budućeg izgleda obrva, započinje se pigmentiranje.
    Tretman traje 2-3 sata. Ako je potrebno tretman se ponovi za 10 dana. U cijenu su uračunata dva tretmana. Nakon svakog tretmana klijentica se može odmah vratiti u društveni život. Boja je prvih par dana nešto intenzivnija, a konačni izgled vidi se nakon sedam dana.

    OČI
    Na očima se radi podcrtavanje očnog kapka i pojačavanje trepavica zbog tankih, rijetkih i (ili) svijetlih trepavica, nedostatka dlake (alopecija) ili zbog želje za naglašavanjem očiju.

    USNE
    Pigmentiranje usana se tretman koji na lice donosi najveću promjenu. One se pigmentiraju zbog tankih, blijedih, slabo ili nikako vidljivih kontura usana, iskrivljenih usana ili usana s okomitim borama preko kojih "istječe" ruž.



    ovo rade u makarskoj....aj da vidimo negde u beogradu...
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #30
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Trajna šminka

    e, evo nađoh nešto, kojice za bgd što uliva poverenje:

    http://www.salonlepote.rs/beauty_boom.htm
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #31

    Početno Re: Trajna šminka

    Kojice ako hoćeš baš profi to, i zaista na duže staze, trajno što bi rekli, najbolje je da odeš kod profesionalca, jeste da je skupo, 200€ npr, ali što je sigurno - sigurno je..
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  12. #32
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Trajna šminka

    i, šta si rešila?
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #33
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Trajna šminka

    А зар трајна шминка није нешто слично као тетоважа?
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  14. #34
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Trajna šminka

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    А зар трајна шминка није нешто слично као тетоважа?
    pa nije...jer može da se izmeni posle nekog vremena.
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #35
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Trajna šminka

    Iz prave tetovaže, gde igla tačkasto probija kožu, rodio se još jedan savremeni i skoro bezbolni oblik polutrajne tetovaže – trajna šminka. Kod nje, ubodi igle sa bojom dosežu samo do površine kože, ne povređujući žive ćelije i ne dodiruju limfu ili krvotok. Samim tim je trajanje ove tetovaže između tri i pet godina, posle čega crtež polako nestaje. Ova tetovaža se radi specijalnim aparatom sa sterilnom iglom.
    Prednosti trajne šminke
    Ova vrsta trajnog oslikavanja delova lica ili tela koristi se najčešće za korekciju obrva, oblika usana ili kao ajlajner za oči. Sa trajnom šminkom, i sa malo maskare i senke, uvek ćete biti savršeno našminkani. Trajnom šminkom, takođe, vrlo uspešno se mogu kamuflirati i pojedini ožiljci i tako možete dobiti ukrasnu tetovažu, polutrajnog karaktera.
    Kako se radi?
    Ono što je važno da znate kada se odlučite za trajnu šminku je da su čistoća i sterilnost preduslov svih aktivnosti na koži. Stručnjak bi trebalo da tretmane obavlja u rukavicama, a preporučuje se i da na licu ima zaštitnu masku. Aparat kojim se nanosi trajna šminka treba da je kvalitetan, što znači da ima bar sto pedeset uboda u minutu, a i više, i po mogućnosti da sam reguliše dubinu uboda, koja, s obzirom na debljinu kože koja se tretira, mora biti manja od jednog do najviše dva milimetra. Stručnjak za trajnu šminku mora da bude iskusan i predoči vam sve u vezi sa ovim površinskim zahvatom, počevši od toga da se postupak, u zavisnosti od vaše kože, može ponavljati i nekoliko puta, dok ga koža u potpunosti ne prihvati. Potom treba da ispita vašu osetljivost na bol i ponudi vam površinski anestetik, kao i da izvrši potpunu, higijensku pripremu kože. Takođe, treba da vam krejonom, u bojama trajne šminke, vizuelno predoči kako ćete izgledati po završenom postupku. Trajna šminka ima više nijansi, pa se mogućnosti vizuelnih doživljaja na vašim očima, usnama ili obrvama mogu u potpunosti prilagoditi vašim željama.
    Oči
    Osim što ćete biti perfektno našminkani, trajna šminka je posebno pogodna za žene slabijeg vida i za one koje se bave sportom, zbog znojenja lica, a naročito plivanjem. Ukoliko imate retke i slabe trepavice, linijama koje idu uz samu ivicu oka, možete sakriti ovaj nedostatak. Ukoliko nemate potrebu za bilo kakvom estetskom korekcijom na vašim očima, blaga trajna šminka kapaka oka je odlična podloga za sve oblike dekorativne šminke na očima.
    Obrve
    Trajna šminka ima pun efekat, upravo na obrvama. Pored promene oblika, trajnom šminkom se proširuju mogućnosti, jer obrve ili deo obrva možete počupati u potpunosti, čime se vizuelno može izmeniti i oblik vaših očiju, čela ili lica. Osim toga, birate i boju obrva, a najbolja je ona koja odgovara prirodnoj ili ofarbanoj kosi. Trajno šminkanje obrva posebno se preporučuje starijim osobama, jer, po prirodi, gube obrve, pa ih je sve teže ulepšavati. Ako je moguće, treba sačuvati svaku dlaku obrva, radi lepšeg i prirodnijeg izgleda. Korekcijom pomoću trajne šminke možemo podići i kamuflirati spušteni kapak ili izjednačiti visinu, širinu ili dužinu vaših obrva.
    Usne
    Pored korekcije, trajna šminka će učiniti da vam usne izgledaju uvek lepo našminkane i kada se ruž delimično skine.
    Kod usana može da postoji problem herpesa ili groznice, koji, ako je prisutan u vašem organizmu, hoće da se aktivira dok se radi trajna šminka. Ovaj virus je prisutan kod više od polovine žena. U ovim slučajevima se mora tražiti pomoć dermatologa, koji će vam dati tablete za prevenciju ovih neprijatnosti. S obzirom na broj nijansi koje postoje u trajnoj šminki, možemo da oslikavamo usne kako želimo, ali ipak boja mesa je najzgodnija i najprirodnija kad ste bez šminke. Na oblikovane usne vi možete da nanosite sve omiljene boje karmina ili samo sjaj.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  16. #36
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Trajna šminka

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Iz prave tetovaže, gde igla tačkasto probija kožu, rodio se još jedan savremeni i skoro bezbolni oblik polutrajne tetovaže – trajna šminka. Kod nje, ubodi igle sa bojom dosežu samo do površine kože, ne povređujući žive ćelije i ne dodiruju limfu ili krvotok. Samim tim je trajanje ove tetovaže između tri i pet godina, posle čega crtež polako nestaje. Ova tetovaža se radi specijalnim aparatom sa sterilnom iglom.
    Prednosti trajne šminke
    Ova vrsta trajnog oslikavanja delova lica ili tela koristi se najčešće za korekciju obrva, oblika usana ili kao ajlajner za oči. Sa trajnom šminkom, i sa malo maskare i senke, uvek ćete biti savršeno našminkani. Trajnom šminkom, takođe, vrlo uspešno se mogu kamuflirati i pojedini ožiljci i tako možete dobiti ukrasnu tetovažu, polutrajnog karaktera.
    Kako se radi?
    Ono što je važno da znate kada se odlučite za trajnu šminku je da su čistoća i sterilnost preduslov svih aktivnosti na koži. Stručnjak bi trebalo da tretmane obavlja u rukavicama, a preporučuje se i da na licu ima zaštitnu masku. Aparat kojim se nanosi trajna šminka treba da je kvalitetan, što znači da ima bar sto pedeset uboda u minutu, a i više, i po mogućnosti da sam reguliše dubinu uboda, koja, s obzirom na debljinu kože koja se tretira, mora biti manja od jednog do najviše dva milimetra. Stručnjak za trajnu šminku mora da bude iskusan i predoči vam sve u vezi sa ovim površinskim zahvatom, počevši od toga da se postupak, u zavisnosti od vaše kože, može ponavljati i nekoliko puta, dok ga koža u potpunosti ne prihvati. Potom treba da ispita vašu osetljivost na bol i ponudi vam površinski anestetik, kao i da izvrši potpunu, higijensku pripremu kože. Takođe, treba da vam krejonom, u bojama trajne šminke, vizuelno predoči kako ćete izgledati po završenom postupku. Trajna šminka ima više nijansi, pa se mogućnosti vizuelnih doživljaja na vašim očima, usnama ili obrvama mogu u potpunosti prilagoditi vašim željama.
    Oči
    Osim što ćete biti perfektno našminkani, trajna šminka je posebno pogodna za žene slabijeg vida i za one koje se bave sportom, zbog znojenja lica, a naročito plivanjem. Ukoliko imate retke i slabe trepavice, linijama koje idu uz samu ivicu oka, možete sakriti ovaj nedostatak. Ukoliko nemate potrebu za bilo kakvom estetskom korekcijom na vašim očima, blaga trajna šminka kapaka oka je odlična podloga za sve oblike dekorativne šminke na očima.
    Obrve
    Trajna šminka ima pun efekat, upravo na obrvama. Pored promene oblika, trajnom šminkom se proširuju mogućnosti, jer obrve ili deo obrva možete počupati u potpunosti, čime se vizuelno može izmeniti i oblik vaših očiju, čela ili lica. Osim toga, birate i boju obrva, a najbolja je ona koja odgovara prirodnoj ili ofarbanoj kosi. Trajno šminkanje obrva posebno se preporučuje starijim osobama, jer, po prirodi, gube obrve, pa ih je sve teže ulepšavati. Ako je moguće, treba sačuvati svaku dlaku obrva, radi lepšeg i prirodnijeg izgleda. Korekcijom pomoću trajne šminke možemo podići i kamuflirati spušteni kapak ili izjednačiti visinu, širinu ili dužinu vaših obrva.
    Usne
    Pored korekcije, trajna šminka će učiniti da vam usne izgledaju uvek lepo našminkane i kada se ruž delimično skine.
    Kod usana može da postoji problem herpesa ili groznice, koji, ako je prisutan u vašem organizmu, hoće da se aktivira dok se radi trajna šminka. Ovaj virus je prisutan kod više od polovine žena. U ovim slučajevima se mora tražiti pomoć dermatologa, koji će vam dati tablete za prevenciju ovih neprijatnosti. S obzirom na broj nijansi koje postoje u trajnoj šminki, možemo da oslikavamo usne kako želimo, ali ipak boja mesa je najzgodnija i najprirodnija kad ste bez šminke. Na oblikovane usne vi možete da nanosite sve omiljene boje karmina ili samo sjaj.
    dobro, znači jeste neki oblik tetovaže, samo što nije trajna tetovaža... ne znam, ja lično se ne bih usuđivala.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #37
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Trajna šminka

    i, šta bi s trajnom šminkom? m?
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #38
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Trajna šminka

    Ja se bojim igle ko djavo krsta, tako da ovo nije za mene. Da se ne bojim igle, mozda bih kapke uradila, i to samo onaj potez olovkom uz trepavice, da ne moram da se mucim i ostrim je svaki put kad se sminkam.

  19. #39
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Trajna šminka

    Ja sam cula iz pouzdanih izvora,vise puta...da je to katastrofa. Devojke koje su isle na to uglavnom se posle zale kako im lice izgleda kao..vrlo blago unakazeno,i kao da je..prljavo na neki nachin i stalno moraju da prikrivau tu trajnu sminku,pravomjer ta ''trajna''...ne lici ni na sta,ne moze ona ipak da priblizi sminku a i ne znam zasto bi neka zena to i htela-zar nije mnogo lepse sam eksperimentisati nego da se privremeno unakazis?

  20. #40
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Trajna šminka

    Meni isto trajna šminka ne može biti nikako dobro,jer se ubacuju pigmenti u kožu i pretpostavljam da to već posle dva meseca zgrudva pogotoov ako je kapak u pitanju i i zgledas baš tako prljavo

    A na usnama isto mislim da se tu gde se "bode" ta linija to sve smežura posle

    E što se obrva tiče to već ne znam,nemam taj problem ali i to mi je veštački

Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Šminka prikriva nedostatke
    Od kojica u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18-06-2013, 21:03

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •