Stranica 21 od 51 PrviPrvi ... 11192021222331 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 401 do 420 od 1019

Tema: Šta mislite o ovome?

  1. #401
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    kažu da, ako tačno odgovore na pitanje koje nema veze sa pravopisom - onda se greška u pravopisu neće uzimati u obzir.
    dakle, pretpostavka da bi MORALI da pišu ispravno - isparila negde...
    posle kažu da su profesori normalni....i posle se čudimo što, kad dođu u srednju školu ili nedajbouže gimnaziju - svi redom imaju kečeve iz srpskog....i nikad ne nauče da pišu ljudski.
    sramota.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #402
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Što se tiče pravopisa, retko ko da ne napravi barem neku grešku. I ja sam ta koja ponekad greši. Neke se stvari zaboravile, neke se promenile, nekad moja brzina, ali ovo što sam pročitala i juče jedan članak na netu je frapantno...Da ne poveruješ...

  3. #403
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Divno, znači u ulazimo u eru gde će nam deca biti nepismenija nego što su trenutno.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  4. #404
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    a ja mislila da nema dalje
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #405
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Maturski testovi prodavani na ulici za 1000 dinara!

    http://www.vesti-online.com/Vesti/Sr...za-1000-dinara

  6. #406
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Maturski testovi prodavani na ulici za 1000 dinara!

    http://www.vesti-online.com/Vesti/Sr...za-1000-dinara
    Što to nije bilo u moje vreme
    Al' nema veze, na testovima mi koji smo imali vezu, nama je rečeno da ostavimo ono što ne znamo ili nismo sigurni, prazno, a profesori su nam popunili
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  7. #407
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    A ovo mi je tek...

    Prinudna naplata RTV pretplate?

    http://www.trojka.rs/vesti/30067-pri...pretplate.html

  8. #408
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    ima li kraja ovakvim desavanjima u kojima nastradaju i neduzni

    http://www.kurir-info.rs/eksplodiral...-clanak-286561

  9. #409
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajf Vidi poruku
    ima li kraja ovakvim desavanjima u kojima nastradaju i neduzni

    http://www.kurir-info.rs/eksplodiral...-clanak-286561
    Nema, pogrešno vreme, pogrešno mesto, ništa novo i sam sam bio u sličnim pozicijama.
    Podseća me ovo na Skoleta i njegovu likvidaciju kada je pokušao da pobegne, ali nije stigao.
    Biće njih još, a sve u vezi sa Andrijom, dok se on ne počisti, ništa nije završeno, njega čeka isto.
    Što se Dorćola tiče, vidi se da je Dorćol i dalje Dorćol

    Arkanov saradnik

    Boško Raičević rodom je s Kosova, a poreklom iz Crne Gore. Kao rođak Andrije Draškovića, bio je njegov blizak saradnik prethodnih sedam-osam godina i Drašković je u njega imao puno poverenje. Kada je Željko Ražnatović Arkan u Prištini držao hotel „Grand“, Raičević je u tom hotelu imao diskoteku.
    Po ovome i Skole je bio Arkanov saradnik Da se uozbilje malo ovi što pišu nebuloze, ne bi bilo loše....
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  10. #410
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    http://pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/228547/Rai%C4%8Devi%C4%87+ubijen+kada+je+hteo+da+iza%C4%9 1e+iz+mafije+.html

    Svaki put kada pročitam ovakvu gomilu nebuloza na jednom mestu, nasmejem se od srca, kako mogu da pišu ovakve gluposti ?
    I još su plaćeni za to

    A ovo je najbolje:

    "Iz krupnog kalibra se ne puca na malog vrapca. "

    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  11. #411
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Srbija uvozi srpske jabuke od Slovenaca!?


    Uvozne jabuke "ajdared", čija je cena ovih dana i do 150 dinara po kilogramu, jednim delom su domaće jabuke koje su svojevremeno izvezene. Stranci, ponajviše Slovenci, čuvali su ih u hladnjačama, a danas ih, eto, plasiraju u srpskim trgovinama.
    Prodamo jabuke Slovencima po jednoj ceni, onda ih uvezemo za više novca!?

    "Jeste malo čudno, ali mi danas, praktično, delom uvozimo i domaće jabuke" kaže jedan od ovdašnjih trgovaca.

    "Slovenci kupuju kod nas veće količine kada je sezona, i jabuke plaćaju znatno ispod 50 dinara, a onda nam kada je smanjena ponuda, isto to voće nude po daleko višim cenama, što je sada slučaj. Naravno, jabuke uvozimo i iz drugih zemalja u okruženju, najviše iz Makedonije", dodaje trgovac.


    Postavlja se pitanje zašto smo dozvolili da nam propadnu ogromne količine tog voća tokom jeseni, pa ih početkom leta, kao sada kada su zalihe na izmaku, plaćamo trostruko više.

    Za stručnjake je malo neobično što su cene voća i dalje previsoke. Neobično je i da su za naše podneblje jabuke toliko skupe, to je bilo uvek narodsko voće.

    "Visoke cene od 130 i 150 dinara neprilagođene su džepu prosečnog kupca" izjavila je za "Novosti“ ekonomista Vladana Hamović.
    "Najveći problem je što kod nas nije organizovan otkup, pa cene tako u periodima slabije ponude značajno osciliraju. Veliki je problem kod otkupa i prerade, sve je neorganizovano i zato smo u prilici da uvozimo čak i jabuke.", dodaje Hamović, napominjući da će skuplje voće svakako imati uticaja na dalji rast cena.



    Za nevericu - uvozimo i krompir


    Na dugačkoj listi proizvoda koje Srbija uvozi jeste, verovali ili ne i krompir, što je prosto apsurdno.


    Naime, mnogi proizvođači bili su prinuđeni da bace prošlogodišnji rod, jer čak ni besplatno niko nije bio zainteresovan da uzme ovo povrće.


    Najzanimljivije je što je ova vrsta proizvodnje pod subvencijom države, pa je još čudnije zbog čega Srbija uvozi krompir, ako želi da stimuliše njegovu proizvodnju.Umesto na trpeze, krompir Milije Poledice iz Trešnjevice kod Arilja, završio je duboko u njegovoj šumi.


    Čitav vagon krompira prošlogodišnjeg roda tako će propasti, a ista situacija je i sa proizvođačima iz ivanjičkog, dragačevskog i suvoborskog kraja. Miliji nije jasno zašto Srbija uvozi krompir, a istovremeno subvencioniše proizvodnju ovog povrća.

    "Ove godine u državu je uvezeno 935 hiljada tona krompira. E sad, zamislite koliko su naši ljudi bacili. Nama ne bi bilo žao da je to bilo proizvodnja višak robe, proizvelo se, ne može da se proda, neka bace. Al ti da uvezeš krompir, a ja da bacim krompir, to je isto kao kad bi ja rekao mojoj ženi ili mojoj porodici kupite od komšije kompir, naš ćemo da bacimo", kaže Milija Poledica, proizvođač krompira

    Veliku količinu krompira iz moravičkog okruga ranije je otkupljivala čipsara u Čačku, kaže Zoran Zečević bivši predsednik sindikata ove firme koja je nakon privatizacije stigla do stečaja.

    Prema njegovim rečima, Srbija uvozi i semenski krompir, a jeftinije i korisnije bi bilo da je država bila efikasnije u rešavanju problema ove fabrike, nakon raskidanja privatizacije.

    "Moglo je do 1.500 vagona da se preradi u ovoj fabrici krompira, znači sa radom pirea, čipsa. Znači, znate i sami imamo brend pire koji je dosta prerađivan, šest vagona je kapacitet dnevno. Ovde je moglo da se preradi i da se proizvede krompir koliko hoćete. Mi smo ranijih godina i sa kooperantima davali semenski krompir i onda su za tu uslugu ljudi doteravali neku količinu krompira ovde"., kaže Zoran Zečević, bivši predsednik čipsare Čačak

    Nakon dva propala tendera za kupovinu čipsare zainteresovala se gradska vlast, ali pre izbora, tako da se sada ponovo čeka konstituisanje nove Skupštine i rasplet situacije sa ovom fabrikom. I pred proizvođačima kropmira je još jedna sezona puna neizvesnosti.

    Srbija je na dnu lestvice u Evropi po potrošnji krompira, jer njen stanovnik godišnje pojede oko 36 kg ovog povrća.
    Sa druge strane domaći proizvođači koji bi mogli da promene tu sliku nemoćni su pred jakim uvozničkim lobijem, pa su njive u Srbiji sve češće zarasle u korov umesto da se obrađuju.

    Izvor: vesti-online.com

  12. #412
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Vladičin Han: Slomio profesorki kuk zbog keca

    Učenik teško povredio profesorku. Udario me je sa leđa, pala sam, svedoči profesorka koja se nalazi u bolnici


    Profesorka Dikica Ilić

    Učenik prve godine Gimnazije „Jovan Skerlić“ S. A. iz Vladičinog Hana, nasrnuo je na profesorku matematike te škole, Dikicu Ilić (59), koja je tom prilikom zadobila prelom butne kosti.
    Šta se tačno dogodilo između učenika i povređene profesorke, još uvek se nagađa. Nezvanično, učenik S. A. je nasrnuo na profesorku jer mu je zaključila jedinicu iz matematike. U školi tvrde da ovom učeniku to nije bila jedina slaba ocena.
    Povređena profesorka je zbrinuta na ortopediji niškog Kliničkog centra, oporavlja se od operacije i kako nam je potvrdila je napustila odeljenje intenzivne nege.

    - Videla sam da me je pratio, ali nisam previše davala značaja tome. Jednog momenta se izgubio iz mog vidokruga, ali sam pet minuta kasnije osetila jak udarac nogom u predelu bubrega, pala sam i osetila užasne bolove u predelu kuka i desne ruke. Operisali su me i ugradili veštački kuk - kaže profesorka Ilić za „Novosti“.
    Protiv maloletnog učenika biće podneta krivična prijava za nanošenje teške telesne povrede - potvrdio nam je Dragan Stamenković iz Policijske uprave u Vranju.
    On je dodao da će u sprovođenju zakonskih mera biti uključen i Centar za socijalni rad.
    Napad na profesorku desio se 22. juna u prepodnevnim satima na 500 metara od škole. Inače profesorka Ilić važi za jednu od omiljenih profesorki i nikada nije imala problema s učenicima, a njene kolege kažu da ne pamte ovakav incident. Kako saznajemo samo dan ranije profesorka je pružila učeniku još jednu priliku da popravi ocenu, ali on nije znao odgovor ni na jedno pitanje.
    Povodom incidenta oglasilo se nastavničko veće Gimnazije „Jovan Skerlić“, koje je oštro osudilo nasilničko ponašanje učenika i napad na profesorku gimnazije. Nezvanično saznajemo da je učenik pre incidenta bio pred isključenjem iz škole jer je imao preko 200 izostanaka i još nekoliko jedinica.

    Izvor: Novosti.rs
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  13. #413
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...cu-univerzitet


    ako nas ovo ne izvadi - ništa neće :raz_114:
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #414
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...cu-univerzitet


    ako nas ovo ne izvadi - ništa neće :raz_114:
    mislis li da se na nasim prostorima neko moze sloziti ?
    ako oni mogu... eto nama spasa
    plotarius transpareticus

  15. #415
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    missiš ''daj bouže da se masoni slože''
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #416
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    missiš ''daj bouže da se masoni slože''
    eto nam krilatice :raz_114:
    plotarius transpareticus

  17. #417
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Nataša Jeremić uređuje stan u Njujorku!

    Sreda - 27.06.2012

    Voditeljka i urednica informativnog programa RTS-a Nataša Jeremić odlučila je da na godinu dana zaustavi karijeru na ovoj televiziji i posveti se svom suprugu Vuku Jeremiću, koji će zbog obavljanja funkcije predsedavajućeg Generalne skupštine UN-a u narednih godinu dana boraviti u Njujorku.


    Kako „Alo!“ saznaje, Nataša je već počela sa opremanjem njihovog budućeg stana u Velikoj jabuci i sada želi da se posveti porodici.
    - Ona je trenutno tamo sa Vukom i posle dosta vremena je odlučila da ga prati u onome što radi. Neizvodljivo je bilo da on bude konstantno tamo, a ona ovde. Njih dvoje su srećni što će konačno moći da se posvete jedno drugom. Nataša je već počela sa uređivanjem stana u kojem će živeti. Sređuje sve po svom ukusu, a naravno da joj je Vuk dao odrešene ruke, jer veruje u njen ukus. Skoro sve je uredila i kažu da izgleda savršeno - priča za naš list izvor blizak dugogodišnjem ministru spoljnih poslova i njegovoj supruzi i dodaje:
    - Nataša je navikla na svoj posao i voli da radi, ali je neizvodljivo da bude u Njujorku i radi kao do sada. Možda postoji mogućnost da bude neki izveštač iz Njujorka, ali videće sve kasnije - završio je naš izvor.

    Podsećanja radi, Vuk Jeremić je nedavno u jednoj televizijskoj emisiji nagovestio da će njih dvoje otputovati zbog njegovih obaveza.
    - Na ovoj funkciji postoji ceo sistem koji je iza tebe, ali očekuje se da najviše vremena provedeš u Njujorku - rekao je Jeremić, a na pitanje da li će i njegova supruga Nataša poći sa njim, dodao je:
    - Ja sam je molio da krene sa mnom. Pretpostavljam i nadam se da će krenuti - kroz osmeh je prokomentarisao predsedavajući Generalne skupštine UN-a, a onda i dodao da će se tamo posvetiti ne samo novom poslu već i privatnom životu.
    Kada smo Natašu Jeremić pitali da li je tačno da će živeti u Njujorku i da ona i Vuk tamo već sređuju stan, dobili smo sledeći odgovor:
    - Čujemo se početkom sledeće nedelje, pa ćemo pričati. Tada ću i ja znati neke stvari u vezi sa poslom preciznije - napisala nam je gospođa Jeremić u SMS poruci.
    Izvor: alo.rs


    Bas i tamo ostavih komentar da mi je srce puno kad ih vidim srecne golupcici uzivaju u zajednickom opremanju stana... divFnoooo, a sve o trosku drzave, ma suze radosnice mi krenuse

  18. #418
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Vrh DS-a ljut na Vuka Jeremića

    Odlazeći premijer Mirko Cvetković obavestio je predsedništvo
    DS da je budućem predsedniku Generalne skupštine UN Vuku Jeremiću odobrio tri
    miliona dolara iz budžeta za trošak do kraja godine, saznaje „Blic” iz izvora u
    vrhu DS. Demokrate su „bile iznenađene iznosom”, kažu naši izvori.

    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/33...-Vuka-Jeremica

    Šta reći...

  19. #419
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Bas je siroke ruke Cvetkovic, kao da daje drzavne pare

    Pa valjda ce golupcicima biti dovoljna ta kinta da prezive do sledece dopune racuna... bice tu i za stan, i krpice, i zurkice i putovanja...

  20. #420
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Nemoj tako Fajf... ipak je najbitnije da se sačuva jedna prava srpska porodica. Ljubav nema cenu...

Stranica 21 od 51 PrviPrvi ... 11192021222331 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Štetna zračenja. Šta mislite o ovome?
    Od Mikki u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30-07-2015, 14:03
  2. Šta mislite o muvanju preko Interneta?
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19-11-2012, 17:01
  3. Mislite da ste odličan vozač?
    Od Man u forumu Automobilizam
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 07:52
  4. Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16-09-2011, 21:13

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •