Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 61 do 80 od 82

Tema: Razvod

  1. #61
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od septembar Vidi poruku
    Pa evo,da odgovorim kao neko ko se razvodi posle deset godina...mozda i nije neki x godina al je dosta...elem,problem je u meni jer sam odmah,bukvalno prvog dana naseg braka,na medenom mesecu primetila sam neke stvari koje si mi strashno smetale...prvo sam mislila da preuvelicavam i krenula da ignorisem iste...sto je kobna greska koju sam napravila u startu...jer sve to sto sam onda primetila,s' godinama je pocelo da me gusi,menja bukvalno urnise a ja sam tako dobro razvila taj sistem trpanja pod tepih da je to postalo psihodelicno...ali zaista...sve dok se bukvalno jedno jutro nisma probudila i shvatila da ja vise nisam ja,da nemam svoj stav,svoje nista...nemam ebeni kackavalj u kuci koji inace obozavam,jer ga doticni ne podnosi...i onda sam odlucila da odem...i zato on jos uvek ne shvata zasto...a nije on kriv,on je takav,....ja sam kriva jer sam dozvolila sebi sve to.
    tačno. žao mi je što si kriva, ali je dobro što shvataš grešku.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #62
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Razvod

    Uh,uh,uh kakva tema? Zar je bilo nemoguće za X godina razgovarati sa suprugom? Izvini ali ovako šturo napisano više liči na traženje opravdanja za "zasićenost". Izvini na komentaru Sep ali tako izgleda ... Verujem da prave razloge i nebi napisala ovde. U svakom slučaju saučestvujem sa tobom i želim ti brz oporavak od ovih događaja. Ipak si ti njega torpedovala !

  3. #63
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Razvod

    pa, izgleda da je morala....da bi našla sebe iznova. ebi ga.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #64
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od septembar Vidi poruku
    Pa evo,da odgovorim kao neko ko se razvodi posle deset godina...mozda i nije neki x godina al je dosta...elem,problem je u meni jer sam odmah,bukvalno prvog dana naseg braka,na medenom mesecu primetila sam neke stvari koje si mi strashno smetale...prvo sam mislila da preuvelicavam i krenula da ignorisem iste...sto je kobna greska koju sam napravila u startu...jer sve to sto sam onda primetila,s' godinama je pocelo da me gusi,menja bukvalno urnise a ja sam tako dobro razvila taj sistem trpanja pod tepih da je to postalo psihodelicno...ali zaista...sve dok se bukvalno jedno jutro nisma probudila i shvatila da ja vise nisam ja,da nemam svoj stav,svoje nista...nemam ebeni kackavalj u kuci koji inace obozavam,jer ga doticni ne podnosi...i onda sam odlucila da odem...i zato on jos uvek ne shvata zasto...a nije on kriv,on je takav,....ja sam kriva jer sam dozvolila sebi sve to.
    Сви ми помало губимо од себе кад ступимо у брак.
    И мени је то ОК све док то човек чини свесно и не очекује ништа заузврат.
    То се зове толеранција и компромис, а те две ствари су неопходне у сваком браку.
    Е сад... Све је то много лакше кад је човек заљубљен.
    У таквом једном стању омамљености спреман је да зажмури на све.
    Незгодно је ако та заљубљеност не прерасте у љубав, узајамно поштовање, подршку.
    Па ондак, након икс година, схватимо да смо себе изгубили негде успут, а партнера више не можемо да поднесемо, јер, све те "мане" порасту до неслућених граница у нашим очима.
    Мени цела ова прича делује прилично неозбиљно. Мислим да човек може пронаћи себе и без развода.
    Тај човек није крив за твоја осећања и требало би можда да му храбро изнесеш целу ситуацију уместо што си се само склонила.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  5. #65
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Razvod

    Kačkavalj je uvek bio osnova dugotrajnog braka.

  6. #66
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Сви ми помало губимо од себе кад ступимо у брак.
    И мени је то ОК све док то човек чини свесно и не очекује ништа заузврат.
    То се зове толеранција и компромис, а те две ствари су неопходне у сваком браку.
    Е сад... Све је то много лакше кад је човек заљубљен.
    У таквом једном стању омамљености спреман је да зажмури на све.
    Незгодно је ако та заљубљеност не прерасте у љубав, узајамно поштовање, подршку.
    Па ондак, након икс година, схватимо да смо себе изгубили негде успут, а партнера више не можемо да поднесемо, јер, све те "мане" порасту до неслућених граница у нашим очима.
    Мени цела ова прича делује прилично неозбиљно. Мислим да човек може пронаћи себе и без развода.
    Тај човек није крив за твоја осећања и требало би можда да му храбро изнесеш целу ситуацију уместо што си се само склонила.
    pa možda su neki muškarci tvrdi na ušima. jednostavno, ne mogu da verujem da je ženi lakše da se rasturi porodica, nego da popriča sa mužem...verujem da je pokušavala, ali da nije uspelo.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #67
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Razvod

    Žene nikad ne... popričaju. Obično ne znaju šta im fali i šta bi htele. Znaju samo šta ne bi htele i to oće da neće odmah. Kad ti prigovara da si se ponašao kao prasac na svadbi kumčeta prijateljice njene sestre to može da znači da je videla komad garderobe koji ne mož da kupi što je navodi na pomisao da se pogrešno udala pa sad trpi finansijski, no činjenica da ima bolest troškarenja podsvesno je navodi na neugodnu istinu da je sama kriva za čitavu priču. A isto mož da znači da joj kasni, al te dve stvari ne mogu da se razlikuju. Ostaje jedino uverenje da si bio prasac na svadbi kumčeta prijateljice njene sestre.

  8. #68
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Žene nikad ne... popričaju. Obično ne znaju šta im fali i šta bi htele. Znaju samo šta ne bi htele i to oće da neće odmah. Kad ti prigovara da si se ponašao kao prasac na svadbi kumčeta prijateljice njene sestre to može da znači da je videla komad garderobe koji ne mož da kupi što je navodi na pomisao da se pogrešno udala pa sad trpi finansijski, no činjenica da ima bolest troškarenja podsvesno je navodi na neugodnu istinu da je sama kriva za čitavu priču. A isto mož da znači da joj kasni, al te dve stvari ne mogu da se razlikuju. Ostaje jedino uverenje da si bio prasac na svadbi kumčeta prijateljice njene sestre.
    Bez ikakve šale ovo mi dođe da postujem na "Misli poznatih mislilaca".

  9. #69
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Razvod


  10. #70
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod

    Iza svakog razumnog i staloženog muškarca stoji jedna nestabilna,konfuzna žena

  11. #71
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Razvod

    A iza žene stoji tašta mu.

  12. #72
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa možda su neki muškarci tvrdi na ušima. jednostavno, ne mogu da verujem da je ženi lakše da se rasturi porodica, nego da popriča sa mužem...verujem da je pokušavala, ali da nije uspelo.
    Она је сама рекла да он не зна и да њему није јасно зашто је отишла.
    Много шта јој је сметало, згазила је себе и решила да оде.
    А сама је крива.
    Он дан данас није свестан...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  13. #73
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Žene nikad ne... popričaju. Obično ne znaju šta im fali i šta bi htele. Znaju samo šta ne bi htele i to oće da neće odmah. Kad ti prigovara da si se ponašao kao prasac na svadbi kumčeta prijateljice njene sestre to može da znači da je videla komad garderobe koji ne mož da kupi što je navodi na pomisao da se pogrešno udala pa sad trpi finansijski, no činjenica da ima bolest troškarenja podsvesno je navodi na neugodnu istinu da je sama kriva za čitavu priču. A isto mož da znači da joj kasni, al te dve stvari ne mogu da se razlikuju. Ostaje jedino uverenje da si bio prasac na svadbi kumčeta prijateljice njene sestre.
    Па не бих генерализовала.
    Ево, ја сам причала и он је одлично схватао шта ја причам, али није хтео или могао (небитно) ништа да учини поводом тога.
    Некад је ћутао, некад је говорио да се слаже а некад хтео да се свађа.
    И наравно да зна зашто сам му рекла да иде свако својим путем.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  14. #74
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Razvod

    Ti si pokušala da "moderišeš" brak. To ne biva... Brak je proces i nemoguće ga je moderisati. Prilagođavanje situaciji, vremenu, prostoru i uslovima je umetnost održavanja braka. Naravno mora postojati i volja da se "prilagođava"a ne uslovljava. Ćutanje i previše priče proizvode potpuno isti efekat. Kao i u svemu i u ovoj situaciji treba biti umeren i odmeren.

  15. #75
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Razvod

    gde je tu ljubav?
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #76
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Razvod

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    gde je tu ljubav?
    I da misleno biće može voleti dve ili više osoba istovremeno. A sad raspalite ...

  17. #77
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod

    Не, покушала сам да увидим шта се то променило након икс година.
    Јер, тај брак је одлично функционисао готово 10 година.
    А онда се нешто драстично променило и желела сам да докучим шта, јер, то више није био човек за којег сам се удала.
    Ни налик.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  18. #78
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Razvod

    Možda ovo i nije baš pametno napisati jer rizikujem da se naljutiš. Možda si trebala pustiti čoveka da malo predahne. Teško je biti fokusiran na jednu osobu mnogo godina. Neki brakovi prežive a neki ne. Kad bi neko pametan uradio statistiku sigurno bi pokazatelji govorili da brakovi sa povremenim "izletima" bivaju stabilniji od onih u kojima su partneri posesivni.

  19. #79
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod

    Е па овде је другачија ситуација са којом ниси упознат.
    Тако да све то што си написао не може да се примени на "мој случај".

    Значи, препоручљиво је варати да би брак био стабилнији.
    Интересантно.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  20. #80
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Razvod

    :raz_095:

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Razvod braka
    Od zLozi u forumu Natalna karta
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 05-06-2020, 20:01
  2. deca i razvod
    Od mica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 08-02-2013, 12:02

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •