Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 33 od 33

Tema: Patnja :(

  1. #21
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Patnja :(

    Puf..ja kad patim,to je bas onako..dugo i grozno i vidi se,n' umem da sakrijem..A nesto me oce,ko budalu samar,pa vazda patim..A kad je ono,bas tesko,tad se zabijem u krevet,gledam kao tv i cmizdrim..Sacuvaj me Boze..
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  2. #22
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Patnja :(

    Citiraj Prvobitno napisano od Adio Vidi poruku
    U kom trenutku i kako patnja prestaje?
    Da li je to stvar psihe ili neceg drugog, ali psihe u smislu vaseg misljenja i zelja, pomesano sa strahovima?
    Koji su to strahovi?
    Kako muskarci a kako zene to ispoljavaju i kako kroz to prolaze...ili je pak za sve isto?
    Za mene je patnja teška duševna bol, koja može razoriti osobu skroz, ako u jednom trenutku ne zastane i dobro razmisli gde to vodi dalje. Nastaje kao posledica vezanosti za neku osobu, sa kojom više niste bliski.

    Nema nekog posebnog mehanizma, da se otkloni..Potrebno je vreme i borba sa sobom. Nekada patnja može biti trajna i ceo svoj život posvetiti patnji zbog osobe sa kojom više niste zajedno, a nekada to može trajati znatno kraće.

    Greška je, ako se patnja ne ''iživi'' kako treba, a već se krene sa nekom drugom osobom, u želji da se prevaziđe patnja za starom.
    Čovek treba prvo da bude sam sa sobom, da razmisli, da otkloni svaku vezu sa nekim sa kim više nije zajedno, pa kada ima čista osećanja, onda može tražiti nešto novo ili dopustiti nekoj novoj osobi da uđe u njegov svet.

    Ne prevazići patnju kako treba, a ući u neku novu vezu, može samo prouzrokovati pomešana osećanja i uvući u patnju novu osobu koja sada pati za osobom koja već pati....jer ne dobija adekvatne emocije...zauzvrat...

    Mislim da podjednako pate i žena i muškarac. Nisam sigurna da tu ima neke razlike...

  3. #23
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Patnja :(

    moje su ljubavi duboke i strasne..i takve su mi i patnje..
    te fore"ideš dalje", možda pale kod nekog drugog. kod mene ne..
    ja moram da odbolujem, i to traje..
    imala sam nekoliko ozbiljnih patnji u zivotu, kad sam mesecima bila kao zombi..ono, na poslu i sa decom sam kao normalna, a kad ostanem sama, uzas.
    na svu srecu, prodje.
    uvek prodje.
    if you open your mind too much your brain will fall out

  4. #24
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,456
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Patnja :(

    Što je naša emocija bila dublja i patnja je dublja,snažnija..treba je pustiti da boli jer je svako opiranje efekt"živog pijeska"..pustimo da živi u nama dok jednog dana sama ne ode i iza sebe ostavi krater,rupu ili tek tihu livadu na kojoj ćemo iznova posaditi neki novi cvijet..
    A kad prođe neko vrijeme,pitamo se šta nam je bilo ( a bilo nam je..)

  5. #25
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Patnja :(

    pa desi nam se Zivot..sve je to ok.
    ljudi su skloni da negiraju da su ikad i za kim patili, valjda patnja nije dovoljno "cool"
    if you open your mind too much your brain will fall out

  6. #26
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,456
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Patnja :(

    Citiraj Prvobitno napisano od ljubičica Vidi poruku
    pa desi nam se yivot..sve je to ok.
    ljudi su skloni da negiraju da su ikad i za kim patili, valjda patnja nije dovoljno "cool"
    da,to je zanimljivo..i ima istine u tom što si napisala..ali,meni je zaista jadno kad se neko stidi svoje patnje i krije je kao da je guba..

  7. #27
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Patnja :(

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Od svih patnji na ovome svetu ova je najglupša.
    Da se jednom i nas dve slozimo
    Ciji potpis?

  8. #28
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Patnja :(

    Citiraj Prvobitno napisano od ljubičica Vidi poruku
    pa desi nam se Zivot..sve je to ok.
    ljudi su skloni da negiraju da su ikad i za kim patili, valjda patnja nije dovoljno "cool"
    Ja mislim da ne postoji osoba koja nije patila. Naravno, neko to lakše preboli, neko teže...Ali činjenica je da nije poželjna uopšte...

  9. #29
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Patnja :(

    klin se klinom izbija.

  10. #30
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Patnja :(

    Citiraj Prvobitno napisano od Adio Vidi poruku
    Koja su to stanja i razmisljanja kroz koja prolazite?
    Kako se to ogleda na vase misli, delovanje, cime i kako to potiskujete i da li potiskujete?
    U kom trenutku i kako patnja prestaje?
    Da li je to stvar psihe ili neceg drugog, ali psihe u smislu vaseg misljenja i zelja, pomesano sa strahovima?
    Koji su to strahovi?
    Kako muskarci a kako zene to ispoljavaju i kako kroz to prolaze...ili je pak za sve isto?
    Možda muškarci i više pate, otkud znam...kad baš vole mislim da vole jače, i vole za ceo život. Ali uglavnom shvate da vole kad više neeema onog što su voleli, a to je malo kasno. Retko kad se usude da pokušaju nešto ponovo, jer Bože moj neće valjda dozvoliti da oni muškarčine opet budu povređeni, tako da i pate ceo život.
    Mene lično tuga drži dugo.I čudna je jedna stvar...plačem i kad se udarim, a da ne pričam o moru suza koje prolijem kad mi neko kaže nešto onako uvredljivo za moj pojamali kad sam tužna, istinski tužna ne mogu suzu da pustim, potpuno se parališem, da tako kažem, u svakom smislu. Tad mi ne treba niko i ništa.
    Ali ipak mislim da je bolje biti ranjen nego mrtav sve to ide u rok službe.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  11. #31
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,456
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Patnja :(

    Citiraj Prvobitno napisano od smotana Vidi poruku
    Možda muškarci i više pate, otkud znam...kad baš vole mislim da vole jače, i vole za ceo život. Ali uglavnom shvate da vole kad više neeema onog što su voleli, a to je malo kasno. Retko kad se usude da pokušaju nešto ponovo, jer Bože moj neće valjda dozvoliti da oni muškarčine opet budu povređeni, tako da i pate ceo život.
    Mene lično tuga drži dugo.I čudna je jedna stvar...plačem i kad se udarim, a da ne pričam o moru suza koje prolijem kad mi neko kaže nešto onako uvredljivo za moj pojamali kad sam tužna, istinski tužna ne mogu suzu da pustim, potpuno se parališem, da tako kažem, u svakom smislu. Tad mi ne treba niko i ništa.
    Ali ipak mislim da je bolje biti ranjen nego mrtav sve to ide u rok službe.
    Ovo bold je definitivno za oba pola..i niko nije nedodirljiv..tek kad izgubimo nešto što smo uzimali"zdravo za gotovo" onda shvatimo .

  12. #32
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Patnja :(

    Znam da je sve to isto, ali sve mi se nekako čini da se nakon tog brodoloma muškarci zatvore u sebe...ono što je na površini to ne mora ništa da znači.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  13. #33
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Patnja :(

    Citiraj Prvobitno napisano od smotana Vidi poruku
    Možda muškarci i više pate, otkud znam...kad baš vole mislim da vole jače, i vole za ceo život. Ali uglavnom shvate da vole kad više neeema onog što su voleli, a to je malo kasno. Retko kad se usude da pokušaju nešto ponovo, jer Bože moj neće valjda dozvoliti da oni muškarčine opet budu povređeni, tako da i pate ceo život.
    Mene lično tuga drži dugo.I čudna je jedna stvar...plačem i kad se udarim, a da ne pričam o moru suza koje prolijem kad mi neko kaže nešto onako uvredljivo za moj pojamali kad sam tužna, istinski tužna ne mogu suzu da pustim, potpuno se parališem, da tako kažem, u svakom smislu. Tad mi ne treba niko i ništa.
    Ali ipak mislim da je bolje biti ranjen nego mrtav sve to ide u rok službe.
    svako na svoj nacin to iskazuje
    u principu mislim da sve to vremenom prodje
    daleko od ociju daleko od srca
    sa druge strane, kada prodju emocije, kada se udaljis pa shvatis neke stvari, prodje i ta patnja
    bude mi samo zao, ali sta znam, nema vise te neke patnje
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •